Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Гледане на деца и помощ в домакинството
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора

София

Здравейте!
Търся жена  за гледане на дете- момченце на 2,6 мес. и помощ в домакинството- чистене, пране, гладене, готвене и т.н.
Става въпрос за времето от 15 май до 15 юли и от 15 август до 01 октомври- всеки работен ден от 7,30 до 17,30. След 01 октомври са възможни почасови ангажименти.
Живеем в кв. Оборище, до Испанската гимназия.
Заплащане - 400 лв. на месец
Ралица Георгиева - 0878 513 573
« Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 19:20 от elektra_86 »
Цитирай

Sofia

#Crazy
Цитирай

София

Извинявай за намесата, но ми се струва, че това е твърде ниско заплащане за работата, която изискваш - гледане на дете и помощ в домакинството.
Евентуално би могло само детето да се съгласи някой да гледа за тази сума, макар че за 10 часа дневно гледане на дете всеки работен ден и 400 лв. ми се виждат малко. Преди около 2 год. плащах 600 лв. за 10 часа дневно гледане на дете всеки ден /никакви други ангажименти, дори закуската му оставях приготвена аз/, дори и със спада в цените поради криза/безработица 400 лв. пак е твърде ниска цена.
Включвайки и домакинството...предложената сума наистина е малка. Peace
Цитирай

София

Наистина, не е високо заплащането, но предвид кризата и безработицата е нормално за страната и стандартите ни - все пак минималната работна заплата е 290 лв, а минималната пенсия - 165 лв. Получава се около 20 лв на ден, колкото плащам и в момента, просто жената, която идва сега не може да идва всеки ден , а за този период ми трябва жена всекидневно.
Затова и нямам изисквания за образование, квалификации ,препоръки и т.н.
Работата не е толкова натоварваща - все пак нещата вкъщи се вършат за около 3 часа, детето спи по обяд ,заиграва се, така че не държа жената да е на крак 10 часа на ден като в някой супермаркет , където заплащането пак е толкова само че на смени и се работи и почивни и празнични дни.
Аз говоря само за работни дни, без почивните и официалните празници.
Цитирай

София

Да, и аз говоря само за работни дни, без празници и почивни дни. Peace
Заплащането все пак е малко - наистина е 20 лв. на ден, или около 2 лв. на час. А 2 лв. на час дори само за гледане на дете е малко, цените са около 3 лв. на час при целодневно гледане, най-ниското заплащане според мен е 2,5 лв.
Пожелавам ти успех все пак, ще ми е интересно дали ще намериш човек за тази цена.
Цитирай

София

Мерси. Ще видим дали ще намеря -имам си и други варианти. А заплащане 20 лв на ден не мисля че е малко като се има предвид колко хора нямат работа, как навсякъде има хиляди изисквания за възраст, опит, стаж и т.н.
Заплащането е за посочените дни и часове- 20 лв на работен ден от 7,30 до 17,30 ч.; допълнителни часове ако се наложи ще се заплащат допълнително по 3 лв на час.
Пиша парите, които реално мога да отделям и които жената ще си получава всеки ден или на седмица както и е удобно на нея. Няма смисъл да обещавам нещо, което не мога да изпълня или ще има забавяне.
« Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 14:46 от elektra_86 »
Цитирай

Според Кодекса на труда (ако ще цитираме официална работна заплата) нормалният работен ден за България е 8-часов. Останалото се заплаща като извънреден труд (с коефициент 1,5 или 2).
Мисля, че малко сте прекалили.
Цитирай

София

Защо не оставите жената....  Това са и възможностите....В крайна сметка никой не ви кара да поемате този ангажимент,а и нали знаете " за всеки влак си има пътници"  .Че са малко-малко са,но все пак 400лв са си 400лв ,а в къщи без работа по-добре ли е(и без пари)?!?
Цитирай

София

Наистина не виждам смисъл от нападки. Написах си съвсем коректно обявата и какви са ми възможностите. От тук нататък всеки може да си прецени за себе си и ако проявява интерес да ми звънне да се срещнем. Мислех да дооточнявам тези неща при евентуална среща ,но ще ги кажа тук. От къща до къща има разлика- у дома където всеки си оставя всичко на мястото и измива нещо веднага след като го използва домакинската работа не е толкова много. Дори малкия си подрежда стаята. Чистенето включва пускане на прахосмукачка и бърсане на прах всекидневно, и веднъж седмично - избърсване на уредите в кухнята и банята. Прането- зареждане на пералня когато са се събрали дрехи и простиране - около 2 пъти седмично. Гладенето - основно 5 ризи и 5 панталона седмично и няколко блузи. Готвенето - основно приготвяне на закуска и обяд за детенцето. Реално когато жената си разпредели нещата домакинската работа е около 2- максимум 3 часа дневно и през останалото време може да се разхожда с детенце , да си отпочине с него докато то спи от 2 до 4 , да четат книжки след това и т.н. Докато е у дома храната на жената също е безплатна - каквото има вкъщи е и за нея. Ангажимента е постоянен от 15 май до 01 октомври, като през това време заплащането ще е 20 лв на ден от 7,30 до 17,30 ,като ако се наложи допълнителните часове ще се заплащат по 3 лв на час. След това най-вероятно малкия тръгва на градинка и са възможни почасови ангажименти когато е болен срещу 3 лв на час и помощ в домакинството веднъж седмично срещу 20 лв за няколко часа.
Цитирай

за кой град става дума?
Цитирай

София

София, кв . Оборище, до Испанската гимназия - до спирката на 72 или на 15 мин от метростанцията на Софийския университет
Цитирай

Това е положението в България за съжаление,да се вършат сто неща за минимално заплащане...и по възможност 10 и повече часа работа ...Много хора се възползват от кризата и заплащат минимално,но все пак става въпрос за ГЛЕДАНЕ НА ДЕЦАТА ВИ дами и господа!!И смятам,че жената,която ще върши всичко това не е сигурно колко качествено ще се справи в отглеждането им,докато готви,глади,пере и прочие....Едното ще е за сметка на другото,но всеки сам си поема риска все пак.Късмет!!!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора