Колики при новородено на АМ

  • 37 432
  • 67
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 79

 Мойто бебче е на 15 дни..Постоянно последните дни започна да плача по много..Някой път не спира по няколко часа,превива се,свива крачета..Педиатърката каза че е рано за колики..Ние сме на АМ - Фризовом и Аптамил комфорт смесени...Интересувам се мога ли нещо да му давам за колики и дали е това след като казват че е раничко Simple Smile

# 1
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Рано друг път - при някои бебета коликите започват от самото начало. За млеката - защо смесваш Аптамила като е комфорт? Само педиатър за такова малко бебе може да даде мнение за това дали му понася добре млкото.

# 2
  • Мнения: 86
Изобщо не е рано за колики.На моя син му започнаха няколко дена след раждането.Фризовом е за повръщане и запек доколкото знам...ти за това ли го даваш?

# 3
  • Мнения: 27 524
Педито ти нещо не е в час май  Wink На синът ми коликите започнаха точно на 7-мия ден.  Crazy
Иначе може да даваш капки против колики, но те са по-скоро за твое успокоение, иначе не мисля, че помагат.  Peace

# 4
  • Мнения: 102
Защо смесваш АМ?
На моя син дадох за много кратко Аптамил Комфорт и получи силни колики от него и го спрях.
Ние сме на смесено хранене кърма и АМ.
Коликите могат и от 1-2 ден да се появят Naughty
За тях най-голям ефект видях от Еспумизан Л - от него нито се запичаше нито повръщаше за разлика от инфакола и колийфа. Аз разтварях Еспумизана в млякото и така той поемаше от него през цялото хранене според мен това беше логиката да има ефект. Друго което горещо ще ти препоръчам са топли хавлиени кърпи на коремчето,много помага.

# 5
  • Мнения: 646
Можеш да кажеш на лекарката ти много здраве и да си смени професията.
1-во защо трябва да смесваш АМ?
2-ро можеш да опиташ с топличко на корема,спане по корем, капки за колики и т.н. На нас лично ни помогнаха Колийф.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 79

 Благодаря момичета ! И аз така предполагам че може да има вече колики и ще даваме нещо...На фризовом сме,защото получихме запек от Аптамил 1..а доста добре му понасяше в началото..изведнъж започна да се изхожда по 1-2 пъти и то мн твърдо топче ако и педиатърката каза да му даваме Фризовом..ЧУдя се дали като се оправи запека,вече мисля е добре да оставаме на това мляко или какво да му даваме..да продължаваме ли на Фризовом дори и ако е ок сега ? А за коликите ще даваме нещо,благодаря Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27 524
Аз бих давала Лактана Био, а не Фризовом  Peace

# 8
  • Мнения: 63
И при нас почнаха много рано коликите,има капки,масаж на коремчето.Не смесвай АМ
Блонди Аз съм малко невежа Фрисо и Фризовом едно и също ли е,гледах в БГ сайта но кутиите са различни,а името едно.Извинявам се за въпроса Embarassed Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 216
Според мен на толкова малко бебе не е нужно да се смесват два вида мляко.
А иначе купете капки за коликите

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Фрисо и Фризовом едно и също ли е,...


Фризо е нормалното мляко за кърмачета. Фризовом е с добавен  клей от рожкови и се дава при повръщане. Помага и при запек.

# 11
  • Мнения: 63
Фрисо и Фризовом едно и също ли е,...
Фризо е нормалното мляко за кърмачета. Фризовом е с добавен  клей от рожкови и се дава при повръщане. Помага и при запек.
Да разбрах,и аз ползвам зелено ,но тук кутиите са различни и си е със същото име,благодаря:)
http://www.frisokindervoeding.nl/310/flesvoeding/flesvoeding/fri … t-opvolgmelk.html

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Аз бих давала Лактана Био, а не Фризовом  Peace
И аз  Peace На лекарката ти -много здраве да й пратиш ,на моето дете още в родилния дом започнаха коликите ,капките я запичаха ,бяхме на смесено хранене до към 40 ден ,после само на АМ - Розов Хип .И колики и запек всичко мина за отрицателно време  Peace

# 13
  • Мнения: 12
А според вас може ли коликите да започнат в средата на втрия месец? Ние сме на 7 седмици и вчера започнаха едни болки в коремчето, и се чудя това колики ли са или нещо, което аз съм яла? Или смяната на водата?

# 14
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А според вас може ли коликите да започнат в средата на втрия месец? Ние сме на 7 седмици и вчера започнаха едни болки в коремчето, и се чудя това колики ли са или нещо, което аз съм яла? Или смяната на водата?
Само кърма ли приема бебето или даваш и друга добавка?Предполагам не си го захранила със сокове вече....
И в какъв смисъл от смяна на вода?

Общи условия

Активация на акаунт