Колко дни преди термина се прави секцио?

  • 29 679
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 897
До мамите раждали с планирано секцио! Малко ме озадачи мнението на доктора, че планирано секцио се прави десеттина дни преди термина, какви са вашите впечатления? Терминът ми е на 7 март, доктора ми предложи да си избера дата от 24-28февруари за операция... Това не е ли прекалено рано? Направих консултация и с друг доктор, който ми каза, че секцио се прави 2 дни преди термина. Ами ако през това време започна да раждам не е ли кофти в последния момент да се подготвят за операция? При вас как беше? Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 972
И в двете раждания ми бяха секцио. Бяха планирани за по-късно.
Първия път отидох на лекар, защото ме пристягаше корема, което беше необичайно за мен. Оказа се че имам контракции и ми направиха операцията на сутринта.
Втория път уж влязох да ми направят изследване за определяне на датата, но пак получих контракции и ми направиха операцията още същия ден.
И в двата случая родих около 15-20 дни преди термина.

# 2
  • Мнения: 1 613
Родих 3 седмици по-рано със секцио, заради седалищно.

# 3
  • Мнения: 3 116
Родих 15 дни преди термин с планирано секцио (седалищно + други мои проблеми), но малката беше с трудна адаптация и беше 5 дни в кувиоз. И до ден днешен се чудя ако секциото беше планирано 2 дни преди термина дали кувиоза щеше да ни се размине  Thinking

На базата на собствения ми опит колкото по-близо до термина, толкоз по-добре  Peace

# 4
  • Мнения: 7 640
секциите се планират принципно след 37 г.с.

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Родих 3 седмици по-рано със секцио, заради седалищно.

И аз,но 2 седмици по-рано.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моето секцио Не беше планово,имах разкритие и контракции и въпреки това се наложи секцио в последния момент.Така че не се притеснявай и си избери дата най близка до термина ти,а той екипа няма какво да се подготвя те са си подготвени винаги за такива ситуации.

# 7
  • София
  • Мнения: 551
Моето секцио беше планово и родих 7 дни преди термина.

# 8
  • Мнения: 2 047
  Докторът ми даде да избирам дата в десетте дни преди термина, аз избрах посредата - 4 дни преди термин.

  За планово бяхме 2 - но през нощта другото момиче родило нормално, нямало време за друго. Така че може би има резон да е планувано между 10 и 3 дни преди термина.

# 9
  • София
  • Мнения: 896
Така ги планират, но аз си избрах 4 дни преди термина. Laughing После следваха събота и неделя и нямаше как по-късно.

# 10
  • Мнения: 105
Абсолютно нормално е. Ако се изчака твърде много и започнеш да раждаш, това може да усложни секциото, мисля че затова го планират за по-рано.

И аз исках да отлагам, но се радвам че не го направих. Постъпих в болницата 10 дни преди термин за планирано секцио на следващия ден, но вечерта се наложи да ме оперират по спешност... Радвам се че вече бях в болницата...

# 11
  • София
  • Мнения: 897
А бебчето дали вече се е развило нормално- 10 дни преди термина или всичко е индивидуално? Да не ми се наложи после бебо да лежи в кувиоз заради мнението на някой доктор или пък да се мъча нормално с тесния ми таз, защото вече няма време за секцио както се е случвало зароди това, че някой доктор си е измислил друга дата? newsm78 или май много се параноясвам вече, а то каквото си е писано? Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: X
Моето беше планирано 5 дни преди термин, но получих контракции и разкритие и стана 9 дни по-рано. Тези десет дни не са проблем, не ги мисли. Прави се така, за да се избегне секцио по спешност, изтекли води, тръгнало бебе, защото в един момент може да се извади само с форцепс, ако е слязло в таза, така че е по-добре 10 дни по-рано, вместо другия вариант Wink

# 13
  • Мнения: 2 609
3 дни преди термина,заради седалищно.

# 14
  • Мнения: 1 866
Това за 10-те дни съм го чувала. Прави се за да се избегне раждането да тръгне преди операцията. Аз лично родих със секцио 3 дена след термина, не беше планувано, въпреки че лекарят предричаше, че така ще стане, ама аз се инатях.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт