Неа Врасна - Гърция

  • 181 423
  • 740
  •   1
Отговори
# 570
  • Русе
  • Мнения: 5 347
tzifff Ставрос ви е на 10 мин с кола, минавате Врасна/Паралия Врасна/ и следващото е Ставрос. Може по главния път, може и по този между селата. Аз не знам как е Ставрос като настаняване, по-стръмно е и са малки уличките. Вечер до Лунапарка и пристанището е лудница. Хареса ни за плаж и хапване. По-равно е в частта към Врасна. В Неа Врасна ходихме също две вечери за разходка и за вечеря, намерихме заведение на българи срещу белия бийч бар на плажа.
Ние бяхме в Меандрос Вилидж в Врасна и сме доволни. Хубави студиа, чисти с хубав двор за децата. В средата на престоя смениха спалнято бельо и кърпите, при поискване също сменяха. Беше спокойно и тихо, ние това търсехме.
Следващата година пак сме в Гърция, но ще сменим района.

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Здравейте, ще заминаваме на 01.09 на почивка в Неа Врасна. Ще си носим пари в брой, но искаме да имаме и резерв в картите.
Там в градчето или някъде наоколо има ли банкомат, от който можем да теглим в брой.
Другия вариант за който си мисля е да се плаща в магазини с картата, а в заведенията в брой. Това е за всеки случай, ако изникне нещо непредвидено или си похарчим по- бързо наличните средства.

# 572
  • Мнения: 115
есме, традиционно гърците обичат плащане в кеш, поради ред причини Whistling
Сега като се замисля, за 7 дена видях един банкомат (в Аспровалта, на главната улица, която води към Ставрос), направи ми впечатление заради голямата опашка чакащи пред него Mr. Green
В Лидъл-а над Паралия Врасна имаше огромни табели, "Извинете, но в момента не приемаме плащания с карта", които изглеждаха сякаш са си там постоянно.
Наблегнете на кеша, а пък не пречи да си имате и пари по картите, но наистина само за краен случай Peace

# 573
  • Мнения: 115
soleii, ние за 7 дни видяхме само 2 македонски коли, да не би да бъркаш македонци и сърби (които наистина в района са в изобилие)?  Mr. Green

# 574
  • На земята
  • Мнения: 215
Devil_Rose, и на мен ми харесаха Меандрос, но бяха заети, когато ходихме ние. Но ще го имам напредвид за догодина. И ние намерихме заведение с българи, вероятно става на дума за едно и също място. Може би няма да посетим Ставрос, защото не обичам претъпкани места. Ние ходихме до Аспровалта и там си беше лудница. И се радвам, че избрахме Неа Врасна. Другата седмица сме на Сандански и дано убедя моята половинка да отидем за 3 дни поне до Неа Врасна. Ако успея, ще резервирам в Ел Греко.
 

# 575
  • София
  • Мнения: 26
Момичета, ние юли ходихме за няколко дни в Неа Врасна в Биг Динос. Не е зле там, но за цената можеше и по-добро да намерим. Сега ще ходим пак за 3 дни, началото на септември. И ми допадна Ел Греко, хем не е висока цената, хем е близо до плажа. Не знам как са с чистотата. Гледам, че харесвате Ставрос, аз четох лоши отзиви за мястото. На нас в Неа Врасна ни хареса много. Поне юли беше спокойно и приятно. Плажът наистина е по-каменист, но на нас не ни пречи.
А Ставрос близо ли е, защото докато намерихме Неа Врасна малко се объркахме и имахме един стих лутане.
Привет, ние бяхме в Ел греко края на май. Чисто е, стаите са мънички, но пък колко му трябва на човек. Хотела не е баш на първа линия, но имат стаи с изглед. Неудобство за нас беше, че най-близкия магазин е далечко пеша да се ходи. Иначе с кола ходихме до масутис или лидл.

# 576
  • Мнения: 314
Бих искал да изкажа мнение за врасна

като село е доста уредено има лидъл мазутис и дискаунт магазини
в понеделник има пазар в аспровалта на който се продават зеленчуци плодове риба млечни продукти от производител

имахме резервация за http://www.efihouse.gr/bg    обаче като отидохме вместо на уговореното студио на втори етаж  ни настаниха на приземният етаж защото според тях стаята е била доста просторна на нас обаче не ни се стори така и след първата нощувка напуснахме   при което стопаните бяха много изненадани че не ние харесала  дори ни казаха на не идваме втори път при тях

http://www.armiriki.gr/bg/  потърсихме  настаняване в това хотелче но това с което мога да го оприлича е "кошер"  страшна лудница  и подтискащи малки стаи

все пак намерихме подходящо място отговарящи на нашите изисквания  в ставрос
http://www.agoda.com/bg-bg/maria-lux-guest-house/hotel/thessaloniki-gr.html   цената за септември беше 40евро  за 5 човека   
плажа пред хотела става за деца  защото е доста плитък а пък и хотела е на 1ва линия

дано да съм бил полезен

# 577
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Здравейте мами,
Иска ми се да подновя темата, защото от 2 седмици се опитвам да намеря подходящо място за 5 нощувки за края на август в Ставрос, но нещо опитите ми се оказват безуспешни. До сега не сме ходили там и ми се иска да ми препоръчате нещо в Ставрос, което ви е харесало, нямам претенции, дали ще е студио, семейно хотелче или къща. Ние сме 2 възрастни с 2 деца-на 7 и 13г., не държим да е кой знае какъв лукс, просто да е сравнително спокойно място.
Прочетох темата и видях, че миналата година са ви харесали Хотел Мария Лукс и вили Меандрос. И за двете ми дава в букинга, че няма места за посочения от мен период -24.08-29.08. Тоест за "Мария Лукс" излиза, че има само 1 стая с 3 легла, без възможност за допълнително легло. Все пак има още 7 месеца и половина до тогава, не вярвам толкова бързо да са свършили местата.
Гледах още студио Дона, някой беше писал че е доволен от тях. Намерих ги в някакъв сайт, в който имаше само цена, но никакви телефони или имейли за връзка. Тоест няма как да резервирам там.
В букинг си харесах още студио Денис, но и за там ми даде, че няма места за посочения период.
Без малко да резервирам в "Димитра хаус", харесаха ми и цени и както изглежда къщата, но в последния момент видях, че пише, че спалното бельо и кухненските прибори се заплащат допълнително. Някой ходил ли е там, възможно ли е да е така.
Ще съм благодарна за всякакви предложения. Ако може да ми препоръчате нещо конкретно, което ви е харесало.

# 578
  • София
  • Мнения: 1 946
Не гледай какво ти дава букинга като наличност от свободни стаи. Често собствениците не обявяват всички свободни стаи в букинга. Контактувай със собствениците по е-мейл, за да уточниш какви точно студиа имат и на каква цена.

# 579
  • Мнения: 744
Миналата година бяхме в Мария Лукс, като резервирахме през буукинг. Мисля, че към средата на май месец запазихме за края на август- началото на септември. Удобното е, че имаше възможност за безплатна анулация. Иначе по имейл контактувахме с дъщерята на собствениците, която говори английски. Най- добре се свържете по имейл, защото едва ли са обявили всички налични стаи в буукинг.  Peace

# 580
  • Русе
  • Мнения: 1 514
iliyana_iv, помниш ли каква беше цената на нощувката? Имахте ли възможност да избирате дали само нощувка или закуска и вечеря да платите?

# 581
  • Мнения: 744
Цената беше около 35 евро за 2-ма възрастни. Там мисля, че не предлагат изхранване, а само нощувка.  Simple Smile

# 582
  • Sofia
  • Мнения: 1 182
Плажа срещу Мария Лукс е много хубав и чист, и собствениците са много любезни. Питай ги на мейла, със сигурност ще ви намерят места.Имаше 2 студиа с гледка към плажа, малко отделени от другите. Удобно е за компания.

# 583
  • Мнения: 314
Здравей 
обади се в мария лукс шефката се казва Олга гъркиня  много е готина и хотела е хубав и поддържан и плажа става за къпане имат си и паркинг
имахме незабравими 3дни там


Здравейте мами,
Иска ми се да подновя темата, защото от 2 седмици се опитвам да намеря подходящо място за 5 нощувки за края на август в Ставрос, но нещо опитите ми се оказват безуспешни. До сега не сме ходили там и ми се иска да ми препоръчате нещо в Ставрос, което ви е харесало, нямам претенции, дали ще е студио, семейно хотелче или къща. Ние сме 2 възрастни с 2 деца-на 7 и 13г., не държим да е кой знае какъв лукс, просто да е сравнително спокойно място.
Прочетох темата и видях, че миналата година са ви харесали Хотел Мария Лукс и вили Меандрос. И за двете ми дава в букинга, че няма места за посочения от мен период -24.08-29.08. Тоест за "Мария Лукс" излиза, че има само 1 стая с 3 легла, без възможност за допълнително легло. Все пак има още 7 месеца и половина до тогава, не вярвам толкова бързо да са свършили местата.
Гледах още студио Дона, някой беше писал че е доволен от тях. Намерих ги в някакъв сайт, в който имаше само цена, но никакви телефони или имейли за връзка. Тоест няма как да резервирам там.
В букинг си харесах още студио Денис, но и за там ми даде, че няма места за посочения период.
Без малко да резервирам в "Димитра хаус", харесаха ми и цени и както изглежда къщата, но в последния момент видях, че пише, че спалното бельо и кухненските прибори се заплащат допълнително. Някой ходил ли е там, възможно ли е да е така.
Ще съм благодарна за всякакви предложения. Ако може да ми препоръчате нещо конкретно, което ви е харесало.

# 584
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Благодаря, но може ли някой да ми напише имейла на "Мария лукс", нещо не го откривам из сайтовете.

Общи условия

Активация на акаунт