Контракции и Магнерич

  • 4 095
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Тези дни имах болки ниско долу,по-късно се появиха и в кръста,по принцип много рядко ме наболва долу ниско и като пия едно но-шпа и забравям,обаче тоя път пих  сутрин,обед и вечер обаче не минава... Rolling Eyes Отидох при моята лекарка тя ме прегледа каза че бебката е добре и че е нормално да ме наболва т.к. бебчо си прави място и расте.Каза още че тези болки са контракции и ми предписа Магнерич 3пъти по 2 за 5 дена,а после да намаля на 3 пъти по едно още 5 дена,и два дни да пия но-шпа 3 пъти по едно.
  По принцип имам голямо доверие на лекарката си но за мое успокоение искам да чуя и вашето мнение,дали всичко което ми е казала и предписала да пия е правилно??? Rolling Eyes
   А относно болките в кръста ме боли само отлявата страна стрнично-отзад така да кажа и май ми се струва че не е болка от бременността,а от бъбрек и ме е страх ако е така какво ще правя като не мога да пия нищо за болката?? Sad
    Какво ще кажете вие????

# 1
  • Мнения: 5 228
За магнезия мога да ти кажа, че няма проблеми да го пиеш - аз го пия от четвърти месец до сега, пак заради контракциите.

# 2
  • Мнения: 3 777
И аз ще ти кажа същото. Няма проблем.
Аз пия магнерич от 3-ти месец до сега по 6 хапчета на ден и ми действа много добре, докторите казват че ще го пия докрая, но това е за доброто на бебчо.
Ако се съмняваш че са бъбреците помоли да ти пуснат изследвания.

# 3
  • Мнения: 196
Аз пих Магнерич от третия месец до края (свен него и още куп хапчета, но това е друга тема). Не се притеснявай безопасен е за бебето. За бъбреци също не се притеснявай, ако недай си боже направиш криза слагат инжекция но - шпа за болките.

# 4
  • София
  • Мнения: 679
Някой знае ли каква е разликата м/у магнерич и магнерот и кое е по-доброто? На мен ми изписаха магнерот когато имам болки и контракции 2-3 пъти по 1 т.

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И двете са еднакви като съставки, май са на различни фирми. Dudka, тази болка в кръста, за която се опасяваш да не е бъбрек май е от контракциите - боли по същия начин. И не се притеснявай от магнезия, няма нищо опасно  Simple Smile .

# 6
  • Мнения: 3 777
Магнерич и Магнерот е едно и също.
Магнерич е българско  производство на Балканфарма Дупница, а Магнерота е вносно.
Имат една и съща активна съставка Магнезий и действат по еднакъв начин, няма разлика освен в цената  - Магнерота е по скъп.

# 7
  • Мнения: 834
Не се притеснявай за Магнерота, аз също го пиех в комбинация с Но-шпа и то в продължение на цял месец. ако мислиш, че това което те боли е бъбрек можеш да изпиеш един спазмалгон Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 15 215
Докато лежах в "Св. София" за задържане пиех Магнерич, но при изписването ми казаха ако искам да си купувам Магнерот и да го пия по същия начин, както Магнерича. Магнерот е по-скъп и затова в болницата-както може да се предположи-дават по-евтиното. Но пък бил по-пречистен.
А колко магнерич и магнерот съм изгълтала в "малките" месеци-нямам спомен. Много беше! Но пък аз имах много силен кръвоизлив и почти непрекъснато контракции. Ако не беше магнезият и бебе Иво нямаше да го има, може би.  Cry

# 9
  • Мнения: 27
Аз също пия Магнерич и то от втория месец - 3 пъти по 1 на ден. В началото на третия месец получих болки ниско долу и отстрани и моя гинеколог ми ги увеличи - 3 пъти по 2 за една седмица. После се върнахме на първата схема. Обясни ми, че магнезия спомага за увеличаване еластичността на матката. Аз освен магнезий за сега не пия други лекарства или витамини и слава богу, се чувствам добре. Simple Smile Желая и на теб скоро да отминат болките и притесненията ти.

# 10
  • Мнения: 5 228
Има още един вид - Магне Б6 - това също е магнезий, аз пия то него.

# 11
  • Мнения: 3 200
Аз пия Магнерот и нош-па от 6-я месец, безвредни са. И аз знам, че Магнерот-а е по-добър, но защо точно - не знам.

# 12
  • Мнения: X
Пий го и не се притеснявай - аз го пих от 5 месец до края по 3 пъти на ден а при по-силни контракции и по 4.  Wink

# 13
  • по света
  • Мнения: 1 587
На мен също ми изписаха да го пия и то три пъти по две дневно.Лошото е, че на мен не ми казаха защо да го пия, а аз съм към края ве4е 36 седмица.Лекаря ми каза да спра Матерната и да пия само магнезий.
Ако никой има идея защо, нека ми каже

# 14
  • Мнения: 2 807
Цитат на: villi
Някой знае ли каква е разликата м/у магнерич и магнерот и кое е по-доброто? На мен ми изписаха магнерот когато имам болки и контракции 2-3 пъти по 1 т.


Магнерот-ът съдържа повече магнезии отколкото магнерич-а, т.е. по-ефикасен е.

Общи условия

Активация на акаунт