Вярно ли е,че децата ,които хапват АМ боледуват по-рядко?

  • 2 328
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
 newsm78Някои казват,че АМ е по-полезно,защото има  повече витамини,адруги ,че киселото мляко повече предпазвало от болести.Вие как мислите мили мами?Благодаря предварително за отговорите. newsm51

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
АМ според мен би трябвало да е по-полезно.Нали уж при производството му се стремят да го направят така,че да наподобява колкото се може по състав майчината кърма.

# 2
  • Мнения: 46 403
АМ е по-безопасно за бебетата. По-малък е процента на алергии и проблеми с храносмилането, не натоварва бъбреците и е приспособено за съответната възраст.

# 3
  • Мнения: 2 672
newsm78Някои казват,че АМ е по-полезно,защото има  повече витамини,а други ,че киселото мляко повече предпазвало от болести.Вие как мислите мили мами?Благодаря предварително за отговорите. newsm51

колебаеш се между ам и кис.мляко?
ако е така , давай си натуралното - кис.мляко
ако е до витамини  - пак ги търси в натурални продукти , каквито са  - плодове ,зеленчуци. А не в някаква прахова форма, която не е за предпочитане.
За предпазване от болести - няма панацея ,измислена все още Wink
освен комбинирани ,утвърдени до сега средства Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 15 194
Във всички случаи адаптираното мляко е за предпочитане пред киселото (стига по някаква причина бебето да не откаже АМ и да реши, че предпочита киселото).

# 5
  • Мнения: 102
Ам е за предпочитане пред киселото мляко.Последно което бяха давали по тв. за адаптираните млека направо ме отчая.С две думи казаха че са пълна измислица  и няма по хубаво от кърмата. Е това е от ясно по ясно , но какво да прави една майка която наистина няма възможност да кърми. Аз например родих преждевременно и докато ми позволят да кърмя след 45 дни моята кърма беше спряла от притеснения и тревоги покрай бебето. И естествено че прибягвам до ам на което имах пълно доверие но уви и то е боклук

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 23:02 от милка ленкова

# 6
  • Мнения: 344
АМ е за предпочитане пред киселото мляко поне докато бебчо го пие. А това за болестите е божа работа.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
милка ленкова, много силно изказване за АМ, кое по точно е боклук в него ?

А по темата АМ е по добро за бебета, защото е съобразено с организма на едно развиващо се бебе, обогатено е с витамини и е лесно усвоимо за бебешкия организъм.
Киселото мляко е полезно, но ако е домашно производство и знаеш точно състава му, но пак не е по добро за бебе от АМ

Моето педи ми препоръча да давам кисело мляко около 9ти месец за закуска, но аз го въведох 11ти месец.
Киселото мляко го давам с плод или бисквити за закуска и не замествам АМ с него за сега.

Според мен АМ има доста витамини, които спомагат за укрепване на имунната система, така че не се замисляй кое да избереш  Peace

# 8
  • Мнения: 8 505
Дали боледуват по-малко-не знам.Факт е обаче,че именно адаптираните млека са съобразени с нуждите на детето и аз не бих заместила АМ с кисело.

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дали боледуват по-малко-не знам.Факт е обаче,че именно адаптираните млека са съобразени с нуждите на детето и аз не бих заместила АМ с кисело.

На същото мнение съм.
На малкия въведох кисело мляко около 11 месец, но все още си продължаваме и с АМ за след годинка.

# 10
  • Мнения: 102
Това за адаптираните млека го гледах по едно от здравните предавания по телевизията така че не съм си го измислила.Както пюретата са пълни с консерванти и нитрати така  не си мисли че това което пише на кутията на ам е истина че съдържа пребиотици и укрепва имунната система и спомага за правилното нервно психическо развите. Но все пак ам е за предпочитане пред киселото мляко. Това си е мое мнение и не карам никой да се съобразява с него всеки решава кое е най доброто за неговото дете така че не е нужно да ме нападаш

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Кой те напада  Shocked, доколкото знам на пюретата пише че са без консерванти и мисля че никой производител няма да си сложи главата в торбата  Grinning

" не си мисли че това което пише на кутията на ам е истина че съдържа пребиотици и укрепва имунната система и спомага за правилното нервно психическо развите "

Не си мисля, сигурна съм че е истина че съдържа пребиотици и укрепва имунната система, все пак не забравяй че не са произведени в България  Wink


Така мисля аз Wink

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 11:17 от doniboni

# 12
  • Мнения: 46 403
Това за адаптираните млека го гледах по едно от здравните предавания по телевизията ...

Ние също гледаме здравни предавания и мненията винаги са в полза на АМ. Кажи кое е това предаване, за да го гледаме.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Действително имаше подобен репортаж по канал 1, май, преди няколко месеца.

Не си спомням точно, но целта беше всъщност да се призоват майките да кърмят, а не да вярват, че АМ са най- доброто за техните деца. Не мисля, че някой е дал мнение, че АМ са пълни с боклуци, а само, че са по- лошия вариант за децата от кърмата (което никой не оспорва!).

Аз поне останах с това впечатление.

# 14
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Е,това е съвсем различно StopЕдва ли има майка ,която пред кърма ще избере АМ.Ако в този дух е бил репортажа дилемата не е кисело мляко или АМ,а кърма пред АМ.Щом имаш възможност да даваш домашно квасено мляко от сигурен източник и възрастта на детето позволява-защо не?В крайна сметка -всеки решава сам за себе си.
Но аз не бих дала на детето си кисело мляко от магазина,предпочитам АМ,което си е съобразено с възрастта на детето.Най-хубаво си е кърма,но...няма Sad

Общи условия

Активация на акаунт