«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ќабори
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
450-464 от 737 отговора

—офи€

ћнени€: 2 130
јз сега ставам.Ѕ€х нощна и земетресението ни дойде свръх,хем си и на работа и никъде не можеш да мръднеш и само стоиш и се страхуваш дали ще падне болницата или не Rolling Eyes
“акъв страх не б€х брала от взривовете в „елопечене Tired
¬ къщи са изкарали малко по-спокойно,децата не са се уплашили толкова(€вно понеже не са много на€сно какво се случва)
«а 24ти май от училището никога не са организирали нищо,но аз винаги(когато не съм на работа) си ги вод€ на паметника на  рили и ћетоди на церемони€та и си го отбел€зваме .“ази година и двамата с мъжа ми сме ц€л ден,така,че ще тр€бва н€ко€ баба да ги заведе,ако времето позвол€ва.
÷итирай

—ф

ћнени€: 153
» при нас н€мат нищо организирано за 24-ти май, като вс€ка година досега ooooh!
¬ училище са говорили само за снощни€ кошмар, който доста им е развихрил въображението, защото син ми ме попита дали могат столовете да подскачат при земетресение Crazy Ѕеше меко казано много уплашен, и не само той, а и двамата с баща му, и не заспа до сутринта, очаквам ранно заспиване, не само от него.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 742
Ќашето училище има патронен празник и както вс€ка година ще открива парада за 24май Laughing »мат си ленти 'отличник', мажоретки, духова музика, всичко както си му е редът! ’одим вс€ка година с малката да ги гледаме... ƒано само да не вали наистина Thinking

—покойна нощ на всички пожелавам след снощни€ кошмар.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 130
ѕриключваме с училището и наесен с песен - на ново м€сто.
jd,приети ли сте вече н€къде?
÷итирай

ћнени€: 688
¬ училище са говорили само за снощни€ кошмар, който доста им е развихрил въображението, защото син ми ме попита дали могат столовете да подскачат при земетресение Crazy

ћоже, щом столът ми заподскача, при все че б€х седнала върху него.
ѕри нас също н€ма да се организира нищо за 24-ти май.
÷итирай

ћнени€: 274
ћомичета каква е разликата между поговорка и пословица
правейки един тест по Ѕел попаднахме на следни€ въпрос " ойто не работи,не тр€бва да €де"е:
афоризъм
пословица
поговорка
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 257
ѕоговорката е народно умотворение, което има характер на стегнат устойчив израз с преносно значение, и с което се изказва мъдрост, придобита от житейски€ опит. — не€ се дава оценка на случка, човешко поведение или дейност. ѕоговорките прав€т речта непринудена, жива и образна.

ѕословица е литературен фолклорен жанр, в който народната мъдрост е събрана в едно изречение. —ъдържа важен и всеизвестен факт, получен от житейски опит и станал попул€рен. ѕословиците може да представл€ват интересни наблюдени€, етични правила и съвети или песимистични коментари за живота. Ќ€кои пословици се доближават до поговорките или афоризмите.

÷итирай

Lennyh чесно казано аз се затрудн€вам ,а и в много случай обърквам кое какво е,а синът ми или играе на лотари€ или по спомени -какво е споменавала учителката.«а мен е важно да може да прави разлика между двете пон€ти€,но след като на мен ми е трудно какво остава за него
затова се обърнах към форума
÷итирай

—офи€

Lennyh чесно казано аз се затрудн€вам ,а и в много случай обърквам кое какво е,а синът ми или играе на лотари€ или по спомени -какво е споменавала учителката.«а мен е важно да може да прави разлика между двете пон€ти€,но след като на мен ми е трудно какво остава за него
затова се обърнах към форума

ƒороти, за  да бъдем честни с конкретни€ въпрос и аз се затрудн€вам, пон€ти€та са много близки и за мен разликата е доста несъществена - по-скоро това е пословица .... но .... може би н€кой спец е по-добре да ни каже.
÷итирай

—ега се сещам ,че имаше тема за бъл. език ,където има специалисти
дано успе€ да € откри€ иначе ще ме грезе отвътре,че незнам
ƒа в конкретни€ случай това е пословица-верен отговор,
но все пак ако тр€бва да определи н€колко примера подобни на този
просто ще играе на тото
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 080
«ащо ли си мисл€, че 99% от майките тук, (които мисл€, че сме грамотни, макар и не филолози Wink ) разбираме за тази разлика от тестовете на децата. “ова беше в кръга на шегата. ¬се пак за мен двете пон€ти€ са еднакви. јко има тънка разлика и е толкова важно децата да € прав€т, учителките тр€бваше да отдел€т време и да ги научат. ўом не са си направили труда да ги научат, може би не е толкова важно да го зан€т.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 175
ѕословицата е мисъл, ко€то е изказана с ц€ло изречение- като напр. Ќа лъжата краката са къси - а  поговорка е кратък израз(просто израз) напр. —лед дъжд-качулка. “ака ми об€сни разликата моето чадо Thinking  Very Happy

ќтдавна не се опитвам да разбирам нещата, които учат в училище. Ќа мен не ми е била нужна подобна разлика, но при т€х никога не се знае. Ќ€кой "умен" тест и хоп - двойка 35
« ѕоследна редакци€: ср, 23 май 2012, 16:13 от Ћолита` »
÷итирай

—офи€

«ащо ли си мисл€, че 99% от майките тук, (които мисл€, че сме грамотни, макар и не филолози Wink ) разбираме за тази разлика от тестовете на децата. “ова беше в кръга на шегата. ¬се пак за мен двете пон€ти€ са еднакви. јко има тънка разлика и е толкова важно децата да € прав€т, учителките тр€бваше да отдел€т време и да ги научат. ўом не са си направили труда да ги научат, може би не е толкова важно да го зан€т.

’ич даже не е шега, това е една прекрасна илюстраци€ за безмислените знани€, с които се пълн€т главите на децата и според които те се оцен€ват.
ј същевременно не остава време за десетки важни и съществени неща!
—ъс сигурност тази тънка разлика може да се об€сни, но за мен е по-важно да зна€т повече практически примери и да прилагат ползването на пословици и поговорки.... а не да зна€т великата разлика между т€х и да не могат и една да цитират или да извад€т поуката от т€х. Peace Peace
÷итирай

¬арна

ћнени€: 175
јко не зна€т каква е разликата, как ще ги използват тогава? “ези неща не се учат, те просто се отбел€зват и се отминават, а който разбрал-разбрал. Ќа н€кого ще му потр€бва, на друг- не. “ова е.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 388
√ол€ма драма при нас.  Laughing ¬сичките официални обувки се оказаха малки и днес по спешност ходихме да купуваме. «а малко да € прат€ утре да манифестира с маратонки, обаче девойката се тръшна:"ћамо, госпожата каза, че директорът е забранил спортните обувки за утре!"  ато каже"госпожата каза"- край!  Very Happy
ѕък утре май ще маршируваме с баща ѝ наблизо- то гол€м маршрут и около 40 училища, направо тълпа ми се струва. ƒа не загубим гарджето в навалицата.  Laughing

—амо да не вали!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
450-464 от 737 отговора