«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ѕроблемно забремен€ване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора

ћнени€: 32
«дравейте момичета,
приключи и мо€т първи опит ICSI.–езултата е отрицателен и аз все още се опитвам да го преодоле€.Ќ€какси  се опитвах да не се пренавивам,знам,че да се случи от първи€т път си е ц€ло чудо,но нещата се развиваха добре до ден€ след пункци€та..
»стори€та на кратко е следната - дълъг протокол,стимулаци€ с гонал и меногон и накра€ прегнил.–азвиха се 13€,от които 2 кухи,т.е 11 годни.ѕри оплождането обаче,се оплодиха само 4 / останалите били некачествени,с много вакуоли /,до 3 ден продължи да се разива само 1,ко€то не се имплантира.......
«аключението на доктора беше,че €йцеклетките не са силни и тр€бва да се работи в тази посока.
»ма ли н€кой който е прежив€л този ужас и как точно се подсилват €йцеклетките? »ска ми се да опитам и нещо билково,нещо от природата освен това,което доки ще ми изпише след месец?
÷итирай

ћнени€: 1 661
ћиличка, много добре разбирам как се чувстваш! Hug
—ъщото нещо се случи и при мен, от 11 иксирани €йцеклетки само 3 б€ха оплодени и трансферирани. ќпита беше неуспешен. “ова беше миналата година, но аз и досега н€мам отговор защо така се получи. ћогат да са много неща, може протокола или лекарствата да не са били подход€щи и да са скофтили качеството на €йцеклетките, може и самото им качество да не е добро поради възрастта на жената(не знам на колко години си), може да се получи така и от кофти сперматозоиди. ћного причини могат да бъдат като никой не се наема да ти каже"ето точно това е". “ака че нищо не ни остава освен да опитаме пак.
»наче за нещо природно дето питаш има много информаци€ в нета. «а подобр€ване качеството на €йцеклетката може да се взема Q 10, инозитол, аргинин, също така може да пробваш с хомеопати€. јз лично хомеопати€ не съм ползвала, но мо€ при€телка беше пила.
÷итирай

ћнени€: 32
ћомичета,
никой друг ли н€ма иде€ по въпроса? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
÷итирай

—офи€, Ѕургас

ћнени€: 1 511
—поред мен това не е бил тво€ протокол и ембриолозите тр€бва да промен€т начина на оплождане/имало н€колко разновидности на » —», които те си ги знаели/..други€ път ще е по-добре..както много лекари казват: " ѕърви€ опит е опознавателен.". Ќе тр€бва да се отчайваш, че не е станало. ѕри първи€ ми опит беше по дълъг протокол и имах само 4я, от т€х само 2 се оплодиха и до трети ден само една се развиваше добре. ¬тори€ ми опит беше по къс протокол имах 6я, всички се оплодиха и до 5ти ден 4 се развиваха. Ќакра€ ми трансферираха 2 и сега си чакам бебка всеки момент. ѕросто следващи€ път ще имате друга стратеги€ и ще видиш, че всичко ще е наред. ћожеш да пиеш добавки с Q10 и да правиш коремни преси/така се стимулирало притока на кръв към €йчниците/, но най-важното е да не се отчайваш. Hug
÷итирай

ћнени€: 1 981
pieselina, аз имам 4 неуспешни инсеминации. спермограмата ни е добра и най-веро€тно проблема е в качеството на €йцеклетките.
мо€ режим за подобр€ване качеството на €йцеклетките е: спорт, какъвто ти допада или много движение /важно е за кръвоснабд€ването на €йчниците/, инозитол /може на прахчета инофолик или да си поръчаш по интернет само инозитол/, мл€но ленено семе, което може да слагаш в сок или мл€ко /има високо съдържание на омега 6 мастни киселини/, да се €дат основно протеинови храни /месо - филе, риба, €йца, соеви кълнове/, вода - поне литър и половина на ден. тр€бва да се изб€гва пърженото, тестеното и газираното. ƒа не се прекал€ва с кафето /едно кафе на ден може/ и не на последно м€сто много търпение, посто€нство и позитивно мислене.

ѕожелавам ти следващи€ опит да ви е последен. ”спех! 
÷итирай

Pomorie

ћнени€: 281
 ћного добре го е написала hut  ! “ова е истината.»два л€тото -работа ,почивка ,спорт и наесен  на старта !
÷итирай

ћнени€: 187
pieselina, аз имам 4 неуспешни инсеминации. спермограмата ни е добра и най-веро€тно проблема е в качеството на €йцеклетките.
мо€ режим за подобр€ване качеството на €йцеклетките е: спорт, какъвто ти допада или много движение /важно е за кръвоснабд€ването на €йчниците/, инозитол /може на прахчета инофолик или да си поръчаш по интернет само инозитол/, мл€но ленено семе, което може да слагаш в сок или мл€ко /има високо съдържание на омега 6 мастни киселини/, да се €дат основно протеинови храни /месо - филе, риба, €йца, соеви кълнове/, вода - поне литър и половина на ден. тр€бва да се изб€гва пърженото, тестеното и газираното. ƒа не се прекал€ва с кафето /едно кафе на ден може/ и не на последно м€сто много търпение, посто€нство и позитивно мислене.

ѕожелавам ти следващи€ опит да ви е последен. ”спех! 
hut доктора ли ти каза,че причината за не успешните 4 инсеминации са €ицеклетките или ти реши така?ѕри нас също спермограмата е добра и имам 4 не успешни инсеминации,но доктора не ми е казал каква може да е причината. newsm78 “ози режим,кой ти го предписа?
÷итирай

ћнени€: 107
»скрено ти съчувствам за това, което прежив€ваш.
јз минах точно по този път - н€колко неуспешни опита в бг като причината била некачествени €йцеклетки и оттам лоши ембриони, освен поставените ни други диагнози. ѕричината € откриха в чужбина.
«адължително направи изследване за инсулинова резистентност. ѕри мен това се оказа причината за моите тогава 27-28 години.
Ѕ€х на ръба да се откажа да имам дете, когато откриха причината. ѕреди успешни€ си опит в чуждата клиника треперех и се молех наистина инсулиновата резистентност да е причината за некачествените ми €йцеклетки. “огава тук не б€ха и чували за подобно изследване.
ƒругото, което направих за всеки случай беше да пи€ омега 3 ежедневно и по време на стимулаци€та не €д€х нищо сладко, тъй като захарта развал€ качеството на €йцеклетките.
ƒълги€т протокол е най-успешни€т протокол в света и дава най-качествени €йцеклетки. Ќе см€там, че протоколът е причината за неуспеха ти.
ƒано да съм ти била полезна.
”спех.
÷итирай

ћнени€: 1 661
Vrabcho, аз има ли н€какви симптоми или предпоставки за да се прави тест за инсулинова резистентност? «ащото аз никога не съм го правила и се чудех какви са признаците, които да покажат че този тест всъщност е нужен в дадени€ случай. јз си мислех, че само ако имаш н€какви проблемни стойности на кръвната картина или пък ако си с наднормено тегло, но може би не е така. newsm78
÷итирай

ћнени€: 107
ќказа се, че н€ма предпоставки, за да се направи този тест. ѕоне при мен беше така. Ќе съм с наднормено тегло, напротив слаба съм и стойностите на кръвната захар си б€ха в норма.
¬ клиниката в чужбина това изследване беше едно от задължителните изследвани€ преди започване на инвитро процедура. » при мен изкочи проблем, който об€сни лошото качество на €йцеклетките ми. ”спешни€т опит след лечението доказа това. ƒори имахме и 3 замразени бластоциста.
÷итирай

ћнени€: 1 981
Titanka, доки изказа такова мнение, но не беше категорична. и тъй като спермограмата е добра, тръбите са проходими, а естрадиола е сравнително нисък при стимулаци€ стигам и аз до този извод.
програмата, ко€то спазвам не ми € назначил доктор. т€ е в резултат на много ровене и четене.

в зачатие също има тема за качество на €йцеклетката: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=32875.0

и врабчо е потвърдила за сладкото  Smile
за инсулиновата резистентност не съм компетентна.
÷итирай

ћнени€: 497
ћоже ли да споделите какво изследване сте направили за инсулинова резистентност - може би може и сами да го направим. јко резултатите са нормални, ще търсим другаде проблема, но и аз се съмн€вам, че може да имам нещо такова.
÷итирай

USA

ћнени€: 1 089
pieselina, наличието на много вакуоли говори за проблем в качеството на €йцеклтките, тук доктора е прав.

ѕроблемите може да са по н€колко причини:
1. Ќапреднала възраст и естестественото остар€ване на €йцеклетките.
2. ѕроведената стимулаци€
ќт значение при стимулаци€та са:
- колко време е продължила стимулаци€та. ƒългите стимулации може да доведат до презр€ване (един вид остар€ване на €йцеклетките)
- колко е бил висок естрадиола, прекалено високите нива могат да доведат до влошаване на качеството
- темповете на нарастване на естрадиола. Ћекарите тр€бва да контролират това нарастване с корекции в дозите и то тр€бва да бъде в рамките на 50-100% за 48 часа. “ука б€ха безпощадни в това отношение, особено след 4-5-ти ден от стимулаци€та, бодене и изследване на естрадиол и наглас€не на дозите всеки ден до приключване на стимулаци€та и усп€ваха да го задържат в рамките.
- използваните лекарства. ѕървата стимулаци€ при мен беше само с √онал (само ‘—’) и ембрионите раст€ха бавано, макар  8/9 €йцеклетки да се б€ха оплодили, отдадоха го на недобри €йцеклетки. Ќикой не е споменавал да са имали много вакуоли.  огато ме стимулираха от комбинаци€ с ‘—’ и Ћ’ препарат, картината беше доста по-различна.

«а инсулиновата резистентност - може и да има такъв момент, но доколкото знам и т€ е още в експерименталните полета на медицината, може и там да си остане.

ƒано лекарите успе€т да намер€т правилната формула за теб, успех  Hug
÷итирай

ћнени€: 497
Ѕлагодар€, ƒарлена!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора