Лоша кашлица и хрема

  • 1 093
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
От два дни детето ми е с лоша кашлица и хрема. Ходихме на лекар,но докторката каза, че уж няма нищо. Не кашля много често, но е дълбоко -поне аз така го чувствам. Давам му проспан, витамин С,промивам нослето с физиологичен р-р. Дайте съвет за кашлицата, от т.нар. народна медицина. А между другото вчера имаше и разстройство. Благодаря ви. Има ли майки, които живеят в зоните?Ако да-препоръчайте добър педиатър. Искам да я сменявам, защото не ми допада. Не съм медицинско лице и не е хубаво да говоря относно компетентността й, но просто при всеки преглед и консултация ми се струва, че ни "претупва".

# 1
  • Мнения: 1 089
Според мен трябва да се обърнете към друг лекар. Преди две седмици Виктория се събуди с течащ нос. помислих си че е хрема дадох и осцилокцинум, вит.С. Но после видях че и гърлото и е много червено. Оказа се че има ангина с полипче на едната сливица. Хубаво е, че я хванахме в началото и минахме само със сиропче от мащерка и тантум верде (спрей за гърло) и Амброксол (сироп за втечняване на секретите).
По-добре колкото може по-скоро се консултирайте и с друг лекар, за да може ако има нещо да го хванете в началото и да не се наложи използването на АБ.
Дано всичко е ОК. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 882
Извинявай, ама не ми се вярва ангина да се оправи само със сиропче от мащерка. На мен ми казаха, че без антибиотик е невъзможно и вече 4 ден си го пием и все още гърлото е болезнено.
При ангина винаги има и много силна температура.

# 3
  • Мнения: 1 089
bebiradi, не ти се вярва но се оправихме.Преди да я заведем на лекар започна да вдига Т (34), дадох и нурофен. Лекарката и изписа Биокс-Тими (Екстракт от мащерка), Тантум верде, вит.С. Каза, че до два дни ако продължава да вдига Т, няма да мине без АБ. Дадох още веднъж Нурофен и за щастие не е вдигала повече Т. Продължихме с сиропчето и спрея още 5 дни, след което бяхме на контролен преглед. Гърлото вече не беше червено, сливиците отбъбнали и нямаше вече полипче. Но понеже не можеше да изкашля секретите от броншитите ни изписаха Амброксол, който втечнява секретите. Постепенно спряхме тантум верде-то и продължихме само с сиропчето от мащерка. Вчера бяхме на преглед и всичко вече е наред. За това ходим и при тази лекарка, макар че от друг град и пътя ни до там е 40 мин. - при нея АБ са само в краен случай.

# 4
  • Мнения: 666
Извинявай, ама не ми се вярва ангина да се оправи само със сиропче от мащерка. На мен ми казаха, че без антибиотик е невъзможно и вече 4 ден си го пием и все още гърлото е болезнено.
При ангина винаги има и много силна температура.
  И аз съм на това мнение , това което описваш не е гнойна ангина, а само зачервено гърло , а полипчето може да е от храна , който ти е казал че е гнойна ангина  която ще се оправи само със сироп от мащерка кажи му да се #2gunfire

# 5
  • Мнения: 5 228
След като лекарката е казала, че няма проблем (предролагам, че е преслушала детето), вероятно кашлицата е в резултат на стичащите се секрети от носа. Моята дъщеря от онзи ден е с хрема, вчера купих кремче Низита и имаше мигновен ефект. Кремчено е за нос, намазва се отвътре и след две намазвания доста се облекчи. Ако продължи кашлицата, трябва да го види лекар.

# 6
  • Мнения: 574
Който не е видял как се лекува гнойна ангина без АБ няма да повярва разбирасе. Аз я лекувам и при Т/39,5/. Мажа с нишадър,прополисови капки за нос,прополисови таблетки за смучене,капки за уши (ако се налага),разстривам с ракия и мажа с хустагил и давам сироп хустагил.Към края мажа с гранулин, продължавам сиропа и разстривки(може вече без ракия), и капя капките за нос(много са добри)
Вервайте ми оправя се много бързо!

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 14:36 от Ancheto

# 7
  • София
  • Мнения: 485
Когато синът ми започне да кашля и едновременно с това се появи и хрема, му давам Коларгол 3х2капки за 5-6дни и всичко е наред. Така постъпвам разбира се, когато няма други сериозни индикации, като Т например!

# 8
  • Мнения: 1 771
За кашлица, зачервено гърло, много гъста и обилна хрема,  разстройство и без Т. нашата педиатърка предписа на Крис хомеопатия. Давах му вечерта един прием и на другия ден още три (сътрин, обед и вечер). За два дни кашлицата беше спряла. За хремата стеримар и помпичка за да ги изчистя хубаво от нослето и да може да диша.  До една седмица и хремата спря. Нашата педиатърка е от Трета градска.

Общи условия

Активация на акаунт