Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 229 918
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 1 365
  • София
  • Мнения: 861
А, то е ясно, че всеки сам си избира, според своите разбирания и приоритети Simple Smile Аз съм мноооого голяма паника. Нямах търпение да избутам бременността, от страх нещо да не се обърка. Но за избора на болницата ни най-малко не съжалявам - вярвам, че за мен беше идеалното място. Simple Smile

# 1 366
  • Мнения: 26
Ето, че вече и аз мога да споделя своите лични впечатления. Родих малко след полунощ на 30.10., 3 дни след термин. Контракциите ми почнаха от предната нощ и ме приеха към 10;00 сутринта на 30ти с 3 см разкритие и контракции на 15-10 мин. До вечерта вече контракциите бяха много силни, но водите не ми бяха изтекли още. Сложиха ме на монитор за тонове за да видят и силата на контракциите към 9 ч и тогава разкритието беше 6,5-7 см. Обадиха се а д-р Владова (тя ме пое след излизането в болничен на Кръшкова). Тя дойде и каза да ми включат окситоцин (а толкова не исках...). И тогава започнаха мъките - много болезнени контракции и напълни на болнично легло в полухоризонтално положение (гърба и главата ми бяха леко изправени от механизма на леглото. Бях с колани на корема и ми беше много неудобно и болезнено. На магаре в родилната зала отидохме чак когато наближи изгонването на плода и там родих наистина с няколко напъна. За съжаление имам и епизиотомия и перинеотомия и все още много ме дърпат (а утре ще ми махнат конците, но положението отдолу изглежда ужасно, така ли е по принцип? Sad ) Малко не съм очарована и аз от някои неонатоложки, иначе за грижите за мен нямам оплаквания, дори ме изписаха 1 ден по-късно, за да се изходя по-голяма нужда и да са сигурни че съм добре  Grinning И въпреки престоя ми от 4 дни платих 900 + 3х120 лв. Сега ще се борим с някакъв секрет от носа, заради който хърка :/

# 1 367
  • Мнения: 390
Момичета, като ви чета и аз се радвам, че се преместих от др Хасан. Нещо все не ми вдъхваше доверие...и аз ходех на няколко пъти на 2ро мнение и в крайна сметка родих при 2рото мнение. По съвсемр азличен начин щяха да стоят нещата, ако бях останала в Софиямед. Въпреки, че винаги са били мили и отзивчиви с Деси, най-вече тя.

# 1 368
  • Мнения: 846
Мислех да не пиша,но.. Ще ви опиша разочарованието си от тази "болница"


  Lукито, останах изненадана и очарована, че си сменила болницата и още повече Хасан,поне ти остана с хубав спомен, добре че написа преживяното, че ако имаше повече като теб и аз щях да направя правилният избор...

# 1 369
  • Мнения: 638
Здравейте, момичета!
Има ли някоя раждала при д-р Димитров? Надявам се да родя нормално. За сега не сме обсъждали раждане с него. Той ми следи бременността и съм доволна, но раждането си е друго нещо.

# 1 370
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте, момичета!
Има ли някоя раждала при д-р Димитров? Надявам се да родя нормално. За сега не сме обсъждали раждане с него. Той ми следи бременността и съм доволна, но раждането си е друго нещо.
Аз. Но бях секцио по мое желание. Той ме пита дали ще се пробвам за естествено раждане, но отказах Simple Smile Какво те интересува?

# 1 371
  • Мнения: 638
Интересува ме как протича раждането при него, че като прочетох предишните постове  за други доктори се поуплаших. Как прибързват, искат по-бързо да приключат, държат се грубо.  Той на консултациите е много спокоен, всичко обяснява, не ме е насочвал за секцио за сега. Но ще видим, защото моето бебче върви по едричко. 

# 1 372
  • Мнения: 154
zaichenceto_bialo,
Аз раждах нормално при д-р Димитров. Доволна съм много. Родих 3 дена след термин, като влезнах в болницата с идея за предизвикване на раждане, поради намалели околоплодни води. Въпреки всичко, не се стигна до индуциране. В моя случай имаше вариант да изчакаме нещата да тръгнат без намеса. От отношението съм изключително доволна, нямам забележки. Целият екип беше много внимателен, обгрижваха ме постоянно. Конкретно за него, никога не се е държал грубо, дори напротив, обяснява много търпеливо и винаги те предразполага. И аз четох негативни коментари за друг доктор от болницата, но това според мен, не трябва да свежда всички под общ знаменател. Смея да твърдя, че това ми раждане, освен, че мина като по учебник, беше дори минимално стресиращо за мен, точно заради доброто отношение. Първото ми раждане беше изключително неприятно откъм емоции, и то точно, защото се държаха с мен отвратително (това преди много време в държавна болница). Ако си доволна и му имаш доверие, няма за какво да се тревожиш. И макар да му се носи слава, че склонява бременните за секцио, определено не съм съгласна. Първоначално от страх исках да раждам секцио, но той ме убеди, че няма предпоставка за оперативна намеса и ме убеди да си родя нормално, за което съм му изключително благодарна.
Успех!

# 1 373
  • София
  • Мнения: 861
Първоначално от страх исках да раждам секцио, но той ме убеди, че няма предпоставка за оперативна намеса и ме убеди да си родя нормално, за което съм му изключително благодарна.
Абсолютно съм съгласна, че няма навик да склонява към секцио. На мен ми каза, че ми е тесен таза още в началото, но бебето ми не вървеше особено голямо, така че ме посъветва да се пробваме с нормално раждане. Аз обаче съм изключително параноична, главно понеже всички жени в рода ми раждат изключително трудно, та си държах много на секциото до края - и изобщо не съжалявам, защото освен всичко друго, човекът е невероятно добър хирург! Белегът ми е съвършено прав и е като тъничка драскотина, не е имало грам усложнение. Имах адски бързо възстановяване, даже исках още в интензивното да се изправям и да се разхождам, ама не ми дадоха Mr. Green От следващата сутрин обаче ме пуснаха в моята си стая, донесоха си ми бебето и си се грижех за него до края Simple Smile

За мен АГ има огромно значение при едно раждане. С Димитров конкретно, който и тип раждане да избереш, няма да сгрешиш. Heart Eyes

# 1 374
  • Мнения: 638
Благодаря ви момичета!  bouquet
Аз съм с много добри впечатления от д-р Димитров и съм решила при него да е раждането, но все пак като имам сега и вашето мнение ми е още по-спокойно.

Преди месец ми се наложи да лежа в отделението за три дни- също съм с добри впечатления- чистеха по три пъти на ден, докторите и сестрите са отзивчиви. Не знам какво е при бебчовците, но пък аз ще искам да е постоянно при мен и се надявам всичко да ни е ОК.  Praynig

# 1 375
  • София
  • Мнения: 861
Преди месец ми се наложи да лежа в отделението за три дни- също съм с добри впечатления- чистеха по три пъти на ден, докторите и сестрите са отзивчиви. Не знам какво е при бебчовците, но пък аз ще искам да е постоянно при мен и се надявам всичко да ни е ОК.  Praynig
Да, и се чисти, и боклук се изхвърля често. И като поискаш смяна на чаршафите, веднага се прави. То като цяло щом бебето си е при теб, нямаш особен контакт с персонала. От неонатологията дават разни съвети и напътствия в началото, но веднъж видят ли, че се справяш, повече не те занимават. Взимат ти го и ти го връщат сутрин и вечер за тоалет. Сестрите идват само за лекарствата. Другите лекари те питат как си на визитациите и това е. 

А ти щом си лежала в отделението, вече сигурно знаеш какво е нужно да си носиш. Само да припомня, че ако искаш да си седи бебето в твоята стая за постоянно, ще се наложи да си донесеш печка - поне аз като раждах преди два месеца, всички родилки в отделението ни караха.

# 1 376
  • Мнения: 638
Само да припомня, че ако искаш да си седи бебето в твоята стая за постоянно, ще се наложи да си донесеш печка - поне аз като раждах преди два месеца, всички родилки в отделението ни караха.

Щом трябва ще си нося печка Peace

# 1 377
  • София
  • Мнения: 195
Момичета, нещо важно - поискайте си смяна на абоката до 48 ч. или ако усетите лека болка на мястото му.

# 1 378
  • София
  • Мнения: 861
Момичета, нещо важно - поискайте си смяна на абоката до 48 ч. или ако усетите лека болка на мястото му.

Това е особено важно за момичетата след секцио Peace

И моят абокат се прецака на третия ден. Биха ми разреждащ кръвта медикамент, за да се отпуши, и пак ми сложиха системата. Много лоша идея. Ръката ми взе да се подува като баничка. Пет пъти натиснах звънеца и чак след половин час дойде сестра, която като видя, възкликна: "Ама защо не ме извикахте по-рано?"  Close Laughing

Отказах повторното слагане на абокат, защото съм с кофти вени и дори първия ми го сложиха от третия път, чак контракции поучих от това, пък и отделно трябваше да чакам да ми спадне оттока на ръката. Малко съжалих за този избор обаче. Така не могат да се вливат банките с електролити, а без тях ме удари зверското  главоболие, резултат от спиналната анестезия. Караха ме да пия по 4 литра течности на ден, за да мине. Успях и мина, но си беше малко мъка.

# 1 379
  • Мнения: 70
Благодаря за приятната информация за д-р Димитров, аз също следя бременността си при него и тъй като съм много доволна мислех да се насоча именно той да води и раждането ми, сега съм 100%сигурна.
Поздрави! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт