Има ли родили/които ще раждат в новата болница Софиямед? Препоръчайте педиатър.

  • 229 959
  • 1 471
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 10
Аз бях точно в родилното в София мед, по време на този случай, за който говориш(имам предвид с бебето). Лъжа е че не са имали линейка, с която да го закарат. Бебето беше качено по спешност в такава заедно с главният неонатолог, който не се отдели и за секунда от него.

# 991
  • Мнения: 7
Благодаря ти много mihailova_zh! Може ли да ми кажеш дали постоянно в болницата има на разположение неонатолози и какви са ти впечатленията от всичко в болница София Мед.

# 992
  • Мнения: 958
 Vanqia_81, наистина прочети мненията назад, аз не виждам какво повече може да се каже, ако имаш пък конкретни въпроси - задай ги, всички сме си казали отзивите по-назад, няма да ги повтаряме сега.
Накратко - всички са доволни от условията, от лекарите, има и недоволни от неонатологията и педиатрите. Това е в общи линии.
Това, което ти е казала приятелката, е така общо взето, защото патологията за малки бебета е в Майчин дом и от всяка една болница са длъжни да изпращат новородените там - имат най-хубавата и добра апаратура за новородени, включително апарат за командно дишане за новородени, който няма в нито една друга болница  до колкото знам. Другото не е вярно - от Майчин дом идва линейка, която е със специално оборудване за бебета. Знам, защото моят за малко да го изпратят с такава (не поемаше храната в началото и повръщаше, беше само на глюкоза първите 3-4 дни). При не толкова спешни случаи ги изпращат в Токуда, защото имат договор с тях.
При всички положения не си мисли най-лошото, че ще ти се случи. Това не са толкова чести случаи.

# 993
  • Мнения: 35
А дали има някой, който вече е раждал при д-р Хасан? Нормално ли предпочита или секцио? Раждането все повече наближава Sad и ми се иска да се ориентирам вече към доктор, тъй като твърдо съм решила да е в Софиямед. Дано не ги изплаша много с виковете си  Embarassed

# 994
  • Мнения: 156
Аз съм при д-р Хасан и беше станало въпрос за раждането. Тъй като аз много държа на естествоно, изчаках да видя мнението му- слава богу, без да питам, той каза че като гледа, ако всичко е наред, би трябва естествено да родя Simple Smile Ако желая, разбира се Simple Smile

# 995
  • Мнения: 35
Аз съм при д-р Хасан и беше станало въпрос за раждането. Тъй като аз много държа на естествоно, изчаках да видя мнението му- слава богу, без да питам, той каза че като гледа, ако всичко е наред, би трябва естествено да родя Simple Smile Ако желая, разбира се Simple Smile
[/quote]

Благодаря за бързия отговор. Утре ще видим какво ще се случи и дали ще си допаднем.  Embarassed Praynig

# 996
  • Мнения: 11
Здравейте!

 Искам да попитам майките, които са раждали в Софиямед -  трябва ли да се носи помпа за кърма?

Предварително благодаря!

# 997
  • София
  • Мнения: 2 325
ако имаш си я вземи Simple Smile по-добре да ти е излишна  Peace

# 998
  • Мнения: 7
Бих казала, че помпата е задължителна (поне за мен). Това беше първото нещо в багажа ми за болницата. Два пъти съм раждала там, първият не си носих помпа.

# 999
  • Мнения: 91
И като вземеш помпа какво от това, никой не пожела да стерилизира моята, която бях взела. И стерилизатора ли трябваше да помъкна. Така и не можах да дам коластрата и първата преходна кърма на бебчето си

# 1 000
  • София
  • Мнения: 133
На мен мен помпата доста ми помогна. На третия ден след раждането буквално имах буци в гърдите и ако не беше тя щях да имам проблеми. Постоянно слагах бебето на гърда, но явно не беше достатъчно. Кофти е че трябва да се хвърли изцедената коластра...Веднъж една от акушерките ми предложи стерилизирано шише, което пасна на моята помпа и дадох на малкия, но това беше еднократно.

# 1 001
  • Мнения: 958
Според мен би ти помогнала, вземи си, но там няма къде да я стерилизираш, така че си я стерилизирай и съхранявай в някаква кутия (към моята помпа има такава кутия. Другия вариант е да си носиш кутия за микровълнова стерилизация, те имат микровълнова ако не се лъжа. Обаче за съжаление и на мен ми се наложи да изхвърля коластра, въпреки че единия път му я дадоха.

# 1 002
  • Мнения: 491
На мен не са ми отказвали стерилизация, но това беше преди година и половина.

Първото ми раждане беше в друга клиника и там си носех голяма пластмасова кутия и стерилизирах с течност за студена стерилизация на Чико. Беше удобно. Мисля, че има и таблетки за стерилизация.

# 1 003
  • сф
  • Мнения: 394
само веднъж за престоя в болницата са ми стерилизирали помпата и то не защото аз съм искала, а те ми предложиха, защото точно в този момент им беше удобно, стерилизираха шишетата на бебетата. аз не съм ги молила дори, защото не съм допускала, че ще се навият. и така се вдъхнових от техния жест, че изцедих 170 мл преходно мляко Simple Smile. което после бебето си изпи. за щастие, храненето от шише в родилното не попречи да го кърмя 2 години.

# 1 004
  • Мнения: 11
 Благодаря на всички, които ми отговориха!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт