След трусове и притеснения дано се сбъднат СЕДМОКЛАСНИТЕ ни въжделения!

  • 38 585
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • София по рождение
  • Мнения: 322
Andariel, от справочника на Веди е инфото. Само за 1 АЕГ беше казано, че ще се вписва като едно желание, за 91НЕГ не прочетох такова нещо. Затова много моля осмокласните мами да ни "светнат" и за другите желани езикови училища Praynig
За другите профилиращи предмети ми е ясно, че е в процеса на обучение, в зависимост от бъдещите планове на детето за университет. Но си мислех, че трябва да има подреждане по втория език newsm78
И всяка ли от най-желаните гимназии ще е само ред в заявлението?

Ще го обясня по-детайлно, в частта за 91 НЕГ, тъй като за 1 АЕГ това е новост от тази година и няма как да гадаете какви ще са принципите на разпределение по паралелките. Peace

Детето иска да учи в 91 НЕГ и съответно я изписва на първо място в заявлението за класиране.Кодът е един за всичките й седем паралелки, тоест с това си първо желание детето се бори да заеме едно от определените 93 места за момиче/момче  по квоти.Бива прието и записано. Наесен съответно ще е ученик в една от въпросните 7 паралелки. При записването, най-вероятно за ориентир, ще го помолят да попълни бланка,  в която една от позициите е вторият желан чужд език от 9 клас, като изборът  е сведен до английски и руски.Казвам като ориентир за нагласата на децата, тъй като на по-късен етап написаното спокойно може да бъде променено. Peace
Наближава краят на 8 клас.Предстои изпитът по немски за лайстунг паралелките. Приетите в тях  50 деца от випуска не избират втори чужд език, по немската програма те задължително изучават английски.Това означава, че лайстунг с втори език руски няма. Идва ред на  останалите 140-150 ученика. В края на 8 клас  те заявяват , вече твърдо, желания втори език. На база  заявеното се прави преразпределение на паралелките.В този състав карат в 9 и 10 клас. В края на 10-ти заявяват вече и избраните профилиращи предмети, в резултат на което в 11  клас ги очаква още едно пренареждане по паралелки.На практика това означава, че детето в 8 клас може да е в Б клас, в 9 и 10-ти да е в  Г, а  в 11 и 12-ти да е  в Ж.Това най-условно. Ако е в шпрах паралелка детето, никъде по трасето от 9 клас нагоре няма да е  в Д или Е клас. Това са лайстунгите.

В другите училища, в които профилите и вторият език са ясни още с приема, няма пренареждане през годините. Такива са 164 ГПИЕ, 2 АЕГ, 73 СОУ, 9 ФЕГ.

Безкрайно ти благодаря от името на всички!
Надявах се да се включиш, та макар и с инфо само за 91 НЕГ! Обясняваш разбираемо и недвусмислено!  bouquet
Да се надяваме, че ако не стигнем до твойта гимназия, то да е подобна схемата в 1 АЕГ!

# 121
  • София
  • Мнения: 18 024
Резервни варианти биха могли да бъдат 18 СОУ, 22 СОУ, 133 СОУ,  31 СУЧЕМ Thinking Дано на децата ви не се наложи да опират до резервни, компромисни  варианти Wink

# 122
  • София
  • Мнения: 1 266
eine in Rente gegangene Nixe, немците както винаги са помислили за всичко  Laughing Благодаря за описанието! Аз съм далеч от мисълта, че в АЕГ биха направили някоя глупост и да си загубят най-добрите ученици в Сф. Фактът , че са си променили системата, говори много добре за тях. Това е мое лично мнение.

# 123
  • София
  • Мнения: 18 024
eine in Rente gegangene Nixe, немците както винаги са помислили за всичко  Laughing Благодаря за описанието! Аз съм далеч от мисълта, че в АЕГ биха направили някоя глупост и да си загубят най-добрите ученици в Сф. Фактът , че са си променили системата, говори много добре за тях. Това е мое лично мнение.
Така е. Признавам си без бой, че преди две години само бях от онези родители, които негодуваха срещу схемата на 91 НЕГ. Притеснявах се да не ни натресат за втори език руски при изрично нежелание от страна на девойката да го изучава. Или пък да не би изборът на 2 език да е обвързан негласно с някой конкретен профил, различен от математиката,  за която се гласи моята  девойка от 11 клас нагоре. Всичките ми страхове се оказаха напразни. Подобна схема е само в голям плюс на децата, тъй като им дава достатъчно време да се ориентират какъв профил да изберат. Изборът в края на 10 клас определено е по-осъзнат и продиктуван от интереси и наклонности към съответната наука в сравнение с този в 7 клас. Но и на моята дървена глава й беше нужно време да асимилира този  простичък факт. Mr. Green

# 124
  • Мнения: 69
Резерва: 18 СОУ (някои паралеки само), 

Би ли пояснила кои? Ние сме се ориентирали към франкофонските, а там има една такава паралелка и съм я намислила като вариант.
Други възможности си мислех 35-та, 133соу, 22соу(за последното имате ли някави впечатления?)

# 125
  • Мнения: 150
предлагам който каквото знае за други гимназии, към които да се огледаме, ако не стане работата с първите езикови, да си каже! Аз например, след Първа английска, френската, немската, испанската 73-то и Втора английска, нпмг и смг, съвсем се губя в картинката.
Резерва: 18 СОУ (някои паралеки само), 

Би ли пояснила кои? Ние сме се ориентирали към франкофонските, а там има една такава паралелка и съм я намислила като вариант.
Други възможности си мислех 35-та, 133соу, 22соу(за последното имате ли някави впечатления?)
Моля, мнения за двете финансови гимназии, както и за 35 у-ще.
Ако някой друг се сеща за още училища, нека да пише.
Ние почти сме се простили със 73 у-ще. Толкова много искахме да учим там, а отгоре на всичко е на две спирки от нас.
Но мечти, мечти!!!

# 126
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
моля, ако някой има впечатления за строителния техникум /сега не знам как точно се нарича/ да да де отзиви.
предварително благодаря!

# 127
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 За НФСГ и НТБГ чувам хубави неща  Peace. Отделно синът ми познава деца , които учат там и са много доволни. Децата са добри , така че може да им се вярва  Laughing.
 Чета в МОН, че всяка година децата участват в международни конкурси и изложения и се справят блестящо.
 http://www.minedu.government.bg/news-home/2011/11-12-02_panair-uchebni-firmi.html

# 128
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
И аз се присъединявам към "франкофонските" въпроси  Embarassed Ако не стигне бал за 9ФЕГ - как бихте подредили паралелките с френски от следните у-ща: 133-то, 35-то и 18-то?
Благодаря за мненията предварително, че на мен ми е доста объркано и мога да се ориентирам само по бала от миналите години ..., а не знам дали той е най-показателния критерии ...

# 129
  • София по рождение
  • Мнения: 322
И аз се присъединявам към "франкофонските" въпроси  Embarassed Ако не стигне бал за 9ФЕГ - как бихте подредили паралелките с френски от следните у-ща: 133-то, 35-то и 18-то?
Благодаря за мненията предварително, че на мен ми е доста объркано и мога да се ориентирам само по бала от миналите години ..., а не знам дали той е най-показателния критерии ...

Аз бих ги подредила така: 35-то, 18-то, 133-то, но и да разместиш последните две пак става, ако ви е по-удобно местоположението.

За коя от двете гимназии НФСГ или НТБГ казват, че има по-дълга учебна година? Чух, че започват от 1 септември и завършвали не знам кога...

Анита, и ние сме доста наблизо до 73-то, съседке...изчакай, нищо не се знае още!
В тази връзка да попитам как бихте постъпили вие, ако живеете примерно до 2 АЕГ и 73-то, това причина ли е да са преди 91 НЕГ и 1 АЕГ?

За Строителния съвсем изненадващо за мен, учителката ни по математика в школата, както и няколко други хора говорят хвалебствени слова. Едно момиче на познати завърши най-нежеланата специалност - Геодезия и преди да започне да следва работеше с 1800 лв заплата! Ако детето ви иска да се занимава в тази област, дерзайте. А и УАСГ после е в съседство. Пътни инженери винаги са кът. За останалите да не говорим. Но, не зная езиците как са застъпени.

# 130
  • София
  • Мнения: 215
Момичета починете си малко family
Тепърва ще ни трябват много сили;нерви и елка Laughing
Нека излезнат резултатите ;формулата и статистиката.
И тогава ще се развихрим smile3529

# 131
  • София
  • Мнения: 3 111
За 32 въобще не са добри отзивите.

Би ли споделила повече информация? Смятах да го включа в списъка ни, тъй като видях, че предлагат засилено езиково обучение (подобно на ЕГ има изучавани предмети на английски език). newsm78

Аз съм се спряла на 127-о, 30-то, 31-о, 35-о; евентуално 18-то (паралелката с японски език).

# 132
  • София
  • Мнения: 1 654
Русалке, благодаря  bouquet
Изясних си нещата. Одобрявам системата на 91 НЕГ напълно. Изглежда ми твърде рано и ненужно затормозяващо да се мисли за тези неща още при подаване на заявленията. Да не говорим колко ориентирано е едно дете на 13-14г.
Училищата, които си изброила като резервен вариант са и нашия избор с изключение на 18-то. Бях включила и 7-мо, но ме разубедиха. За 35-то също чета хубави отзиви, но за съжаление нямам инфо от първа ръка.
Все още резултатите не са излязли и нямаме представа каква ще е графиката, колко близки ще са резултатите и т.н. Ако пък както очакваме са близки, трябва да напишем повече резервни варианти, за да не останем некласирани ooooh! И сега е времето да се ориентираме за желанията надолу в заявлението.
Искрено се надявам мантрата ни На първо класиране, по първо желание да се сбъдне!

# 133
  • Мнения: 150
За НФСГ и НТБГ чувам хубави неща  Peace. Отделно синът ми познава деца , които учат там и са много доволни. Децата са добри , така че може да им се вярва  Laughing.
 Чета в МОН, че всяка година децата участват в международни конкурси и изложения и се справят блестящо.
 http://www.minedu.government.bg/news-home/2011/11-12-02_panair-uchebni-firmi.html
Благодаря много!

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Момичета , имате време да редите желания , просто изчакайте оценките  Laughing.
 Следя 7-мокласните теми откакто синът ми стана 5 клас. Винаги съм си мечтатала да можем да посочим едно единствено желание и да сме сигурни , че ще стане. Е, успяхме!
 Желая същото на всяко от вашите деца  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт