Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 312
Може ли да се доверя на тази тухла с колони,трегери и вместо плоча цяла има парчета /като лято нещо,бетон ли е,панел ли не знам/ Ето снимков материал... Sick не мога да се успокоя,поне да споделя видяното  Simple Smile и трегер ли е това
и плоча-
на 4 ет.е 63год

# 211
  • Мнения: 198
Плочата ви е монолитна, не са панелки.

ПП
Това е по-добрия вариант - абсолютно класическа монолитна конструкция - стоманобетонни колони, греди и плочи, и носещи тухлени зидове от плътни единични тухли, играещи ролята на тухлени шайби. Ако при оглед на най-долния етаж - в мазето- няма Х-образни пукнатини по зидариите, и  леко наклонени (пак като Х, но по периферията на колоната, все едно раздалечени двете надлъжни части на Х-а), то тогава, няма от какво да се притеснявате. Хубавото при вас е, че няма мазилки, и конструкцията се вижда.

Последна редакция: пн, 02 юли 2012, 14:29 от kallitko

# 212
  • София
  • Мнения: 1 312
Не видях пукнатини,но пак ще огледам,вече знам какво... Simple Smile 
 И от мазилка са спестили Laughing
Благодаря!

# 213
  • Мнения: 106
Плочите в нашата кооперация, са същите. Да това е монолитното строителство, така изглежда. Нашите основи са от железобетон, няма тухли единички, освен на едно място. Аз знам, че сградите строени с единички нямат стоманобетонни колони и трегери, именно защото стените изградени с единички, изпълняват тази роля...Мисля, че качените снимки потвърждават мнението ми, ако това са основите.

# 214
  • София
  • Мнения: 1 312
Това са снимки от мазето,не знам дали са основи? Едната снимка не се отваря,но мисля че съсед спомена за трегери,някакви напречни колони дебели и се показва желязо от тях/малко ръждясало/  ето я снимката    http://i065.radikal.ru/1207/37/8fa30975389e.jpg &n … sp;    
/под трегера се вижат тръби по дължината на мазето,за парно ли са,за вода ли са не знам/

# 215
  • Мнения: 106
Това с желязото не е ли всъщност плочата  newsm78. Не мога да разбера от снимките. Аз си мисля, че основите включват и мазето, но не съм много наясно. При мен стените са от бетон и желязо и като вървиш по коридора през 2 метра има трегери, едни такива като арки, само че не са заоблени. Това другото на снимката ти са тръби, но не знам какви...Не се притеснявай, каквото има да става ще стане. Казват, че сградите строени с единички били много здрави. Моята е с тухла четворка. Ще гледам до довечера да ти снимам моето мазе, ако ти представлява интерес, мога да ти снимам и как изглеждат трегерите и колоните в самия апартамент.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 312
 Да ,снимай да споделим  Simple Smile
Това не е плочата/на последната снимка/,а трегер -напречен с ръждясало желязо стърчи. Плочата е на предните снимки

# 217
  • Мнения: 106
Най-после слезнах с фотоапарат в мазето и снимах:
http://prikachi.com/images/361/5242361U.jpg  Това би трябвало да са носещите трегери, има ги по продължение на цялото мазе през 3,4 метра, широки са около 2 педи.
http://prikachi.com/images/366/5242366X.jpg Така изглежда самото мазе, всичко е бетонирано.
http://prikachi.com/images/369/5242369y.jpg  Такива неща, май пак са трегери има на още 4 места...
Нашето мазе е доста дълбоко, мисля на около 4 метра под земята. Из квартала се носят легенди, че сградата ни била с много здрави основи...не знам дали е така.....

# 218
  • София
  • Мнения: 1 312
Изглежда доста здраво, но специалистите ще кажат. Според мен важни са колоните по дължина на сградата,а в нашето мазе сякаш са недосттъчни./на снимката от 02;юли /

# 219
  • Мнения: 106
И аз не знам, кое е в основата на здравината. За носещите колони знам, че не трябва да бъдат прекъсвани, което често се правело в новото строителство.

# 220
  • Мнения: 379
Живея в Перник. В панелка на 6-ти етаж. При труса не падна абсолютно нищо. Като се качихме вкъщи на сутринта нямахме дори и малка пукнатинка. Появиха се впоследствие след около 2 месеца. Тънки като паяжини. Явно е,че са само в мазилката, но ми е интересно защо се появяват след това.
З сравнение - съседите в околните блокове съобщават за паднали гардероби и тежки мебели,както и за огромни поражения в панелите.

# 221
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз съм в старата част на Овча купел. И у нас деня след земетресението не видях поражения, сега има във всички стаи без ремонтираната това лято. Появиха се по-късно и при нас, като една от тях след земетресението на 14.07.

# 222
  • Мнения: 0
При мен също има поражения, както вече писах. Знам за още места, където пукнатините са се отворили впоследствие

# 223
  • Мнения: 46 488
За какви поражения говорите? Спукана мазилка, паднала стена, уточнете, защото иначе звучи много плашещо...
В какво строителство сте?

# 224
  • София
  • Мнения: 2 132
За същите като  на  Krisko mamata- пукнатини по мазилката. Пълзящ кофраж е вида строителство.

Общи условия

Активация на акаунт