Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 821
  • 759
  •   1
Отговори
# 165
  • Бургас
  • Мнения: 241
Здравейте!Имам един въпрос-майчинството за декември януари месец ли ще се изплати,имат ли някакво годишно приключване в нои?Питам,защото януари месец има много празници,и сигурно ще има забавяне.

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Имам един въпрос-майчинството за декември януари месец ли ще се изплати,имат ли някакво годишно приключване в нои?Питам,защото януари месец има много празници,и сигурно ще има забавяне.

Декември го плащат януари.Няма толкова почивни дни,за да има голяма забавяне

# 167
  • Бургас
  • Мнения: 241
Благодаря за отговора елфита!

# 168
  • Мнения: 7
Здравейте,
Извинявам се за късния час и може би малко неадекватния въпрос, но наистина вече се видях в чудо #Crazy. Когато изтекат 135-те дена болнични за раждане и започнат да текат оставащите дни до 410 дена за гледане на дете до 1 година, нали пак се следи в сайта на НОИ за обещетенията за майчинство? Вече над 2 месеца и половина в системата на НОИ стои само кога е занесен последния ми болничен (до 135-те дена, който ми е и изплатен вече), от счетоводството на фирмата ми казват, че вече няколко пъти НОИ ги били връщали за корекции, но всичко вече било оправено (това още началото на миналата седмица), а в страницата на НОИ все същата информация. Не знам дали пак да досаждам на счетоводството newsm78..А се надявах да има парички за Коледа, но май-май няма изгледи.
Извинявам се за дългия пост Embarassed  bouquet.
Лека вечер!

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
Извинявам се за късния час и може би малко неадекватния въпрос, но наистина вече се видях в чудо #Crazy. Когато изтекат 135-те дена болнични за раждане и започнат да текат оставащите дни до 410 дена за гледане на дете до 1 година, нали пак се следи в сайта на НОИ за обещетенията за майчинство? Да,пак там следиш Вече над 2 месеца и половина в системата на НОИ стои само кога е занесен последния ми болничен (до 135-те дена, който ми е и изплатен вече), от счетоводството на фирмата ми казват, че вече няколко пъти НОИ ги били връщали за корекции, но всичко вече било оправено (това още началото на миналата седмица), а в страницата на НОИ все същата информация. Не знам дали пак да досаждам на счетоводството newsm78..А се надявах да има парички за Коледа, но май-май няма изгледи.
Извинявам се за дългия пост Embarassed  bouquet.
Лека вечер!

Попълнили ли си декларация за периода 135-410 дни?
Досаждаш на счетоводството.Междувременно пиши мейл на НОИ да ти кажат,ако нещо не е наред.Следиш си и с ПИК кода

# 170
  • Мнения: 242
Здравейте,последният ми болничен който ми е издаден от лекаря е от 30,10 до 20,12- въпросът ми е дали декемврийските дни ще бъдат платени през декември и ли ще са  през януари при положение,че болничният е отразен в сайта на НОИ че е подаден на 22,11?И другият ми въпрос е майчинството на коя дата превеждат в началото на месеца или в края?Благодаря предварително! Hug

# 171
  • Мнения: 3 413
Здравейте,последният ми болничен който ми е издаден от лекаря е от 30,10 до 20,12- въпросът ми е дали декемврийските дни ще бъдат платени през декември и ли ще са  през януари при положение,че болничният е отразен в сайта на НОИ че е подаден на 22,11?И другият ми въпрос е майчинството на коя дата превеждат в началото на месеца или в края?Благодаря предварително! Hug
Той е подаден ноември,но парите за декември ще бъдат изплатени,когато от работа ти внесат осигуровките за декември.Т.е. най-вероятно януари чакай парите за декември.
Майчинството ти пак зависи от осигуровоките.С предното ми майчинство,работодателя ги внася от 2-ро до 4-то число,аз горе долу имах превод към 6-ти(зависи пак,защото преводи се правят само вторник и четвъртък).

# 172
  • Мнения: 242
От работата ми внасят осигуровките до 10 число.Осигуровките месец за месец ли се внасят или с месец назад?А и като болничният е внесен ноември не го ли обработват наведнъж тъй като е един болничен лист или месец за месец,извинявам  се за въпросите но не знам въобще как е процедурата. ooooh!

# 173
  • Мнения: 4
А някой знае ли за м.ноември дали вече са преведени болничните? По принцип до сега съм получавала превода си до 10-то число , а този месец закъсняват. Не зная дали при мен има отново проблем с болничния или просто се бавят преводите. 

# 174
  • Мнения: 3 413
От работата ми внасят осигуровките до 10 число.Осигуровките месец за месец ли се внасят или с месец назад?А и като болничният е внесен ноември не го ли обработват наведнъж тъй като е един болничен лист или месец за месец,извинявам  се за въпросите но не знам въобще как е процедурата. ooooh!
Месец декември се внасят за ноември осигуровките,т.е. с по месец назад.
Ето ти пример с мой болничен:
4.10-3.11 - подаден в НОИ ноември(тогава са внесени осиг. за октомври)-до края на ноември ми изплатиха за периода от 4.10 до края на 10 месец.Периода от 1 до 10.11 беше със статус-в момента се обработва.На 5.12 счетоводителката е внесла осиг. за ноември и на 6.12 ми бяха изплатени дните от 1 до 3.11 .
Независимо дали е цял болничен,изплащането му зависи от осигуровките.Той се подава на следващия месец,а вече НОИ изплаща на няколко пъти.

# 175
  • Мнения: 3 413
А някой знае ли за м.ноември дали вече са преведени болничните? По принцип до сега съм получавала превода си до 10-то число , а този месец закъсняват. Не зная дали при мен има отново проблем с болничния или просто се бавят преводите. 

В момента мой болничен с дати 3.11-3.12 ми е със статус "в момента се обработва"
 Извади си ПИК код и можеш да си следиш.Или им пиши по мейла  Peace

# 176
  • Мнения: 242
Благодаря GodaiVa,моят болничен за ноември е изплатен още на 4.12,аз затова се надявах че декемврийският който е до 20.12 да ми преведат пари до края на декември,ама значи няма да ме огрее Sad

# 177
  • Мнения: 3 413
Благодаря GodaiVa,моят болничен за ноември е изплатен още на 4.12,аз затова се надявах че декемврийският който е до 20.12 да ми преведат пари до края на декември,ама значи няма да ме огрее Sad
Я ми кажи периода на болничния,който казваш,че ти е изплатен и периода на този,който чакаш.

# 178
  • Мнения: 242
Болничният ми е от 30.10 до 20.12- изплатени са ми -2 дни от месец октомври на 29.11 , 22 дни за месец ноември изплатен на 4.12 и сега чакам тези15 дни за месец декември нали без съботите и неделите са толкова демек от 1 до 20 декември.

# 179
  • Мнения: 3 413
Болничният ми е от 30.10 до 20.12- изплатени са ми -2 дни от месец октомври на 29.11 , 22 дни за месец ноември изплатен на 4.12 и сега чакам тези15 дни за месец декември нали без съботите и неделите са толкова демек от 1 до 20 декември.
Да,без почивните дни.Очаквай превод първите дни на януари.

Тези празници ми "изядоха" болничните -сега 24,25,26.12 нали се водят почивни,със 100лв. по-малко  ще взема януари Sad

Общи условия

Активация на акаунт