Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 812
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 226
Здравейте, нека и аз да попитам:
Последният ми болничен е от 07.05.2014 до 10.06.2014г.. До този момент нямам нищо изплатено. Имам ПИК код, с който проверих, но нищо не е записано за този болничен, а все пак съм и предупредила шефовете си, счетоводителката да ми внася на време болничните, та така че просто не зная, може би сигурно в края на този ли месец ще получа просто не знам, ако някой знае, моля да ми каже, не съм много веща по тоя въпрос. Гледам , че на друго момиче дните в които е в болнични са горе- долу като моите, а тя вече е написала ,че си ги е получила, а при мене дори не е отразено , че този болничен е подаден  newsm78

# 721
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Здравейте, нека и аз да попитам:
Последният ми болничен е от 07.05.2014 до 10.06.2014г.. До този момент нямам нищо изплатено. Имам ПИК код, с който проверих, но нищо не е записано за този болничен, а все пак съм и предупредила шефовете си, счетоводителката да ми внася на време болничните, та така че просто не зная, може би сигурно в края на този ли месец ще получа просто не знам, ако някой знае, моля да ми каже, не съм много веща по тоя въпрос. Гледам , че на друго момиче дните в които е в болнични са горе- долу като моите, а тя вече е написала ,че си ги е получила, а при мене дори не е отразено , че този болничен е подаден  newsm78

Зависи кога е подаден, ако е подаден изобщо.Срокът за входиране на болничните от май е 16 юни.

(не към dokich)//Добре ще е хората да не злобеят по бройката на чуждите постове, които само показват колко много е помагал някой  Wink 

# 722
  • Мнения: 297
Здравейте, нека и аз да попитам:
Последният ми болничен е от 07.05.2014 до 10.06.2014г.. До този момент нямам нищо изплатено. Имам ПИК код, с който проверих, но нищо не е записано за този болничен-Има ли входящ номер този болничен лист, вижда ли се номерът му?, а все пак съм и предупредила шефовете си, счетоводителката да ми внася на време болничните, та така че просто не зная, може би сигурно в края на този ли месец ще получа просто не знам, ако някой знае, моля да ми каже, не съм много веща по тоя въпрос. Гледам , че на друго момиче дните в които е в болнични са горе- долу като моите, а тя вече е написала ,че си ги е получила, а при мене дори не е отразено , че този болничен е подаден  newsm78

Зависи кога е подаден, ако е подаден изобщо.Срокът за входиране на болничните от май е 16 юни.

(не към dokich)//Добре ще е хората да не злобеят-Безкрайно слънчев човек съм... по бройката на чуждите постове, които само показват колко много е помагал някой  Wink-Все си мисля, че и аз помагам, стига да ми разрешите във този форум... 

# 723
  • Мнения: 2 110
Здравейте!
Грешка ли е, ако длъжността в болничния не е уточнена -моята е старши техник, а е записано "служител"?Дали ще ми върнат болничния от НОИ заради това?

# 724
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Здравейте!
Грешка ли е, ако длъжността в болничния не е уточнена -моята е старши техник, а е записано "служител"?Дали ще ми върнат болничния от НОИ заради това?


Не, няма да е проблем...

# 725
  • Мнения: 2 110
pantera666, много ти благодаря за отговора, успокои ме много!...От службата едвам приеха болничния, а се оказа че и следващият е така издаден, та се бях притеснила!
Благодаря! Hug

# 726
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
pantera666, много ти благодаря за отговора, успокои ме много!...От службата едвам приеха болничния, а се оказа че и следващият е така издаден, та се бях притеснила!
Благодаря! Hug


На мъжа ми винаги така му издават болничните без значение в коя фирма е бил, точно за да не стават грешки с длъжността.  Peace

# 727
  • Мнения: 781
Първо да благодаря за съдействието миналия път. Така и не разбрах какъв е бил проблемът с болничните, защото бяха пратили писмото до мен на друг адрес, на който се водя по лична карта. Бяха писали и на работодателя ми, след което ми изплатиха обезщетението за м. Май. Явно работодателят е нил объркал нещо. Сега гледам в страницата на НОИ, че е качен последния болничен за 93 дни, от който ми изплатиха м. Май. Остават м. Юни, м.Юли и м. Август.

Искам да попитам, след като вече болничният е депозиран в НОИ в какви срокове ще бъдат изплащани следващите обезщетения ?

Благодаря ви много за отговорите. Помощта ви е безценна   bouquet

# 728
  • Мнения: 2 200
Първо да благодаря за съдействието миналия път. Така и не разбрах какъв е бил проблемът с болничните, защото бяха пратили писмото до мен на друг адрес, на който се водя по лична карта - . Бяха писали и на работодателя ми, след което ми изплатиха обезщетението за м. Май. Явно работодателят е нил объркал нещо. за това и към предния пост ти писах, че не само в НОИ спят, а понякога бъркат и счетоводителите Simple SmileСега гледам в страницата на НОИ, че е качен последния болничен за 93 дни, от който ми изплатиха м. Май. Остават м. Юни, м.Юли и м. Август.

Искам да попитам, след като вече болничният е депозиран в НОИ в какви срокове ще бъдат изплащани следващите обезщетения ?

Благодаря ви много за отговорите. Помощта ви е безценна   bouquet
Тези дни трябва да получиш парите за юни. В началото на август - за юли, а може и в края на юли. В края на август или началото на септември - за а вгуст.

# 729
  • Мнения: 1 897
Здравейте,

Може ли някой да ми каже,защо в графата статус на документа за болничният ми по майчинство е изписано: Разпореждане за спиране на производство?

Преди това си пишеше статус:Изплатен.Дали има някакъв проблем,при положение,че този болничен ми е изплатен и ще трябва ли да връщам пари? Извинявам се за тъпия въпрос,но съм притеснена,защото имах проблеми с последния болничен по време на бременност и сега се притеснявам за всяко нещо.

Благодаря предварително!

# 730
  • Мнения: 297
Здравейте,

Може ли някой да ми каже,защо в графата статус на документа за болничният ми по майчинство е изписано: Разпореждане за спиране на производство?-Изключително необичайно. Това разпореждане би трябвало да е достъпно като данни в интернет страницата на НОИ. Какво пише? Не се притеснявай, по принцип разпореждането за отказ е по-страшно... LaughingСпирането означава, че има нужди от някакви още данни или проверка... , ама пък започнало плащане....newsm78. Със сигурност ще си получиш парите.

Преди това си пишеше статус:Изплатен.Дали има някакъв проблем,при положение,че този болничен ми е изплатен и ще трябва ли да връщам пари? Извинявам се за тъпия въпрос,но съм притеснена,защото имах проблеми с последния болничен по време на бременност и сега се притеснявам за всяко нещо.

Благодаря предварително!


# 731
  • Мнения: 1 897
Благодаря! 

По принцип този болничен ми е изплатен и беше изписано,че е изплатен.Статуса е променен преди няколко дни - 1 ден след като получих последните пари за м.юли.Затова и се притесних,че са променили статуса и какъв е всъщност проблема.

# 732
  • варна
  • Мнения: 1 227
Имам 2 болнични със застъпване първия 5.07-4.08 ,втория  22.07 -24.08
Подадени са и двата на 7.08 ,но как ще стане изплащане след като24.08 все още не е дошъл.
Първо сиг ще изплатят .5.07-22.07 ,а другия кога?

# 733
  • Мнения: 297
Имам 2 болнични със застъпване първия 5.07-4.08 ,втория  22.07 -24.08
Подадени са и двата на 7.08 ,но как ще стане изплащане след като24.08 все още не е дошъл.
Първо сиг ще изплатят .5.07-22.07 ,а другия кога?Първо ще се плати периода от 05 до 31 юли, а за август веднага след като изтече 24-то число.

# 734
  • варна
  • Мнения: 1 227
Благодаря много:)))

Общи условия

Активация на акаунт