Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 807
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
нямам пик код - от нои ли се взима ?Днес не съм проверила ,вчера следобяд проверих ,но нямаше нищо!


днес е трябвало да провериш-правят преводи вторник и четвъртък
от нои се взима пик кода,да

# 76
  • Мнения: 1 240
Здравейте  Hug

И аз имам въпрос: Бях в болничен от 19.05 (събота, която се отработваше) до 23.05. Знам, че от работодател се плащат първите 3 дни, имам платени двата работни (събота и понеделник), третият ден е със сума 0.00, но сега проверих с ПИК и от НОИ имам изплатен само 1 ден, а очаквах два - вторник и сряда. Къде може да е проблема според вас? Говорих с колега и каза, че ще провери, но аз да си попитам

Благодаря ви   bouquet

# 77
  • Мнения: 44
Момичета възможно ли е да ми върнат болничен за корекция и да не ми го изплатят веднага ако липсва адреса на фирмата в полето Месторабота? Забелязах, че е написан само името на фирмата и града.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте  Hug

И аз имам въпрос: Бях в болничен от 19.05 (събота, която се отработваше) до 23.05. Знам, че от работодател се плащат първите 3 дни, имам платени двата работни (събота и понеделник), третият ден е със сума 0.00, но сега проверих с ПИК и от НОИ имам изплатен само 1 ден, а очаквах два - вторник и сряда. Къде може да е проблема според вас? Говорих с колега и каза, че ще провери, но аз да си попитам

Благодаря ви   bouquet

От НОИ трябва да е 1 ден.Работодателят плаща първите 3 работни дни

# 79
  • Мнения: 2 200
Момичета възможно ли е да ми върнат болничен за корекция и да не ми го изплатят веднага ако липсва адреса на фирмата в полето Месторабота? Забелязах, че е написан само името на фирмата и града.
По принцип адреса не е проблем. Важното е фирмата да е вярна.

# 80
  • Мнения: 1 240
Здравейте  Hug

И аз имам въпрос: Бях в болничен от 19.05 (събота, която се отработваше) до 23.05. Знам, че от работодател се плащат първите 3 дни, имам платени двата работни (събота и понеделник), третият ден е със сума 0.00, но сега проверих с ПИК и от НОИ имам изплатен само 1 ден, а очаквах два - вторник и сряда. Къде може да е проблема според вас? Говорих с колега и каза, че ще провери, но аз да си попитам

Благодаря ви   bouquet

От НОИ трябва да е 1 ден.Работодателят плаща първите 3 работни дни

Елфита, благодаря! Аз говорих с НОИ и те ми казаха, че за тях всичко е ОК. Все още нямама отговор от колегите. Явно грешката е при тях, заради единия почивен ден. Това значи ли, че трябва да ми изплатят още един ден болничен от фирмата или ще остане неплатен? Благодаря още веднъж!   bouquet

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Елфита, благодаря! Аз говорих с НОИ и те ми казаха, че за тях всичко е ОК. Все още нямама отговор от колегите. Явно грешката е при тях, заради единия почивен ден. Това значи ли, че трябва да ми изплатят още един ден болничен от фирмата или ще остане неплатен? Благодаря още веднъж!   bouquet

трябва да ти платят и вторника от работата
смятам,че колегите са се заблудили от това,че се плащат първи три дни от работодателят,а те са първите 3 работни дни

# 82
  • Мнения: 29
Все още нямам никакъв превод от НОИ.
Не мога да разбера защо толкова се бавят и се чудят ? Ако и днес след като проверя няма постъпления в картата ,след като ми казвате че изплащат сумите във вторник и четвъртък незнам как ще се справя !!!
Стискаъте палци да ги изплатят !

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Все още нямам никакъв превод от НОИ.
Не мога да разбера защо толкова се бавят и се чудят ? Ако и днес след като проверя няма постъпления в картата ,след като ми казвате че изплащат сумите във вторник и четвъртък незнам как ще се справя !!!
Стискаъте палци да ги изплатят !


пита ли в работата дали са ти внесли документите  в НОИ

# 84
  • Мнения: 169
Все още нямам никакъв превод от НОИ.
Не мога да разбера защо толкова се бавят и се чудят ? Ако и днес след като проверя няма постъпления в картата ,след като ми казвате че изплащат сумите във вторник и четвъртък незнам как ще се справя !!!
Стискаъте палци да ги изплатят !
Не разбрах какъв е проблема да си вземеш пик код от НОИ.
Трябва ти само лична карта.Безплатно е и не боли. Joy
Извинявай,не се заяждам,не си само ти, за която вземането на Пик от Нои е като да ги  #2gunfire
С него може да си провериш до къде са стигнали нещата ти-дали се обработва или не.това,че някой е писал кога се превеждат пари по сметките не е гаранция. Зависи и от счетоводството на фирмата,кога са го представили,кога си плащат осигуровките. newsm78
Само да ходиш до банкомата полза няма.Ние не само палци да стискаме полза няма.

# 85
  • Мнения: 29
Не съм споменавала никъде ,че имам проблем с взимането на пик код от НОИ!!!
Повече от две години не съм взмала болничен и не знаех въобще за тази система , затова споделих във форума. Парите ми ги преведоха до края на месеца . Все пак благодаря на тези ,които писаха и обменяхме информация !Един съвет към -  mireto. Аз също не се заяждам ,но третото и последното изречение нямат абсолютно никакъв смисъл! Спазвай правилата за четливо писане на книжовен език! Допускаш и повторения  Peace

Една позната сподели ,че  от месец Март не е изплатен все още поради проблем с болничния лист ,който е бил връщан два пъти .Аз е информирах  за възможността да проверява с  пик кодове. Странно е  може би ,но когато нещо не ти се налага да го правиш често ,не си на ясно и питаш ,споделяш, а една добра дума е винаги добре дошла.
Желая на всички да са здрави и успешна седмица !

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 16:07 от Botten Mary

# 86
  • Мнения: 169
toofaraway,най-искрено ти се извинявам,ако съм те засегнала!Щях да ти пиша на ЛС,но реших,че тук му е мястото.
Скрит текст:
постовете ти обаче не са написани без грешки,но това не е литературен форум.Многократно е споменавано,че тук не се държи на това.
Продължавам да твърдя обаче,че вземането на код от НОИ за някой е голям проблем./изключвам теб,разбрахме,че имаш/
Имам близки,които работят при съмнителни работодатели и при коментар дали им внасят осигуровки и как може да се провери,стигне ли се до код-а и .... до там.ама сега,ама незнам какво.

# 87
  • Мнения: 1
Не знам дали питам в правилната тема , но проблема ми е следния "
Работя в една фирма от 2 години , обаче в началото на 2012г. се съгласих шефа ми да ме води "неплатен отпуск" .Така той спести пари, аз  пък взимах малко повече заплата .Юни месец обаче по време на работа защипах нерв на кръста и ме приеха в болница, оказа се че имам две дискови хернии Sad . Обадих му се по телефона да ми прекъсне отпуската и така от 1 юни се водя пак на работа , а от 4 юни до сега съм в болнични . Неплатения отпуск обшо е 5 месеца . Та сега се чудя имам ли право на обезщетение . Отделно разбрах че счетоводителката все още не ми е представила болничния лист в НОИ  и просто незнам какво да правя . #Cussing out

# 88
  • Мнения: 2 200
Не знам дали питам в правилната тема , но проблема ми е следния "
Работя в една фирма от 2 години , обаче в началото на 2012г. се съгласих шефа ми да ме води "неплатен отпуск" .Така той спести пари, аз  пък взимах малко повече заплата .Юни месец обаче по време на работа защипах нерв на кръста и ме приеха в болница, оказа се че имам две дискови хернии Sad . Обадих му се по телефона да ми прекъсне отпуската и така от 1 юни се водя пак на работа , а от 4 юни до сега съм в болнични . Неплатения отпуск обшо е 5 месеца . Та сега се чудя имам ли право на обезщетение . Отделно разбрах че счетоводителката все още не ми е представила болничния лист в НОИ  и просто незнам какво да правя . #Cussing out
Ако между неплатения отпуск и болничния имате пони един отработен ден имате право на обезщетение. Болничния за юни може да се представи в НОИ до края на юли.

# 89
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
Здравейте мами! С доста кофти проблем съм а именно: фирмата към която работех миналата година август месец обявиха несъстоятелност със задна дата 2009г. факта, че имам много неизплатени заплати няма да засягам. Притеснена съм вече, че не ми подават последния болничен лист който е издаден на 10.06 и е до 01.08.2012г. Обърнах се към собственичката на фирмата тя си изтъква какви ли не смешни оправдания все едно тя ми дава парите. Обърнах се към трудова инспекция - е отговора им беше, че не се занимават с това да се отнеса към НОЙ. Е НОЙ  ми отговарят че ако си пусна жалба може би след някой и друг месец ще получа отговор,че е разгледана. И тук си задавам въпроса защо и за какво са тези институции? Та според мен май до съд ли до медии ли трябва да се стигне? За огромно съжаление и получих отговор от адвокат, че нямало как да ми помогне и можело да подам някъде си жалба за тромава или НЕ работеща администрация. Имате ли познати с подобен проблем, наясно ли сте какво да се направи .........

Общи условия

Активация на акаунт