Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 814
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 241
Благодаря за бързия отговор!  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 795
Неочаквано бързо се сдобих с първия си в живота превод от НОИ  Hug
Болничен: 26.04 - 02.06
Предаден: на 30.05
Изплатен: 07.06

Даже очаквах по-малко парички и като човек, който не гледа държавата да му плаща , а сам си изкарва парите съм щастлива!
Дори съм щастлива, че нямаше проблеми с болничния и е приет от първия път - най-вече това ме тормозеше Hug

Надявам се всички да получат паричките си бързо и безпроблемно като мен.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
desideskata,хубаво е да четем и такива неща  Peace

# 33
  • Мнения: 513
Аз също съм приятно изненадана от НОИ - болничен подаден на 31 май за месец май ми е изплатен днес - след 7 календарни дни, направо не мога да повярвам, явно са почнали по-бързо, защото досега винаги съм чакала 15 работни дни.

# 34
  • Мнения: 9
Здравейте момичета искам да ви попитам къде четете на коя дата и колко ще са парите които ще ви преведат? аз съм в болничен от 18.04.2012 до 12.05.2012 и влизам в справки на ной по егн и пик (Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане) и там само ми пише вх.ном от дата 17.05.2012 и
Актуален статус на документа: В момента се обработва  казаха ми че до 15 дни от тази дата трябва да си получа парите ама няма нищо и се притеснявам какво се случва

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета искам да ви попитам къде четете на коя дата и колко ще са парите които ще ви преведат? аз съм в болничен от 18.04.2012 до 12.05.2012 и влизам в справки на ной по егн и пик (Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане) и там само ми пише вх.ном от дата 17.05.2012 и
Актуален статус на документа: В момента се обработва  казаха ми че до 15 дни от тази дата трябва да си получа парите ама няма нищо и се притеснявам какво се случва

влез в справката за изплатени обезщетения,а не за представени документи

# 36
  • Мнения: 9
Благодаря ти за бързият отговор Simple Smile там като влезна и ми казва липсват данни

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря ти за бързият отговор Simple Smile там като влезна и ми казва липсват данни

от кога е болничния-точни дати
виждаш ли го на представени документи

така като пише още нямаш планиран превод и през 2012 г не си ползвала друг болничен,нали

# 38
  • Мнения: 9
болничният ми е от 18.04 до 12.05.2012 в представени документи го виждам има и
Вх. № в ТП на НОИ от дата 17.05.2012
да не съм ползвала друг това е първият ми болничен
 Когато е първи повече време ли се бави?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

 Когато е първи повече време ли се бави?

не,но затова ти излиза,че липсват данни в спраката за изплатени болнични
проверявай кога ще имаш плащане

# 40
  • Мнения: 8 242
болничният ми е от 18.04 до 12.05.2012 в представени документи го виждам има и
Вх. № в ТП на НОИ от дата 17.05.2012
да не съм ползвала друг това е първият ми болничен
 Когато е първи повече време ли се бави?
Да не би да не си предоставила банкова сметка (документ за ИБАН от банката с подпис и печат) newsm78

# 41
  • Мнения: 9
Да не би да не си предоставила банкова сметка (документ за ИБАН от банката с подпис и печат)

представила съм го и в справки в ной излиза

# 42
  • Мнения: 169
Да не би да не си предоставила банкова сметка (документ за ИБАН от банката с подпис и печат)

представила съм го и в справки в ной излиза
Ти сама ли си го носиш?

# 43
  • Мнения: 9
Не дадох го на моя работодател заедно с болничния лист

# 44
  • Мнения: 34
Нещо се обърках, затова моля за помощ  Wink
Последния ми болничен (издаден от педиатъра след раждането) вече е в НОИ (нямам код за да си проверя в сайта), счетоводителката каза че го е подала "рано". Болничния е от 02.05 до Юли.
Днес тя ми звъни пак, да попълня Декларация по чл. 50 - защото искала да изпревари нещата и да не ми забавят парите.
Та сега този болничен ли ще ми забавят или плащанията които следват след като изтече той?
И колко може да е забавянето. До сега винаги до 5-то число съм имала превод от НОИ в болничен съм от както забременях, а този месец сметката все е празна Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт