Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ - 4

  • 96 813
  • 759
  •   1
Отговори
# 135
  • around the world
  • Мнения: 651
Здравейте, въпроса ми е знаете ли горе-долу колко време се бави писмо от НОИ за върнат за корекция болничен?
В справката на НОИ излиза, че има писмо от 02.10.2013 г но работодателят все още не го е получил  newsm78
Зависи от куриерската служба. Пишете на ел. поща или се обадете по тел. за повечко разяснения.

Имам 2 въпроса: 
от 08.10 до 13.10 бях в болничен за мен, който беше продължен за още 5 дни от 15.10 до 19.10 поради усложнение. За съжаление и двете ми деца също се разболяха и и ми се налага да изляза отново в болничен този път за тях  ooooh!.
Възможно ли е да изляза от утре в болничен за гледане на дете до 18-год. възраст, ако нямам нито един отработен ден между моите болнични( 2 пъти по 5 дни) и този за гледане на дете? Също така между двата ми болнични(за мен) имам 2 дни прекъсване(събота и неделя) имали опасност да ми върнат втория болничен(продължението) от НОИ, тъй като е с прекъсване?
Благодаря предварително  bouquet
Ако вторият болничен лист е издаден като продължение и е със същата диагноза като първия трябва да започва от 13.10. иначе ще го върнат.
Болничен за гледане на дете трябва да е за 4 дни ако е издаден еднолично, ако е от комисия може и за повече.
  bouquet

# 136
  • Мнения: 2 288
Здравейте.
От 22.10 до 26.10 бях в болничен за дъщеря ми. Диагнозата беше ларингит. Петък ходих за продължаване на болничния, тъй като все още не беше напълно оздравяла, но на продължението пише остър бронхит. Проблем ли ще е, че продължението не е със същата диагноза като първичния болничен? И още един въпрос - пише ли се датата на издаване на продължението на болничния горе в ляво, където се пише номера на болничния и след него има поле за дата?

# 137
  • Мнения: 2 200
Здравейте.
От 22.10 до 26.10 бях в болничен за дъщеря ми. Диагнозата беше ларингит. Петък ходих за продължаване на болничния, тъй като все още не беше напълно оздравяла, но на продължението пише остър бронхит. Проблем ли ще е, че продължението не е със същата диагноза като първичния болничен? не, не е проблем И още един въпрос - пише ли се датата на издаване на продължението на болничния горе в ляво, където се пише номера на болничния и след него има поле за дата? пише се и дата

# 138
  • Мнения: 32
Здравейте, майка съм на дете на 1,8 месеца, което тръгна сега на ясла. Съответно аз съм в платен отпуск. Обаче детето се разболя и искам да прекъсна отпуска и да изляза в болничен. Доколкото разбрах докато четях форума, имам право на 60 кал. дни годишно болничен за отглеждане на дете или на себе си Simple Smile Това означава ли, че другата година ще имам нови 60 дни и да не се притеснявам, че отсега съм започнала да ги "профуквам"? Те се изплащат на 80% бруто, нали така? И последно - имам право на 6 месеца неплатен отпуск, който се счита за осиг.стаж?
Благодаря.

# 139
  • Мнения: 2 200
Здравейте, майка съм на дете на 1,8 месеца, което тръгна сега на ясла. Съответно аз съм в платен отпуск. Обаче детето се разболя и искам да прекъсна отпуска и да изляза в болничен. Доколкото разбрах докато четях форума, имам право на 60 кал. дни годишно болничен за отглеждане на дете или на себе си Simple Smile Това означава ли, че другата година ще имам нови 60 дни и да не се притеснявам, че отсега съм започнала да ги "профуквам"? Те се изплащат на 80% бруто, нали така? И последно - имам право на 6 месеца неплатен отпуск, който се счита за осиг.стаж?
Благодаря.
60 кал. дни годишно за гледане на дете с право на плащане. Може и повече, но без да се плаща обезщетение. За тебе отделно.
Всяка година се броят отново.
Да, 6 мес. неплатен за гледане на дете до 8 год. възраст се зачита за стаж.

# 140
  • Мнения: 101
Здравейте!
Бременна съм в 5ти месец и ползвам болничен. Взех си ПИК от НОИ да си проверявам болничните и реших да направя ревизия на предходните години. С голямо учудване открих следното: миналата година бях в болничен от 25.06 до 01.07 /1 в болница и 5 домашен/. На 25 - събота вечерта, влязох по спешност в болница и в неделята ме изписаха. През периода /27.06 - 01.07/не е имало почивни, неработни дни и празници, а в справката пише:
*Работни дни или работни часове през периода на нерабоспособността, които лицето е следвало да отработи:   
за месец 6, 2011 година от 25 до 29 - 3 раб. дни

Не подлежи на плащане и т.н. За тези дни е ясно, че са платени от работодателя, но какво е станало с 30,06????

# 141
  • Мнения: 242
Здравейте,моят въпрос е:ще има ли проблем ако утре на 31,10 отида за продължение на 3 тия 45 дневен болничен при положение ще предния ми е свършил на 29,10 ?Благодаря за отговора Hug

# 142
  • Мнения: 2 200
Здравейте!
Бременна съм в 5ти месец и ползвам болничен. Взех си ПИК от НОИ да си проверявам болничните и реших да направя ревизия на предходните години. С голямо учудване открих следното: миналата година бях в болничен от 25.06 до 01.07 /1 в болница и 5 домашен/. На 25 - събота вечерта, влязох по спешност в болница и в неделята ме изписаха. През периода /27.06 - 01.07/не е имало почивни, неработни дни и празници, а в справката пише:
*Работни дни или работни часове през периода на нерабоспособността, които лицето е следвало да отработи:   
за месец 6, 2011 година от 25 до 29 - 3 раб. дни

Не подлежи на плащане и т.н. За тези дни е ясно, че са платени от работодателя, но какво е станало с 30,06????
Задайте си питането направо в НОИ. Зависи какво е попълнил работодателя или при въвеждането на данните в НОИ.

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,моят въпрос е:ще има ли проблем ако утре на 31,10 отида за продължение на 3 тия 45 дневен болничен при положение ще предния ми е свършил на 29,10 ?Благодаря за отговора Hug

Не,няма да е проблем.Отиди да ти го оформят

# 144
  • Мнения: 242
 Hug♥Elfita♥

# 145
  • Мнения: 3 413
Болничният ми от 8.09 до 4.10 е изплатен за целия септември.Кога да очаквам за 4-те дена на октомври?В сайта на НОИ пише,че е започнало плащане,но не пише кога ще изплатят последните 4 дена  newsm78

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Болничният ми от 8.09 до 4.10 е изплатен за целия септември.Кога да очаквам за 4-те дена на октомври?В сайта на НОИ пише,че е започнало плащане,но не пише кога ще изплатят последните 4 дена  newsm78

Пише,че е започнала плащане по болничния,защото вече са ти превели за септември по този болничен.Октомври ще ти го изплатят след като фирмата внесе осигуровките за октомври.Проверявай си кога точно,ще ти излезе датата и сумата

# 147
  • Мнения: 3 413
Болничният ми от 8.09 до 4.10 е изплатен за целия септември.Кога да очаквам за 4-те дена на октомври?В сайта на НОИ пише,че е започнало плащане,но не пише кога ще изплатят последните 4 дена  newsm78

Пише,че е започнала плащане по болничния,защото вече са ти превели за септември по този болничен.Октомври ще ти го изплатят след като фирмата внесе осигуровките за октомври.Проверявай си кога точно,ще ти излезе датата и сумата
Благодаря! Hug

# 148
  • София
  • Мнения: 795
Болничният ми от 8.09 до 4.10 е изплатен за целия септември.Кога да очаквам за 4-те дена на октомври?В сайта на НОИ пише,че е започнало плащане,но не пише кога ще изплатят последните 4 дена  newsm78

И при мен дните от втория месец ми ги изплатиха около 10 календарни дни след като роботодателя ми е изплатил осигуровките...аз лично бях изненадана от втория превод... мислях си, че наведнъж ми го изплатиха..все пак ми беше първия болничен, а и още нямам ПИН..да си гледам в сайта Simple Smile

# 149
  • Мнения: 517
Болничният ми от 8.09 до 4.10 е изплатен за целия септември.Кога да очаквам за 4-те дена на октомври?В сайта на НОИ пише,че е започнало плащане,но не пише кога ще изплатят последните 4 дена  newsm78

като ти платят осигуровките за октомври тогава. Преводът ще бъде през ноември. Кога, зависи кога ще ти се внесат осигуровките.

Общи условия

Активация на акаунт