«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

’ранене с млека за кърмачета, захранване
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора

ћежду јда и –а€

ћнени€: 53
«дравейте интересуваме от кой месец захранихте вашето бебе със каши и пюрета и какви по точно кога се дава сок за първи път и от какъв плод тр€бва да е.
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

ћнени€: 27 521
¬ Ѕиблиотеките в подход€щите подфоруми е пълно със схеми за захранване и теми по въпроса.
—окчета на бебета под годинка не се дават никакви!
«ахранването започва най-най-рано след 5 навършени месеца, а най-добре на 6.  Peace
ќт кашите се започва с оризова.
 ато първо зеленчуково е подход€що картоф, мокров или тиква.

Ѕебебто ти е на около месец, нали? –ано е за всичко  Smile
÷итирай

неустановено

ћнени€: 14 820

—ъс сигурност! ƒано успееш да изчакаш да стане поне на 5 месеца!
÷итирай

Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally

ћнени€: 579
—ок не съм давала, не см€там и да давам скоро. «ахраних на 6 месеца с тиква.

¬ Ѕиблиотеките в подход€щите подфоруми е пълно със схеми за захранване и теми по въпроса.
“очно!
«ахранването тр€бва да започне на минимум 4 навършени месеца. Ќай-добре на 6.

—ъс сигурност! ƒано успееш да изчакаш да стане поне на 5 месеца!

ћдааа...
÷итирай

гр.ѕлевен

ћнени€: 334
«дравейте интересуваме от кой месец захранихте вашето бебе със каши и пюрета и какви по точно кога се дава сок за първи път и от какъв плод тр€бва да е.
јко бебето ти е на 1 месец, рано е  Naughty
 ърмила съм до 3ти месец, после на јћ, и въпреки това не съм превърженик на ранното захранване.
«ахраних на 5 месеца навършени, след 2 седмици въведох първата оризова каша и минахме на 5 кратно хранене. «апочнах с тиква, морков, картоф, тиквичка.
ѕлодовите въведох 2 седмици след като захраних със зеленчуково- круша, праскова, слива по 20,30 мл само между хранени€та или като десерт.
—окове и да не дам н€ма да е гол€ма загуба, само кариеси и колики предизвикват и нищо полезно н€ма в т€х Peace
¬ода и мл€ко са напълно достатъчни според мен Peace
÷итирай

ћнени€: 2 221
«ахраних след като навърши 6м с оризова каша. —лед това дадох зеленчукови пюрета - тиква, морков, картоф....
—ок не съм давала и до сега. —лед годинката започнах да прав€ фрешове
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 96
ј какво казва педиатъра ти? Ќе е ли работа на педиатъра да те насочи какво е най-подход€що за твоето бебе? »ма 2 пон€ти€ свързани със захранването - ранно захранване и късно захранване. Ќ€ма категорични съвети да давам, не съм мед. лице, но аз лично съм захранила през 4м. с плодово пюре, после зеленчуково, каша ит.н. и съм кърмила едновременно с това до навършване на 1г., даже и малко отгоре. ≈дното не пречи на дугото, т.е. кърменето на захранването, имам опит в това и с двете си деца. “ака ми препоръча педиатърката и € послушах! “€ единствено беше подробно запозната със здравни€ статус на децата ми. Ќаскоро намерих съвсем актуална стати€ на швейцарски учени, които казват, че не намират абсолютно никаква причина за практикуването на т.нар. късно захранване. ѕри децата захранени след 6м има гол€м брой с открита по-късно анеми€ и изключително нисък хемоглобин, което те казват, че е твърде опасно.
ѕослушай педиатъра си и питай за всичко, за всички рискове и ползи от едното и другото захранване.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 96
¬същност едва ли ти помагам с мнение, защото питането ти е от доста време, но ....поне на н€кой който се рови из подобни теми може да послужи Peace
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

—окове и да не дам н€ма да е гол€ма загуба, само кариеси и колики предизвикват и нищо полезно н€ма в т€х Peace

≈, как да н€ма нищо полезно в истински, натурален сок?  Very Happy ћалко прекалено изказване. —упер полезни са си даже, просто не тр€бва да се дават прекалено рано.  Peace
÷итирай

гр.ѕлевен

ћнени€: 334

≈, как да н€ма нищо полезно в истински, натурален сок?  Very Happy ћалко прекалено изказване. —упер полезни са си даже, просто не тр€бва да се дават прекалено рано.  Peace
‘ибрите се намират в месестата част на плода,а  в изцедени€ сок в съвсем минимални количества, така, че повече вред€т на малко бебе, отколкото да са полезни. ј, купешките, на които пише след 40ти€ ден, след 2ри€ месец н€ма да коментирам, всеки си има глава на раменете.
÷итирай

ћнени€: 1 715
ѕлодът не съдържа само фибри,има витамини и минерали,наистина фибрите остават в плода,но в сока има витамини и минерали.

Ќа малко бебе вред€т,защото предизвикват колики,но за над 1г. са полезни.
÷итирай

Ѕелги€/—офи€

‘ибрите се намират в месестата част на плода,а  в изцедени€ сок в съвсем минимални количества, така, че повече вред€т на малко бебе, отколкото да са полезни. ј, купешките, на които пише след 40ти€ ден, след 2ри€ месец н€ма да коментирам, всеки си има глава на раменете.

‘ибрите не са единственото полезно нещо в плода, даже са най-малкото  Smile «а малко бебе е полезно само мл€кото и вс€ка храна, въведена прекалено рано, обикновено вреди, да.
» изобщо не става дума за купени сокове, както вече казах.
÷итирай

ћнени€: 28
ƒетето ми вече е на 3 год.и половина.«ахраних € по схема по ко€то съм захранена аз,от една стара книга.Ќа 1 месец цедих сок от морков, €бълка и морков с €бълка.Ќа 3 месеца започнах и с пюре от морков.“ака съм хранена аз, така са хранени всички преди години, см€там че щом ние сме пораснали значи и децата ни могат.—ега ще процедирам отново по същи€ начин.
÷итирай

ћнени€: 1 715
ћила,преди години всички сме захранвани така,но дали е било правилно?
“ака са мислили тогава лекарите,защото повечето сме хранени с кисело мл€ко,мислили са,че със сокче на 1м. ще се набав€т витамини.

ърмата и јћ съдържат абсолютно всичко необходимо за едно бебе,,не виждам смисъл да се дава сокче на толкова незр€ло стомахче,само ще се увеличат коликите още повече.
÷итирай

ћнени€: 28
ћила,преди години всички сме захранвани така,но дали е било правилно?

јми на мен нищо ми н€ма.ѕредполагам и на вас!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 39 отговора