От кой месец се дава сок каши и пюрета

  • 35 100
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте интересуваме от кой месец захранихте вашето бебе със каши и пюрета и какви по точно кога се дава сок за първи път и от какъв плод трябва да е.

# 1
  • Мнения: 27 524
В Библиотеките в подходящите подфоруми е пълно със схеми за захранване и теми по въпроса.
Сокчета на бебета под годинка не се дават никакви!
Захранването започва най-най-рано след 5 навършени месеца, а най-добре на 6.  Peace
От кашите се започва с оризова.
Като първо зеленчуково е подходящо картоф, мокров или тиква.

Бебебто ти е на около месец, нали? Рано е за всичко  Simple Smile

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Бебебто ти е на около месец, нали? Рано е за всичко  Simple Smile

Със сигурност! Дано успееш да изчакаш да стане поне на 5 месеца!

# 3
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Сок не съм давала, не смятам и да давам скоро. Захраних на 6 месеца с тиква.

В Библиотеките в подходящите подфоруми е пълно със схеми за захранване и теми по въпроса.
Точно!
Захранването трябва да започне на минимум 4 навършени месеца. Най-добре на 6.

Бебебто ти е на около месец, нали? Рано е за всичко  Simple Smile

Със сигурност! Дано успееш да изчакаш да стане поне на 5 месеца!

Мдааа...

# 4
  • Мнения: 334
Здравейте интересуваме от кой месец захранихте вашето бебе със каши и пюрета и какви по точно кога се дава сок за първи път и от какъв плод трябва да е.
Ако бебето ти е на 1 месец, рано е  Naughty
Кърмила съм до 3ти месец, после на АМ, и въпреки това не съм превърженик на ранното захранване.
Захраних на 5 месеца навършени, след 2 седмици въведох първата оризова каша и минахме на 5 кратно хранене. Започнах с тиква, морков, картоф, тиквичка.
Плодовите въведох 2 седмици след като захраних със зеленчуково- круша, праскова, слива по 20,30 мл само между храненията или като десерт.
Сокове и да не дам няма да е голяма загуба, само кариеси и колики предизвикват и нищо полезно няма в тях Peace
Вода и мляко са напълно достатъчни според мен Peace

# 5
  • Мнения: 2 216
Захраних след като навърши 6м с оризова каша. След това дадох зеленчукови пюрета - тиква, морков, картоф....
Сок не съм давала и до сега. След годинката започнах да правя фрешове

# 6
  • Мнения: 96
А какво казва педиатъра ти? Не е ли работа на педиатъра да те насочи какво е най-подходящо за твоето бебе? Има 2 понятия свързани със захранването - ранно захранване и късно захранване. Няма категорични съвети да давам, не съм мед. лице, но аз лично съм захранила през 4м. с плодово пюре, после зеленчуково, каша ит.н. и съм кърмила едновременно с това до навършване на 1г., даже и малко отгоре. Едното не пречи на дугото, т.е. кърменето на захранването, имам опит в това и с двете си деца. Така ми препоръча педиатърката и я послушах! Тя единствено беше подробно запозната със здравния статус на децата ми. Наскоро намерих съвсем актуална статия на швейцарски учени, които казват, че не намират абсолютно никаква причина за практикуването на т.нар. късно захранване. При децата захранени след 6м има голям брой с открита по-късно анемия и изключително нисък хемоглобин, което те казват, че е твърде опасно.
Послушай педиатъра си и питай за всичко, за всички рискове и ползи от едното и другото захранване.

# 7
  • Мнения: 96
Всъщност едва ли ти помагам с мнение, защото питането ти е от доста време, но ....поне на някой който се рови из подобни теми може да послужи Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Сокове и да не дам няма да е голяма загуба, само кариеси и колики предизвикват и нищо полезно няма в тях Peace

Е, как да няма нищо полезно в истински, натурален сок?  Grinning Малко прекалено изказване. Супер полезни са си даже, просто не трябва да се дават прекалено рано.  Peace

# 9
  • Мнения: 334
Сокове и да не дам няма да е голяма загуба, само кариеси и колики предизвикват и нищо полезно няма в тях Peace

Е, как да няма нищо полезно в истински, натурален сок?  Grinning Малко прекалено изказване. Супер полезни са си даже, просто не трябва да се дават прекалено рано.  Peace
Фибрите се намират в месестата част на плода,а  в изцедения сок в съвсем минимални количества, така, че повече вредят на малко бебе, отколкото да са полезни. А, купешките, на които пише след 40тия ден, след 2рия месец няма да коментирам, всеки си има глава на раменете.

# 10
  • Мнения: 1 897
Плодът не съдържа само фибри,има витамини и минерали,наистина фибрите остават в плода,но в сока има витамини и минерали.

На малко бебе вредят,защото предизвикват колики,но за над 1г. са полезни.

# 11
  • Мнения: 27 524
Фибрите се намират в месестата част на плода,а  в изцедения сок в съвсем минимални количества, така, че повече вредят на малко бебе, отколкото да са полезни. А, купешките, на които пише след 40тия ден, след 2рия месец няма да коментирам, всеки си има глава на раменете.

Фибрите не са единственото полезно нещо в плода, даже са най-малкото  Simple Smile За малко бебе е полезно само млякото и всяка храна, въведена прекалено рано, обикновено вреди, да.
И изобщо не става дума за купени сокове, както вече казах.

# 12
  • Мнения: 28
Детето ми вече е на 3 год.и половина.Захраних я по схема по която съм захранена аз,от една стара книга.На 1 месец цедих сок от морков, ябълка и морков с ябълка.На 3 месеца започнах и с пюре от морков.Така съм хранена аз, така са хранени всички преди години, смятам че щом ние сме пораснали значи и децата ни могат.Сега ще процедирам отново по същия начин.

# 13
  • Мнения: 1 897
Мила,преди години всички сме захранвани така,но дали е било правилно?
Така са мислили тогава лекарите,защото повечето сме хранени с кисело мляко,мислили са,че със сокче на 1м. ще се набавят витамини.

Кърмата и АМ съдържат абсолютно всичко необходимо за едно бебе,,не виждам смисъл да се дава сокче на толкова незряло стомахче,само ще се увеличат коликите още повече.

# 14
  • Мнения: 28
Мила,преди години всички сме захранвани така,но дали е било правилно?


Ами на мен нищо ми няма.Предполагам и на вас!

Общи условия

Активация на акаунт