Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-747 от 747 отговора

Тема 1http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=396666.0
Тема 2http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=419278.0
Тема 3http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=457454.0
Тема 4http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=487456.0
« Последна редакция: Вт., 05 Юни 2012, 18:11 от araxna »
Цитирай

sweet_maniche, маймунките са чудесни, ако това ти е първия опит, представям си какви чудесии тепърва ще направиш! Peace Една идея за опашки, ако ти липсват - пришии им по едно въженце на дупетата, даже накрая можеш да го вържеш на възелче и ще е чаровно. Peace
благодаря bouquet
Чудесна е идеята за опашките - още утре ще се заема  Hug
Цитирай

araxna, много хубави снимки! Дано да има повече вдъхновени от тях! Благодаря за новата тема.
Ивиче, много хубава животинка имаше в твоя блог. Не помня дали беше мишка, но беше в профил, а очетата в анфас. Гениална беше!
Цитирай

Благодаря за новата, хубава темичка! bouquet

mama Barba, тази ли имаш предвид : http://sredparcalkitevshkafa.blogspot.com/2012/03/blog-post_24.html  ?
Ако говориш за нея, много благодаря! Hug Викаш, да продължавам да рисувам кретенски опити за животни? Mr. Green
Цитирай

Благодаря за темата!
Много хубави маймунки  Peace
Ивиче, прегледах ти блога- ктрахотни неща показваш  Peace
Цитирай

Благодаря ти, Мира:) Hug, аз имам още един куп неща, но не съм смогнала да ги публикувам. Embarassed
Цитирай

sweet_maniche Страхотни са маймунките, не мога да им се нагледам  Hug браво на сръчните ти ръце Smile
Цитирай

Момичета, знаете ли от къде мога да си намеря кройка за такова куче?
Цитирай

В тази книга има подобна кройка.https://rapidshare.com/#!download|287p6|203968717|Ompele_pehmoel … DFB45995B2877|0|0
Цитирай

Леле огромно благодаря Hug От кога търся нещо такова Very Happy
Ще се похваля като остане време да направя нещо bouquet
Цитирай

Страшно много модели с кройки
Това е един албум в пикаса с всякакви животни, кукли и плод и зеленчук.
Цитирай

vesi1, благодаря много за линка  bouquet
харесах си няколко неща, само да ми мине държавния и се захващам Hug
Цитирай

sohappy привет момичета, мога ли да ви наглеждам, току виж се вдъхновя или по скоро престраша да сътворя нещо за моя бебок.  Love
Цитирай

Благодаря за темата Smile Записвам се, че нямам много време за шиене тия дни Smile Целувки на всички, видях страхотни неща в края на предишната! Успех!
Цитирай

ЗАПИС  И     ОТ  МЕН
Цитирай

и аз тук
Цитирай

Ивиче, да! Страхотен мишо. Love
Престрашавайте се, вдъхновявайте се, но не правете като мен да зарязвате скроен плат и да не шиете. Освен ако не гоните току що проходили фурии като мен! Wink
Цитирай

На някой му трябваха кройки на кучета http://giftjap.info/freebook/detailed.php?n=3275&page=1& … tr=categories.php
Цитирай

На мен! Мерси мерси мерси! Златни сте наистина. Ще покажазадължително  като го направя Hug
Цитирай

Да се запиша и аз, ама кога ли ще почна и да творя?
Цитирай

ne искам да ви изпускам  Hug
да не е само запис

Uploaded with ImageShack.us
Цитирай

и аз се включвам с нещо съвсем скромно, дори не е играчка, но да не ви изпусна Wink
Цитирай

Да ви попитам малко глупаво, но с какво ги пълните тези играчки  newsm78 отдавна съм се зарибила да направя едни кубчета от плат, но нз с какво се пълнят
Цитирай

Аз пълня с вата. Купувам дебела вата режа си я на парченца и пълня. Идва ми най-евтино и удобно за работа Peace
Ето и нещо от мен, макар че не е точно играчка, за да не е само празен пост.
Цитирай

Благодаря Smile значи вата да търся Smile
Цитирай

...с какво ги пълните тези играчки

Аз си бях купила 2 намалени на 50 % възглавници. Ползвам пълнежа (вата като памук ) за играчките  вече трета година.

Bertichka УНИКАЛЕН ЗАЕК!!!! Останаха ми очите в него  и ме вдъхнови да започна най накрая и аз нещо подобно че се каня от 100 години да шия държач за фибичките. Обаче имам 3 избродирани къщички в саксии и ще съм благодарна ако някой ми помогне с идея как мога да ги използвам, на заек няма да отиват да ги ушия  newsm78

елхичка, Mamagemelar много са ви готини творенията!

Най-накрая си завърших и малката къщичка с пиленце, за други ентусиасти описах тук подробно всичко http://krasart.com/2012/06/23/diy-fabric-toy-birdhouse-and-bird-tutorial/

Цитирай

Супер сладка къщичка  Love
Не знам колко е голяма но ми хрумва за нещо като закачалка за ключове и да се сложи на стената или едно нарисувано дърво на стената и да се лепне къщичката на стената. Абе не знам ама е много сладка bouquet
Цитирай

KrasArt, къщичката ти е чуд-на! Поздравления!
Цитирай

Здравейте!
Нека се включа и аз в темата. Преди време пишех редовно тук, ама поради липса на време бях спряла. А понякога ми липсва това - да споделяме, да търсим и даваме съвети и да се радвам на красотите, които сте сътворили Smile
KrasArt, наскоро случайно попаднах на блога ти и с голям кеф го разгледах. Правиш страхотни неща!
Bertichka, много е сладък зайкото!
eli4ka666, аз ти препоръчвам вата, но не тази на лист, а силиконова (като пълнежа на възглавници и олекотени завивки), продват я в магазин на Екзарха

Да покажа нещо от мен
Две таралежчета

Цитирай

eli4ka666, питаш за пълнеж, а си от Русе и лесно можеш да се снабдиш със силиконизиран пух от фирма Юта.  Peace В предишни теми имаше линк към сайта на фирмата. Аз си закупих от там посредством моя приятелка и в момента разполагам с огромен чувал - юрган мога да напълня. Very Happy Ако не откриеш информация, ще се разровя и ще ти пусна линка.

Момичета, невероятни вдъхновителки сте!  Hug Толкова много красиви неща!!!  Hug bouquet
Мен преди месец ме беше обхванала котешка вълна и уших няколко котки + няколко обвивки за книги, които ще имам грижата да снимам тези дни и да ви ги покажа, че малката види ли ме с фотоапарата и веднага ми го взема, да не говоря, че изобщо не мога да аранжирам играчките за снимка - всичко си присвоява.  ooooh! Когато пък заспи вечер светлината не е подходяща за снимки, но ще потърся някакъв вариант.  Rolling Eyes
Спокоен и слънчев уикенд на всички!  bouquet
Цитирай

Да ви представя котките:
Фелипа, Тут и ... котето на цветчета няма име.  Rolling Eyes То беше първото, което уших и дъщеря ми веднага си го присвои и постоянно го разнася с нея (затова е и малко мърлявичко, но скоро му предстои баня). Идеята за тях взех от блога на една бразилска дизайнерка, чиито стил ми допадна със  свежестта си. Много са й весели играчките! Ето линк, за да се порадвате и вие:

http://sebastiaopretocarvao.blogspot.com/

Уф, уж ги оразмерявах тези снимки и пак много големи станаха. ooooh!
В следващия пост ще се постарая да  намаля още снимките на другите неща, моля за извинение, ако ви дразнят.  bouquet
Цитирай

А това е мечето Ромашкин. Направих го по кройка от онзи руски сайт с много играчки, който бях публикувала преди време:

Цитирай

страхотни играчки , verano azul Smile
a на мечето шапката направо ме остави без дъх1-аз толкова сили за такова малко нещенценце не мога да събера !
Цитирай

Mamagemelar, благодаря ти!  Hug Аз май предпочитам да майсторя самата играчка, отколкото да я обличам.  Thinking Наистина е доста пипкаво да се изработи кукленско облекло и макар, че не срещам трудности с измислянето и скрояването на модели, сякаш по-голямата ми тръпка е да направя куклата, животинчето ... А на теб благородно ти завиждам за португалския - на такива добри блогове съм попадала написани на този език, ама като нищо не разбирам, само гледам картинките.  Rolling Eyes Crazy
Цитирай

ако има нужда-винаги мога да помогна  Hug
аз страдам,поради многобройните ми хобита и увлечения-рядко правя играчки,в смисъл това не е основното ми хоби,правя по повод,но много-много обичам да разглеждам чужди работи  Flutter ,та но поне мога да помагам в осъществяването на други проекти  Very Happy
Цитирай

verano azul, тоя безименния...е върховен с тва цвете на носа. Hug Страшно много ми харесват. А тая малката розичка дето е на сърцето...ти ли си я правила? Ако е така, би ли ми казала от къде видя начина и на направа...много ми харесва и искам и аз да се науча.
Цитирай

pianoto,  да спомена с добро Бабилия - в една от първите теми мисля че тя беше пуснала линк към руски сайт, в който подробно се обяснява как се шие розичка в стил "рококо". Тогава го запаметих и сега просто следвах указанията, за да ушия розичката. Ето го:

http://blogs.mail.ru/bk/lunevaa/4326F1DD12CDDE83.html

Mamagemelar  bouquet Наистина може да ми се наложи да ми помогнеш с превод на нещо някога и ще ти бъда благодарна за това!

Приготвила съм за качване още няколко нещица, но ... след като осъществя кратка лятна среща с морето, сините вълни, голяма бира, цаца ... т.е. някъде към полунощ.  beer Просто се налага да изнамирам начини за изморяване на малката, че иначе няма заспиване до малките часове на нощта.  ooooh!
Цитирай

Благодаря за линка и да знаеш, че чакам с нетьрпение и другите неща да покажеш!
Цитирай

Ето и ангелчето, което уших с голяма любов и вяра, че ще помогне на едно малко ангелче да се справи със страшната диагноза:

Само трябва да му направя розови бузки.
Цитирай

А това е дрешка за книга, която вече е при собственичката си - приятелка-съфорумка.  bouquet

Останаха ми да кача още 2 обвивки за книги, но вече е ме е срам само аз да пиша. Embarassed Ще поизчакам малко и тогава.
Цитирай

Толкова са ти хубави нещата- качвай да им се порадваме! Няма от какво да се срамуваш. И на мене мнаго ми се шие нещо, но с бебето и коликите дето го мъчат не ми остава време. Да не забравя да кажа, че тоя блог на бразилката е адски свеж!
Цитирай

pianoto, до края на втория месец ще минат, така че стискай зъби още малко. Дано имаш кой да ти помага поне за час-два било то през деня или нощта, че аз нямаше на кого да разчитам и сега като се връщам назад, от безсъние и умора изминалите две години са ми като в мъгла. Струва ми се, че съм живяла на автопилот... Rolling Eyes Едва от половин година мога да твърдя, че успявам да си поема въздух, да си поспивам вече поне 3-4 часа без бебешки рев да разкъса съня ми. Едва сега, когато беба вече е на 2г. и 3 м-ца започнах да се сещам, че вкъщи има огледало и че червилото не е само да седи в несесера.  Very Happy Но пък съм най-щастливата майка, когато ме прегърне и ми запее "Мила майката обичам много ..."  35

Ето още една обвивка за книги - и тя е за приятелка-съфорумка, която обаче още не знае, че е за нея (мисля, че не наднича тук, така че ....):

Това мече го видях нарисувано върху някаква марка памперси и много ми хареса. Запазих идеята в тетрадката ми за идеи и един ден просто го "видях" колко добре би пазило някоя книга.  Cool
Цитирай

Това мече го видях нарисувано върху някаква марка памперси и много ми хареса. Запазих идеята в тетрадката ми за идеи и един ден просто го "видях" колко добре би пазило някоя книга.  Cool
Аз пък направо съм отлепила лентите, защото различните животинки са много готини  Smile
Цитирай

vesi1, дори не ги помня как се казваха. Беба беше много малка, когато взех едно пакетче номер 2 от тях, за да ги пробвам и до сега си пазя това памперсче с мечето, не помня за други животинки.  Embarassed
Цитирай

Verano azul, пак си качила голяма красота! Браво за идеята и срьчните рьце.
 Няма кой да  Ми помага, но  поне  се наспиваме нощем.
Би ли ми обяснила как правиш тези апликации...( дьрвото например). Подгьваш ли по някакьв начин плата за да не ти се разнищва в края?  Да не пропусна да кажа, че пчеличката е жестока.
« Последна редакция: Четв., 05 Юли 2012, 21:50 от pianoto »
Цитирай

Не, не го подгъвам, защото това е филц и не се нищи. Бях си купила някога от Слънчогледите няколко листа А4, за да шия едни дребни котета, та тях използвах. Абе всичко е с подръчни материали - оползотворявам намиращото се вкъщи, а аз като един съвестен Плюшкин имам много боклуци.  Laughing Embarassed Пъхнах и малко вата в апликациите, за да станат релефни.
Цитирай

при тая красота,направо ме е срам да си покажа недомислицата  Embarassed
не е кукла,но пак е за игра ...
http://mamagemelar.snimka.bg/hobby/hobi.676250.27742837  и следващите
Цитирай

Mamagemelar, супер готино е! Love И недей да скромничиш, защото нещата, които твориш са много красиви!  Peace
Цитирай

О, чудна е книжката- личи си с колко любов и старание е направена! Надявам се скоро и аз да успея да направя нещо за моето малко момиче. Благодаря ви че споделяте:)
Цитирай

Добро утро!
Отдавна тайничко надничам тук и само въздишам по красотите, които правите!
Сега мога да се включа към вашата групичка с моите първи шити играчки. Имат си дефекти, но като за първи са идеални!

Подробности и още снимки тук: http://kalikitchenstory.blogspot.com/2012/07/blog-post.html
Цитирай

Чудесно! Тотално ме разбихте...на мен тези неща ми изглеждат доста трудни за правене.
Цитирай

Moon dream-май съм ги виждала тези в пачуърк бг. HugГотини са
Цитирай

Чудни неща творите,браво!  bouquet
Цитирай

Момичета, записвам се и аз!
Много сте идейни и интересни неща творите!
Нямах време да прегледам и предишните ви теми, но Ви моля да ме упътите или кажете къде мога да намеря инструкции как се правят битови кукли, като за сувенир? Много силно се интересувам как и от какъв материал се правят личицата и стойки? Ако можете да помогнете - ще съм страшно благодарна!
Предварително благодаря!
Цитирай

С линкове не мога да помагам,но от моя гледна точка има няколко вариянта-с силикон и от чорап,от дърво,от плат напълнено с нещо-това за лицето.за стойка-или дървено като конус,палка или нещо,което е в такава форма-преди в у-ще си играехме със шишета.Прецени до колко трябва да е "официално" и виж какво се предлага в магазините за заготовки
Цитирай

С линкове не мога да помагам,но от моя гледна точка има няколко вариянта-с силикон и от чорап,от дърво,от плат напълнено с нещо-това за лицето.за стойка-или дървено като конус,палка или нещо,което е в такава форма-преди в у-ще си играехме със шишета.Прецени до колко трябва да е "официално" и виж какво се предлага в магазините за заготовки
Благодаря ти!
а евентуално да ми посочиш такъв магазин за заготовки?
В нета търсех и курсове за изработка на битови кукли, но интересното е, че никой не предлага. Намерих на едно място, но се оказа, че обучават за друг тип кукли...
Така че, ако някой попадне на такова обучение - моля, нека да даде инфо! Peace
Цитирай

Виж във фейса има група "работилница седянка"-те са по традиционните занаяти.За битови кукли ,май няма много напоследък.Преди си имаше такава кооперация,сега не съм наясно,Дървения има или в типа "jysk","jumbo" и подобни или в типа Слънчоглед.Има на бившия Стамболов до Кирков магазинче в което продават гипсови и дървени заготовки(демек да си ги рисуваш и прочиие),но дали има отделни елементи-в твоя случал палки,топчета не знам.Аз съм виждала в Трявна и Етъра че струговат такива елементи.Друга идея ,която ми дойде на ум е че специално дървени елементи може да се потърсят там където правят дървените корнизи които са като пръчка с халки-просто питай.
П.П Опасявам се обаче че ценово няма да те устрои никой вариант
Цитирай

lluna, благодаря ти!
Аз и без това следващата седмица ще ходя при седянката и идеята ти е добра, аз не се бях сетила за тях, защото там обикновено се говори и представя ръкоделие - кене, фриволи или нещо с тях... Гледах по сайтовете кройки за кукли, но понеже не забелязах някъде да има битови, се сетих, че мога да правя лицата им от плат, след това да ги додекорирам. Но пък не зная с какво е пълнежът им...ако е с наклъцкани парцали много ще личи... Имаш ли идея за това?
Цитирай

Artmilena-вече писах-ако е със силикон или вата-после прозрачен дамски чорапогащник.Ако използваш плат ,който не прозира и е телесен цвят-тип на куклите Тилда,може вътре да е всичко,ако е наситнено-по-едрите парчета все пак изкривяват "главичката".
Може да се направи и тялото от плат,вътре със шишче или молив и на отделна подставка(зависи от големината)Според мене ,ако е за продажба-наблегни на срещата със седянката,ако е така просто-ползвай нещо подръчно.

http://www.craftshop-bg.com/page.php?n=101919&SiteID=798
Тези са със специални дървени топчета
Цитирай

Като бях малка дядо ми правеше такива кукли от дървени лъжици, които забиваше в дървена плочка дебела около 3 см. Но той си ги правеше лъжиците тогава и бяха с дълбока предна част, която ставаше глава. Тялото оформяще от разчепкана вълна, а баба шиеше дрехите. Не си спомням много как ставаха куклите, но бяха страхотни!
Цитирай

Да,има някъде такива изображения,май са в темата "от нищо,нещо" ,много са интересни.Точно кукли от дървени лъжици.
Цитирай

Добро утро!
Отдавна тайничко надничам тук и само въздишам по красотите, които правите!
Сега мога да се включа към вашата групичка с моите първи шити играчки. Имат си дефекти, но като за първи са идеални!...

Ето го и моят вариант: http://vesimishi.blogspot.com/2012/08/blog-post.html
Сигурно от две години се каня да ги направя.
Цитирай

Стахотни са,пусни ги и във фейса.
Цитирай

Добър ден,
бих искала да ви попитам от къде намирате бежовият плат за куклите.Специален ли е или обикновенно трико?
Предварително ви благодаря
Цитирай

Добър ден,
бих искала да ви попитам от къде намирате бежовият плат за куклите.Специален ли е или обикновенно трико?
Предварително ви благодаря
И мен ме интересува същото... Каква е материята и от къде се купува - обикновените магазини за платове или специализираните за художествени материали?
Цитирай

Зависи за кои кукли. За валдорфските е трико, двойно плетено, средно разтегливо или може да се използва и еднослойно плетено, но се слага на 2 слоя. Понеже и да сложа снимка няма да се разбере какво точно представлява, ще го опиша, когато се разтегне стои пак гладко, не става на чертички, то затова не се разтегля много, но изглежда от двете страни по един и същи начин. Единият вариант е да се купи от магазин за платове, ако имаш късмет за цвета, ако нямаш, вземаш бяло или розово и багриш с чай. Вариант е и да се нареже готова тениска, по принцип от новите рядко се намира подходящото трико, по-лесно се намират подходящи във вторите употреби.
http://www.livemaster.ru/topic/6271-domashnee-okrashivanie-mater … -tekstilnyh-kukol
Тук е описано как. Другият вариант е интернет магазините, но цените режат глави. Този вариант е подходящ, ако правиш за продажба.
Ако е Тилда или класическа парцалена кукла става ленен или памучен плат с най-простата сплитка от магазин за платове, обагрен с чай по начина от по-горе.
Последното подходящо трико, което намерих беше от магазин за платове, тъмно екрю, но самото трико беше точно каквото трябва, обаче закриха магазина. Влизаш във всеки магазин, гледаш и в някой момент късмета ще ти се усмихне.
Цитирай

Благодаря много за отговора,
докато попадна на подходящо трико гледах чаршафите в магазина,но ми се виждат доста тънки.А в кои сайтове мога да закупя плат ако не намеря никъде?И също мохер.Най-евтиният намерих в ebay - турски производител.За 400гр. -8 евро.Скъпо ми се вижда,но не знам какви са нормалните цени
Цитирай

Леле, момичета, невероятни неща сте сътворили. bouquet
Направо ме е срам, напоследък не ми остава много време за шиене, а и малкото, което съм ушила, не съм го снимала... Embarassed
Цитирай

Мохер в магазините на "александър" или за прежди-има по моему навсякъде.
Цитирай

Предполагам, че става въпрос за този производител http://www.yarn-paradise.com/products/q:24-100. През сайта е по-лесно за България, струва си да се гледа във вторник, когато имат големи намаления, плащаш с Пейпал и пращат с пощите и Скайнет. Ето добри оферти;
http://www.yarn-paradise.com/mohair-angora-wool-afro-wool-camel-brown
http://www.yarn-paradise.com/mohair-angora-wool-folk-tweed-brown
Обаче мохера по принцип е с някаква носеща нишка, този за плетене най-често е с акрил, който е минимум 25%, а този за кукли е максимално естествен, носещата нишка е най-често вълна, памук, вискоза. Но той е по-скъп от обикновения. Аз лично не съм голям фен на мохера, предпочитам гладка вълнена нишка за коса, по-тънко по-добре, (линковете по-горе). По принцип и преждите за плетене стават въпреки примеса, но ако ползваш такива, можеш да ползват тези на българския пазар.

Ето магазини за материали; http://waldorfdolls.co.uk/categories.php?cat=3
http://www.myriadonline.co.uk/doll-making-waldorf-doll-making-supplies.php

Ако напишеш waldorf doll supplies в гугъл, ще излязат още.
Цитирай

Благодаря много,
а случайно да знаете тези коси дали са правени с вълна или е някаква прежда, или синтетично.Защото си мислех ако е вълна, ще се скубят лесно от децата.Те обичат да ги решат постоянно.Много красиво изглежда иначе.
Цитирай

Здравейте, момичета  Very Happy

Аз не правя кукли, но имам задачата да променя някои от тези, които имаме в къщи /става дума за кукли Барби/ Интересува ме дали има боички, с които може да се рисува по телата на куклите? Едното нещо, което ми трябва е да променя цвета на очите. А другото е рисунки по самото тяло  Rolling Eyes Рисуването по лицето си мисля, че ще е по-лесно, защото гумата е мека. Но телата са им от хлъзгава пластмаса и не знам там какво би се задържало - имате ли предложения  Hug
Цитирай

Акрилни бои, хващат идеално на пластмаса, разтварят се с вода, има ги по магазините за художници и не само. Слънчоглед например.
Цитирай

Благодаря  Hug

Сега имам друг въпрос  Hug Мислех да сменям косата на една кукла. Намерих много хубави клипчета и обяснения как се прави това, харесах си метод. Лошото е, че се оказа, че главата на куклата не може да се махне  Rolling Eyes Може ли в този случай да й се смени косата и ще се радвам на някое клипче или обяснение как става това  Hug
Цитирай

Здравей! HugЕто тук е показано
 http://pawy.jimdo.com/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80-%D0%B … 0%BE%D1%81%D1%8B/
А като материял за косата може да се ползва карнавална перука, подобна на тази.
http://www.kuku-bg.com/product.php?product=2460
Цитирай

Мерсии  Hug Това с перуката е добра идея. В къщи имам една  Very Happy
Цитирай

Ако има сглобка, може би ще се отдели с гореща вода.
При куклите по-естествено изглежда по-тънък косъм.
Цитирай

Ами не съм съвсем сигурна как е направено точно, но си мисля, че няма да стане с топла вода разглобяването  Rolling Eyes Доколкото мога да разгадая, в шията и главата има по едно пластмасово "лостче" напречно от единия до другия край. И двата лоста се свързват с топче с ушички. Така куклата е подвижна, но няма как да й махнеш главата  Rolling Eyes Много модерни станали тези Барбита. Моите едно време си ги правех каквото поискам  Laughing
А перуката, която имам е хубава, с тънък косъм и мисля че ще стане добре  Very Happy Само се чудя дали ще е достатъчно здраво със залепна коса  Rolling Eyes Но и без това нямам много избор. Какво лепило ми трябва?
Да питам и нещо друго. В линка, който цурето66 ми е дала, първо ушиват косата. В клипчета гледах, че мацките само подравняват с ножица снопче коса и с лепилото правят основата, която се залепя и за главата. Кое е по-добре да се направи  Rolling Eyes
И последно питане  Mr. Green Много ми хареса идеята в същия руски сайт, да направя обувки с "гипсиране":
Скрит текст :
Скрит текст :
В Бг какво трябва да търся, за да направя това  Rolling Eyes
Цитирай

Отзад напред почвам - Ц-200 или за дърво, трябва да е поливинилацетатно, т. е. ПВА.
А за косата става всяко, което лепи пластмаса, т.е. Момент, Поксипол и т.н.
По-добре е първо да се ушие, защото лепилото ноже да не залепи всяка нишка, а ако предварително са зашити, ще се държат и за лентичката.
(Аз пък харесвам начина с разплетената сатенена лента.)
Цитирай

Отзад напред почвам - Ц-200 или за дърво, трябва да е поливинилацетатно, т. е. ПВА.
А за косата става всяко, което лепи пластмаса, т.е. Момент, Поксипол и т.н.
По-добре е първо да се ушие, защото лепилото ноже да не залепи всяка нишка, а ако предварително са зашити, ще се държат и за лентичката.
(Аз пък харесвам начина с разплетената сатенена лента.)

Мерси  Hug
А това със сатенената лента, стои ли също толкова добре, колкото с "коса"  Rolling Eyes Иначе това май е най-лесния вариант. А и има много избор на цветове, и ширини.
Цитирай

Доста добре стои. В сайта дето го е дала Цурето има поне 3 примера, а от мен още http://stranamasterov.ru/node/214505 . Има и още, ако потърсиш в Гугъл ще намериш.
http://needleworkworld.blogspot.com/2012/04/blog-post_09.html
« Последна редакция: Съб., 25 Авг. 2012, 12:38 от araxna »
Цитирай

Намерих как се правят мъхестите коси на куклите.Ето адресът,на някой може да му е полезен:
http://blog.kp.ua/users/mishkagami/post177645885/
Урокът е за плетене на играчка,но принципът е един и същ.
Цитирай

Ето една играчка и от моя милост.  Почти не ми остана време да ви следя, а също и да се вихря с парацлките.  Blush За два месеца само това успях да направя:

http://slavinimaistoriiki.blogspot.com/2012/09/blog-post_4218.html
Цитирай

Браво Слабе  bouquetмного сладурска чантичка!

И последно питане  Mr. Green Много ми хареса идеята в същия руски сайт, да направя обувки с "гипсиране":
Скрит текст :
Скрит текст :
В Бг какво трябва да търся, за да направя това  Rolling Eyes
Аз имам друго предложение!
Според мен ще стане на принципа на папие маше -мажеш крачето на куклата с вазелинче , после лепиш салфетка намазана с брашняна кашица и така  на няколко пласта докато стигнеш желаната дебелина на  обувката Като изсъхне  прорязваш леко пантофката ,сваляш я от крачето
нанасяш нов нов пласт салфетка там където е бил разреза, изсъхва наново и за да е здраво нанасяш лек слои лак,на няколко пъти.
« Последна редакция: Съб., 08 Септ. 2012, 18:34 от цурето66 »
Цитирай

А тук http://sunduchokruk.ru/post192157456 видях много хубави лесни за изработка кукленски обувчици.
Цитирай

Cлабе, много свежо и сладурско!                                                                                                          Цурето, линка е супер... Много добре е показано:) Макар да не Ми остава време, следя темичката и много ме сьрбят рьцете.  Надявам се скоро да остане време и за труд и творчество:)
Цитирай

Браво Слабе  bouquetмного сладурска чантичка!

И последно питане  Mr. Green Много ми хареса идеята в същия руски сайт, да направя обувки с "гипсиране":
Скрит текст :
Скрит текст :
В Бг какво трябва да търся, за да направя това  Rolling Eyes
Аз имам друго предложение!
Според мен ще стане на принципа на папие маше -мажеш крачето на куклата с вазелинче , после лепиш салфетка намазана с брашняна кашица и така  на няколко пласта докато стигнеш желаната дебелина на  обувката Като изсъхне  прорязваш леко пантофката ,сваляш я от крачето
нанасяш нов нов пласт салфетка там където е бил разреза, изсъхва наново и за да е здраво нанасяш лек слои лак,на няколко пъти.

Тези дни си купих едно универсално лепило и мисля да пробвам схемата с него  Very Happy Почивните дни направих част от нещата, които искам, но са свързани основно с рисуване - промених очите, устните, косата на някои кукли, сложих няколко татуса /на щерките им бяха най-интересни те  Laughing/ До прикачане на коса не стигнах, защото първо искам да се пробвам да боядисам основната коса/намерих едно клипче с разствор с акрилни бои и искам да го пробвам/
Цитирай

Конкурс за ръчно изработена играчка
Цитирай

Момичета, има  нужда от помощ - трябва ми плат , тип булана - рошав, космат, нещо като на тези играчки "косата"- .

При това спешно ми трябва. Някъде в София да сте срещали?
Цитирай

Бабъл , мисля че еко кожа ще ти свърши работа. Купувала съм точно таква бяла с дълъг косъм. Трудно се намират преди октомври обаче Thinking
Цитирай

Magazin za damaski
Цитирай

Момичета, вие от къде си купувате платове за работа? Идеята е, че трябва по малко. Аз, като съм правила неща за куклите на децата и като везна в магазина за платове, и поискат от три вида топове плат по 1/4м, продавачките ме гледат на криво  Crazy Или просто да не из обръщам внимание  Laughing
Цитирай

:bouquet:иМАМЕ си остатъци.Кажи ако е нещо по малко и е за рокли на малки кукли-да ти пратя
Цитирай

Благодаря много за предложението  Hug Точно за рокли на кукли ми трябват. И аз имам няколко парчета, но не ми стигат за една нова. На мен ми трябват сатени, коприни, шифони, дантели и подобни, че мойте щерки искат да си играят с "принцеси"  Crazy И правя основно такива рокли.
Цитирай

От абсолютно всеки магазин си купувам по колкото поискам  Peace Купувала съм си и по 30-40 см плат. Като обясниш за какво ти е няма кой да те задължи да кушуваш в метри и топове. Или аз попадам на точни продавачки или съм прекалено готина, че ми пускат и по малко  35
Например такава еко кожа никога не купувам повече от 50 см. Първо че е много скъпа второ, че на мен митрябва много малко.
Цитирай

Е, то и аз до сега купувам, от където си харесам. Аз взимам по 25см, толкова ми е достатъчно. Не, че не ми ги дават, но тези окръглени лелки, на които попадам за продавачки, не са особено щастливи  Crazy Чудех се дали няма някъде, където да продават парчета от хубави платове. Но явно ще си карам по стария начин и си слагам непокиската физиономия  Laughing
Цитирай

Е, то и аз съм попадала на такива чичковци и лелки продавачи които стават много кисели като им кажа че искам 30-40 см-платец Very Happy.Затова съм се изхитрила вече и си купувам нужното от дрехи втора употреба.Попадала съм на невероатни матери които едва ли бих намерила по маг.за платове.А и в пъти ми е излизало по тънко Wink
Цитирай

Веселина-няма.Има парчета но дебели четвъртини за пачуърк,но те са памук.Коприна особено не знам дали някой ще ти реше толкова малко тя и без друго се криви.На много места не режат под метър-зависи и от продавачката и от това дали си редовен клиент.Какви са тези кукли?Дантела и шифон в такива количества нямам,но може да ползваш някоя не скъпа на сърдцето ти дреха.
Има магазини втора употреба в които продават платове  от изрезки от проиводство(но около мене няма).
Цитирай

Ами на мен до сега не са ми отказвали, но определено са се цупили  Crazy Куклите не са специални - Барбита. Но правим красиви рокли, като на колекторските и порцелановите авторски кукли  Flutter За това искам хубави платове.
Ще прегледам и магазините втора ръка, но доколкото съм разглеждала в такива, там рядко има дрехи от подобни материи.
Цитирай

weselina- Покажи някоя,много ме заинтригува
Цитирай

Има магазини с платове за пачуърк - продават се на килограм Smile
Ако има интерес - ще споделя адресите
Цитирай

Аз прояваявам-давай адреси-може да има някой дето не го знам-но там определено се цупят на малки парчета.
Цитирай

И за Пловдив ако може  Blush
Цитирай

Ще прегледам и магазините втора ръка, но доколкото съм разглеждала в такива, там рядко има дрехи от подобни материи.

Има, има. Просто са добре замаскирани. Виждала съм кадифета, тафти, коприни, импримета, лен. Намират се страхотни материи, дето просто плачат да станат кукленски дрехи.
Най-много съм виждала в Бултекс.
И аз искам да видя кукленски дрехи.
« Последна редакция: Четв., 13 Септ. 2012, 20:08 от araxna »
Цитирай

Ще покажа, но като направя някоя нова  Very Happy Отдавна не съм правила нищо, а старите вече нямат особено приемлив вид. След пазене зад витрината и удържане набезите на малките, накрая се предадох и им ги дадох да си играят - резултата е ясен  Laughing
Цитирай

Едно пиленце от мен, съвсем обикновено, но полезно.
Цитирай

Едно пиленце от мен, съвсем обикновено, но полезно.

Страхотно пиленце!
Цитирай

https://plus.google.com/photos/109441629767154353471/albums/5392 … 295089?banner=pwa
Цитирай

Момичета покажете някакъв шев за прикачване на елементи, така че много да не се вижда самия шев и конеца  Thinking
С шиенето на ръка не съм много спец по бодовете и знам само няколко, а сега съм се хванала да пробвам нещо ново.
Цитирай

Като това ли?

Ето и как се прави
Цитирай

Дааа, перфектно! Мисля че ще ми свърши чудна работа. Това си е един вид 'зад игла' доколкото съм наясно с терминологията, обаче тук бода става напречен. Ще го изпробвам. Мерси много.
Айде да не е съвсем офтопик да покажа какво правих наскоро.
Това е един манекен, който ми беше много необходим. Няма лъжа не беше лесно да оцеля размера, който ми беше необходим ама след 2 дни мъки стана   ooooh!
Цитирай

Мира, много ти е хубаво патенцето. Даде ми идея да направя и аз за племеницата...тя има толкова фибички. Smile
Веси1, както винаги даваш полезна информация. Мерси! Моля те да ми кажеш, ръбчето на плата, което се подгъва...как стои така...подлепва ли се или се глади с ютия? Мъчих една фигурка да я напраяв на този принцип, но  подгънатия плат се разнищи и на там където имаше ъгли не ми се получи. newsm78
Бертичка, ама много е хубаво тва куче. За пуловера да не говоря Hug

Да знаете, че редовно ви следя! bouquet
Цитирай

Аз, лично подобен тип апликация само съм пробвалав малък размер. Мразя да шия на ръка  Mr. Green По-лесно би било да се пречупи предвалително с ютия.

ето някакво клипче - тази нито подлепва, нито глади
Каквото и да апликирам, подлепвам. С най-тънкото подлепващо. Може и да не е целия елемент, а само краищата. Стои ми по-добре. Даже, накой път ползвам и двойно подлепващо, за да прикрепя апликацията и после я шия. Но тогава стои по-твърда и рядко ползвам този метод.
За ъглите е нужна практика и да знаеш къде да изрежеш или кръцнеш. За дъги и извивки важи същото.
За разнищването - зависи от материята. Просто не се ползват вискози и подобни "лигави". Резерва от 6-7 мм не би тябвало да има проблем.

Цитирай

Показвам една бебешка текстилна книжка . Не стана такава, каквато исках да бъде, но вече нямам нерви да поправям  Smile

Цитирай

Много е хубава. Smile
Цитирай

Ехаа, чудесна е!
Моите докато бяха малки, така и не сколасах да им направя.
Бях се вдъхновила от едни руски форуми.
Цитирай

Книжката е страхотна!  bouquet А манекена си е заслужавал двудневните мъки. Laughing
 От мен първите ми опити за истинска кукла. Ей, запалихте ме.  Mr. Green  Приемам всякакви препоръки и градивни забележки.

Цитирай

Страхотни неща сте показали! Записвам се да ви следя. Вдъхнахте ми кураж да пробвам. Стискайте палци...  Peace
Цитирай

Страхотни неща сте показали! И да не съм гол запис

Цитирай

pianoto, благодаря. Не ми гаресва много как седят краката, но вече няма да го барам нека си има дефекти. Той все пак е работно куче Laughing
Цитирай

Здравейте момичета, може ли да се присъединя към вас? Smile
Снощи ви "открих", в малките часове и направо се разсъних! Страхотни сте! bouquet
Какви кукли, какви чудеса! Обикновен човек може ли да направи такива красоти? Искам, искааааам! Crazy
Аз много обичам да шия разни нещица, предимно от филц, и то май не истински играчки, а по-простички неща - аксесоари за коса, мартенички, коледни играчки, картички от плат... Едни телефончета от филц правих последно, та с тях ви се представям. Flutter Не са измислени от мен, видях едно много сладко в etsy, само че от плат (не мога да намеря линка  Embarassed, но ето го модела) и не се сдържах да направя на децата.
Много ми харесват малките обемни играчки за които бяха дадени и кройки по-назад и мисля да се възползвам от някои от тях! bouquet
verano azul, в твоите котета направо се влюбих! Love А бразилският сайт е наистина много, много хубав!
Къщичките, показани от moonDream и vesi1 се каня да ги правя от една година. Embarassed Момичета, какъв материал слагате вътре в стеничките, за да стоят прави (в сайтовете, където гледах уроците, видях че ползват едно пластмасово нещо като мрежичка, обаче аз такова нещо не намерих никъде)?
Цитирай

Много хубави телефончета. Почти няма разлика с оригинала  Hug Давай в същия дух!
Цитирай

Ползвам ето такъв филц. Води се латексиран и се използва за матраци. На дребно не се продава.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/MzCNksDCqQ1_IIcOcjCNcNMTjN … 0?feat=directlink
Цитирай

А аз само вата. Като я защия и извадя и става сравнително твърдо. Ако се добави и подлепващо ще се получи съвсем както трябва. Иначе ако си намериш някаква тънка пластмаса.... като дъната на торбите и саковете също ще стане.
Цитирай

Аз използвах неопренови постелки (шалте)
Цитирай

Благодаря за включването по моя въпрос, madame, moonDream, vesi1bouquet Ще се опитам да се заема тези дни с къщичките.
Bertichka, много си мила. Hug
Цитирай

Desirée  Hug благодаря ти!
На мен вече ми е коледно! Цяло лято не ме осени музата да измайсторя нещо, но от два ме засърбяха ръцете да се хвана и да довърша всички коледни неща, които започнах лани, че и нови да направя.
Пускам ви малко от моята зараза  Wink :
http://ideasydibujosdemanualidades.blogspot.com/2012/06/como-hac … n-de-navidad.html
-малки куклички на светото семейство. Лесни са за изработка и са много сладки!
За всички вас  bouquet
Цитирай

Страхотни са!
Да ви питам от къде може човек да намери такъв мъх Thinking Някакъв изкуствен е вероятно newsm78
Цитирай

Bertichka, според мен си е съвсем истински. Иди до някой парк и си събери. Изсуши го и после го лепи върху покривчето. Иначе в един магазин за опаковъчни хартии, панделки и тем подобни неща за букети, съм виждала кокосови влакна в различни цветове (по Великден си взех за едни гнезда).
Цитирай

Виждала съм едни страхотни идеи с такъв зелен мъх, но мисля че е изкуствен. За декорации разни е жесток!
Иначе аз съм си взимала естествен много е хубав като е свеж, но трудно оживява, а сух е много грозен. Сбръчкан и жълт.
Има дори едни които ги ползват като покривки за маса. Сещате ли се? Уникални са! Ей такова нещо си търся

Не ми се вярва този да е истински newsm78
Ето и едно друго
Цитирай

Записвам се при вас да ви следя, все още не се чувствам достатъчно уверена в себе си за да почна да творя.Не пиша и по форуми много , много но само заради вас днес си издирих паролата за тук и реших да се включа, много ви се радвам да знаете Smile
Сетих се още нещо.Вчера из нета попаднах на курс по изработване на Валдорфски кукли в София, сега не мога да го открия, някой знае ли нещо по темата?
« Последна редакция: Пон., 01 Окт. 2012, 15:45 от mama_Moni »
Цитирай

Десии- чудесно телефонче. Ти си си за тази тема отвсякъде Love Love
Цитирай

Записвам се при вас да ви следя, все още не се чувствам достатъчно уверена в себе си за да почна да творя.Не пиша и по форуми много , много но само заради вас днес си издирих паролата за тук и реших да се включа, много ви се радвам да знаете Smile
Сетих се още нещо.Вчера из нета попаднах на курс по изработване на Валдорфски кукли в София, сега не мога да го открия, някой знае ли нещо по темата?
Аз цяло лято търсех подобен курс и намерих инфо, но в момента съм се отдала на друго. Ето ти координати за курс в София и после ще чакам коментар от теб, за да знам дали си струва:
http://www.dvergen.com/wp/?ai1ec_event=%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81- … ;instance_id=5802
Цитирай

За Варна-"Домошар"?
http://www.facebook.com/#!/Domoshar?fref=ts
« Последна редакция: Пон., 01 Окт. 2012, 19:31 от lluna »
Цитирай

Аз съм от Варна, всъщност и ще се опитам да отида на този курс ако не изникне нещо друго във Варна на всяка цена Smile Половинката ми кара Валдорфска педагогика 2-ра година, от общо 4г. имаме планове ,мечти, желания ... да си направим подобно училище по учението на Рудолф Щайнер и не само Smile и та за това, тези кукли и всичко каквото творите тук са ми супер вдъхновяващи Smile
Цитирай

artmilena , благодаря за линка, не е това което аз гледах.На сайта който аз попаднах вера заглавието си беше, Валдорфски кукли и самия фон на сайта беще тъмно зелен, поне такива спомени имам Smile
Какво за Домошар и Варна ? Smile
Цитирай

Организират работилнички,та може да питаш .В София има и други курсове,не ми се намират подръка линковете.Има и в Пловдив.
Цитирай

Ако изнамерите от някъде нещо в близките 5 месеца ще ида, след това по планове ще раждам и няма да имам особенно време май  Rolling Eyes Mr. Green
Цитирай

ще попитам lluna, благодаря за идеята  Hug
« Последна редакция: Пон., 01 Окт. 2012, 19:47 от mama_Moni »
Цитирай

Ау, любимата ми тема на 3-та глуха отишла.
Момичета, някъде из вашите линкове имаше идеи за пришиване на косичка към кукли, рових и не можах да го открия, ако някой има на лесно, ще съм благодарна Smile
Цитирай

http://www.flickr.com/photos/29184580@N04/sets/72157619529864003/
Цитирай

Много полезен линк, благодаря!  bouquet
 Аз тъпо и упорито продължавам да се мъча да направя моята кукла. Една приятелка ме помоли да направя за детенцето и една Дисни Пепеляшка и в такъв размисъл ме хвърли. Но покрай това се заиграх доста. Вярно, че освен цветовете, друга прилика няма, но ме поведе в правилната посока. Ето и прототипа на Пепелка:

Цитирай

Чудесно се е получила  bouquet Много добре даже. Има си някакъв собствен стил.
Аз довършвам тука една Tilda. Скоро ще ви я покажа. Голяма занимавка е Laughing
Цитирай

Еха, прекрасни неща правите! Присъединявам се с голям кеф!  Love
По принцип се занимавам предимно с пачуърк, но доста често се заигравам и с текстилни играчки и кукли. Блогът ми е в подписа, ако на някой му е любопитно какви ги върша:)
Искам само да ви кажа, че наистина творите приказни нещица и с голямо удоволствие ще ви следя.
Също така да попитам - някой има линк към сайт за идеи за такива бебешорски книжки с движещи се елементчета?
Цитирай

Включвам се с един бърз въпрос:
някой правил ли е бузките на Тилда с текстилни бои?
страх ме е да не опропастя нещо на финала Embarassed
Цитирай

Много си е сладка даже Пепеляшката, и това че е различна от всички кукли я прави още по-хубава. Сигурна съм, че ще стане любима на детето.
И аз довършвам нещо тези дни и ще ви кача снимка да си красим темичката.

Бертичка, направи  проба върху парче от същия плат...така ще видиш какво се получава и ще бъдеш по-уверена, когато рисуваш върху куклата.
Теа, страхотни неща правиш!
« Последна редакция: Четв., 11 Окт. 2012, 11:55 от pianoto »
Цитирай

Bertichka, до колкото знам, ги правят със специализирани сухи пастели за текстил. Може да стане твърде силно с текстилна боя. Ако не се предвижда да се пере често, можеш да го направиш с руж или сенки за очи, но потренирай, за да станат еднаквички:)
pianoto, благодаря ти!
Цитирай

за Тилдите и аз използвам руж - видях го от руските сайтове  Wink
Цитирай

Аз съм правила с моливи за рисуване. Има едни по бебешки които са по-дебели и с тъп връх.
Цитирай

Теа, от къде си намираш шаблоните за пачуърка? Много се впечатлих от тези цървули. И не само!
Цитирай

Искам да е с текстилна боя, за да издържа на пране. Предвидила съм куклата да става за игра с принцеси, а не само за красота. Затова ще потрнирам наистина на едно парче от същия плат. Имам идея как да ги направя бледи. Имам достатъчно опит с текстилните бои, просто явно ще ми трябват един два опита 'на сухо" Hug
Цитирай

Bertichka, щом ще се пере - действай смело с текстилната боя и после да показваш резултати! Аз съм доста неуверена с нея, понеже съм зле със симетрията... и все оплесквам нещата. Но като гледам какви ги твориш, със сигурност ще ги направиш приказни!
Barba, благодаря ти за милите думи! Шаблоните си ги правя по възможно най-лаишкия начин... Каквото ми трябва, го търся в гугъл изображения, обикновено търся най-стилизирания образ, но същевременно да се разбира какво е. Запаметявам картинката и със зуум-функциите си я нагласям колко да е голяма... И накрая прекопирвам директно от монитора (лепкам отгоре листа и очертавам с мек молив), понеже нямам принтер Embarassed Цървулките също така са правени.
Цитирай

Аз съм работила с пастели,но ако глават ти е готова се налага гладене за фиксиране на боята,а аз нямам от тези малките ютии за шевчета,а с голямата не виждам как ще стане.Друг е въпроса,че избледняването е по-лесно с боя отколкото с пасттел или молив.
Цитирай

lluna , моите текстилни бои не изискват задължителна фиксация с ютия. След 3 дни боята се самофиксира, така да го кажем. Просто не переш 3 дни и всичко е 6  Peace
Ей сега тъкмо се нагърбвам да и придавам душа и характер  Crazy
Цитирай

Bertichka, какви ползваш? Онлайн ли ги купуваш или има и тук? Успех с душата и характера, и после бързичко да показваш!
Цитирай

LaughingБертичка-всичко,което съм ползвала (без анилиновите) се фиксира-и пастели и 3,д и боя.Така че това е от  моя опит.(Едото може е текстилен медиум,другите с ютия)
И на мене като на Теа  ми е интересно какви са твоите бои
Цитирай

Руски са. Не помня марката, а изхвърлих кутията. Подходящи са и за принтер (поне така пише). Има ги във всеки магазин на слънчоглед  Peace
Направила съм маса дрешки с рисунки, които не съм фиксирала с ютия и до сега няма оплака ли се Hug
За себе си (с научна цел понякога) също съм правила рисунки, които не съм фиксирала и боята не пада! Разбира се по-добре е да се фиксира, но има места на които наистина е невъзможно. Тогава сешоара влиза в действие  Whistling
Бях си правила една чанта. Ето тази.
Скрит текст :
Ушите ги рисувах с бои на марабу, а останалото с руските. Ами мога да Ви кажа, че при пране на 50 градуса + сурнене по пода, мачкане, тъпкане и какво ли не рисунката на тази чанта издържа. С времето само черната боя (марабу) започна да се лющи, а останалото си е почти като ново Peace
Бях купила едни 3Д бои, които да си кажем честно за нищо не стават. Правих една тениска за рожденник и надписа падна след първото пране!!! Голям резил.
Тук е важно да се спомене, че основата, върху която рисуваш е от съществено значение. Ако боята може да попие стабилно в тъканта гаранция, че няма да падне и след 10 пранета.
Като цяло по-важното е как переш и простираш, а не дали си фиксирал с ютия.
Аз съм направила цял списък с изисквания. Ако някой може да допълни ще се радвам да чуя  bouquet
http://happydog-bg.eu/care/
Цитирай

Направо се влюбих в тая чанта с кучето-жестока просто. Бертичка, златни ръце имаш!
Цитирай

tea_blue, благодаря за доверието ама май не се получи точно каквото исках. Като изсъхне ще видим кви съм ги сътворила.
pianoto Hug
Цитирай

Момичета днес открих едни уроци на куклоправене  Smile от чорапи , много са интересни.Вижте ги и вие.
Play Thumb

http://www.youtube.com/watch?v=uSptcQ8azfk&feature=relmfu
Цитирай

Слабе, много ми харесва куклата, има невероятни очи. Как го постигаш?

« Последна редакция: Съб., 13 Окт. 2012, 22:05 от Мира:) »
Цитирай

Мисля, че тук е най-подходящо да си задам въпроса. Тъй, като Хелоуин наближава и нямам време да поръчам нужните ми материали от чуждестранни сайтове, можете ли да ми кажете къде в София - близо до линия на метрото, мога да закупя: пера на бройка, акрилни камъчета, основа за тиара (диадема), силиконови пръчки за пистолет за силикон и изобщо къде в София има магазин, където можеш да си закупиш разни материали за изработка на разни такива неща, на прилични цени?
Благодаря.
Цитирай

Пера и силикон сигурно няма тук:
mart (средно тире) bg (точка) com  - изписвам го така, защото форумът не ми разреши да пусна линка, написаха, че е рекламен спам . ooooh!
но ще намериш хиляди пайети, маниста, шнурчета и какво ли още не. Разгледай сайта! А магазина им
в София е на ул. "Георг Вашингтон" 29, тел. 0885 630 808. Не съм ходила до него (във Варна живея), но момичетата от тукашния им магазин ми обясниха, че е някъде зад халите. Имат магазини  в Стара Загора, Русе, Сливен, Бургас, Хасково, Ямбол и Велико Търново (гледам от визитката).
Пера се сещам, че съм виждала в "Слънчоглед", но би могла да си купиш една малка възглавница пълна с пера от някоя втора употреба и ако не са ти нужни супер големи пера, мисля, че нейния пълнеж може да ти свърши работа.
 bouquet
Цитирай

Цурето66, много хубава става куклата. Този метод ми прилича на едни тролчета, които правеше Wild thing.

Слабе, куклите ти са уникални. Определено имат характер. Smile

Аз ще правя за моите синчета кончета-възглавници за яздене, само трябва да открадна малко време. Някой правил ли е нещо такова? Попадали ли сте на кройка някъде из нета?
Цитирай

mama Barba аз преди известно време зърнах в един руски сайт нещо подобно.Преличаха на таберетки,кръгли вътре бяха уплътпени с пл.бутилки, със главички  и опашки.Въобще много сладурски изглеждаха,ще видя дали ще мога отново да ги открия............
Цитирай

Цурето66, много ще съм ти благодарна.  bouquet Ако не ги откриеш, поне ми кажи това за пластмасовите бутилки как става. Стига да си спомняш.  Praynig
Цитирай

Цурето66, много ще съм ти благодарна.  bouquet Ако не ги откриеш, поне ми кажи това за пластмасовите бутилки как става. Стига да си спомняш.  Praynig
Беше нещо много лесно , но трябва да се види ,така с думи едва ли ще мога сносно да го обесня Embarassed Виж на първо време едни други идеики за кончета.
http://www.liveinternet.ru/tags/%CB%EE%F8%E0%E4%EA%E0/page3.html
А онзи сайт ще го тъся пак!
Цитирай

mama Barba  ето нещо интересно
http://www.liveinternet.ru/users/nataemre/post207073447/
А това пък е съвсем достъпно за изработване
http://masimmo.ru/post206589420/

Кончето което видях беше нещо подобно
http://www.liveinternet.ru/users/tirael_35/post198110434
но много по красиво, показвам това , за да си създадеш някъква престава за какво говоря.
« Последна редакция: Нед., 14 Окт. 2012, 18:49 от цурето66 »
Цитирай

mama Barba HugТакааааааа открих но на друго място как се прави  пуф-таборетката на кончето.
Скрит текст :
Скрит текст :

Остава само да пришиеш опашка и някоя от главичките на конче от саитовете които вече показах.
Цитирай

Момичета сега като стана въпрос за кончета вихрогончета се сетих за друго.
Та искам да си направя възглавница за спане от този тип за бременни

Само че аз не искам да е толкова голяма. Искам да е само за между краката. Супер удобно е като си уморен да спиш с възглавница. Сега спя със силиконова, но се сплесква много. Имам силикон и си мислих да си направя обла ти цилиндър и да е по натъпкана, за да не се сплесква.
Обаче! Ако някой е правил или поне ако знае с какво друго мога да я напълня, за да не се сплесква и да е гъвкава, да пише. Другия момент е че силикона спарва, дори да е с памучна материя отгоре и не е приятно.
Мислих да си поръчам един два килограма спелта, но не знам като обем дали е достатъчно  newsm78
Идеи?
Цитирай

И ние вчера точно кончета майсторихме - ще пусна довечера снимки. Едното все още е без грива, че нямахме подходящ цвят конци. Бяха по кройка от сайта на крокотак.
Цитирай

Цурето66, много благодаря за отделеното време.  :bouquet: Може да пробвам такава пуф-табуретка да измайсторя. Харесва ми идеята да се спести материал. Само се чудя дали ще издържи на натоварването да я яздят моите жокеи?  newsm78 Предполагам, че ако са от дебела пластмаса бутилките така омотани здраво една за друга няма да развалят форма.

speranzza, ще се радвам да видя твоите кончета. Аз правих по идея от крокотак една глава на конче и я нанизах на пръчката за пърцала за под. Нямаше голям интерес. сега ще правя нещо като столче, на което да може да се подрусват, че вкъщи им е забранено да скачат по леглата, та да могат да изразходват енергия, яздейки кончетата. Wink

Бертичка, нямаш ли изрезки от памучни платове? Говоря на изуст, но спелтата няма ли да е неудобна? Иначе 1-2 кг спелта не се ли равнява на 1-2 пакета леща или ориз? Аз бих нарязала парченца памучен плат на много ситно. Вуйна ми си пълнеше така възглавниците - с нарязани на парченца стари чорапогащи. Гледа си филмчета и си реже... Стават една идея по-корави, но са удобни.
Цитирай

mama Barba много добра идея. Парченца памучни платове колкото щеш. Скоро изхвърлих 2 торби ...
На мен обаче ми хрумна друга идея. За да е меко и удобно. За спарването май ще трябва някак да го преживея ooooh!
Ще смеся силиконов пух с нарязан на ситно дунапрен. Така не се губи плътност. Изпробвано и доказано. Силикона между парченда дунапрен остава мек и не се сплесква така лесно. След малко разпухване формата се възвръща моментално.  Не знам как не ми хрумна до сега!
За спелтата нямам идея. Не съм виждала на живо какво представлява. Знам че са люспи от растение. Едва обема в килограми ще е колкото ориз или леща  newsm78 На тези възглавници пише че са около 4 кг спелата, а изглеждат доста големи.
Май на първо време ще се пробвам със смес от силикон и дунапрен пък каквото му дойде.
Цитирай

За настроение да споделя една снимка - Мамасита и Дзверо:

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/72502_162790160421050_7695509_n.jpg

Скрит текст :
Вляво на снимката е Теменуга Станчева - твори куклите за Варненския куклен театър
Цитирай

Най-накрая снимах първата ми Тилда. Казва се Вайлет и си търси принцеса, която да я реши и преоблича  Love
По душа е романтичка. По професия артист. Обича да се облича стилно, но не следва модните тенденции.
Е това е Вайлет, която се е подготвила добре за студените дни  Hug

Цитирай

Кройка за динозавърче: http://ejka.ru/blog/masterclass/704.html

Бертичка, Вайлет е много оригинална!
Цитирай

speranzza Благодаря!
Кройката веднага я взимам. Това динозавърче (по-скоро драконче) отдавна съм го харесала Love
Цитирай

Bertichka, много ти е сладка куклата  Love
 много мила на вид Вайлет,и с по-реалистичен вид от твърде издължените и слаботелесни Тилди/извинете,личното ми усещане е такова/-твой ли е модела или има и такива  Embarassed
Цитирай

Mamagemelar Кройката й е такава. Леко дебелогъза Laughing Има нещо странно чаровно в тези форми на амфора.
Лично мое усещане е че Тилда, която е с малко дупе не изглежда добре Peace Кройката за куклата я взех от списание. Всичко останало си е авторско решение. По принцип дори косите им са съвсем други, но според мене  е по-симпатична с такава коса, а и става за ресане и прически. Жалко само че не може да е по-дълга косата.
Другото нещо, скоето изневерих на стила, е че я направих изцяло гола, а след това ших поотделно дрешките, за да може да се преоблича, а не само да седи за красота в някой ъгъл.
Имам и по-детайлни снимки, но ще ги кача направо в блога, като я пусна за продажба.
Честно казано ако си намери бързо "стопанин' трудно ще се разделя с нея Blush
Цитирай

Bertichka  smile3501 Много е чаровна малката ти дебеланка и чак ме хвана срам, че от миналата година имам една гола тилда, но като не ми се шият дрешки в момента, ей така си седи в кашона с платовете.  Embarassed
Mamagemelar, дебеличките тилди са страшни симпатяги. Отдавна съм хвърлила око на 2 лелки с пояси и по бански с ханш колкото дупката на пояса.  Laughing
Цитирай

И ние вчера точно кончета майсторихме - ще пусна довечера снимки. Едното все още е без грива, че нямахме подходящ цвят конци. Бяха по кройка от сайта на крокотак.

Ето и обещаните снимки:

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/576861_48415907495 … _1452622470_n.jpg

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/424712_48415954161 … _1307918407_n.jpg

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/557806_48415998161 … _1478145054_n.jpg
Цитирай

Много ми хареса Вайълет! Бертичка, защо не си я запазиш? Първата ти Тилда. Smile Струва ми се, че работиш бързо, ще направиш нова за сайта. За спелтата си признах, че се изказвам неподготвена. Аз мислех, че е вид пшеница.  Crazy

speranzza, много хубави кончета. За момиченца са правени, нали?
Цитирай

mama Barba честно казано не пазя толкова сантименталности към моите неща, а и предпочитам да си намери детенце, което да й се радва, отколкото да хваща прах в някой ъгъл. Направих я за удоволствие. Вложила съм много любов и старание във всеки елемент и ми е мила, но като цяло на мен всяко нещо, което правя ми е мило.
Да подариш на някой парченце радост за мен е много по-ценно  Hug
Малко по-късно ще кача и голата и фотосесия  smile3521
Цитирай

Very Happy
Цитирай

Кончетата са приказни! И имат вълшебни опашки, което ги прави още по-приказни! Разкошна идея  Love

Bertichka, съвсем си е така, хубави думи! Давай снимки на девойката да гледамеее! Mr. Green

Аз се зарибих по тази книжка, която някой е качил в началото... Има хубави кройки на животинки и мисля да спретна една ферма, пък да видим докъде ще я докарам!
Цитирай

Може ли линк към книжката?  Praynig
Цитирай

В тази книга има подобна кройка.https://rapidshare.com/#!download|287p6|203968717|Ompele_pehmoel … DFB45995B2877|0|0
Заповядай!И ползотворна работа
Цитирай

Цитирай

Не виждам куклата Вайълет и ще умра от яд. Благодаря за хубавите думи, момичета.
 Пепелка я правих от плат който се разтяга. Главата и де. И след, като нарисувах очите и устата с игла и конец направих релефа на лицето.Незнам как да ти го обясня по-добре. Скоро ще направя в блога показно със снимков материал.
 Бертичка, рисуваш страхотно, чантата е разкошна!
 От мен едно семейство бухали. Толкова не съм се забавлявала от време оно. През цялото време се хилих, като тиква.

Една металистка, за една 5 годишна рокаджийка: Mr. Green

И последно Вещарката:

П.П. Току що видях клипа на Цурето. Точно по същият начин, но къде, къде по-лаишки. И си мислех, че съм измислила топлата вода...:0)
Цитирай

Олеее, СлаБе, разкошни! Влюбих се в най-дребния бухал, такъв поглед вади... И супер, че са ти докарали такава хубава емоция:) Браво на теб! И за куклите също браво, много техника и много идейни:) Супер са  Love
Цитирай

Kika_mika, благодаря! bouquet
Цитирай

Мен пък майката-бухал със събрания поглед много ме кефи
Цитирай

на мен таткото-бухал ми напомня на Чеканов от „Столичани..“ в погледа Smile
Цитирай

Ей, значи не само мен ме усмихват.  bouquet В интерес на истината  майката е достолепната дама, която гледа доста респектиращо съпруга си. Детенцето е още яйце, а таткото просто не издържа дисбаланса на хормоните на половинката си. Може да е снесла яйцето вече, но въобще не и личи.  Mr. Green
  Ааа и да кажа за текстилните бои в Слънчоглед. Много доволна съм от тях.
Цитирай

СлаБе Благодаря! И ти виждам правиш интересни неща. Първия бухал има много як поглед!!!  Laughing
Цитирай

http://larisareschetnikova.mirtesen.ru/blog/43577245897/Volosyi-kukle-iz-bahromyi.
Цитирай

Бертичка, за съжаление и аз не мога да видя снимката на куклата. Кажи когато я качиш в блога си Very Happy
СлаБе- майсторка си, браво! Големи сладури са бухалите!

Ето и от мен един линк с ръчно направени кукли.http://shop.jessbrowndesign.com/category/dolls.
Цитирай

Е много тъпо. Ще кача възможно  най-скоро пълната фотосесия. Напоследък само обещавам и не мога да насмогна с работата  smile3555
Цитирай

Ето обещаните снимки. Надявам се така да се виждат  Flutter

Цитирай

БРАВО!!!! Страхотна е!  smile3501 smile3501 smile3501
Цитирай

Видях яяяя!!! Разкошна е! Толкова е нежна и изпипана до най-малкия детайл. Браво!!!  bouquet
Цитирай

Благодаря момичета. Скоро мисля да направя и още няколко Тилда стил нещица.
Харесала съм си едно агънце.
Мисля да направя и някоя подобна на тази

Едва ли ще се справя толкова добре, но гъдела е голямо нещо  Mr. Green
Някой има ли кройка за тези? Някъде бях намерила обаче в компютъра ми е такъв хаос ooooh!
И да питам имате ли идея какво се слага  в краката за да седят прави  newsm78
Цитирай

Страхотна е дебеланката

ето тук малко тилда неща http://picasaweb.google.com/ole4ka27knigi
Цитирай

Бертичка, метни едно око на тези МК: http://www.livemaster.ru/nkale/workshop?ctype=2&inside=0 из тях ще намериш тези крака, които те интересуват.
« Последна редакция: Съб., 20 Окт. 2012, 16:58 от mama Barba »
Цитирай

О момичета страхотни сте! Hug Още сега ми идва да направя хиляди тилда нещица  Love Вече се замислям за коледни подаръци и май май ще се захващам да кроя и шия.

Някои от списанията ги имам, но съзерцах нови и нямам търпение да оползотворя накупените платове sohappy
Цитирай

Леле, колко е пухкава и сладка...ако това ти е първата Тилда....представям си следващите, колко ще са хубави. Направо ме е срам да кача снимка на зайците дето направих докато бебето спи..хихихи
Цитирай

Леле, колко е пухкава и сладка...ако това ти е първата Тилда....представям си следващите, колко ще са хубави. Направо ме е срам да кача снимка на зайците дето направих докато бебето спи..хихихи
С етига де  EmbarassedПросто доста си поиграх. А и не съм я направила за 2 дни.
Давай зайците  Hug
Цитирай

verano azul  bouquet
Цитирай

Eто и зайците...направих ги за две деца, сестрички. Голямото зайче е за голямата а малкото за малката Very Happy Имат много кусури, но пусто свободно време...
Остава да им зашия платнени чувалчета, с връзки отгоре, където ще стоят и съм намислила да зашия и по едно етикетче с името на децата.
http://imageshack.us/a/img580/226/img8395g.jpg

Бертичка, пропуснах да ти кажа, че чантата дето си зашила към куклата е супер.
Цитирай

Бертичка, косата на твоята Тилда от онази специалната вълна за косички на кукли ли е?

пианото, зайчетата са разкошни!  Love
Цитирай

http://imageshack.us/a/img580/226/img8395g.jpg

Бертичка, пропуснах да ти кажа, че чантата дето си зашила към куклата е супер.
Друг път никога не се подценявай така! Страхотни са зайчетата Love Аз се чудя дали за едно детенце да направя такова зайче или овчица  Thinking Докато го мисля Коледа ще дойде...
Чантата я сложих в последния момент, за да не е някак с празни ръце.
Бертичка, косата на твоята Тилда от онази специалната вълна за косички на кукли ли е?
Embarassed Embarassed Embarassed Не ми се смейте обаче дори не знам какви са тези специални вълни. Аз съм много начинаеща в тези неща. Просто реших, че няма да спазвам никакви правила и ще правя каквото ми хрумне. Та косата е от еко кожа  Blush Приших я като скалп отгоре. Реших, че ще е по-добре от прежда или нещо такова, защото може да се реши и да се правят прически.
Цитирай

Благодаря за хубавите думи! Зайците ги правя за втори пьт( пьрвите два бяха за племеницата). Разочарована сьм, защото им знам кусурите...тези станаха по- несполучливи от пьрвите. Както и да е де... Важното е, че сьм ги правила с голямо желание.
Цитирай

Embarassed Embarassed Embarassed косата е от еко кожа  Blush Приших я като скалп отгоре.
Чудесно! Открила си нещо ново, лесно и икономично. Вълната май беше ангора  newsm78 и изглежда точно като това, което ти си направила, но е ужасно скъпа.
Цитирай

Ами става наистина, но се ограничаваш от към дължина и модел на куклите. За тилда става, но за по-голяма кукла ще седи като къса коса на трол  Laughing
Имам същата еко кожа в бяло и в екрю и мисля да пробвам следващия път да направя блондинка pletka
Цитирай