РЪЧНО ИЗРАБОТЕНИ ИГРАЧКИ 5

  • 78 298
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 79
Не, не го подгъвам, защото това е филц и не се нищи. Бях си купила някога от Слънчогледите няколко листа А4, за да шия едни дребни котета, та тях използвах. Абе всичко е с подръчни материали - оползотворявам намиращото се вкъщи, а аз като един съвестен Плюшкин имам много боклуци.  Laughing Embarassed Пъхнах и малко вата в апликациите, за да станат релефни.

# 46
  • Португалия
  • Мнения: 3 763
при тая красота,направо ме е срам да си покажа недомислицата  Embarassed
не е кукла,но пак е за игра ...
http://mamagemelar.snimka.bg/hobby/hobi.676250.27742837  и следващите

# 47
  • Мнения: 79
Mamagemelar, супер готино е! Heart Eyes И недей да скромничиш, защото нещата, които твориш са много красиви!  Peace

# 48
  • Мнения: 44
О, чудна е книжката- личи си с колко любов и старание е направена! Надявам се скоро и аз да успея да направя нещо за моето малко момиче. Благодаря ви че споделяте:)

# 49
  • Мнения: 183
Добро утро!
Отдавна тайничко надничам тук и само въздишам по красотите, които правите!
Сега мога да се включа към вашата групичка с моите първи шити играчки. Имат си дефекти, но като за първи са идеални!



Подробности и още снимки тук: http://kalikitchenstory.blogspot.com/2012/07/blog-post.html

# 50
  • Мнения: 44
Чудесно! Тотално ме разбихте...на мен тези неща ми изглеждат доста трудни за правене.

# 51
  • София
  • Мнения: 247
Moon dream-май съм ги виждала тези в пачуърк бг. HugГотини са

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 26 187
Чудни неща творите,браво!   bouquet

# 53
  • Мнения: 149
Момичета, записвам се и аз!
Много сте идейни и интересни неща творите!
Нямах време да прегледам и предишните ви теми, но Ви моля да ме упътите или кажете къде мога да намеря инструкции как се правят битови кукли, като за сувенир? Много силно се интересувам как и от какъв материал се правят личицата и стойки? Ако можете да помогнете - ще съм страшно благодарна!
Предварително благодаря!

# 54
  • София
  • Мнения: 247
С линкове не мога да помагам,но от моя гледна точка има няколко вариянта-с силикон и от чорап,от дърво,от плат напълнено с нещо-това за лицето.за стойка-или дървено като конус,палка или нещо,което е в такава форма-преди в у-ще си играехме със шишета.Прецени до колко трябва да е "официално" и виж какво се предлага в магазините за заготовки

# 55
  • Мнения: 149
С линкове не мога да помагам,но от моя гледна точка има няколко вариянта-с силикон и от чорап,от дърво,от плат напълнено с нещо-това за лицето.за стойка-или дървено като конус,палка или нещо,което е в такава форма-преди в у-ще си играехме със шишета.Прецени до колко трябва да е "официално" и виж какво се предлага в магазините за заготовки
Благодаря ти!
а евентуално да ми посочиш такъв магазин за заготовки?
В нета търсех и курсове за изработка на битови кукли, но интересното е, че никой не предлага. Намерих на едно място, но се оказа, че обучават за друг тип кукли...
Така че, ако някой попадне на такова обучение - моля, нека да даде инфо! Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 247
Виж във фейса има група "работилница седянка"-те са по традиционните занаяти.За битови кукли ,май няма много напоследък.Преди си имаше такава кооперация,сега не съм наясно,Дървения има или в типа "jysk","jumbo" и подобни или в типа Слънчоглед.Има на бившия Стамболов до Кирков магазинче в което продават гипсови и дървени заготовки(демек да си ги рисуваш и прочиие),но дали има отделни елементи-в твоя случал палки,топчета не знам.Аз съм виждала в Трявна и Етъра че струговат такива елементи.Друга идея ,която ми дойде на ум е че специално дървени елементи може да се потърсят там където правят дървените корнизи които са като пръчка с халки-просто питай.
П.П Опасявам се обаче че ценово няма да те устрои никой вариант

# 57
  • Мнения: 149
lluna, благодаря ти!
Аз и без това следващата седмица ще ходя при седянката и идеята ти е добра, аз не се бях сетила за тях, защото там обикновено се говори и представя ръкоделие - кене, фриволи или нещо с тях... Гледах по сайтовете кройки за кукли, но понеже не забелязах някъде да има битови, се сетих, че мога да правя лицата им от плат, след това да ги додекорирам. Но пък не зная с какво е пълнежът им...ако е с наклъцкани парцали много ще личи... Имаш ли идея за това?

# 58
  • София
  • Мнения: 247
Artmilena-вече писах-ако е със силикон или вата-после прозрачен дамски чорапогащник.Ако използваш плат ,който не прозира и е телесен цвят-тип на куклите Тилда,може вътре да е всичко,ако е наситнено-по-едрите парчета все пак изкривяват "главичката".
Може да се направи и тялото от плат,вътре със шишче или молив и на отделна подставка(зависи от големината)Според мене ,ако е за продажба-наблегни на срещата със седянката,ако е така просто-ползвай нещо подръчно.

http://www.craftshop-bg.com/page.php?n=101919&SiteID=798
Тези са със специални дървени топчета

# 59
  • Мнения: 183
Като бях малка дядо ми правеше такива кукли от дървени лъжици, които забиваше в дървена плочка дебела около 3 см. Но той си ги правеше лъжиците тогава и бяха с дълбока предна част, която ставаше глава. Тялото оформяще от разчепкана вълна, а баба шиеше дрехите. Не си спомням много как ставаха куклите, но бяха страхотни!

Общи условия

Активация на акаунт