РЪЧНО ИЗРАБОТЕНИ ИГРАЧКИ 5

  • 78 354
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 428
Мерсии  Hug Това с перуката е добра идея. В къщи имам една  Grinning

# 76
  • Варна
  • Мнения: 78
Ако има сглобка, може би ще се отдели с гореща вода.
При куклите по-естествено изглежда по-тънък косъм.

# 77
  • Мнения: 4 428
Ами не съм съвсем сигурна как е направено точно, но си мисля, че няма да стане с топла вода разглобяването  Rolling Eyes Доколкото мога да разгадая, в шията и главата има по едно пластмасово "лостче" напречно от единия до другия край. И двата лоста се свързват с топче с ушички. Така куклата е подвижна, но няма как да й махнеш главата  Rolling Eyes Много модерни станали тези Барбита. Моите едно време си ги правех каквото поискам  Laughing
А перуката, която имам е хубава, с тънък косъм и мисля че ще стане добре  Grinning Само се чудя дали ще е достатъчно здраво със залепна коса  Rolling Eyes Но и без това нямам много избор. Какво лепило ми трябва?
Да питам и нещо друго. В линка, който цурето66 ми е дала, първо ушиват косата. В клипчета гледах, че мацките само подравняват с ножица снопче коса и с лепилото правят основата, която се залепя и за главата. Кое е по-добре да се направи  Rolling Eyes
И последно питане  Mr. Green Много ми хареса идеята в същия руски сайт, да направя обувки с "гипсиране":
Скрит текст:
Скрит текст:
В Бг какво трябва да търся, за да направя това  Rolling Eyes

# 78
  • Варна
  • Мнения: 78
Отзад напред почвам - Ц-200 или за дърво, трябва да е поливинилацетатно, т. е. ПВА.
А за косата става всяко, което лепи пластмаса, т.е. Момент, Поксипол и т.н.
По-добре е първо да се ушие, защото лепилото ноже да не залепи всяка нишка, а ако предварително са зашити, ще се държат и за лентичката.
(Аз пък харесвам начина с разплетената сатенена лента.)

# 79
  • Мнения: 4 428
Отзад напред почвам - Ц-200 или за дърво, трябва да е поливинилацетатно, т. е. ПВА.
А за косата става всяко, което лепи пластмаса, т.е. Момент, Поксипол и т.н.
По-добре е първо да се ушие, защото лепилото ноже да не залепи всяка нишка, а ако предварително са зашити, ще се държат и за лентичката.
(Аз пък харесвам начина с разплетената сатенена лента.)

Мерси  Hug
А това със сатенената лента, стои ли също толкова добре, колкото с "коса"  Rolling Eyes Иначе това май е най-лесния вариант. А и има много избор на цветове, и ширини.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 78
Доста добре стои. В сайта дето го е дала Цурето има поне 3 примера, а от мен още http://stranamasterov.ru/node/214505 . Има и още, ако потърсиш в Гугъл ще намериш.
http://needleworkworld.blogspot.com/2012/04/blog-post_09.html

Последна редакция: сб, 25 авг 2012, 12:38 от araxna

# 81
  • Мнения: 0
Намерих как се правят мъхестите коси на куклите.Ето адресът,на някой може да му е полезен:
http://blog.kp.ua/users/mishkagami/post177645885/
Урокът е за плетене на играчка,но принципът е един и същ.

# 82
  • софия
  • Мнения: 3 379
Ето една играчка и от моя милост.  Почти не ми остана време да ви следя, а също и да се вихря с парацлките.  Blush За два месеца само това успях да направя:

 

http://slavinimaistoriiki.blogspot.com/2012/09/blog-post_4218.html

# 83
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Браво Слабе   bouquetмного сладурска чантичка!

И последно питане  Mr. Green Много ми хареса идеята в същия руски сайт, да направя обувки с "гипсиране":
Скрит текст:
Скрит текст:
В Бг какво трябва да търся, за да направя това  Rolling Eyes
Аз имам друго предложение!
Според мен ще стане на принципа на папие маше -мажеш крачето на куклата с вазелинче , после лепиш салфетка намазана с брашняна кашица и така  на няколко пласта докато стигнеш желаната дебелина на  обувката Като изсъхне  прорязваш леко пантофката ,сваляш я от крачето
нанасяш нов нов пласт салфетка там където е бил разреза, изсъхва наново и за да е здраво нанасяш лек слои лак,на няколко пъти.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2012, 18:34 от цурето66

# 84
  • зад кестените
  • Мнения: 795
А тук http://sunduchokruk.ru/post192157456 видях много хубави лесни за изработка кукленски обувчици.

# 85
  • Мнения: 44
Cлабе, много свежо и сладурско!                                                                                                          Цурето, линка е супер... Много добре е показано:) Макар да не Ми остава време, следя темичката и много ме сьрбят рьцете.  Надявам се скоро да остане време и за труд и творчество:)

# 86
  • Мнения: 4 428
Браво Слабе   bouquetмного сладурска чантичка!

И последно питане  Mr. Green Много ми хареса идеята в същия руски сайт, да направя обувки с "гипсиране":
Скрит текст:
Скрит текст:
В Бг какво трябва да търся, за да направя това  Rolling Eyes
Аз имам друго предложение!
Според мен ще стане на принципа на папие маше -мажеш крачето на куклата с вазелинче , после лепиш салфетка намазана с брашняна кашица и така  на няколко пласта докато стигнеш желаната дебелина на  обувката Като изсъхне  прорязваш леко пантофката ,сваляш я от крачето
нанасяш нов нов пласт салфетка там където е бил разреза, изсъхва наново и за да е здраво нанасяш лек слои лак,на няколко пъти.

Тези дни си купих едно универсално лепило и мисля да пробвам схемата с него  Grinning Почивните дни направих част от нещата, които искам, но са свързани основно с рисуване - промених очите, устните, косата на някои кукли, сложих няколко татуса /на щерките им бяха най-интересни те  Laughing/ До прикачане на коса не стигнах, защото първо искам да се пробвам да боядисам основната коса/намерих едно клипче с разствор с акрилни бои и искам да го пробвам/

# 87
# 88
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Момичета, има  нужда от помощ - трябва ми плат , тип булана - рошав, космат, нещо като на тези играчки "косата"- .

При това спешно ми трябва. Някъде в София да сте срещали?

# 89
  • Мнения: 555
Бабъл , мисля че еко кожа ще ти свърши работа. Купувала съм точно таква бяла с дълъг косъм. Трудно се намират преди октомври обаче Thinking

Общи условия

Активация на акаунт