На море в Турция - тема 19

  • 154 718
  • 738
  •   1
Отговори

Анкета

Доволни ли сте от стаите, в които са ви настанявали?

Опции:

# 375
  • Мнения: 1 710
Здравейте момичета,
Изчетох темите и се ориентирах към няколко хотела,ако може някой да направи сравнение между някои от тях /храна,настаняване,територия/.Избора ни за тези хотели се основава на това,че имат пързалки или аквапарк,защото сме с две деца на 7 и 15 години, и на ваши отзиви от предишни години.Хотелите са
Gural Premier Belek, Delphin Botanik и Delphin Deluxe /за втория Delphin съм чела отзиви,че могат да се ползват съоръженията на първия/  Club Hotel Turan Prince.По-принцип гледам за Анталия,но се загледах и по Onyria и Utopia world hotel.

Почвам ги подред Mr. Green
Gural Premier Belek - голяма територия, много вкусна храна, чудесен аквапарк, пясъчен плаж. Тази година е с добри цени на стандартните стаи, тъй като не са реновирани. Може да се избира между тях и току-що реновираните хубави стаи, които в офертите са дадени като делукс. Голям плюс на хотела е, че е близо до летището и детските клубове са разделени в няколко възрастови групи. Минус е това, че стаите са много малки.

Delphin Botanik - голяма територия, но и стаите са много, обслужването е много добро, храната е хубава, това е един от най-зелените хотели в Анталия. Много суперлативи са изписани за този хотел, тук-таме се срещат и критики. Има много висок рейтинг сред западните и руските туристи. Основния плюс е това, че е на много добро съотношение цена-качество. Има безплатен лунапарк, доста пързалки, включително и екстремни, безплатни фрешове и разнообразна храна и това на една съвсем приемлива цена на фона на повечето хотели в Анталия. Има безплатен автобус до Алания и до Манавгат. Вечерната анимация е хубава, повечето вечери е с гостуващи трупи. Минусите са, че плажа е отвратителен, далече е от летището - на около два часа, корпусите и стаите имат поовехтял вид.

Delphin Deluxe - почти всичко казано за Ботанк важи и за Делукс-а. Градината е по-постна, но все пак има доста зеленина и цветя. Малко по-скъп е от Ботаник, за това и храната е с една идея по-разнообразна. Има по-малко пързалки, лунапарка май е с еднакви съоръжения. Наистина почиващите в Делукс-а могат да ползват територията на Ботаник, но все пак не бива да се забравя, че макар и да е кратко разстоянието между двата хотела, на 36-37 градуса жега, без грам сянка, идват малко нанагорно тези 500 метра от единия до другия хотел. Wink Хора почивали и в двата хотела не намират съществена разлика и май всичко е въпрос на лични предпочитания.

Club Hotel Turan Prince - огромна територия, много пързалки, много барове, безплатен лунапарк. Макар че харесвам този хотел, не мога да не отбележа, че от изброените този е най-непретенциозен и по моему отстъпва на другите. Плюс е, че е по-близо до летището в сравнение с двата  Делфина, а и цената му е по-добра. Плажа също е доста по-добър, макар че има тук-таме чакъл.

Според мен бихте останали доволни и в четирите хотела, но все пак Делфините и Гюрал Премиер Белек са с по-добро обслужване, храна, качество на услугите. Екстрите мисля, че са най-много при Делфините.

Utopia world hotel - интересен хотел. Големи стаи, хубава храна, много раздвижена територия, голям аквапарк. Основния минус е, че е много далече от летището, на около 2 1/2 или 3 часа, че до вилите се стига по доста стълби и че плажа е малък и за него трябва да се мине по нещо като надлез, има и асансьор. Няма лунапарк.

# 376
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
Здравейте, бихте ли ми препоръчали хотел в Мармарис или Кушадасъ за родителите ми.Предпочитат пътуване със самолет.Благодаря предварително!

# 377
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте

Имам нужда от помощ -  за пръв път ще ходим на море с агенция в Турция , Анталия. С малко дете сме на 1.5г.
Според вас, поред лични впечатления коя оферта е най-добра за нас (имам предвид малкото дете):
Crystal Admiral Resort Suites & SPA 5*  - UAL
Turan Prince Residence 5* Park Room - AL
Club Hotel Turan Prince World 5* - AL

Втората оферта е в някакви къщички,като бунгала, на 2 етажа и единият ще е за нас. На нас ни допада тази оферта, но реших да се допитам и до бг-мамите.
А да и според вас, каква е разликата м/у ultra all inclusive и all inclusive.

Благодаря на всички, които ще ми отговорят Simple Smile

# 378
  • Мнения: 12
Марги, много благодаря !
Искам да попитам за стаите,защото в Делфините настаняването,за което гледам/като ценова категория/ е в икономична и стандартна стая,а в Gural е във фамилна стая/предполагам нереновирана/.Не ни е някакъв проблем,че ще  сме в една стая,но дали стават за семейство като нашето/две деца на 7 и 15 години/

# 379
  • Мнения: 1 710
kgg, в Ботаник стаите са малко по-малки, отколкото в Делукс-а и съответно и спалнята е по-мъничка. Във всички стаи освен спалня има и едно единично легло, което е достатъчно голямо и удобно. За другото дете вероятно ще ви дадат допълнително легло, което малко прилича на походно, но всъщност е стабилно и удобно. В някои стаи има кушетки, но едва ли ще ви оставят да ги ползвате за спане. Все пак ако се спрете на вариант Ботаник, уточнете с агента си какъв вид ще е второто допълнително легло. Абе, тесничко ще е в стаята, така че ако държите на простор, това не е вашия вариант. Но пък теснотийката се компенсира от другите екстри на хотела Simple Smile В Ботаник икономичната стая е стандартна, само че на първи етаж. В Делукса нямам идея кои стаи са икономични, но със сигурност имат някакъв кусур - или са на доста шумно място, или на първи етаж, или пък на последния /там балконите са по-малки и има леко скосяване/.



Ето снимка от Ботаник, на която се вижда допълнителното легло.

# 380
  • Мнения: 1 710
Здравейте

Имам нужда от помощ -  за пръв път ще ходим на море с агенция в Турция , Анталия. С малко дете сме на 1.5г.
Според вас, поред лични впечатления коя оферта е най-добра за нас (имам предвид малкото дете):
Crystal Admiral Resort Suites & SPA 5*  - UAL
Turan Prince Residence 5* Park Room - AL
Club Hotel Turan Prince World 5* - AL

Втората оферта е в някакви къщички,като бунгала, на 2 етажа и единият ще е за нас. На нас ни допада тази оферта, но реших да се допитам и до бг-мамите.
А да и според вас, каква е разликата м/у ultra all inclusive и all inclusive.

Благодаря на всички, които ще ми отговорят Simple Smile

Здравей!
Според мен най-удачния вариант за вас е Club Hotel Turan Prince World, тъй като територията е огромна, има много място за разходки, а и има лунапарк.
Разбирам, че най-много ви блазнят къщичките на Turan Prince Residence, но имайте предвид, че те са през пътя от хотела и основната територия. Освен това стаите са много малки и са най-икономичният вариант за този хотел. Те наистина са на два етажа и наистина вие ще сте на единия, но не си представяй цял етаж от къща, който да ползвате. Просто една стая, като всяка друга хотелска стая, само че по-малка.
В Club Hotel Turan Prince World също има къщички на два етажа- стандартни и по-икономични /на същата цена, на която са и тези в Turan Prince Residence/, но там не минаваш през пътя, за да стигнеш до ресторанта и басейна.

Що се отнася за ultra all inclusive и all inclusive, никой не може да ти каже каква е разликата, тъй като няма утвърдени стандарти, така че всеки хотелиер си слага каквито иска допълнителни имена към AI. Можеш да срещнеш ултра, мега, хай клас и т.н. ол инклузив, но това по никакъв начин не ти гарантира, че ще получиш повече екстри от "простия" ол инклузив в някой добър хотел. Трябва да четеш какво се включва и да сравняваш, за да видиш има ли разлика и каква е тя.

П.П. Забравих Crystal Admiral Simple Smile
Хотелът е хубав, с големи стаи, красиво оформена територия, но от трите е най-отдалечен от летището, плажа е през пътя и лунапарка е платен. Нямам представа какви съоръжения има и дали са подходящи за малки деца и дали ще представляват интерес за вас, ама като знам моите хлапета как се лепят на всичко, дори и есктремно, не си и помислям да отида в хотел, в който трябва да плащам за такива атракциони, че ще ми излезе солено Mr. Green.

Последна редакция: нд, 01 юли 2012, 12:21 от Мaрги

# 381
  • София
  • Мнения: 49
Благодаря ти много, МаргиHug

# 382
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте пак от мен Simple Smile
Цял ден сравняваме, дискутираме и спорим вкъщи и мисля, че избрахме Club Hotel Turan Prince World. А споровете възникват по-скоро заради това, че ще ни е първо море с малкия и сме малко поизнервени и притеснени за някои неща. Имаме няколко питанки, някои може да ви се сторят глупави, но наистина не сме били до сега на хотел, ол инклузив и с малко дете.
Ето и въпросите:
1. Доколкото разбрах от агенцията, превоза от летището до хотела е с автобус. Автобуса кога тръгва, случва ли се да закъснее, колко е голям (нали не са нагъчкани хората), има ли климатик? Нашият калпазанин не издържа много на път и за това тази част ми е притеснителна.

2. Храна и вода за малкия (той е на 1.5 год.) - каква вода осигуряват там, става ли за малки деца или трябва да си нося от тук. Има ли подходяща храна за деца (видях, че в някои хотели има детски бюфет - той всяко време ли е?)?

3. Пише в описанието на хотела , че има централен климатик, които работи в определени часове? Не става ли прекалено горещо, в часовете, когато го изключват (дори да е нощем)?

4. Как стои въпроса, ако се наложи да посетим лекарския кабинет? (дано не се налага). На какъв език се разбирате с персонала?

Това са ни чуденките за сега! Мерси още веднъж за помощта.

# 383
  • Мнения: 12
Марги,благодаря за снимката!

# 384
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Mirrabella когато пристигнете на летището,има едни гишета ,зависи с коя компания пътувате и съответно ще ви кажат коя е фирмата която ще ви посрещне в Анталия  и там ви насочват в кой номер автобус да се качите,поне при нас и двете години беше така,така че веднага когато се съберат хората за съответният автобус,той тръгва.Първата година бях ме в по малък автобус но бях ме само за Делфин Ботаник,а втората година бях ме със голям автобус , но минах ме през няколко хотела да оставят хора,иначе автобусите са климатизирани.Ние миналата година бях ме точно до хотел Turan Prince World,бях ме в хотел Silence Beach Resort,пътят до хотела е около 1.5часа,водата от чешмата не става за пиене,но си има бутилирана минерална вода.И в двата хотела в който сме били си е имало лекар,но слава богу не ни се е налагало да го ползва ме,иначе в Анталия се говори масово на руски език и английски.За първи път когато тръгнах ме моята дъщеричка беше на 2 годинки,и аз се притеснявах за дългият трансфер с автобуса,но нямаше никакъв проблем спа през целият път Laughing


kgg през 2010г почивах ме в Делфин Ботаник,тази година ще повторим от 1 септември,защото много ни хареса хотела,обслужването,храната,невероятната градина,пързалките,лунапарка.Нашата стая беше със спалня,едно единично легло и  още едно като разтегателно, съвсем нормална стая, така както е показала Марги на снимката,само разположението беше малко по различно,бях ме със още няколко семейства , който две от тях бяха двама възрастни с две деца на 12-14 години,и нямаше проблем в стаята,единственият минус в нашият корпус беше малкият балкон,но в другите корпуси бяха по големи,ще видим тази година къде ще ни настанят  Laughing,но това за мен не е от голямо значение, защото много малко време прекарвах ме във стаята.

Последна редакция: нд, 01 юли 2012, 16:52 от lora

# 385
  • Мнения: 242
Марги, много благодаря за направените предложения. Те наистина се ориентират към Клуб Туран Принс. Сватбата е на 1 септември и те искат да заминат веднага на 2. До колкото знам, а получих информация и от запознати, наистина няма полети в неделя. Мисля, че нещо са се объркали с датите. Тъй като младежите са на възраст, на която всичко им е ясно и сменят желанията и мненията си на всеки четири часа #Crazy, освен това потърсих професионално мнение неподготвена /и доста се изложих/, реших да не се занимавам с тяхното пътуване. Само ако дойдат при мен с точно определено искане и ми оставят пари за капаро, тогава ще се ангажирам.
Това, обаче, е друга тема. Mr. Green

# 386
  • Мнения: 1 710
Mirrabella, кажи с коя агенция ще пътувате, да ти кажем какви са условията им за път Mr. Green

Тъй като Тез тур имат добри промоционални оферти за Club Hotel Turan Prince World, предполагам, че сте се насочили към тях. Организацията им е перфектна, така че няма да имате проблеми с трансфера. Имат отделни автобуси за всеки отделен район и няма да ви се налага да минавате и да оставяте туристи в 10-20 хотела преди вашия. Обикновено в автобусите има не повече от 5-6 семейства, така че в никакъв случай няма да сте нагъчкани. Няма никакъв риск автобус на Тез тур да закъснее, защото всички са снабдени с GPS и ги следят винаги къде са и за къде пътуват.

За водата - в хотелите гледат минералната вода, която предлагат да е слабо минерализирана, така че не се притеснявай. Навсякъде в хотелите има минерална, в стаите също зареждат бутилирана, така че няма да има нужда да носите от тук.

За храната - в този хотел мисля, че няма детски бюфет, но има диетичен, в който обикновено предлагат варени меса и зеленчуци, картофено пюре, леки супи. Няма начин да не намериш нещо подходящо от общия бюфет, защото освен скара има разнообразие от супи, месни и постни ястия, много плодове, обикновено на всяко хранене има и йогурти. Моята дъщеря беше на година и три месеца, когато я водихме и нямаш никакви проблеми с храненето. Тя е доста злояда, а там хапваше с апетит.

За режима на климатика - това е кофти момент. Почивала съм в хотел, в който климатиците работеха в определени часове и наистина беше много топло, но за съжаление доста хотели на приемливи цени са на този принцип. В тази връзка помислете каква стая искате и помолете да отбележат в резервацията ви. От една страна, стая на първи етаж е за предпочитане, първо защото ще ви е по-лесно ако сте с бебешка количка и второ, защото хотелът има много зеленина около къщичките и има голям шанс стаята да е на сянка. От друга страна обаче, ако сте на първи етаж може би ще ви е притеснено да спите на отворена балконска врата или прозорец. Wink

# 387
  • София
  • Мнения: 49
Lora, Mарги, благодаря за изчерпателните отговори! Доста ме успокоихте.

Ще пътуваме с Алфатур, които разбирам са част от Тезтур Simple Smile
Сигурно още утре ще отидем да потвърдим резервацията. Simple Smile
Има ли нещо важно според вас, което трябва да уточним с агенцията, освен стаята? Има ли някакви препъникамъчета за които трябва да внимаваме?

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Момичета,
кои агенции в Пловдив работят със Тез тур? На страницата им не се отваря информацията, с които агенции изобщо работят.
Ние направихме вече резервация през агенция Емералд за хотел Онирия Кларос, но ми е интересно принципно да знам, а и за следващи почивки.

# 389
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нашата почивка приключи.
Бяхме в толкова актуалния тази година Clubhotel Turan Prince World.
Вече има доста изписано за него, но искам да споделя и своите впечатления.

Трансфер - 2 часа от летището. За въпросния хотел бяхме общо 15 човека, преди нас имаше още 3 хотела. За първи път бяхме в този район, много дълъг ни се стори трансферът, може би това е и причината, поради която няма да повторим в хотел в района на Манавгат-Къзълаач.

Комплексът като цяло - огромна територия. Рецепцията е изнесена (не се намира в основната сграда), комуникацията е възможна на руски, немски, английски или турски езици. Във фоайето на рецепцията има винаги сладки, соленки, локум, плодове, вода и сокове - за пристигащите/заминаващите.
Градина - голяма, поддържана, чиста, алеите се миеха всяка сутрин, над алеите (повечето) има достатъчно зеленина, която пази сянка.
Местата за спане са основен корпус (там се помещава основният ресторант), къщички, анекс-стаи (тези ги забравете, ако не искате да си вкиснете почивката) и селект вили (неоправдано скъпи).

Къщички (ние бяхме в такава, мога да говоря за нашата стая, както и за тази, в която бяха настанени роднините) - стаите са реновирани, чисти, достатъчно големи, банята е захабена, падна вратата на помещението, където е душа (не е душ-кабина), бързо го оправиха. Всеки ден зареждат минибара с пепси, миринда, сода и минерална вода. В стаята на роднините миришеше на мухъл и имаше някакви ситни мушици в банята. Климатикът е централен, температурата може да се регулира в стаята, дадоха ни 3 карти - по една за всеки възрастен и една стоеше винаги в стаята за тока, т.е., климатикът си работеше през цялото време и не сме имали никакви проблеми с него. Жената, която почиства стаята, се стараеше много. Доволни се от хигиената не само в стаята, но и в целия комплекс.

Басейни - достатъчен брой, добавям и тези на аквапарка, където има пързалки са всяка възраст и кеф. Аквапаркът е с работно време 10,00-12,30 и 14,00-17,00 часа. Чисто и поддържано е.
На големия басейн към аквапарка има и 4 обособени зони с джакузита.
Дълбочината на басейна при аквапарка е 1,30 м, дълбочината на "олимпийския" басейн пред основната сграда е 1,50 м. пред основната сграда има и втори по-голям басейн с дълбочина 1,30 м, а към него има прилепен детски басейн с различни дълбочини, дори и за бебета.

Плаж - самият плаж, където са шезлонгите, е пясъчен. Неприятното е, че дъното на морето е само камънак, както и една широка зона преди самото море. Бос да се върви по камъните е меко казано ужасно, краката ще ви станат на рани, в морето е също толкова неприятно. Задължително ви трябват обувки за вода. Зоната с камъните се води "защитена", уж е оградена, има разположени табели, че там снасят своите яйца костенурките карета, умоляват се туристите да не сядат там и да не слагат шезлонги. Няма смисъл да коментирам, че това не се спазва, братята руснаци си правят каквото си искат (ужасни са!). Между луна-парка и плажа има нещо като река с отровно зелен цвят. Хубавото е, че няма комари или смрад от там.
Заради каменистия плаж също няма да повторим този район.

Навсякъде има достатъчно шезлонги, не е необходимо да се тича сутрин и да се запазват места.

Снек барове - 2 броя. Един при аквапарка и един при другите два басейна пред централния корпус. За напитки отварят в 10 до 17,30 ч., а за храна - от 12,30 до 16 часа. След това в този на аквапарка има сладолед и сладки. Храната в двата е различна, в този на аквапарка има и готвено на деня, плюс повее салати, а в другия има крилца, бутчета ала КФС. Гюзлемета има от 12,30 до 16,00 часа.
От 11 до 18 часа сладолед и сладки/соленки има на бар-пастесери (или нещо подобно) на басейна пред основния корпус. Пак там има и голям открит бар с лятна сцена.
Безплатните напитки са местно производство, безплатните коктейли са им отврат (наливат ги от машина Confused); вечерно време изваждат мокър бар с вносен алкохол срещу заплащане. Около открития бар има пуканки, царевица и памук срещу допълнително заплащане.

Лунапарк - пълен цирк. Работи от 16 до 18 часа. Няма капчица сянка, затова и няма особено много желаещи да се возят на виенското колело. Освен него има синджир за деца, някакво влакче и въртележка, както и гондола. Има бънджи за деца, което е 5 евро за 5 минути, има и някакъв надуваем замък, отново със заплащане.

Ъгъл с игри срещу заплащане - 1 жетон е 1 долар или 1 евро. 5 жетона с един бонус са 4 евро/5 долара.

Анимация - много се стараят аниматорите. Много любезни и мили. На амфитеатъра от 21,30 има шоу, преди това детска дискотека. След края на шоуто веселбата се пренася на големия бар. Ако сте в основния корпус, ще ви е шумно. Пак някъде там е и дискотеката (не сме я посещавали).

Алакарт ресторантите - 3 броя. Да се запишеш за рибния и мексиканския, обаче, мисията невъзможна, поне за нас беше така. Никакви свободни места.

основен ресторант - много голям, достатъчно места за всички. Има места и отвън.
Храна - прилична, вкусна, разнообразна. Има детски бюфет, в който има постоянно пържени бланширани картофи, хамбургери и спагети. Редовно дават агнешко и пуешко, много добре приготвени (варено, печено).

Има и един Ташан бар, който предлага кафе турско и чай. Там е единственото място, в което обслужващият персонал е нелюбезен.

Гости на хотела - главно руснаци, много поляци, унгарци, българи. много малко германци, белгийци, холандци и шведи. Хотелът е много подходящ за семейства с деца. Имаше българи, млади двойки, без деца, които бяха изключително разочаровани от всичко.

На пазар в Манавгат - понеделник и четвъртък са големите пазари. Тогава и маршрутките са на половин час. През останалото време са на всеки кръгъл час (т.е., сами си правете извод колко е далеч, след като за района на Соргун, където бяхме преди 2 години, маршрутките са на 10 минути). На главния път до хотела има магазини/покрити базари, където цените са по-високи (дори и след пазарене) с тези в Манавгат.

Ние сме доволни от избора си. Определено, обаче, няма да повторим. Както казах, заради отдалечеността и ужасния плаж. Иначе, съоръжението, макар и изградено през 1993 г., е реновирано, много добре поддържано, а и на фона на безумните цени за голяма част от турските хотели, то цената му е приемлива.

Не сме ползвали доктор, слава Богу. Не сме ползвали застраховката.

Ако има някой въпроси допълнителни, ще отговоря.

Общи условия

Активация на акаунт