Красотата на земята сме събрали във цветята !

  • 53 714
  • 752
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 766
По този повод се сетих - подариха ми преди 3 месеца каланхое, можете да се сетите как изглеждаше от магазина, сега има останали два-три стръка с малки листенца. То капризно ли е?


Каланхоето е сукулент и се гледа като сукулент - малко вода и на слънчево място Лятото се полива малко повече от обикновено. След като са останали малко листа и се  еоголило, можете га до подхранвате на 2 седмици със зелен кристалон, за да се олисти и да расте. по принцип се подхранва с тор за сукулентни или за цъфтящи растения.
Ще се радвам да съм полезна със съвета си. Хубав ден!   bouquet
[/quote]

Трябва да прочета какво е сукулент, благодаря ти за съветите Simple Smile

# 751
  • Мнения: 1 615
Както рекох неотдавна:

Нищо не смея да пиша аз напоследък, защото щом напиша, и нещата се скапват Simple Smile Затова даже не ги снимам, а само им се радвам. А напоследък всичко ми върви много добре...

И все пак, ще споделя нещо интересно (поне за мен). Една много дълго оцеляла циклама взе да замира и аз си рекох, че ще я преместя, защото еди-какво-си, хем може на новото място да й е по-добре. Хубаво, ама тя съвсем залиня, но пък и не мре. Върнах я на старото й място и - о, чудо! Тръгна като нова!!! Все съм знаела, че циклама не се мести, ама чак па толкоз??? Simple Smile

Та по повод на черното, я кажете, кога мога да е преместя, в случай, че е склонна пак да цъфти? Не е пресаждана, откак я имам, защото все цъфтеше, а после внезапно даде вид, че ще мре и я зарязах. Но сега смятам, че наложително, предвид новия й порив за живот Simple Smile

# 752
  • DE
  • Мнения: 971
Сега всички под строй, заповядайте на раздумка в новата тема Hug

Нова Тема

Общи условия

Активация на акаунт