Кисти в главата на неродено бебе

  • 54 827
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
НЕ ЗНАМ, НО СЪРЦЕТО МИ ПОДСКАЗВА, ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД.
АЗ ЦЯЛА БРЕМЕННОСТ ПРЕКАРАХ В СТРАХОВЕ КИСТИ ЛИ НЕ БЯХА КАКВО НЕ БЕШЕ Е РОДИ СЕ ЖИВ И ЗДРАВ Е! Praynig

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 145
SunshineGirl90, надявам се страховете да се окажат накрая излишни Praynig

Да ви питам , ако кистите на плексуса/които изчезват/ не изчезнат до  30-32 седмица както се случва обикновенно какво????
КЪМ 19 седмица ми откриха в дясно 3 мм. аз не се  притесних защото бях чела по въпроса че изчезват, до тук добре.
Обаче вече съм 30 седмица все още си стои 3мм. не мърда ни напред ни назад.Никъде не можах да намеря инфо ако не изчезне какво се случва, доктора ми нищо конкретно не ми казва, каза ако искам да ме изпраща при Сигридов в София .
Ако имате инфо пишете , че незнам какво да предприема

# 77
  • Мнения: 1
Здравейте, бъдещи и настоящи майки. Реших специално да се регистрирам, за да споделя моята история и да вдъхна надежда на други жени, така както и други постовове вдъхнаха на мен.
На фетална морфология в 19 г.с. докторът откри киста с размери 3х3 мм в хороиден плексус на моето дете. Той каза, че почти винаги след известно време тези кисти изчезвали, но не даде други обяснения... Спомена само, че ще трябва да се видим пак, за да потвърдим, че кистата я няма. Иначе всички други органи на бебето бяха в норма.
Излязох от кабинета и започнах да плача, звучеше някак страшно и бях много притеснена. Вкъщи веднага започнах да търся информация в интернет и видях,че и други бъдещи майки са се сблъскали с този проблем и всичко е завършило благополучно. Това много ме успокои. Обещах си, че при добър резултат и при мен, задължително ще пиша.
И така след 19 дни, на повторния преглед днес кистата я няма, всичко с бебето изглежда съвсем нормално. Щастлива съм и пожелавам на всички бъдещи майки здрави бебета! Бъдете спокойни и вярвайте в  доброто Simple Smile
P.S. За тези, които искат да узнаят повече за този тип кисти в плода и кога наистина могат да са повод за притеснение, има доста статии на английски,които много ми помогнаха. Попаднах също и на този сайт, създаден специално за взаимна подкрепа между родители, чули някога тази стряскаща новина.
http://www.choroidplexuscyst.org/

# 78
  • Мнения: 33
Здравейте момичета!

В 25 г.с. съм. Днес бях на преглед при моята гинеколожка и тя видя нещо като киста, но не беше уверена, преди това ме караха да махам плода, било хидроцефалия това..., нямало почти мозък, днес ми казаха, а и аз видях, че е напълно развито едното полукълбо, в другото се виждаше черно петно на едно място. Вече не знам какво да си мисля, на 09.05 съм на ЯМР в Сити Клиник, бая пари ще ме одерат, но поне са специалисти. Исках по специално да питам Блонди, за тази нерезорбирана течност (извинявам се, ако изразът не е правилен), защото за пръв път сега чувам, че може да има такава течност, която всъщност може и да се махне, какви са шансовете и точно какво са ти казали на теб?

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт