Веганство/вегетарианство-За и Против

  • 20 003
  • 228
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 245
W'A'S'P' , много абсурдна таблица. Между всеки два животински вида на планетата може да намериш прилики. Между мишката и човека съвпадението на ДНК беше към 95%. Значи може би сме гризачи? Тези елементи избрани за сравнение са некоректно подбрани. И се сравянва овца/преживно/ и вълк с човек. Защо не друго животно, което не е преживно но е растителноядно или качествата на растителноядние по принцип, включително най-съществените им характеристики, които НЕ са тази от твоята таблица.Да не говорим, че в твоята таблица има НЕВЕРНИ неща. Движението на зъбите на човека не е само нагоре-надолу както при месоядните, а и настрани, така се сдъвкват храните, като се трият между два плоски зъба. И било невъззможно яденето на животински протеин от овце.  Е как да не е невъзможно. С какво мислиш ги хранят из големите промищлени комплекси? С трупно брашно от други животни. Очевидно животинския протеин е възможен за тях, но не е естествената им храна. Както и на човека-може да яде месо, но какво доказва, че това е естествената му храна? Таблички с лъжи са пуснали само и само да докажат недоказуемото. Ако беше вярно това, Аткинс нямаше да умре от сърдечно заболяване. Ето за сравнение истината:

 

още една:

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 12:07 от persimon

# 31
  • Мнения: 245
Допълнение за WASP: Съгласна съм почти с всичко от написаното от теб за Дюкан, освен с диетата, която предлагаш като заместител. Яденето на сьомга е опасно, сьомгата се отглежда предимно във ферми и се храни с токсични храни, а дори и дивата е пълна с тежки метали и други отрови от океана, а вече и с  радиация от океана-фукушима е точно насреща на най-изобилните сьомга ферми. Няма никакъв проблем с яденето на въглехидрати от корени и плодове.

За бременността и веганството и за статията за умрялото бебе с  майка веганка: първо веганската диета няма  нужда да е с малко мазнини. Даже бих казала, че повечето вегани яко нагъват мазно. Авокадо, ядки, семена, зехтин и други мазнини, кокосов орех....Проблема е по-скоро обратния, че се злоупотребява с мазното, отколкото, че не стига.

Относно бебето-защо едно бебе е само на кърма на 11 месеца?! Захранва се на 6, не на 11. Защо тази жена не го е измерила и не е видяла, че е с поднормено тегло?

Относно витамин А, в плодовете и зеленчуците има огромно количество витамин А-всичко що е оранжево и червено го има под формата на каротин.

Витамин Б12 НЕ се доставя от храна, а от бактерии. В месото няма достатъчно витамин Б12 и във фермите инжектират животните преди да ги заколят с витамин Б инжекции за да достигнат очакваните от консуматорите нива. Очевидно обаче това не помага, защото и сред месоядните лиспата на витамин Б12 е изключително често срещана. Причините са проблеми с усвояването му в червата и липсата на бактерии, които да го произвеждат.  Изхода е, добавки, а най-добре инжекции веднъж месечно.

Тази жена очевидно е имала анорексия, защото не ми го побира акъла как ще е веган и ще има липса на витамин А. Това значи че е яла съвсем малко и то не мога да си представя какво, че да има дефицит на вит А точно. Нека не бъркаме хранителните разстройства с веганството и лошото гледане на деца с веганството.

# 32
  • Мнения: X
Допълнение за WASP: Съгласна съм почти с всичко от написаното от теб за Дюкан, освен с диетата, която предлагаш като заместител. ...

ако обичаш обуздай клавиатурата си
в ТАЗИ тема не предлагам НИЩО
нито рекламирам като теб

аз съм си направила моя избор
и си пиша за него в съотв. тема
а ти при наличие на 4 такива теми направи още една, с твоите лични "прозрения"

# 33
  • Мнения: 2 761
Сравнения от рода-това е най-хубавата храна за човека,а онова не е, нямат никакъв смисъл.Човек не е животно-нито растителноядно,нито хищно.Обаче е надарен, или поне има възможност за развитие на висша мозъчна дейност, и поради тази причина може да избира храната,която да употребява.Ако няма право на избор се задйстват инстинктите му,обаче те са необходими само за оцеляване,и нямат никакво отношение към качеството му на живот.Така че не е добре да свеждате живота си само до това с какво да напълните стомаха си при наличие на толкова изобилие.
Темата и споровете по нея са излишни.

# 34
  • Мнения: 5 713
Защо Вери, изкажи си мнението. Какво значи "твърде много се абсолютизира". Ти не се извиняваш като си казваш мнението, значи ли това че абсолютизираш?
Аз си изказах мнението. Под "твърде много се абсолютизира" също мисля, че бях ясна. Третото изречение не го разбирам. Опитвам се, но не мога.

"80-10-10 ми допада, но не мога да твърдя, че в момента съм го постигнала-не мога да сваля мазнините на 10% от калориите за сега. Нито съм 100% сурова."
Ами тогава предлагам да се рекламира Греъм, когато има поне малко натрупан опит. Wink
Пък и само такава тема няма все още в този форум - режимът 80/10/10.

"Даже бих казала, че повечето вегани яко нагъват мазно."
Има и много такива, които яко нагъват плодове, че се и наливат яко с плодови сокове.
Относно мазнините - има умопомрачителни комбинации, ама оправданието е, че били всички растителни мазнини полезни и не трябвало да се внимава с тях.

"Относно бебето-защо едно бебе е само на кърма на 11 месеца?! Захранва се на 6, не на 11.
Е, моят син се самозахрани на 9.  Laughing

"Нека не бъркаме хранителните разстройства с веганството и лошото гледане на деца с веганството."
С това съм съгласна.
Simple Smile

# 35
  • Мнения: 245
Олеле, какво нахалство!!!  Joy   Не стига че ти и още двама оспамихте темата за домашното раждане с въпроси свързани с храненето, ами сега като ви пуснах специално ЗА ВАС нова тема, за да може да си кажете какво ви боли, се оказва, едва ли не че досаждам с писане по темата, а вие видите ли,с те вече казали каквото сте имали.  Crazy

Ма моля те, аз не се вълнувам да доказвам на никого какво е правилното хранене, защото това си е ЛИЧНА работа. Ако искаш чакъл и полиуретан яж, не ме интересува. Вие сте тия, които се вълнувате от натякване на другите какво да правят, как да  раждат, как да ядат, както се видя от темата за домашното раждане. Ние не сме отишли в някоя тема да обясняваме или "рекламираме" както ти каза нещо друго. Както виждаш не съмв дюканската тема да налагам мнение и да "рекламирам" веганство.

Та бих казала, повтаряйки думите ти--обуздай себе си. Ако не искаш да говориш на дадена тема просто не го прави, лесно е.




Допълнение за WASP: Съгласна съм почти с всичко от написаното от теб за Дюкан, освен с диетата, която предлагаш като заместител. ...

ако обичаш обуздай клавиатурата си
в ТАЗИ тема не предлагам НИЩО
нито рекламирам като теб

аз съм си направила моя избор
и си пиша за него в съотв. тема
а ти при наличие на 4 такива теми направи още една, с твоите лични "прозрения"


# 36
  • Мнения: 245
Мислиш, че си била ясна, но ти казвам обективно, не си ясна. Не знам какво имаш предвид, под "абсолютизира се". Може ако ти се иска да поясниш. Третото изречение, че не се извиняваш като казваш мнението си и аз  си мислех, че  ясно, но гледай-не било. Simple Smile) Отнася се до това, че както на теб ти се струва, че ясното изказване на нечие мнение е "абсолютизиране", така ти не си даваш сметка, че твоето доста разко изказване мнение също е доста "абсолютизиращо". Според теб писаното от мен абсолютно не е вярно и това и онова и третото абсолютно не са верни. Хау. Е...само ти ли имаш право на заявяване на мнение? Аз обаче,ти разрешавам да абсолютизираш и изказваш личното си мнение, колкото ти душа иска, не ми пречат силните убедености на хората. 'Малко' натрупан опит с Греъм имам и съм доволна от усещането и резултатите. Не съм го постигнала на 100%, като успея, ще докладвам.

За захранването на сина ти, това си е твоя работа. Щом ти е било здраво и с нормални килограми детето, значи така е било правилно. Аз не бих чакала до 9 месеца  за да  започна  да захранвам. Peace


Защо Вери, изкажи си мнението. Какво значи "твърде много се абсолютизира". Ти не се извиняваш като си казваш мнението, значи ли това че абсолютизираш?
Аз си изказах мнението. Под "твърде много се абсолютизира" също мисля, че бях ясна. Третото изречение не го разбирам. Опитвам се, но не мога.

"80-10-10 ми допада, но не мога да твърдя, че в момента съм го постигнала-не мога да сваля мазнините на 10% от калориите за сега. Нито съм 100% сурова."
Ами тогава предлагам да се рекламира Греъм, когато има поне малко натрупан опит. Wink
Пък и само такава тема няма все още в този форум - режимът 80/10/10.

"Даже бих казала, че повечето вегани яко нагъват мазно."
Има и много такива, които яко нагъват плодове, че се и наливат яко с плодови сокове.
Относно мазнините - има умопомрачителни комбинации, ама оправданието е, че били всички растителни мазнини полезни и не трябвало да се внимава с тях.

"Относно бебето-защо едно бебе е само на кърма на 11 месеца?! Захранва се на 6, не на 11.
Е, моят син се самозахрани на 9.  Laughing

"Нека не бъркаме хранителните разстройства с веганството и лошото гледане на деца с веганството."
С това съм съгласна.
Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 761
перимон,май суровата храна не ти се отразява толкова добре,колкото си мислиш.Ти си поредното доказателство,защо не трябва да се прекалява с подобен вид хранене.

# 38
  • Мнения: 245
Сравнения от рода-това е най-хубавата храна за човека,а онова не е, нямат никакъв смисъл.Човек не е животно-нито растителноядно,нито хищно.Обаче е надарен, или поне има възможност за развитие на висша мозъчна дейност, и поради тази причина може да избира храната,която да употребява.Ако няма право на избор се задйстват инстинктите му,обаче те са необходими само за оцеляване,и нямат никакво отношение към качеството му на живот.Така че не е добре да свеждате живота си само до това с какво да напълните стомаха си при наличие на толкова изобилие.
Темата и споровете по нея са излишни.



Точно така е. Тази тема е отдушник за една малка гтупа хора, които държаха да дикутират тези проблеми в една съвсем друга тема. Сега обаче вече не им е интересно. Laughing

# 39
  • Мнения: 245
перимон,май суровата храна не ти се отразява добре,колкото си мислиш.Ти си поредното доказателство,защо не трябва да се прекалява с подобен вид хранене.


Е, мерси за оценката Laughing Може би си очаквала да стана овца като ям преобладаващо растителна храна. Не се наблюдава такъв преход, да не се чудиш за вбъдеще. Peace

# 40
  • Мнения: 2 761
Овца няма да станеш,ама какво имах впредвид ще ти спестя,за да не се дразниш.
Ако темата е за била само за отбрани,ще взема да се оттегля,че то верно като се има впредвид развитието на онази тема,тук нищо повече няма как да се получи, освен да си имаш публика за тирадите Laughing

# 41
  • Мнения: 245
Овца няма да станеш,ама какво имах впредвид ще ти спестя,за да не се дразниш.
Ако темата е за била само за отбрани,ще взема да се оттегля,че то верно като се има впредвид развитието на онази тема,тук нищо повече няма как да се получи, освен да си имаш публика за тирадите Laughing

Покорно благодаря за благородството. Laughing

Много ми е забавно, като гледам някой "духовен" с ник примерно "шанти" как се заяжда и гаднее подмолно. Не става дума за теб, да не си помислиш. Ти не си шанти, ти си ом. Joy

# 42
  • Мнения: 2 761
Ако искаш мога и на Архангел да се прекръстя.
Амин! Praynig

# 43
  • Мнения: 5 713
Мислиш, че си била ясна, но ти казвам обективно, не си ясна.
Е...само ти ли имаш право на заявяване на мнение?
не ми пречат силните убедености на хората

Аз не бих чакала до 9 месеца  за да  започна  да захранвам. Peace
"Твърде много се абсолютизира, а на мен това не ми допада.
Веган не значи автоматично перфектен, здрав, извисен, добър, позитивен и обичащ целия свят.
Суровоядец пък още по по най от това."
Нямам какво повече да добавя. Не знам аз с какво абсолютизирам. Разбира се, че всеки има право на мнение.  Laughing Ех, тия права и свободи...
Не съм убедена, че си запозната с моите убедености, при това и силни...

Относно захранването - изводът си е твой, че съм чакала.  Laughing Ама не ми се пише и обяснява нещо дето съм го писала 1000 пъти.

Темата е смешна като всяка една за и против.  Wink

Забелязвам една особена надъханост, по принцип, която не е в полза на нито една кауза, течение, философия, разбирания.

# 44
  • Мнения: 245
Да, Вери, наистина не знам какъв е твоят възглед, защото ти просто не го казваш. До сега само казваш, че не си съгласна с това, което аз казвам. ОК, аз нямам претенции за универсална вярност, нито ангажирам някого с това, нито очаквам някой да се храни както аз смятам за правилно. Това е дискусионна тема, щом си дошла тук кажи каквото имаш да казваш. Не ти следя публикакциите специално из всички теми, че да знам какво точно си правила със сина си или с друг някой въпрос. Ако повдигаш въпроса със сина си, по-обичайното поведение според мен е да кажеш какво точно си правила и какво точно е станало. Ако пък не искаш, твое си право, но не виждам защо говориш за това. А така както се получи диалога, все едно са ме скъсали на изпит "кратък обзор на мненията на Вери". Не помня да съм записвала акъв курс. "Надъхаността", която забелязваш е температментова особеност. Има хора,които се изразяват по-ясно и по-твърдо, други, които обикалят и намекват. И двете с ОК, просто характер. Не смятам да си променям личността защото някои се чувствали застрашени от директно изказно мнение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт