Веганство/вегетарианство-За и Против

  • 20 004
  • 228
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 713
"щом си дошла тук кажи каквото имаш да казваш. "
Казах каквото имаше да казвам. Simple Smile Всичко останало са подробности, изтъкване и афиширане.
Темата е забавна и търпи провокации.
Успех! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 245
"щом си дошла тук кажи каквото имаш да казваш. "
Казах каквото имаше да казвам. Simple Smile Всичко останало са подробности, изтъкване и афиширане.
Темата е забавна и търпи провокации.
Успех! Simple Smile


Щом всичко, което си искала да кажеш е, че не си сългасна с мен, ОК. Grinning На мен ми е по-интересно да чуя нечие мнение, а не дали е съгласен с мен или не. Това пък хич не ме вълнува, независимо дали става дума за съгласие или несъгласие. И на теб успех. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 5 713
Ами аз написах мнение...ти го приемаш, че не съм съгласна точно с теб.
Всъщност има една голяма прослойка, която тръби подобни дивотии - веганите колко са върхЪТ и не само...да не задълбавам.
Не съм съгласна с подобни твърдения и разбира се, стъпвам на някаква основа, за да го определя като изопачаване.
И понеже явно ме разбираш погрешно, противник съм и на твърденията как веганите ги грозят адските болести, дефицити и сие за разлика от останалите.

Колко е хубаво, когато някой сподели собствения път и опит: какво е било преди, какво е сега - по-добре ли е, по-зле ли е, доволен ли е, какви са му като цяло наблюденията от това, което той самият е изпитал на собствен гръб...
А не на основа тоя и оня да се правят гръмки заключения.

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 16:47 от Вери

# 48
  • Мнения: 245
Ами аз написах мнение...ти го приемаш, че не съм съгласна точно с теб.
Всъщност има една голяма прослойка, която тръби подобни дивотии - веганите колко са върхЪТ и не само...да не задълбавам.
Не съм съгласна с подобни твърдения и разбира се, стъпвам на някаква основа, за да го определя като изопачаване.
И понеже явно ме разбираш погрешно, противник съм и на твърденията как веганите ги грозят адските болести, дефицити и сие за разлика от останалите.

Колко е хубаво, когато някой сподели собствения път и опит: какво е било преди, какво е сега - по-добре ли е, по-зле ли е, доволен ли е, какви са му като цяло наблюденията от това, което той самият е изпитал на собствен гръб...
А не на основа тоя и оня да се правят гръмки заключения.


Никога не съм казвала, че веганите са върхът. Хитлер е бил вегетариянец и не мисля, че е бил върхът. Характера на човека се влияе от храната, но в никакъв случай не се определя от нея.

Разбира се, че са глупости тия неща с дефицитите при веганите, стига човекът да не е с хранителни разстройства и вариянта му за веганство да не е 2 листа марула за закуска, една ягода за обед и половин орех на вечеря. Че и такива има и от време на време заминават за вечните ловни полета и се оказва виновен веганизма.

Точно така, добре е да споделяме. Аз споделих за себе си, какво ми харесва интересно му е да чуя и за други какво е сработило. Peace

# 49
  • Мнения: 2 265
Хитлер е бил вегетарианец поради проблеми със стомаха, вегетарианската диета му е била назначена от лекуващия му лекар с цел да подобри състоянието му. Няма как да го сравним с вегетарианците в днешни дни които се отказват от месото поради етични, морални, екологични и прочие причини  Simple Smile.

Иначе според повечето изследвания вегетарианците живеят със средно 7-8 повече години от колкото месоядните. Мисля, че това е достатъчен довод в полза на вегетарианството. Пък и много по-добре е да си веге от колкото да си на НВД примерно, нещо толкова популярно и вредно в днешни дни. Все пак мога да намеря вегета по на 70-80 години, но не и такива които цял живот са били на НВД и са блъскали пържоли, салами, луканки, бекон, сирене и т.н., дори и баба ми и дядо ми са колили прасето веднъж в годината само Mr. Green .

# 50
  • Мнения: 89
Мдааааа. Децата яли месо и яйчни продукти и сега са в болница.

Аз съм за вегетарианството!!!


http://chereshkata.novatv.bg/news/view/2012/06/15/31897/22-%D0%B … 0%B8%D1%89%D0%B5/

# 51
  • Мнения: 2 761
Няма да се съглася, че всичко идва от главата, а диетата и спорта нямат значение. Изобщо не.  Защото главата не расте на отделна пръчка, а се храни от това, което ти ядеш и се кръвоснабдява и стимулира от движението.

Персимон,а кой нарежда на тялото ти да пази диета или да спортува-не е ли пак главата ти,която никога не е доволна от нещо по тялото ти?
И да, не расте на пръчка,обаче за да израстне един нов живот трябва "мазнина" за развитието му-обаче да не навлизам в "духовни" обяснения за разположение на чакрите и нуждите им,както и за необходимостта oт смазването им.

Той и тя ,и аз съм за вегетариянството,но не на всяка цена.За деца пък направо го изключвам.
Тези натровените са яли навън,а тогава не са изключени подобни случки.Миналата година пък други хора от кълнове, лежаха ли,умряха ли не знам вече.После беше май от краставици и марули,та после май друго-няма нищо безобидно по таз земя.


# 52
  • Мнения: 245
шанти:)) или ом беше...нещо ми говориш за някакви работи, и спориш с мен все едно аз съм твърдяла нещо такова и ти го оборваш...май се обърка в темата Crazy

за първи път чувам чакрите да имат нужда от мазнина Laughing, грес става ли, с масльонката от шевната машина на баба ми дали ще сработи?

Изключваш значи вегетарианството за деца...е тия деца са вегетариянчета, според теб в добро здраве ли са или да ги захраним с кремвирши или по-добре някое хормонално пиле? Виж: http://www.youtube.com/watch?v=J6Z-ekyyK8o&feature=related

Коли бактерията която беше по зеленчуците се е появила там от животинска тор. Краставиците и кълновете не дефекират. Единствения източник на коли бактерии е фекалии. За отглеждане на растения не е необходимо да се ползва животинска тор. Има други начини. Така, че за проблема пак е виновно отглеждането на животни.

# 53
  • Мнения: 2 265
И аз съм за вегетарианството при децата, дори във форума мисля, че трябва да има и майки чиито деца са вегетарианци/вегани. Преди следях блога на една американка, беше суровоядка и децата и също бяха такива, включително и най-малката. Детето за своята годинка, годинка и нещо си изглеждаше напълно развито и съвсем спокойно си хапваше броколи Mr. Green . Също така до колкото помня и децата на едно българско семейство, създало сайта recipe magician са суровоядци. Имаше и клипчета в сайта им, който се съмнява може да погледне.

# 54
  • Мнения: X
... За отглеждане на растения не е необходимо да се ползва животинска тор. Има други начини....

 Joy Joy Joy
поздравления
отново ме усмихна на ранина

# 55
  • SA
  • Мнения: 3 196
Все пак мога да намеря вегета по на 70-80 години, но не и такива които цял живот са били на НВД и са блъскали пържоли, салами, луканки, бекон, сирене и т.н., дори и баба ми и дядо ми са колили прасето веднъж в годината само Mr. Green .

Искаш да кажеш, че не познаваш човек, надхвърлил 80 години, който да не е вегетарианец?  Shocked
Моята баба доживя до 96 години и ядеше абсолютно всичко, за диети не бе чувала даже. Не знам на какво казваш "блъскане", ама салами, луканки, сирене си хапваше често. Прасета не е колила, защото не е живяла на село.

# 56
  • Мнения: 2 761
персимон-ке,не знам що реши,че съм шанти,тя доколкото си спомням симпатизираше на твоите идеи,но ако така ти иде отвътре-простено ти е.От много сурово без мазнина,човек яко се мята в облаците и не иска да слезе оттам,защото започва да се мисли за богиня.За съжаление много нещастна богиня,която не може да оправи несправедливостите в света, и хората ядат не каквото тя казва, и не раждат така като тя е решила.
Така като гледам и от земеделие много разбираш... Joy

# 57
  • Мнения: 14 654
И аз съм за вегетарианството при децата, дори във форума мисля, че трябва да има и майки чиито деца са вегетарианци/вегани.

Аз пък съм против да се налага определено хранене на деца. За да може детето само да избере кои храни обича, честно е да му се даде избор от всички хранителни групи. Ако на малкия ми син не му дам месо, ще ми изяде ушите. Детето си има явни предпочитания към мръвки, яйца, млечни и огромно количества масло. И интересното е, че не примира за сладки неща. Как да заситиш такова дете с ядки и кълнове? Няма как.

# 58
  • Мнения: 245
персимон-ке,не знам що реши,че съм шанти,тя доколкото си спомням симпатизираше на твоите идеи,но ако така ти иде отвътре-простено ти е.От много сурово без мазнина,човек яко се мята в облаците и не иска да слезе оттам,защото започва да се мисли за богиня.За съжаление много нещастна богиня,която не може да оправи несправедливостите в света, и хората ядат не каквото тя казва, и не раждат така като тя е решила.
Така като гледам и от земеделие много разбираш... Joy

Въобще не съм говорила за някой конкетен юзер с ник "шанти", а си харесах това нарицателно за тоя тип поведение като твоето. Да ме прощава кокретната "шанти". А кой е бил съгласен с мен не помня, защото не събирам фен клуб или войска. Тук се обсъждат идеи и всеки е свободен да споделя или не каквито идеи пожелае.

Другите..."странни" неща които си казала не подлежат на коментар, освен че си в гъста мъгла ...как беше... "нещастна богиня в облаците", която изобщо не може да разбере какво и се казва и спори, ама и тя не снае с какво и с кого. Типично "шант-аво" поведение-измисляме си какво твърди другия и тръгваме на война с него. Crazy И колкото по свързан с горните чакри е никът, толкова по-заядливо и некоректно спори.

п.с. Мазнини за чакрите не трябват, виж за други неща трябват. Определено неголямо колисчество. И от растителен произход. Чакрата не е материално проявление, да не говорим, че нещата с чакрите са доста особени и това, което е било преди 5 хиляди години вече не е така и древните текстове са не особено актуални.

# 59
  • Мнения: 245
И аз съм за вегетарианството при децата, дори във форума мисля, че трябва да има и майки чиито деца са вегетарианци/вегани.

Аз пък съм против да се налага определено хранене на деца. За да може детето само да избере кои храни обича, честно е да му се даде избор от всички хранителни групи. Ако на малкия ми син не му дам месо, ще ми изяде ушите. Детето си има явни предпочитания към мръвки, яйца, млечни и огромно количества масло. И интересното е, че не примира за сладки неща. Как да заситиш такова дете с ядки и кълнове? Няма как.

Много храни, които консумираме са с изкуствени добавки, които стимулират вкусовите усещания и каат хората да се пристрастяват към тях. Почти във всеки салам примерно има натриев глутамат, който стимулира вкусовите усещания, но същевременно е много токсичен.

Аз лично бих се притеснила да дам на детето си всичко което се продава и да го оставя то да си избира, защото детето е невинно и си избира каквото му харесва на езика. А преди това екипи химици са работили по тоя впрос.

Моето мнение е, че на децата трябва да се дава избрана храна, като това не значи само кълнове или ядки. Все пак има огромно изобилие растителни храни, включително такива съдържащи мазнини-авокадо, маслини, ядки, семена...

Ако семейството не иска да е вегетарианско, има и други дилеми. От сирене до сирене има огромна разлика. Козето и овчето сирене имат казеин тип 2 който не е толкова вреден за човека, даже за някой хора може да е полезен. От друга страна кравето мляко е повечето с казеин тип 1, който е доказано вреден. Детенцето няма как само да направи разликата, зависи от родителите да подберат.

Млякото ако е промишлено гледано съдържа в себе си доста гной -има си промишлени стандарти за разрешени количества гной в млякото и те са някъде един капкомер гной на литър мисля...ако не беше и на чаша, забравих точно. Това е така защото от машините за доене се  разраняват виметата и стават възпаления. Тази гной е стерилизирана, но все пак не ми харесва идеята. Децата избират от предложеното, а вкусно не е равнозначно на правилно и здравословно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт