Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
15-19 от 19 отговора
SPE6NO TURSQ NOOTROPIL SIROP ZA DETETO SI,KOITO IMA OSTANALI 6I6ETA DA MI ZVUNNE NA O888111710 SPE6NO E,VEDNAGA 6TE KUPQ
Цитирай

Здравейте отново, малката си пие ноотропила и си правим рехабилитацията, и нещата отиват на подобрение, благодаря на Бога и на добрите хора които ми помагат.
Питах като ходихме на контролен преглед доц. Божинова за приготвянето и съхранението на разтворените прахчета. Каза, че няма проблем да се разтварят с преварена и охладена вода в чисто шишенце, което да оставя в хладилника до изчерпване. Думите й бяха: не се притеснявай, няма какво да мухоляса в разтвора, използвай го докато свърши. Сега сиропът, който една отзивчива мама ми изпрати е на свършване, мисля вече да  разтварям прахчета. От друга страна една съседка ми предложи да поръча на нейни роднини в Гърция да изпратят сироп от там ако се наложи. Ако има някой, който спешно търси сироп и не може да си намери, ще се опитам да помогна чрез съседката ми. Понеже във форума влизам рядко оставям тел. номер 0885 34 75 79 Мариета Гвоздиева
Цитирай

Здр. искам да попитам майките които са взимали сиропа от гърция дали е този като милилитри и % на  пирацетам във разтвора: шишето е от 150мл. и на него пише 1г/5мл
на нашата рецепта пише Nootropil sir 20% 200mg/ml 2x3ml.

Тоест дали е същия ноотропил?
Цитирай

Да същият е.
Няма значение това че шишето е от 150 мл и нашето беше такова.
Важна е дозировката нашата е 50 мг/кг дневно, разделено в два или три приема. Другото са изчисления. Ще се пробвам да се обоснова защо 1г/5 мл е равно на 200 мг/мл

1г/5 мл пише на шишето (1)
Въпрос първи е колко  мг в 1 мл сироп

от (1) => 1 мл=1г:5мл=0,2г        (3)
=> 0,2 г пирацетам има в 1 мл сироп
1г =1000мг 
превръщаме 0,2 г в мг
0,2.1000=200мг

=> 200 мг пирацетам има в 1 мл сироп

Въпрос втори какво означава 20 %
20% е съдържанието на 20 грама вещество в 100 грама разтвор
или написано с десетична дроб 20/100
20/100=20:100=0,2 г  като тук излизаме на стъпка (3), а от там нататък е ясно

.....

ние сега караме с прахчета, но там концентрацията е съвсем друга 120 мг/мл (за разлика от сиропа 200 мг/мл)
отделно допълнително се изчислява дозировката спрямо теглото

Цитирай

здравейте , трудно се намира ноотропил напоследък , ако някои има някакви количества които няма да му трябват , ще се радвам да ги взема . Благодаря ви .
Цитирай

15-19 от 19 отговора