За АВГУСТ отсега започваме да стягаме багажа, всички знаем, че моментът наближава

  • 29 017
  • 739
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 216
Не знам за вас, но аз се изцъклих, след разказа на  Д. Захариева . Ето за това казах, че ме е страх, да не стане нещо, което да обърка нещата. Вярно, че всяко раждане в различно, и както има тежко секцио, има и тежко нормално, но за това ще оставя на доки да реши. За сега уж сме за нормално, но ...

Между другото, на мен 2700 ми се вижда добре. Все пак ти остава един месец, ако си до термин. Мисля, че е екстра.

Кашпичка , честити ти покупки. Simple Smile И успех на прегледа. Simple Smile  Hug

Vaseto29, внимавай !!! Айде сега беля накрая.  ooooh! Hug

# 331
  • Мнения: 27 524
Белверде, Кики на 4-ти лети, самичък  Simple Smile Днес им дадоха бележниците, има детето 95.6 процента от 100, никакви забележки към него и сме доволни, та получи IPod за подарък и сега е голяма радост вкъщи  Blush

Захариева, аз съм утре на преглед и док сигурно ще измери бебка колко е (за радост на мъжа ми, че тогава ни взима двойна тарифа  hahaha) и ще ти кажа. Преди 3 седмици точно беше 1900 и док каза, че вече е малко над нормите, ама все пак не прекалено. Ама да е пораснала с 800гр ме съмнява  Thinking Ще пиша утре, иначе знам, че сме заедно Hug

Кофти раждане си имала, така че те разбирам да искаш секцио. Настоявай си за него и това е. Дори при безпроблемно физически нормално раждане, психиката и лошите спомени могат да направят блокаж и проблеми, така че няма защо да рискувате и ти да трепериш  Peace

Кашпичке, честити ти покупки, много са хубави, особено пеленката, наистина  Hug

Хрис, и на теб също, чудесни са  Hug

Месечинке, стискам палци на майчето ти  Hug Как се сменя така става не мога да си представя  ooooh! Иначе знам, че големите дози магнезий се спират постепенно, т.е. ако се пият 3х2 със сигурност не е от раз  Thinking Ама щом док ти казва...

# 332
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
belverde , babyAty , Блонди благодаря ви за съпричастността. Не обичам да говоря за това и най-вече на вас не трябваше, защото ви предстои раждане, но много взех да се дразня, че всички си мислят, че искам секцио от глезотия. И все пак всичко е индивидуално и може би съдба. Нито таза ми е прекалено тесен, нито бебето е било много голямо - 3.320, така се е получило просто. Една от акушерките ми беше казала, че съм имала стеснение на таза към изхода. Според друга, тъй като съм получила бавно разкритието, което е съпроводено с контракции и аз съм напъвала на тези контракции, а не е трябвало - за това се е получил отока, който пък пречеше да се роди бебето.

# 333
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Блонди,
аз пия 3х1 от доста време вече, повече от месец. Може би седмица преди това ще мина постепенно на 2х1, 1х1 и ще го спра Confused
Браво на Криско, отличник Heart Eyes
Д.Захариева,
и аз бих настоявала за секцио при това положение Shocked Много тежко е било наистина. Аз затова искам моя си лекар, колкото и излишно да изглежда понякога да плащаш за екип, но не мога да си позволя да рискувам за толкова важно нещо да се оставя в ръцете на някой случаен. Пък да пази Господ.

# 334
  • Варна
  • Мнения: 35
месечинке искренно пожелавам скорошно оздравяване на майка ти Hug Hug

екзо снощи и аз преядох с диня сякъш не бях виждала изобщо и вечерта ако не ставах близо6-7 пъти до  WC накрая си мислех да се пренеса там с възглавничката  hahaha hahaha

Д. Захариева дано всичко този път се мноооого по-добре Hug Hug

Hris_ покупките са стархотни, а за такива комплекти точно из варна вярваи сигурно цялата я обиколих и не намерих единствено в един магазин зад операта могат като вариант да ти поръчат, онеже те си ги шият, а аз реших баба да ми ушие на мене и си купих страхотен плат и сега си чакам поръчката Laughing Laughing Peace Hug

Блонди честито на отличника и за непред само с хубави новини да ви радва (а вие него с хубави подаръци hahaha)

да се похваля аз си направих вече комплекчето за изписване и на пук на всички баби около нас ще е с къс ръкав и боси крачолчета http://imageshack.us/photo/my-images/600/img2066q.jpg/ надявам се да успеете да го видите, а даже и да е хладно надали бебо ще умре от студ от входа на АГ-то до колата и после от колата до вкъщи при положение че е увито и с пеленка и така аз отивам още малко да се понарадвам на татито ни лек ден от нас и да се пазите мамчета Hug Hug Hug

# 335
  • София
  • Мнения: 29
Захариева, и аз така знам, че то като напъва, не трябва и ти да напъваш Confused Ще си настояваш за секцио и няма да имаш проблеми  Hug И аз все си мисля, че колкото и да е лоша операция, понякога може да е много по-добре от едно "нормално раждане", но то откъде да знае човек как ще се развият нещата ooooh! Господ да е с нас и така  Praynig
Блонди, браво на Кики, заслужило си е детето наградата Flutter Кой ли знае къде ще го мислиш по пътя докато стигне, но стюардесите ще го наглеждат, а и той вече е голям, пък и полета не е дълъг и не е с прекачване  Hug Дано докато е тук, Камито да се появи, както сте си поръчали Hug
Месечинке, дано се оправи майчето и да е на линия за голямото събитие  Hug Ти не се притеснявай, лекарите си знаят работата, а за утре - добре си решила  Flutter
Валентина, много е сладко  Crazy

# 336
  • Мнения: 130
Момичета, благодаря за "отчета" за превръзките за родилки. Аз бях виждала само от тези на Биби за 8 лв/10 бр от ДМ, но щом Бюти е намерила по-евтини, пък и с размери в обикновени аптеки ще попитам.
Д. Захариева, наистина страшно преживяване. Не можеш ли да убедиш по някакъв начин доктора си. Аз живот и здраве ще бъда секцио (макар и да ми се искаше да имам избор) по мед.причини и още в началото ми издадоха документ за това, който е приложен на 1 страница в картона ми. Имах надежди за естествено, но не стана. Сега пък искам просто да изкарам до плануваната дата, а не да тръгнат по нормално нещата. Знам ли, ако идеш на консултация при друг док. и му обясниш ситуацията и той ти издаде такъв документ мисля, че няма как да ти откажат.
И да ви споделя моята тревога - имам висок пулс, над 100 е,около 115. Майка ми е говорила с някаква акушерка, нейна приятелка и тя и казала да не се притеснявам от анемии,подготвителни контракции и пр., но че този пулс не е на хубаво и да ида за медикаменти. Пък аз съм на консултация чак понеделник и започнах да се психирам. Вашият пулс в какви граници е? Иначе кръвното ми е екстра, но на ЖК му мерят само него, пулса не.  Sad

# 337
  • Мнения: 2 052
Д. Захариева, какво си преживяла само  Sad Ще си искаш секциото и още как, въобще не е глезотия, трябва да убедиш доктора, настоявай. Дано сега всичко да мине много по-леко и да се възстановиш бързо.
Аз в началото твърдо държах нормално да раждам, но от известно време насам въобще не знам как искам. Аз съм с тесен таз, много съм дребничка, 153см., като забременях бях 40кг. (сега съм 47кг.). Според доки може да се наложи секцио, но е рано да се каже, зависи бебето колко ще порасне. Аз сякаш ще се чувствам по-спокойна, ако е секцио, именно защото ме е страх да не се получат някакви усложнения при нормалното. Не че при секциото пак не може да има усложнения... Майка ми също е имала много тежко раждане, с много разкъсвания и съм щяла да се задуша, защото не е можела да напъва ефективно, а е трябвало много бързо да изляза, а съм се родила само 2800.
Хрис и кошарката и скринчето са много готини. Simple Smile

# 338
  • Мнения: 27 524
Относно напъването, и аз бях чувала, че не бивало да напъваш преди еди какво си. Да, ама който е раждал нормално, мисля, че много добре знае, че тялото ти започне ли да напъва, просто няма земна сила, най-малко пък ти самия, която да го спре да не го прави. Просто е невъзможно  Grinning

# 339
  • Мнения: 82
Hris_ , кашпичка - честито за придобивките:) Супер са:)  Laughing
А горен калъф за бебешко одеалце така и не намерих още за каката и тогава си уших при шивачка от 2 долни:) Те повечето комплекти вървят с горен чаршаф, който е единичен...точно като долния...умът ми не го побира как тия хора си мислят, че спи едно дете...без да помръдне ли??!?!?1 Та нали при първото завъртане и одеалото се е отделило от чаршафа...та за това си купих 2 комплекта такива с долен и си ги заших като калъф за одеало:)

Д. Захариева - милата....стискам палци този път да е по-леко и безпроблемно:) Hug Praynig


valentina1027
- мн ого сладко:)

Като ви гледам как купувате дрешки, чак почва да ми става леко криво. Аз от каката и братовчедка й (която сега е на 1 г.) имам толкова много, че не си струва да купувам. Ама като казвам много имам предвид ужасно много....само чорапки за от 0-6м имам 47 чифта...грехота е да купувам....само за изписването сигурно ще й купя на бебека нещо новичко, специално за нея... Flushed

# 340
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Хрис,
прекрасни са, много добър избор. Аз ако нямахме обещана кошара от сестра ми бих се спряла точно на такова креватче Heart Eyes
valentina1027,
прекрасно е, много сладурско Hug

# 341
  • Мнения: 0

Диди82, хемоглобина щом пада не пиеш ли желязо?


Ами не. Предполагам, че сега на 2-ри като съм на ЖК АГ-то ще ми каже дали да пия или не.Но би трябвало,защото така като гледам, това падане не е добре. И щом е тръгнал да пада, сигурно до края ще падне още. Но да видим.

Днес бях на "Отворени врати" в Шейново. Много беше добре. А и не е това, което съм чувала и чела.

# 342
  • София
  • Мнения: 4 493
Месечинке стискам палци операцията да мине бързо, леко и успешно и майка ти да се възстанови за отрицателно време  Praynig

Тайра браво за малката победа с фотьойлите, аз мисля че веднъж дваж като ги сложиш в ред родата ще спрат да ти правят въртели. Трябва дресировка и това е Peace

Галка ти говорила ли си вече с док, кога трябва да спреш факсипарина? На мен ми каза, че на следващата консултация ще се разберем, но спомена нещо от сорта на 1 седмица преди секциото. На мен ми се вижда много 1 седмица по-рано, все ме страх да не се случи нещо newsm78

Я, аз съм с 35 седмици минати и 35 оставащи дни  Simple Smile
newsm44 newsm44 newsm44
Аз да си призная честно  Blush така както тръгнах в началото, хич и не вярвах че ще добутам до 35 гс, а сега се надявам да устискам още 2-3 /4/ седмици

Д.Захариева  Hug напълно те разбирам за секциото и много добре знам че това не е лигавщина и прищавка - ей така. Аз съм в сходна ситуация. Абсолютно НЕ"нормално раждане" продължило 3 денонощия с куп усложнения и т.н. и доста трудно възстановяване след това. Затова и аз сега не искам да чуя за никакви намеци за нормално раждане, а само за секцио Peace Когато говорих с доктора и той каза " няма проблем, важното е да превърнеме раждането в позитивна емоция" и на листа ми записа "секцио" , сега остава и с анестезиолога да се разбера за пълната упойка и ще съм на 100 небе от щастие.

Момичета Честито за покупките  Peace
Само да вмъкна, че еднократно бельо има и във Вис Виталис на фирма Канпол, аз взех такова и подплънки на същата фирма  Peace

# 343
  • Мнения: 5
Здравейте, сладурки:)
От два дена само чета..голямо писане пада:)
Месечинке, бързо да се оправя майка ти и да е на линия в големия ден Praynig Hug
Блонди, нека Криско все така се учи, че и Ками покрай него ( живот и здраве). Тортата е прекрасна Heart Eyes
Както ви е казала Бюти и аз моите ги взех от аптеката до нас, така че може да проверите, аптекарите знаят за какво иде реч.Друг е въпроса,че в болницата не ми дадоха да ги ползвам, защото казаха че трябвало да се следи цвета на кръвта или нещо подобно и лингнина давал много по-добра представа, отколкото слоя на превръзките..Не знам дали все още е така и ще питам като се запиша.
Д.Захариева, прекрасно раждане този път, а и не се оставяй на чуждото мнение, ти си знаеш кое е най-добро за теб Hug
Тефита, и моя пулс беше на последната консултация 180, защото пия Гинепрал, ама реших да си спестя Изоприн-а, който е точно за сърцебиенето и да не се стига до такива стойности. Поскараха ми се и сега откакто го пия всичко е наред, по-добре се консултирай.
Такаааа, за Софийската среща- Час 13:30, Ден: петък, 28.06 Място:Борисова градина? Хайде, дайте предложение или съгласие,че не остана
До скороооо и целувки:)

# 344
  • Мнения: 0

Дидис82, за пореден път го пиша - 113 не е нисък хемоглобин за срока на бременността. Повечето предписват терапия като започне да пада под 100.


Не мисля. Щом в бланката има посочени норми, това означава, че под тези норми е занижен. Не случайно срещу всички резултати, които не са в дадените граници има знак L. Е,да се надяваме, че няма да падне под 100.

Общи условия

Активация на акаунт