Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

у нас

Здравейте мами,
аз съм новак и ми е малко трудно да се оправя, но ми е интересно да разбера дали има някоя мама с моя проблем.
През месец май тази година беше направена ликвидация на банката в която работя и останах без работа. Много ми е гадно, защото не ми дадоха шанс да се защитя Crying or Very sad  Доколкото разбрах са се "освободили" от повечето мами във фирмата.
Сигурна съм, че такава гадост може да се случи само в България.
Цитирай

Бургас

Чакай сега - какво се е случило - банката е в ликвидация ( което ще означава, че са освободени всички служители) или само определени лица - казваш, че са се "освободили" от повечето мами - значи ли това, че банката си работи и има служители? Във втория случай имаш право на защита - какво имаш предвид, като казваш, че не са ти дали възможност да се защитиш?
Цитирай

у нас

Цитат на: mam4e
Чакай сега - какво се е случило - банката е в ликвидация ( което ще означава, че са освободени всички служители) или само определени лица - казваш, че са се "освободили" от повечето мами - значи ли това, че банката си работи и има служители? Във втория случай имаш право на защита - какво имаш предвид, като казваш, че не са ти дали възможност да се защитиш?[/qu

Правят преструктуриране на банката и ликвидират клона, в който работех аз. Превръщат го в "център за продажби" към друг клон (мисля софийски). На тази база прекратяват договорите на всички служители на единия ден и на другия наемат само част от тях. А на мен не ми дадоха възможност да се защитя, защото директора на банката дойде на работа след като аз бях вече излязла в майчинство и той дори не ме познава, а реши че няма нужда от мен.
Цитирай

Бургас

Цитат на: Roshalche

Правят преструктуриране на банката и ликвидират клона, в който работех аз. Превръщат го в "център за продажби" към друг клон (мисля софийски). На тази база прекратяват договорите на всички служители на единия ден и на другия наемат само част от тях. А на мен не ми дадоха възможност да се защитя, защото директора на банката дойде на работа след като аз бях вече излязла в майчинство и той дори не ме познава, а реши че няма нужда от мен.

Уф, гадно Neutral - съжалявам, че си попаднала в такава ситуация. Надявам се да намериш добра работа съвсем скоро. А знаеш ли по кой член от КТ са ти прекратили договора?

P.S. извинявам се на момичетата, за които въпросите ми са OFF - може да ми отговориш на лични
Цитирай

София

да наистина по кой член ти е прекратен договора, считам, че ако има останала част от предприятието, а то явно има щото са съкратили само клон), следва да ти намерят друго място, поне докато ти свърши майчинството Evil or Very Mad.
Егати кретените.
Във високата сграда на пл. Македония - на първия етаж като влезеш вляво има приемна на КНСБ, там дежурят юристи можеш да си вземеш документите и да отидеш - ще ти дадат акъл - заплащането е символично 2 или 5 лв., а као случайно си била синдик. член - безплатно. Мога даже да те пратя при една юристка - пиши ми л.с. - ако решиш.
Цитирай

у нас

Цитат на: bibi
да наистина по кой член ти е прекратен договора, считам, че ако има останала част от предприятието, а то явно има щото са съкратили само клон), следва да ти намерят друго място, поне докато ти свърши майчинството Evil or Very Mad.
Егати кретените.
Във високата сграда на пл. Македония - на първия етаж като влезеш вляво има приемна на КНСБ, там дежурят юристи можеш да си вземеш документите и да отидеш - ще ти дадат акъл - заплащането е символично 2 или 5 лв., а као случайно си била синдик. член - безплатно. Мога даже да те пратя при една юристка - пиши ми л.с. - ако решиш.

Членът е 328, ал.1, т.1. Според КТ това е единственият член по който може да бъде освободена майка. Става въпрос за това, че благодарение на добри адвокати (поздравления за тях), всичко е така направено, че не можеш да го оспориш в съда. Въпреки че съвсем явно се освобождават от такова "бреме" като майките.
Цитирай

София

ама 1 т. е закриване на предприятието - цялата банка ли са закрили ???????????, да не е т.2 Rolling Eyes
Цитирай

у нас

ама 1 т. е закриване на предприятието - цялата банка ли са закрили ???????????, да не е т.2 Rolling Eyes

Не е закрита цялата банка, а само клонът в нашия град, като е преструктуриран в "център за продажби" към друг клон. Mamm4e смята, че клонът е отделно предприятие и това им дава право да постъпват така. Не съм наясно, знам само, че не мога да ги съдя.
Цитирай

София

Все пак можеш да отидеш в РКС на КНСБ Хасково и да попиташ -нищо не ти пречи - като се разхождате с бебе
Цитирай

Бургас

Цитат на: Roshalche

Не е закрита цялата банка, а само клонът в нашия град, като е преструктуриран в "център за продажби" към друг клон. Mamm4e смята, че клонът е отделно предприятие и това им дава право да постъпват така. Не съм наясно, знам само, че не мога да ги съдя.

Не, не! Всъщност не знам какво да мисля - снощи разсъждавах как техните юристи са решили въпроса. Съжалявам че неволно съм те подвела - не съм категорична, че е правилно.
Нямаш ли възможност да се посъветваш с адвокат, който се занимава с трудови спорове - понеже все пак аз на теория си разсъждавам. А от друга страна в трудовото право работодател и предприятие имат по-различно значение от ТЗ - и в техния смисъл клонът е предприятие.
Цитирай

у нас

Сигурно си права.
Моят съпруг се консултира с адвокат и мнението му беше, че няма смисъл.
В интерес на истината не си заслужава.
Пък и на мен тези точки нищо не ми говорят Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.