Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 797
  Здравейте! Интересува ме някоя от вас ползва ли противозачатъчни "Логест"? Трябва ми информация от листовката към тях, а аз по невнимание съм я изхвърлила. Ползвам ги вече пети месец и за първи път ми се случва по време на прием да получа кафяво цапане и болки ниско долу, все едно ще ми идва и бих искала да знам какво пише в листовката за това. Опаковката ще я свърша след 1 седмица (на 22.12.), така че е рано да ми идва менструалният цикъл. Нямам възможност тези дни да посетя гинеколог(освен ако не стане спешно), дано някой ми помогне с информация.
Цитирай

Все на втория етаж

Мнения: 5 781
С листовката немога да ти помогна в момента, но ако до после никой не ти отговори, ще се обадя на кумата-тя има аптека и ще ми я продиктува.
Аз пих Логест преди няколко месеца за пръв и последен път, една опаковка. Получих същото кафяво цапане с леки болки и заради това ги спрях, започнах Фемоден и нямам проблеми. Обаче ти ги пиеш 5 месеца newsm78. Знам ли... Ще звънна довечера на кумата и ще я попитам.
Цитирай

София

Мнения: 797
 Благодаря ти, Иренка за отговора! Не искам да те ангажирам чак да се обаждаш на кумата си (все пак много мило от твоя страна, че го предлагаш), но до колкото си спомням "Логеста" е в запечатана кутийка, така че няма как да се извади листовката, ако не си го купи човек. И днес не издържах и звъннах на гинеколожката, която ми го е изписала, тя самата беше учудена, защото това може да се случи когато го пиеш 1-я месец(както е било при теб), но не и 5-я. Така че имам , нямам възможност в сряда съм на лекар, а дотогава ми остава да гадая какво ми е ...
Цитирай

софия

Мнения: 7 281
възможно е да ти е ниско хормоналното им съдържание, те са доста ниско дозирани. Това прокървяване- spotting е един от страничните ефекти. Ако се повтори и следващия месец, може да се наложи да смениш преперата.
Иначе не е страшно, ефектът им е запазен, но е много дразнещо.
Цитирай

София

Мнения: 3 233
Момичета, и при мен тази вечер се появи кървенето Crying or Very sad Имам още 7-8 дни до времето, когато трябва да ми дойде. Много съм притеснена, защото приех Логест много леко, само първия месец имаше зацапване, а преди него пих 8 месеца Миреле - също ултра ниско дозиран контрацептив, при който адаптационния период продължи 2 месеца. А сега, изведнъж - на седмия месец от началото на приема на Логест - кървене...
В листовката пише, че ако продължи по-дълго от 3 месеца /първоначално/, силно е или започва отново, след като адаптирането на организма е било успешно, трябва да се консултираме с лекар. А аз се чувствам точно така, както когато ми "идва" Embarassed-тежест долу ниско в корема, едно такова особено раздвижване на червата, като бълбукане...и кървенето, засега по-скоро - зацапване. Дано мога утре да отида на лекар и да не е нещо сериозно. Моля Ви, стискайте ми палци!
Цитирай

София

Мнения: 3 233
Да кажа резултата от консултацията, която направих снощи с гинеколога си: всеки организъм различно понася действието на контрацептивните хормонални препарати. При мен беше препоръчана пауза от един месец след 9-месечен прием и нямаше никакви проблеми, когато приемах Миреле - най-ниско дозираният хормонален контрацептив на Шеринг /сега може би го "надскача" Ясмин, но не съм правила сравнение на стойностите/. В резултат на продължителния прием на таблетките ендометриумът /лигавицата/ на матката изтънявал и ставал крехък, поради което от него и преди да е настъпило времето за началото на цикъла, започвали да се излющват епителни клетки и се появявало това зацапване, но всъщност това се приема за начало на цикъла. Лекарката каза да продължа да пия таблетките, докато приключа опаковката, след което около 14-тия ден след началото на зацапването да отида на преглед, за да се проследи в каква степен се е възстановила дебелината на ендометриума и дали има овулация. В зависимост от това ще прецени дали да започна отново прием на контрацептив или да направя по-продължителна почивка. Успокои ме, че било нормално да се случи. Слава Богу!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.