19 годишната Ади се нуждае от помощ

  • 14 602
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
19 годишната Ади се нуждае от помощ

Аделина Делянова Коджабашева

възраст: 19 години
Град: Бургас
Обръщамe се към всички хора, фирми, фондации с надежда за помощ, морална и финансова подкрепа.
Дъщеря ни Аделина Коджабашева на 19 години се нужадае спешно от средства за извършването на живото спасяваща операция в Израел. Изискваната непосилна и повторна сума за нас от клиника “Хадаса” Израел е в размер на:45 830 евро/български пари 91 660 лв.

описание на диагнозата:  рядко срещано заболяване на костта – конвентионален остеосарком / остеобластна версия 12.0 / - злокачествен тумор




Моля Ви помогнете на Ади!

Имаме отчаяна нужда от подкрепата на всички хора имащи възможност да ни помогнат.
Нашите финансови възможности се изчерпаха, нежеланието от страна на институциите да ни обърнат внимание и помогнат ни принуди отчаяно да се борим за последен шанс като разгласим проблема пред обществото.
Съжаляваме, че трябва да споделим тревогите и проблемите си пред всички чрез интернет, медии, писма до фирми, но ние вече сме безсилни и заклещени между неразбирането сложноста на проблема и твърде бързо променящи се обстоятелства касаещи здравословното състояние на АДИ. Изискванията поставяни от страна на институции отговарящи за адекватна помощ смачка всички надежди Ади да се възползва от правата си по конституция за право на живот описани в конвенции, спогодби, закони .
Паралелно с това липсата на диагноза до последно спираше желанието на клиники в чужбина да поемат случая.

Всичко започна от незначителна болка в глезен, разнопосочни диагнози до рядко срещана тежка диагноза конвентионален остеосарком / остеобластна версия/ с предложение на български специалисти за превантивно ампутиране на крака поради двугодишно убеждение за безпроблемно отшумяване на проблема. Поради закъснение и адекватно лечение се налага вече не само ампутация на крака, а животоспасяваща операция. Ние разбира се не приемаме това решение защото специалисти от Израел приеха Ади по спешност и направиха нужното да бъде забавен процеса за окончателно решение да ли да бъде ампутиран крака като бъде намален тумора.

В Горна баня бяха извършени две оперативни интервенции с надежда за преодоляване на болеста. Преди четери месеца беше извършена поредната операция, която беше неуспешна и отново проблемите се задълбочиха стремглаво в лоша посока...
Изтеглихме кредит от 32 000 евро, които платихме на израелска клиника “Хадаса”
Сега на Ади и предстои три месечна химиотерапия и нова втора операция. Като същевременно търсим клиника в чужбина за бързо хоспитализиране с възможност да бъде спасена БЕЗ АМПУТИРАНЕ на крака. Моля ако някой има кординати и има възможност да ни свърже с клиника и специалист лекуващ коварната болест - Конвенционален osteosarkom - остеобластна версия. 12/0

Моля ви помогнете да съберем сумата от 45 830 евро в български пари 91 660 лева за да бъде извършена жизнено важна операция от която зависи дали ще продължи живота на Ади.
Всички мечти и желание за живот внезапно рухнаха невъзможноста да се яви на матури, да бъде на бала за да изживее един незабравим момент, като всички завършващи образованието си. Въпреки подготовката за абитуриентския си бал Ади успя да облече балната си рокля с риск да поеме тежеста на всички страдания и болки, като пожела да се докосне до този дългоочакван момент с присъствието си за много кратко време и оттегли поради бързо влошаващото здравозловно състояние .
Дайте шанс на това младо и слънчево момиче да продължи живота си, като бъде излекувана!

Банкова сметка за набиране на средства :
УниКредит Булбанк
В лева BG 90 UNCR 7000 1520 6364 10
В евро BG 43 UNCR 7000 1520 6364 80
SWIFT / BIC CODE – UNCRBGSF
титуляр на сметката - АДЕЛИНА ДЕЛЯНОВА КОДЖАБАШЕВА

Молим всеки който има възможност да ни помогне с каквото може да ни потърси !!!

Ако се нуждаете от друга допълнителна информация моля пишете на
e-mail: planet-earth@dir.bg или се свържете директно на телефонен номер :
бащата на Ади - Дилян Коджабашев 0887468317 / 0887258949

Предоставям всички медицински документи и епикризи доказващи тежката диагноза публикувани  на дрес  http://spravedlivostbg.com/pages/page3/helpadi.html от където имате възможност да изтеглите и офертата от израелската клиника
предварително БЛАГОДАРИМ на всички проявили състрадние и желание да окажат ПОМОЩ и подкрепа на Ади

Очакваме препоръки и подкрепа с адреси на клиники  готови на алтернатвно преложение за спасяване на живота без наложителното ампутиране на крака!

# 1
  • Мнения: 5
Молим всички за подкрепа !


Поради езиковата бариера относно откриване на клиники готови да помогнат на Ади се надяваме
на подкрепа от българи желаещи да помогнат ако живеят в Германия, Австрия, Франция, Англия,
, Белгия, Дания, Швеция и др.


Ако сте в близост или можете да се свържете колкото се може по-скоро със запитване към
следните клиники :

Университетска клиника Тюбинген,
Университетска клиника Грайфсвалд, 
клиника „Шарите“ /Берлин/,
Многопрофилна болница Виена, 
Ортопедичната клиника „Шпайзинг” /Виена/,
Университетска клиника Грац, болница „Робер Дебре“ /Париж/,
Институт „Гюстав Руси” /Париж/,
Детска болница в Бирмингам,
болница Грейт Ормънд Стрийт /Лондон/,
болница Мурфийлдс /Лондон/.
или други за които незнаем

Лечението на редица сложни заболявания е извършвано от световноизвестни медицински
специалисти като:
 проф. Франц Грил и д-р Валтер Щробл /Ортопедична клиника „Шпайзинг”/,
проф. Ерик Маскар /Париж/, проф. Клеменс /Университетска клиника Грайфсвалд/,
проф. Йорг Фукс /Университетска клиника Тюбинген/,
проф. Хьолварт /Университетска клиника Грац/ и др.


За това молим всички българи живеещи в тези страни да ни помогнат за да се свържем с
клиниките които могат да лекуват рядко срещано заболяване на костта – конвентионален
остеосарком / остеобластна версия 12.0 / - злокачествен тумор

Благодарим на всички които ни подкрепят.

Имаме нужда от всеки който може да ни помогне с каквото и да е защото вече виждаме сериозна
подкрепа от много хора за набирането на средствата.
За най-голямо съжаление днес Ади беше наказана от чиновническия подход в болницата в която
трябваше да бъде проведена първата химиотерапия. За пореден път се убеждаваме че всичко е
против нас защото Ади днес цял ден е в София като обикновен пациент, а не като тежко
онкоболен нуждаещ се спешно от грижи и обезболяващи медикаменти за да подържа живота и. 

Нежеланието да бъде приета в болница поради странни причини при положение че беше насрочена дата да бъде приета днес буди огромно безпокойство че няма да успеем и съботира борбата ни за положително развитие.
Поради лошо здравословно състояние вместо в болница Ади е принудена да бъде на хотел защото
вече е невъзможно да се върне отново в Бургас за да пропътува 800 километра в един ден.

Не можем да се преборим с държавата си която не намира за добре да бъде помогнато и
обърнато внимание на едно момиче което е жертва на неуредици .

# 2
  • Мнения: 5
Ади която не заслужава да живее защото е българка
Без грам съвест д-р Бобев не отговори на репортер отразяващ проблема на Ади по Нова телевизия
Защо първо разходи Ади в това тежко състояние до София, а след това се оказа че не може да поеме защото е на 19 . Защото не желаете да носите отговорност за това че съкратихте живота на Ади за да виси в коридори по болници като тежко онкоболен пациент. Д-р Бобев е късметлия че не попадна на репортер, който да вникне и раздърпа случая в дълбочина.

Истината е че ако всички болници могат да правят химиотерапии, както се потвърди в изказването на д-р Бобев то точно в този ден Ади не беше желана за пациентка от никой!
 
Тежко болно момиче остана без лечение

http://chereshkata.novatv.bg/news/view/2012/07/10/32871/%D0%A2%D … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

Поредния кръговрат на некомпететност тук лекуваме всичко и нямате право да ви помогнем..
Абурдна държава с незачитане на човешкия живот.
Помогнете на Ади
Подкрепете Ади
Пишете до всички медии или управляващи министри .. поставте линкове с адреси към кой можем да се обърнем за да помогнем на Ади да се измъкне от този Ад.
Ади е висока 171 см.  и вече е стигнала 30 кг. нещо което не бива да стигне до телевизията за да узнае всеки българин грозната истината за унижението пагубното състояние на едно лъчезарно 19 годишно момиче наказано да изживее много болки и страдания благодарение на нашета система.

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 23:36 от blagovest78

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Господ да е с вас  Praynig

# 4
  • Мнения: 3 794
И аз се присъединих, макар и скромно....
Искрено се надявам Ади да оздравее  Praynig Praynig Praynig

# 5
  • Мнения: 5
Изпратете дарителски SMS с текст на латиница DMS ADI на номер 17 777 (за абонати на GLOBUL, VIVACOM и M–Tel)
--------------------------------------------------------------------------------

Аделина Коджабашева от Бургас е на 19 години и спешно се нуждае от средства за извършване на животоспасяващо лечение в чужбина.

В края на март на Ади е поставена диагноза „Конвенционален остеосарком – остеобластен вариант”. След 3 месеца обикаляне по клиники в България, момичето получава оферта от Израел и по спешност заминава на собствени разноски (32 000 евро). Там започва първия курс химиотерапия. За следващите курсове (всеки 3 седмици) израелските лекари насочват Аделина отново към България, поради липса на пари.

Към 09.07.2012 обаче лечението все още не е продължено. Чака се заседание на специална комисия в ИСУЛ, която да определи по какъв протокол да бъде лекувана Ади.

Момичето се чувства все по-зле, на силни болкоуспокояващи е през 3-4 часа. Състоянието му е спешно. Има нова оферта за продължаване на лечението в Израел – 45 830 евро и едновременно с това се надява да получи оферта от Германия.

„Спаси, дари на” вече контактува с клиника в Щутгард. Очаква се изготвянето на оферта. По първоначална информация тя ще е 150 000 евро за лечение от 9 до 12 месеца. Немските лекари също потвърдиха, че състоянието на Ади изисква бърза реакция, тъй като този вид саркоми са изключително агресивни.

За повече информация може да се свържете с бащата на Ади: 0887 468 317 – Делян Коджабашев.

За изпращането на дарителски SMS ще бъдете таксувани с 1,20 лв. с ДДС.


Вече можете да следити във фейзбук всичко за Аделина Коджабашева
или като посетите интернет страницата на адрес
http://www.adelinakodjabasheva.com/

и специално направеното клипче За Ади с послание към всички за помощ http://www.youtube.com/watch?v=LKUaUUGHARc&noredirect=1

Разпространявайте го на всякъде за да научат всички истината какво е възможно да се случи с всяко младо момиче или момче защото е с българска националност!!!

# 6
  • Мнения: X
Много красиво момиче! Дано успее!

# 7
  • Мнения: 5
Ще успее Peace

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 1 074
Имам няколко въпроса, тъй като част от кампанията Ви ме смущава и възпира да си дам СМСа. Уточнявам - минали сме през всички равнища на системата заради майка ми, която за съжаление почина преди две години от рак.

1. Защо документите на Ади са от ортопедията, а няма от заведение, което да се занимава с раково болни?

2. Защо на документа стоят две имена, а печатът е на трети човек?

http://spravedlivostbg.com/pics/page3/epikriza2.jpg

3. Защо в долния документ няма подпис и печат? Това не прави ли диагнозата невалидна, при условие, че никой не се подписва под нея?

УНИВЕРСИТЕТСКА СПЕЦИАЛИЗИРАНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ ПО ОРТОПЕДИЯ
"ПРОФ. БОЙЧО БОЙЧЕВ"

http://spravedlivostbg.com/pages/page3/helpadi.html


4. Защо кампанията е на английски език? Защо в нея не се моли за помощ за конкретен човек, а се говори с някакви общи фрази от типа: "Ти какво ще направиш ДНЕС"? Няма име, няма смиреност, има вменяване на обща отговорност.

5. Особено стряскащо ми дойде, че в клипа накрая се завършва с характерния протяжен тон на апарата, който известява за смърт. Аз като родител не мога да си представя, че бих допуснала и намек да се изгуби надеждата, вие може би не сте суеверен, ако сте правили клипа лично?

6. Помня чудесно през какво минахме с майка ми и колко не ни беше до външен вид. В този смисъл перфектният маникюр с ярко червените нокти мен лично ме смущава.


Имам и още въпроси, но на тези осоено много бих искала да получа отговор.



Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 16:38 от Zanda Ksurik

# 10
  • Мнения: 161
Мила,Ади,не губи надежда Praynig Ще успееш,ще победиш в тази битка!Бъди силна!Прегръщам те и те подкрепям...макар и с един смс! Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 44
Ади,пожелавам ти победа,пълна победа над болестта и кривата ни система!!!Успех,миличка Hug

# 12
  • Мнения: 1 536
Помогнах  с  каквото  можах.Стискам  палци  на  момичето  Praynig
 
Видеоклипа  и  на  мен  ми направи  лошо  впечатление.,въпреки професионализма с който  е  направен.
Може  би ,някой  просто  се  е престарал,в  желанието  си да помогне за  набиране  на  средствата? newsm78
Не  ми се  вярва  да  е  лъжлива  историята.
Zanda  лакираните  нокти,не  значат нищо,това  е  младо  момиче с огромна жажда  за  живот.


Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 19:52 от Susie

# 13
  • София
  • Мнения: 1 074
Помогнах  с  каквото  можах.Стискам  палци  на  момичето  Praynig
 
Видеоклипа  и  на  мен  ми направи  лошо  впечатление.,въпреки професионализма с който  е  направен.
Може  би ,някой  просто  се  е престарал,в  желанието  си да помогне за  набиране  на  средствата? newsm78
Не  ми се  вярва  да  е  лъжлива  историята.
Zanda  лакираните  нокти,не  значат нищо,това  е  младо  момиче с огромна жажда  за  живот.




Аз стискам всичките си палци за момичето, ако то е болно. Също съм давала и ще давам пари за благотворителност винаги, когато сметна това за редно и възможно. Както казах, майка ми почина от рак и сме минали през много от нещата, през които би трябвало да е минало семейството на това момиче. Има обаче сериозни въпроси, на които искам да получа отговори, защото в този форум не веднъж се е промъквала лъжа и преди година, благодарение на майките, хванаха измамник, който беше използвал снимката на чуждо дете, за да иска пари.

Аз никъде не виждам призоваване за конкретна подкрепа към това момиче. Клипът е манипулативен и много странен, при условие, че независимо от простотата, е очевидно професионален. Също така са професионални и снимките й, на които изглежда зашеметяваща красавица. Къде са снимките на обикновеното момиче с пъпки по лицето? Къде е човешката история?

Документацията, която е предоставена е, меко казано, странна - няма подписи, няма печати. Единственият печат е на съвсем различен лекар от двамата, които би трябвало да са се подписали. Има някаква си оферта от Израел, без да има епикриза, макар да се твърди, че момичето е лежало там. Погледнах за такава диагноза - няма такава диагноза. Не е на латински, написана е на български, в целия нет са двата документа на това момиче, т. е. диагнозата изглежда несъществуваща.

Време е българите да станат по-малко лековерни.

Аз ще си взема думите веднага назад, щом ми бъде отговорено на въпросите. А ако не ми бъде отговорено се чудя дали да не проверя нещата и още по-дълбоко. Защото ако това е измама, то тя е невиждана по размер и мерзост.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 074
Имам и още един въпрос. От името на какъв потребителят blagovest78 се изказва в този случай?

Той оставя впечатлението, че е баща на момичето, но погледнете му първите публикации и ще видите, че през юни този потребител изобщо не говори за Ади и нейния проблем, а за някакъв дядо, после пък за жена с имотни измами:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=664182.msg22269176#msg22269176

Той НЕ Е бащата на момичето. Защо тогава говори от позицията на личен проблем? Кой е този човек и защо набира средства? Много лесно е да се каже, че тежко болно момиче е разкарвано по болниците без да е прието, но аз от опит знам, че при планиран прием и при преглед нищо подобно не се случва, особено ако се вдигне добър скандал. Разказът или е откровена лъжа или е нещо, което е недоизказано и половинчато.

Общи условия

Активация на акаунт