Въпрос за климатика - кофти миризма.

  • 9 912
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
       Пуснах темата тук, защото татковците са технически по-заинтересовани и ще са по- наясно с проблема(не искам да обидя майките), а и не открих нищо с търсачката.
        От тази есен имаме климатик HITACHI - 12 инвертор. Работи добре, но днес надуших миризма на хладилник от въздушната му струя. Може ли да се направи нещо, за да се прочисти климатика и да се отстрани този натрапчив дъх на непочистен хладилник?

# 1
  • Мнения: 6 155
Доколкото знам, миризмата идва от някакви гъбички, които се развъждали в климатика   33uu

# 2
  • Мнения: 1 393
 Принципно има ароматизатори,които се поставят в климатика и миризмата може да е каквато искаш,но ако незнаеш филтъра на климатика се мие поне един-два пъти годишно  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 315
Почистете филтрите на климатика. Малкият ни климатик си има индикация на дисплея, когато се замърсят филтрите и ги чистим най-много на я месец.

# 4
  • Мнения: 101
Става въпрос за миризма ВЪПРЕКИ почистването всеки път, когато светне индикатора. Благодаря все пак.

# 5
  • Мнения: 61
Значи има няколко варианта, виж дали не е попаднало някое чуждо тяло в климатика, другия вариант е да потърсиш сервиза който ти е монтирал климатика, като специалисти. А относно филтрите, чистят се 1 път на всеки две седмици, след което като мине 1 година се вика сервиза да му направят профилактика Wink

# 6
  • Мнения: 101
Секретарката на фирмата ме посъветва да спра климатика и да напръскам с препарат за прозорци вътрешното тяло (механизмите под капака). newsm78 Ако не помогне да се обадя пак. Струва ми се абсурдно и не смятам да опитвам. Най-много някое късо съединение да си спретна.
 

# 7
Вариантите са два:
1.Профилактика от фирмата поддържаща гаранцията ви!(извършват т.2 но платено)
2.Обилно напръскване с воден разтвор на Доместос , като преди това си го изкл. от контакта. Изчаквате да изсъхне и напред.
Но съм учуден защо ви "гъбясва" зимата! По принцип този номер го правят лятото, защото тогава вътрешното тяло отделя влага от конденза.

# 8
  • Мнения: 101
2.Обилно напръскване с воден разтвор на Доместос , като преди това си го изкл. от контакта.
Значи имало някаква истина в това за напръскването - ще опитам.А що гъбясва зимата и аз се чудя - може да е от принципа му на работа, който се различавал от този на повечето климатици -бил с винтов компресор(каквото и да означава това). newsm78

# 9
и аз да питам нещо.вашите колко време влизат в режим защото вече мисля да се обаждам на сервиза.включил съм го в 5 сутринта и още не духнал топло.знам че е по-добре да не се изключва,просто така се случи.

# 10
  • Мнения: 55
и аз да питам нещо.вашите колко време влизат в режим защото вече мисля да се обаждам на сервиза.включил съм го в 5 сутринта и още не духнал топло.знам че е по-добре да не се изключва,просто така се случи.

Ами като гледам от "5 сутринта" до "17:46" си е над 12 часа. провери си режима дали е на "топло" и ако е викаи майсторите Sad

# 11
  • Мнения: 2 672
ох ,тези климатици вече ме притесняват - четох преди време ,че могат да причинят "легионерска болест", която била с голяма смъртност.
Скоро пак ми се наби тази болест и сега като погледна климатика направо виждам разните му бактерии и микроби.....уфф , изчатквам Crazy
иначе по темата най-добре ги викни да го видят , вместо да правиш опити разни. Мен поне ще ме е страх да го "оправям" ,пък хората си разбират и друго е на място да го видят - може да се окаже нещо различно

# 12
  • Мнения: 1 612
Ние нямаме подобен проблем.
Може би защото го ползваме предимно за отопление през зимата.
Но според мен трябва да се извика специалист да го погледне.

# 13
  • Мнения: 77
За климатиците е важно всеки мецец да се прави профилактика, която включва:
1. Промиване на тръбите от вътрешното и външното тяло (полива се с чиста вода по ребрата на вътрешното тяло). Водата изтича на вън. За лошата миризма може да е виново и някое запушване на същите тези дренажни тръби за водата. Ако знаете къде точно излизат можете да ги продухате с помпа или просто да надуете силно с уста!! Необходимо е водата, която изсипвате да изтича нормално.. Това с почистването с препарати за прозорци и др. такива не е препоръчително, тъй като може да разядат някое и др. съединение. Ако извикате техниците, монтирали климатика  за тази услуга ще ви вземат от 15 до 30 лв., според това къде точно е монтиран климатика; Е поливането става, след изключване от контакта!!
2. Летният и зимният сезон е необходимо да се проверява нивото (налягането) на фреона в системата, за да може климатика ви да работи при оптимални условия (да не се заледява и да охлажда или отоплява).

# 14
  • Мнения: 655
Същата кофти миризма се появи и у нас малко след като монтираха климатика. Така и не разбрах от какво се появява. Най-интересното е, че се появява от време на време. Говорихме с техника, който ни монтира климатика - и той няма обяснение. Иначе климатика си работи нормално и в най-големите студове не се е залеждал. Но ще пробвам това с промиването на тръбите.

Общи условия

Активация на акаунт