ТРЕТО КЛАСИРАНЕ СЛЕД 7 КЛАС

  • 58 571
  • 254
  •   1
Отговори
# 15
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
А в другите гимназии няма ли да обявят списъци?

# 16
  • Мнения: 75
С какъв бал е дъщеря ви?
Някъде във форума четох, че май се освобождават 2 или 3 места в 133-то, защото няколко деца са се записали в НГДЕК.
Относно НПМГ, може ли да кандидатстваме, ако не е ходил на изпитите в това училище?

32.123 е балът. Малко не стига за 133-то май, но за другите щеше да стигне на второ, ако не се бяхме затапили с това пгиче.
И аз се питах това за НПМГ и трето класиране/ако не си държал изпита им. Ама не вярвам да е възможно. А и моята девойка не е фурията на тези науки Sunglasses Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 3 108
Sappienza, и аз имам информация за свободни места в 133-то. Да не те надъхвам излишно, но мисля, че имате шанс за там. Hug

Ние надали ще рискуваме с трето класиране. Искахме НПМГ с биология и сега има 1 свободно място, но разликата ни с бала на последния приет е 0,62 и при тазгодишния наплив към гимназията съм сигурна, че има поне още 10 деца преди нас. Синът ми харесва мястото, където е приет (18 СОУ с японски) и при това положение не си струва рискът. Naughty

regata, не е възможно да се кандидатства за НПМГ без поне един успешно издържан вътрешен изпит.

# 18
  • Мнения: 75
А в другите гимназии няма ли да обявят списъци?

Искаше ми се, но те не го направиха на първо и второ класиране - пука им Close имам предвид, НПМГ веднага обяви минимални-максимални балове - и след двете класирания. Но и да мрънкам, нищо няма да се промени.

# 19
  • Мнения: 31
Официално трябва да публикуват свободните места на 9-ти.

# 20
  • Мнения: 75
Sappienza, и аз имам информация за свободни места в 133-то. Да не те надъхвам излишно, но мисля, че имате шанс за там. Hug

Ние надали ще рискуваме с трето класиране. Искахме НПМГ с биология и сега има 1 свободно място, но разликата ни с бала на последния приет е 0,62 и при тазгодишния наплив към гимназията съм сигурна, че има поне още 10 деца преди нас. Синът ми харесва мястото, където е приет (18 СОУ с японски) и при това положение не си струва рискът. Naughty

regata, не е възможно да се кандидатства за НПМГ без поне един успешно издържан вътрешен изпит.

Благодаря! Вече не храня специални надежди, но вътрешно може и да чакам някое малко чудо. А вие не сте ли се записали вече? Аз много харесвам вашия избор, но дъщеря ми не иска и да чуе за японски за жалост. Всъщност искахме италиански, но освен Горна баня не намерихме друго соу на ниво.

# 21
  • Мнения: 31
Също така пак някъде във форума прочетох, че още на първо класиране са били записани деца за 90% от местата в НСФГ, ако ви интересува какъв профил.

# 22
  • Мнения: 75
Също така пак някъде във форума прочетох, че още на първо класиране са били записани деца за 90% от местата в НСФГ, ако ви интересува какъв профил.

А не са ли и те с вътрешен изпит?

# 23
  • Мнения: 31
105-то също има паралелки с италиански и за предишни сипуски знам, че отзивите бяха много добри (напр. приети в университети в Италия - медицина, мода, икономика), но в момента не знам какво е нивото.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 108
Sappienza, записахме го вече, да.  Peace И за японската паралелка има чакащи, така че не можехме да изпуснем мястото. В нашата ситуация третото класиране би било излишен и необоснован риск, въпреки че още ми е трудно да "прежаля" НПМГ. За вашия случай, обаче, мисля, че постъпвате съвсем правилно и има реална възможност дъщеря ти да се придвижи нагоре. Peace

# 25
  • гр. София
  • Мнения: 4 734
Също така пак някъде във форума прочетох, че още на първо класиране са били записани деца за 90% от местата в НСФГ, ако ви интересува какъв профил.

А не са ли и те с вътрешен изпит?

НФСГ и НТБГ не са с вътрешен изпит. Балообразуването им не е обаче като за ЕГ, а като за математическа. И при подаване на документи за първо класиране се изисква мед. бележка.

# 26
  • Мнения: 75
105-то също има паралелки с италиански и за предишни сипуски знам, че отзивите бяха много добри (напр. приети в университети в Италия - медицина, мода, икономика), но в момента не знам какво е нивото.

Да, имаме го предвид, а също и 36-то. Но моите проучвания не ме обнадеждиха много и за двете. А дъщеря ми пее оперно пеене (начинаеща, разбира се) и италиански й е нужен. Говори английски, също говореше и френски като малка, но го позабрави. Затова (заради пеенето) искаме език и обща култура.
Мога и аз да й преподавам италиански, но ще трябва и някакъв сертификат. Сложна работа:)))

# 27
  • Мнения: 75
Sappienza, записахме го вече, да.  Peace И за японската паралелка има чакащи, така че не можехме да изпуснем мястото. В нашата ситуация третото класиране би било излишен и необоснован риск, въпреки че още ми е трудно да "прежаля" НПМГ. За вашия случай, обаче, мисля, че постъпвате съвсем правилно и има реална възможност дъщеря ти да се придвижи нагоре. Peace

Ние наистина можехме да се класираме и да сме забравили, ама ... И хем знаехме и внимавахме... Пренавихме се и си направихме проблем. Дано да е за добро. Все пак ако се беше потрудила още малко, можеше да влезе на първо или второ желание. Нека й е за рок.

# 28
  • Мнения: 75
Sappienza, записахме го вече, да.  Peace И за японската паралелка има чакащи, така че не можехме да изпуснем мястото. В нашата ситуация третото класиране би било излишен и необоснован риск, въпреки че още ми е трудно да "прежаля" НПМГ. За вашия случай, обаче, мисля, че постъпвате съвсем правилно и има реална възможност дъщеря ти да се придвижи нагоре. Peace

Ние наистина можехме да се класираме и да сме забравили, ама ... И хем знаехме и внимавахме... Пренавихме се и си направихме проблем. Дано да е за добро. Все пак ако се беше потрудила още малко, можеше да влезе на първо или второ желание. Нека й е за рок.
За УРОК Laughing

# 29
  • Мнения: 31
А за Италианския лицей, може ли дасе кандидаства още и ако да как?

Общи условия

Активация на акаунт