ТРЕТО КЛАСИРАНЕ СЛЕД 7 КЛАС

  • 58 616
  • 254
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 176
Green&shiny, и аз мислех, че е така, но още не сме ги преместили в една паралелелка, дали може това да стане и сега?

Близнаци се приемат извън обявения прием, ако дори само едното дете е класирано.  Но не е лошо още сега да попитате - звънни първо в РИО и после говори с у-щето. Интервсно, че не са ви го казали при записването.  newsm78

# 181
  • Мнения: 75
Мъжки свят, а? Момичетата нямат шансове... Аз пък вярвам в шанса на моето момиче. Дано не се окажа безпочвен оптимист. Нямам нищо против момчетата да успяват, разбира се. Кой има нужда от мъже-неудачници...

Дали е мъжки света незнам.....Цял живот си ги дундуркаме мъжете...По разни такива кандидатствания те все са с предимство - по-малко са на брой, баловете ниски..........При момичетата винаги е било голяма борба. И едно време беше така, и сега е така. Особено тази година имаше много момичета с високи балове. Нашият тати се беше амбицирал по едно време и ние да ходим на трето класиране, но няма смисъл. Отказахме се. В НПМГ все повече си ни харесва, а и това беше най-голямото желание на
детето. Пък и ни е близо  Wink .

Едно от най-големите предимства на едно училище е да е удобно и достъпно. И цялата истерия с престижните училища с години се поддържа и разгаря. Не казвам, че няма по-ефективни и по-неефективни училища, но не трябваше да е толкова голяма ножицата на този етап. Така трябва да е в университетите. Но както и да е - в тези времена живеем и сме техни заложници. Дано останем доволни от чистия късмет, на който в момента разчитаме.

# 182
  • Мнения: 75
Green&shiny, и аз мислех, че е така, но още не сме ги преместили в една паралелелка, дали може това да стане и сега?

Близнаци се приемат извън обявения прием, ако дори само едното дете е класирано.  Но не е лошо още сега да попитате - звънни първо в РИО и после говори с у-щето. Интервсно, че не са ви го казали при записването.  newsm78



Според мен нарочно са си замълчали, но да не ви настройвам...

# 183
  • Мнения: 133
Малка каша стана сега и в моята глава като ви чета.И понеже мъжа ми е с едно мнение, а аз с друго(естествено) айде пак да попитам Simple SmileСпоред него трябва като първо желание да пиша 133-то.Аз пък си мисля - защо да не си пробваме късмета и да впиша най-напред 9 ФЕГ въпреки, че нямаме изгледи за успех може пък да имаме късмет Crazy.Бала му принципно е нисък за там, но все пак имаме още една възможност да се пробваме.

Щом имате смелостта да стигнете до тук, подредете си желанията както най много искате, пък каквото сабя покаже.




Бих ви посъветвала да си пишете 133, а не 9ФЕГ. Във френската нещата последните години не са особенно добри. Според мен 133 е  за предпочитане във всяко едно отношение.
 Успех!


Много ми е интересно какво ви кара да мислите така, ако не е просто евтина реклама или гроздето е кисело.


Това което ме кара мили дами да мисля така е споделени лични впечатления на близки хора които познавам и на които децата в момента учат там.
Например тази година в 10кл. биологията не се е изучавала на френски, защото г-жата не е могла да накара децата да учат и преминали на бг. Ако това ви харесва, аз нямам нищо против. Всеки е свободен да избира, просто споделих, каквото знам. А има много да разказвам , но не е тук мястото.
Успех на всички!!!

# 184
  • Мнения: 2 176
Напротив, skukie, тъкмо тук е мястото.  Peace

# 185
  • Мнения: 133
Напротив, skukie, тъкмо тук е мястото.  Peace
Съжалявам, че моето мнение се различава, а дали искам да разкажа и къде си е мое право да реша. Пожелавам успех на всички ви!!!

# 186
  • София
  • Мнения: 472
Ако приемът за дадена паралелка е 29 места, а се заемат 20, паралелката ще остане ли да съществува ?
Aз провервах.Минимума трябва да е 18.  Simple Smile

# 187
  • София
  • Мнения: 3 109
Съжалявам, че моето мнение се различава, а дали искам да разкажа и къде си е мое право да реша. Пожелавам успех на всички ви!!!

Е, язък, ние тъкмо решихме, че ти се разказва! Laughing

# 188
  • Мнения: 133
Съжалявам, че моето мнение се различава, а дали искам да разкажа и къде си е мое право да реша. Пожелавам успех на всички ви!!!

Е, язък, ние тъкмо решихме, че ти се разказва! Laughing


На какво се дължи враждебният Ви тон?
Имам усещането, че контактувам с третокласници!
Успех Ви желая на трето класиране и хубаво лято. Ние вече сме във ваканция.

# 189
  • Мнения: 45
Подадох заявлението  Joy Сега ме борят други мисли. Обявяването на трето класиране ще бъде аналогично на другите две надявам се. Имам предвид, че ще има справка за минималните балове след 3то. Проблемът е1, че до този момент никъде не съм срещала подобна информация от минали години. Ако няма такава, то как ще се ориентираме и аз лично бих се усъмнила в справедливостта та 3то класиране.
Някой знае ли как точно стои въпроса?

# 190
  • Мнения: 1
 Praynig Привет, варненски мами,
някой има ли инфо как ще си запълнят свободните места след второ класиране в гимназии с преподаване н чужди езици??????? И по-точно дали имаме шанс с бал 27,858 ?????

# 191
  • Мнения: 6
 Моля някой по-компетентен да ми отговори дали момиче с бал 32,644 има възможност да бъде класирано в паралелката с френски в 133 СОУ "Александър С. Пушкин"? Simple Smile
Благодаря много! bouquet

# 192
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 239
Цитат
Привет, варненски мами,
някой има ли инфо как ще си запълнят свободните места след второ класиране в гимназии с преподаване н чужди езици??????? И по-точно дали имаме шанс с бал 27,858 ?????
 

Направих ти една справка за местата + минималния бал на 2ро класиране.
IV ЕГ с френски - мин.бал на 2ро класирене 30,428, места - 3
IV ЕГ с испански - мин.бал на 2ро класирене 31,678, места - 1
5 гимназия с френски - мин.бал на 2ро класиране 29,784, места - 1
VIII у-ще (Пушкин) с английски - мин.бал на 2ро класиране 30,964, места - 1
VIII у-ще (Пушкин) с италиански - мин.бал на 2ро класиране 28,858, места 3
VIII у-ще (Пушкин) с руски - мин.бал на 2ро класиране 28,786, места 2

Вероятно имате най-голям шанс за Пушкин с този бал, но по-добре пиши всички възможни.

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 9 703
При това класиране изобщо няма да има значение какъв е бил балът при второ класиране в съответното училище, подреждането ще се извърши наново. Може да има деца, които са поставили училището на по-задно място и с по-висок бал са влезли в по-предно желание, което обаче не им е по вкуса /объркване при подреждането на желанията за първо и второ класиране/. Така че според мен трябва да се изброят всички училища със свободни позиции и пак по приоритет. И каквото стане.
За да каже някой какъв шанс имаш с конкретен бал за конкретно училище, този някой трябва да знае колко деца участват в трето класиране и с какъв бал са те. Надали някой от тук пишещите има тази информация.

# 194
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 239
Цитат
При това класиране изобщо няма да има значение какъв е бил балът при второ класиране в съответното училище, подреждането ще се извърши наново. Може да има деца, които са поставили училището на по-задно място и с по-висок бал са влезли в по-предно желание, което обаче не им е по вкуса /объркване при подреждането на желанията за първо и второ класиране/. Така че според мен трябва да се изброят всички училища със свободни позиции и пак по приоритет. И каквото стане. 
 
 
 

Така е. Просто минималният бал показва кои са най-желаните училища.
По-вероятно е децата с по-висок бал да пишат по-напред училищата, които са с по-висок минимален бал.
В случая вероятно Пушкин ще е по-назад в подредбите или няма да го пишат.

Общи условия

Активация на акаунт