Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
450-464 от 747 отговора
Тенкс Лени  bouquet
Цитирай

Добро утро момичета, влизам само да споделя че въпреки нарушенията ми всяка вечер( бях споделила че цял ден съм зонова а вечер не съм свалила след 2 седмици 1.5 кг " Party) супер Smileи се чуствам страхотно, зоната е наистина готино място за пребиваване  Crazy
Lenny pid как ги правиш сметките и аз да се науча?
Цитирай

Браво , poliville ,радвам се че виждаш резултати. Много е важно човек да разбере,че на седмица повече от половин килограм не се сваля и да е търпелив .Трябва да се абстрахираме от "магическите диети" ,които свалят и мускулна маса и водата от тялото .В Зоната се сваля от мазнини и дори понякога може да няма движение на кантара ,но на сантиметри - да Wink
Успех желая и воля все пак  Hug
Аз пак влизам в ритъм - взех и да тренирам както преди - вчера само час и половина  Cool
Не съм се престрашила още да се метна на кантара,защото напоследък се бях поотпуснала ,но другата седмица като карам все така ,ще ви кажа как е при мен  bouquet
Цитирай

Здравейте, всички  Hug
Имам една чуденка  Thinking - от 28 гр сурово месо колко ли грама готвено или печено се получават. Защото на работа си хапвам в повечето случаи готвено месо с някакви зеленчуци и се старая уж да е по метода на дланта, но нещо не ми се получават нещата, както на мен ми се искат. Ако някоя от вас е засичала, моля да сподели  Praynig
По темата за пестото мога да кажа нещо подобно, но което няма нищо общо с пестото  Laughing , а и не съм изчислявала по Зоната. Тъй като съм голям любител на печените чушки у дома се прави всяка седмица пастет от печени чушки : Пасирани печени чушки (10-ина броя), краве сирене (300-400 гр) и зехтин(околко 1/2 чч), сол и малко чесън. Ако се остави гъсто се получава чудесен пастет за мазане на филийка. А понякога го разреждам повече със сока, който са пуснали чушките при печене и се получава чудесен сос, подобен на пестото и използваме за овкусяване на доста неща (дори последния път синът ми си го слага на супата  ooooh!).
Цитирай

Oh, момичета много ми е трудно с тези изчисления.
В тази таблица обаче не всичко е в грамажи  - http://www.bg-zonata.com/storage/docs/ZoneBlocks-15052012-3.htm и като за начало нали се опитвам да правя всичко стриктно докато свикна с грамажите и се чудя, от кое колко? Една  цяла круша - 100г колко ВБ е според вас 1 или 1/2?
И също тиквени семки не виждам в таблицата? Ами слънчоглед?
Цитирай

sneji20, и на мен ми е по-лесно да работя с грамажи, отколкото с чаши или бройки. Затова използвам този сайт ( на 1-ва стр. е даден линка). За крушата например излиза 73 гр за 1 ВБ, защото не трябва да забравяш, че за В трябва да се извадят фибрите преди да се сметне . Там има и за семките, като те са М (винаги вземаш това, което преобладава).
Цитирай

Dani imam vapros kam tebe .Tozi sait koito si dala BBTAIM ima recepti moje da se izpolzvat za zonata?
Do sega ot 15 dena sam v zonata i sam nadolo s -3 kg
Цитирай

plama4e, това е чудесен резултат за толкова кратко време. Само да не гладуваш с цел по-бързо отслабване, че после като спреш килцата се връщат доста бързо, ако не спазваш основните принципи на режима. Мисля, че рецептите не са подходящи, защото не са преизчислявани за Зоната с точните грамажи. Ако нещо много ти хареса може да използваш само идеята и да си ги преизчислиш с грамажи, които да са подходящи за Зоната ( Ти пробва ли да си смениш шрифта с бутона, който е горе в дясно?)
Цитирай

Dani az naistena ne gladyvam naprotiv spazvam vsi4ki xraneniea i sam mnogo dovolna.Ot kakto se xrania taka ne mi se iade xliab vaov6te az ne si padam i po sladkoto ne pia kafe ne py6a i ne pia alkoxolo taka 4e barzo svaliam .I se 4ystvam vinagi sita  Very Happy
Цитирай

Dori sega si napravix edna ot tvoite recepti PALNEN I TIKVI4KI S KARNA4E
 po 1 tikve4ka na obiad 1 na ve4eria i ytre pak s kakvo da gi sa4etaia dai ideia
Цитирай

дани1712 ще споделиш ли как точно направи изчисленията за крушата че още не съм схванала метода.благодаря ти много предварително
Цитирай

plama4e ,Ако си ги разпределила за 4 хранения по 2 блока, както е в рецептата трябва само да се добави по 1/2 ВБ към всяка порция. Това би могло да бъде някакъв зеленчук като гарнитура (например краставица 240 гр, или домат 120 гр ,или 120 гр краставица+60 гр домат, но без да добавяш повече мазнина)) или пък плод за десерт със съответния грамаж за 1/2ВБ.

poliville, за крушата вадиш от общото количество В фибрите. Тъй като таблиците са дадени като садържание в 100 гр. продукт - 100 делиш на полученото число и намираш колко е 1 гр. За Зоната 1ВБ трябва да е 9 гр, затова умножаваш полученото по 9 и намираш колко гр са ти от дадения продукт за 1ВБ.
ИЛИ : 15,46-3,1= 12,36   ;  100:12,36= 8,09    ;    8,09* 9= 72,81 гр за 1ВБ или 73 гр(а и 75 да го запомниш не е толкова фатално)
За П умножаваш по 7, а за М по 1,5 , защото натолкова трябва да отговаря един съответен блок.
ПП: Не се смятат всички неща за даден продукт, а само преобладаващото. Например в крушата преобладава В и се брои за В и другите стойности не се гледат и пресмятат. В Семките преобладават М и се смятат само те, другите неща не се броят.
Цитирай

Благодаря ти дани1712 най-после ми стана ясно Smile Лек и успешен ден ви желая момичета
Цитирай

Момичета, моля за грамаж на картофите  Praynig
И още - колко грама да смятам смлян домат, консервиран? Домашна консерва - има малко чушка, магданоз и сол?
Цитирай

Здравейте. bouquet
Смятам са се присъединя към Зоната, и вас, не знам дали ще успея обаче.
Сложно ми се вижда. newsm78
Утре ще си купя везна и продукти, и ... дано успея.
Омръзна ми да съм в този вид, а и здравето започна да накуцва.
Приятна вечер на всички.
Цитирай

450-464 от 747 отговора