ЗОНАТА и ние - 10 Тема

  • 66 800
  • 747
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 0
Благодаря ви , и аз ще се пробвам , пък да видим дали ще се справя   Thinking , благодаря и за рецептите , изглеждат лесни и най-вече с малко време за приготвяне.
Успех на всички!

# 481
  • Мнения: 83
Не ми е за цел да звуча заядливо ,но искам да си кажа мнението .
Режимът ,не е обикновен и изисква малко да се вникне в нещата.
Освен всичките 9 теми до сега изписани,в които има сумати обяснения и подробности има и книги - имам 2 от тях и макар че спазвам режима от година вече и ми е ясен - пак разгръщам страниците.
Знам,че всички сме заети ,но нека все пак полагаме усилия.Всеки е започнал от А и Б нали.
Пак казвам - не се заяждам ,но има момичета,които са положили много усилия да ни засипят с информация - тя е достъпна за всички - възползвайте се от това.

# 482
  • Мнения: 30
Съгласна съм с Ini. Аз като чух за Зоната и си отделих няколко дни, за да изчета подробно за какво става въпрос. И на мен ми изглеждаше трудно, но след като прочетох доста и от старите теми ми стана по-ясно и сега вече не мисля, че е много сложно. Аз се опитвам да съм в зоната от две седмици, но имам и много излизания от нея - то не бяха рожденни дни, то не бяха сватби...и все нарушавам режима. Но от днес съм се заела сериозно вече. Да видим какъв ще бъде крайния резултат Simple Smile

# 483
  • Мнения: 0
Не ми е за цел да звуча заядливо ,но искам да си кажа мнението .
Режимът ,не е обикновен и изисква малко да се вникне в нещата.
Освен всичките 9 теми до сега изписани,в които има сумати обяснения и подробности има и книги - имам 2 от тях и макар че спазвам режима от година вече и ми е ясен - пак разгръщам страниците.
Знам,че всички сме заети ,но нека все пак полагаме усилия.Всеки е започнал от А и Б нали.
Пак казвам - не се заяждам ,но има момичета,които са положили много усилия да ни засипят с информация - тя е достъпна за всички - възползвайте се от това.

Благодаря за подкрепата към начинаещите! Може би когато изчета всички 9 теми и си купя книгите и може би след като спазвам режима година-тогава ще ми се изясни. Без да се заяждам, не мога да благодаря на всички момичета за информацията която са публикували , вече го направих! Лек и успешен ден на всички!

# 484
  • Мнения: 83
sv_vn,радвам се ,че правилно си ме разбрала.Радвам се ,че и спазваш Зоната.Прегрешения няма как да се избегнат,тях ще ги има,важно е човек да си създаде едни хубави навици  и да се чувства добре.
На мен ми е приятно да помагам на момичетата със съвети,защото тук така правим .   bouquet

# 485
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Здравейте. Започвам 3-та седмица  в Зоната. Засега без прегрешения. Следя всички публикации. Искам да попитам :Какво  рибеното масло използвате? Много рових и единственото което успях да намеря според изискванията е това: http://shop.bb-team.org/controlled-labs-orange-oximega. Съотношението качество- цена е примлиево/смятам/ newsm78
vicktoriav  Това рибено масло  newsm78- само докато погледнах шишенцето и затворих страницата, не си направих дори и труда да разгледам какво има в него. Не може да има рибено масло в такава прозрачно шишенце. Рибеното  масло е изключително чувствително към светлина и топлина, което води до гранясване(окисляване) на рибеното масло. Ако имаш време прегледай статията ми за рибеното масло в блога, там съм описала повечето от критериите  Hug

# 486
  • Мнения: 73
Момичета, само да ви кажа, че онзи ден се разрових с таблета из андроидските приложения и открих едно в което има много диети, включително и зоновата. Приложението се казва DietPoint, синя иконка с жълт метър. Има изготвени планове за 3 дневно хранене по зоната.

Аз не съм много зонова, стремя се да хапвам "на око" и за 7 дена съм минус 1 кг. Успех!

Има, има, и дори не е само едно такова приложение Simple Smile Аз съм си свалила DroidZone.
Има даже и за РС Wink

Последна редакция: пн, 08 окт 2012, 18:18 от Carmen

# 487
  • София
  • Мнения: 783
Има, има, и дори не е само едно такова приложение Simple Smile Аз съм си свалила DroidZone.
Има даже и за РС Wink

Еййй Carmen, велика си  newsm20


# 488
  • София
  • Мнения: 783
Здравейте! От 4 дни и аз съм в зоната. Почувствах се доста по-добре почти веднага. Днес на 5-я ден обаче се събудих с някаква настинка ..хрема и не се чувствам добре.
 Калкулатора ми изчисли 7 блока и се храня така. Възможно ли е да са малко?! Другото което ме притеснява е ,че взимам противозачатъчни и не знам дали това е проблем.
Ако някой приема противозачатъчни да сподели. Не мога да ги спра защото ги премам заради гинекологичен проблем.
Благодаря предварително!  bouquet

next добре дошла при нас  Hug Пробвай да хапваш по 8 блока на ден, като включиш някакво физическо натоварване, например 30мин разходка всеки ден, защото 7 блока ми се струват твърде малко. За настинката, не мисля, че е зареди Зоната, просто си върлува вирусче в момента, а и при тази смяна на климата, си е нормално. И накрая - аз пия противозачатъчни от много години насам, защото имам проблем с цикъла, но те не ми оказват никакво влияние на режима, нито пък обратното, така че не се притеснявай за това. Успех ти желая  Hug

# 489
  • Мнения: 73
Има, има, и дори не е само едно такова приложение Simple Smile Аз съм си свалила DroidZone.
Има даже и за РС Wink

Еййй Carmen, велика си  newsm20


 Heart Eyes
А това за РС-то ще го пусна в блога като ми остане малко време да опиша как се използва.  Simple Smile

# 490
  • Мнения: 126
Момичета, помня, че много от вас си ядяха елда. С какво бихте сравнили вкуса и?
Умувам дали да си купя. Rolling Eyes

# 491
  • Мнения: 68
Четох отново книгата, изчислих, че съм за по осем блока на ден.
Трудно ще ми е със сметките, но дано схвана блокообразуването.Все още си търся кантарче.

# 492
  • Мнения: 9
Здравейте. Започвам 3-та седмица  в Зоната. Засега без прегрешения. Следя всички публикации. Искам да попитам :Какво  рибеното масло използвате? Много рових и единственото което успях да намеря според изискванията е това: http://shop.bb-team.org/controlled-labs-orange-oximega. Съотношението качество- цена е примлиево/смятам/ newsm78
vicktoriav  Това рибено масло  newsm78- само докато погледнах шишенцето и затворих страницата, не си направих дори и труда да разгледам какво има в него. Не може да има рибено масло в такава прозрачно шишенце. Рибеното  масло е изключително чувствително към светлина и топлина, което води до гранясване(окисляване) на рибеното масло. Ако имаш време прегледай статията ми за рибеното масло в блога, там съм описала повечето от критериите  Hug
Благодаря ти! Ще отделя време да прочета. Това ме съблазни с високите си дози  на EPA и DHA.  Според калкулатора трябва да приемам 10г., а при почти всички предлагани масла дозите са много малки и трябва да приемам по около 33таблетки. Има ли някаква алтернатива

# 493
  • Мнения: 493
Добро утро от мен  Hug
Два дена не бях влизала в темичката ни и с радост установих, че тук е настанало голямо оживление. Дано всички нови момичета успеят да навлязат в Зоната и си останат в нея. Защото това не е диета за сваляне на килограни, А режим на хранене за Здраве, който се спазва цял живот, за да сте здрави, енергични и щастливи ( трябва да изпитате тези чувства, за да ме разберете за какво ви говоря - а това става с по-дълъг престой в Зоната). И наистина отделете малко повече време за четене - отначало е доста объркващо, но после (след седмица-две ще установите, че всичко се оказва доста лесно, но изисква малко повече усилия от ваша страна.
Carmen    bouquet изключително добре и систематизирано е обяснила стъпка по стъпка какво точно трябва да направите, ча да навлезете в Зоната ето тук . А аз ще ви го кажа още по накратко  Laughing :
1 - определяте си вашата лична нужда от блокове , необходими за деня, които разпределяте на 5 приема.
2 - копирате (или преписвате ) си таблицата с грамажите от блога и си я залепвате на видно място
3- комбинирате по ваш вкус и предпочитания менютата си като най-важното условие е на всяко хранене да имате равен брой блокове  П, В и М

Това е , както виждате няма нищо сложно, освен малко сметки  Wink

# 494
  • Мнения: 493
 Bibita , аз си хапвам елда доста често , но вкусът и е доста специфичен . Честно казано не мога да го опиша точно. Само елда не мога да я ям точно заради този специфичен вкус, но най-често си я комбинирам със сирене или извара + смлени ядки или сусамов тахан. Независимо от малките количества на пръв поглед, които се получават за Зоната има изключително засищащ ефект и държи часове. Също я използвам в рецепти за заместване на ориза (например пълнени чушки или задушена със зеленчуци). В комбинации изобщо вече не усещам този специфичен вкус и ми харесва доста. Другото й предимство, че се готви много бързо. Понякога само я заливам с гореща вода и тя си набъбва. Има два вида - по-светла и по-тъмна. Аз си вземам от по-тъмната - тя е бланширана и се приготвя по-бързо, а и вкуса й повече ми харесва.

plama4e , когато си достигнеш заветните килограми може да продължиш по няколко варианта, за да си останеш в Зоната без да сваляш повече. Единият е да продължиш да се храниш по таблицата с точните грамажи като включваш в менютата си продукти от червения списък без да се ограничаваш само със зелените. Друг вариант е да си увеличаваш с по един блок мазнините на всяко хранене. а най-лесния , но и не съвсем точен, е да караш по метода на дланта от 1-ва стр. като се стараеш винаги да имаш П, В и М на всяко хранене като до сега трябва да си се ориентирала от кое колко ти трябва горе долу.
Ти си един чудесен пример как човек, който нищо не разбираше в началото и постоянно питаше  постигна завидни резултати. Ето , че стават нещата с малко повече упоритост и желание. Поздравления.

Последна редакция: вт, 09 окт 2012, 08:10 от dani1712

Общи условия

Активация на акаунт