Консервирано телешко месо?

  • 3 913
  • 4
  •   1
Отговори
  • Den Haag
  • Мнения: 1 837
Момичета я ми дайте някоя рецепта или съвет. Имам няколко буркана телешко месо, което е готово за ядене, но освен телешко варено с картофи друго не се сещам какво да го направя? newsm78

# 1
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Рецептите по-долу не са с консервирано телешко, но  пък някой ден може да ти са от полза   Wink


Телешко с гъби
============
600 г телешки шол
250 г гъби
250 доматено пюре
1/2 ч.ч. заквасена сметана ,нискомаслена
1 глава лук
1/4 ч.ч. червено вино
2 с.л. олио
1 с.л. сос Уорчестър
2 скилидки чесън
1/2 ч.л сол
1/2 ч.л. смлян черен пипер


Загрява са мазнината  в тиган , на умерена температура, и се запържва нарязаното на хапки месо за 6-8 мин. Прехвърля се в тава. В същата мазнина се запържва лука - 5 мин., след това се прибавя чесъна и нарязаните на ивици гъби за още 5 мин. Зеленчуците след като са готови се слагат при месото. Полива се всичко със смес от доматеното пюре( разтворено във вода), соса, солта, и черния пипер. Покрива се тавата с фолио и се пече в умерено загрята фурна около 40 мин. След 40-ина мин. се маха фолиото , полива се ястието със сметаната и отново се  оставя за печене  - 20 мин .  Поднася се в/у варен ориз.



Телешко Териаки
=============

600 г телешко филе
2 червени чушки
1/2 ч.ч.вода
5 с.л. сос ТЕриаки
1 глава лук
2 с.л. зехтин
1 с.л. брашно
1/2 ч.л. сол
1/4 ч.л. черен смян пипер

В тиган загрейте захтина и изпържете  до златисто нарязаното на ивици месо. Поръсете с половината от соса, сол и черен пипер.
Покрийте с капак и оставете на умерен огън за около 5 мин, докато месото е почти готово. Бъркайте често. Добавете нарязания на филийки лук , и на ивици - чушки. Оставете на котлона още 5-8 мин. до омекване на месото и заленчуците.
Смесете добре брашното , останалия сос и водата до получ. на гладка смес. Изсипете сместа в тигана и бъркайте за 2-3 мин., докато соса се сгъсти. Сервирайте с варен на пара ориз.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 504
Ето ТУК има доста рецепти за телешко.

# 3
  • Мнения: 3 537
И аз имам такова консервирано месо.Правя следните нещо от него:
1.Телешко с картофи яхния
2.Супа-нарязвам на ситно месото,картоф,моркоф,лук...каквото имаш
3.На фурна с ориз печено
4.Яхния с ориз и лук
5.Яхния с гъби/супа с гъби
Много хубаво става в тенджерата под налягане. Wink

# 4
  • Den Haag
  • Мнения: 1 837
Благодаря ви за рецептите !  bouquet  bouquet  bouquet
Ще пробвам някои от тях непременно.
flash двете рецепти ми изглеждат доста вкусни особено със сметанката, само дано да успея да намеря тези сосове:  Уорчестър и ТЕриаки.
Ще потърся в Метро или Била и ще ги пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт