«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

Ѕременност с термин месец...
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
315-329 от 734 отговора

јнкета

ѕредложени€ за заглавие на следващата тема:

ћоже да изберете максимум 2 опции.
¬ъведи тво€ глас

Italy

ћнени€: 2
 Shocked smile3521 newsm30
«наете ли че септемврийските мами вече си имат първото бебче,разтрепериха ми се краката направо...
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3
» аз като ходих на ‘ћ в 19 г.с. в ћарковс и на мен ми казаха, че н€ма смисъл да ход€ повече и пак така ми казаха, че ме чакат други€ път с момченце Smile (сега уж чакаме момиче). —тори ми се странно, че не искат пак да ми вземат 100 лв, но чест им прави, че не са алчни.
ј сега като б€х на ∆  и лекарката ми изписа магнезии, че имам чести контракции. » сега като ги купих, се оказаха едни огромни хапове, а тр€бва да ги пи€ 3 х 2 табл. Ќаправо ми се повдига само при мисълта да ги глътна. Ќе знам защо, но откакто съм бременна имам н€каква непоносимост към хапчетата. ƒаже фолиевата киселина, ко€то беше на много малки хапченца, едвам ги гълтах. Ќикак не съм фен на хаповете, но реших поне 1 седмица да пробвам с магнези€, че този непрекъснато стегнат корем ме притесн€ва.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 163
ўастлива жена, много благодар€, че си се сетила за мен и за мо€ казус.  bouquet
Ћорини ми писа, та и т€ ще даде акъл, като му дойде времето. ўе се оправим н€как, таткото ще го отнесе, но да види, че не е толкова лесно. Smile
јз като ви чета за та€ държавна ∆ , направо се плаша...¬чера ми изскочиха очичките, когато вид€х дървената слушалка, с ко€то преглеждат ћинкс, сега чета, че и изследвани€ не пускат, странна работа. ћинали€ месец ходих при личната ми лекарка и поисках направление за ј√, за да се запиша за всеки случай на ∆ . ƒори кръвното не ми премериха, а какво остава за н€какви профилактични изследвани€...ƒаже ме предупреди да не казвам на ј√-то от поликлиниката, че ход€ и на друго м€сто, че много се обиждали.... Ќаправо щ€х да падна от изумление, при положение, че реално по «  грижата е по-скоро формална, отколкото реална.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2
јз пък н€мам проблем с пиенето на хапчета  Laughing но пък не мога да си слагам глобулите  Blush ќн€ ден ходих при д-ра да видим резултатите от микробиологи€та, б€ха чисти  Smile но съм н€мала лактобацили (€вно съм ги измила  35) пък уж се ми€ с Ћактацид ‘емина за тази цел, ама хайде... » д-ра ми изписа ей така за профилактика, пък и да си набав€ тези лактобацили - Ћактажин по 1т. вечер за 10 дни преди л€гане. Ќо те се оказаха едни капсули ( и др път съм си слагала глобули за гъбички, но са едни меки и се топ€т и по-лесно влизат), все едно антибиотик и са едни сухи сухи и като залепнат на входа на влагалището н€ма вкарване, започва да ме боли като се опитам да ги избутам и като ги вкарам малко те пак си се връщат  Sad ≈ в€рно не излизат, но си сто€т по напред, почти на входа. јко може н€какъв съвет да ми дадете за слагането мн ще съм благодарна, че си е истинско мъчение за мен, пък и бебето се разритва защото ме боли, а и днеска ме набол€ваше малко докато се миех, €вно съм се прежулила  Crying or Very sad
÷итирай

in the middle of nowhere

ћнени€: 73
  ƒнес си взех резултатите от микробиологи€та и цитонамазката. ћикробиологи€та ми е след проведено лечение, а цитонамазката заради прокърв€вани€та по-рано, за които се установи , че не са от матката или плацентата. Ќе б€ха сериозни, но все пак тр€бше да се провери, та ..
—крит текст :
микробиолоби€та отново имаше бацили, макар да проведох 12 дневен курс с полижинакс, а за цитонамазката се оказа че е III ј група, което доста ме шашна първоначално. ѕосле се чух с лекарката, при ко€то се наблюдавам на частно и жената ми отдели време да об€сни, че не е нищо фатално/въпреки че ј√-то което ми води ∆  и ми взе цитонамазката, си ме посъветва да се консултирам с онколог  Sad / ѕросто тр€бвало едва ли не да съм на лечение да самото раждане...Ќо каза, че ще говорим по-конкретно като се върне от отпуска. Ќ€кой случайно да е имал подобен случай или н€кой познат в такава ситуаци€м? ўе съм благодарна за вс€ко споделено мнение
[/tt]
÷итирай

¬арна

ћнени€: 87
timide, аз лчино бих € повторила цитонамазката но  в друга лаборатори€, защото много често стават грешки. јз лчино съм си патила от грешни резултати.
÷итирай

ћнени€: 13
ўастлива жена, и аз искам лел€ от јмерика, може и чичо в краен случай. ѕри€тно моренце пожелавам.
ѕри мен ситуаци€та е такава, че на ∆  само ме мери и тегли жената, €вно да не си затрудн€ва живота повече. » все се оплаква колко има да пише. »наче има ехограф, на който ме е гледала веднъж и оттогава все казва "јйде, н€ма да те гледам този път" и май ще е така до кра€. —ега се чуд€ за б€лото течение какво да прав€, именно защото не ми се дават повече пари. “€ все ми повтар€: "јма това всички бременни го имат, нали н€маш други оплаквани€". ѕък аз отде да знам дали са гъбички, бактерии или е просто физиологично.
“ака че и аз при ћарковс утре ще ход€, поне да зна€, че с бебе, плацента и други щуротии всичко е наред.
»наче пускам пердето и се връщам към природата. “о май отвс€къде все натам ни бутат.
ƒнес € гледах таз селска мома, здравната министърка по телевизи€та и се кръстех. Ќ€ма оправи€.

при мен кандидата дето ми се по€вава сама е едно такова зеленикаво н€ма как да се обърка, но си пусни една микробиологи€ като наближи времето поне Smile
÷итирай

ћнени€: 639
«дравейте,
ћного теми сте изписали. јз н€ма да се повтар€м с вече изказаните мнени€.
timide, не знам какво да ти пиша, освен да си спокойна, както те е посъветвала лекарката ти, и да не се шашкаш. ѕотърси и друго мнение, ако тр€бва.
јз се опитвам да се оправ€ тук с лекарите. “ози, който ми препоръчаха за втори път си удължава отпуската, а аз последно съм била на преглед на 5ти юли. Ќ€мам н€какви сериозни оплаквани€, но все пак си мина месец и ми се ще да ме прегледат. «атова ще се свържа с лекарката, ко€то ми установи бременността докато б€х тук през февруари, дано т€ поне не е в отпуск и да ми направи една консултаци€ и да ми назначи изследвани€ на кръв и урина, за да видим какво е положението с хемоглобина при мен. ј с други€ лекар ще се видим и уговорим след 14 август, както е казал на мъжа ми.
“ази трета ‘ћ не съм € правила с първата бременност, не знам доколко е важна, но тук като гледам едва ли ще стигна до не€.

÷итирай

ћнени€: 3 340
Shocked smile3521 newsm30
«наете ли че септемврийските мами вече си имат първото бебче,разтрепериха ми се краката направо...

лелееее не е ли рано Rolling Eyes..........то моите крака трепер€т вече от 2 седици по-сериозно..........и колкото по-наближава,толкова по-се шашардисвам Crazy
timide Praynig Praynig Praynigстискам палци всичко да е наред Praynig
stefitato големи не големи започвай да ги пиеш редовно..........аз от 2 месеца ги пи€ редовно,че при мен положениео не бе розово............гадни са,ама слушам доктора..........за да не направ€ бел€ ooooh!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 111
» аз да се отчета. ƒнес б€х на ∆ . «а съжаление мойта докторка влезе в спешна операци€ и не можахме да се видим та минах на стандартната ∆ . –езултатите от изследвани€та на кръвта и урината както се изрази дежурни€ доктор там са ѕ≈–‘≈ “Ќ». јз усп€х да вид€ само хемоглобина че е 121. ¬ началото беше 125. ѕросто не мога да пов€рвам пред вид факта че и аз не съм първа младост (35г.) все си мислех, че нещо н€ма да ми е на ред въпреки, че като ц€ло съм и съм била винаги съвсем здрава. »наче също и с килограмите съм се поспр€ла Smile, което също много ме зарадва от май месец до сега съм качила 2 кг. »наче сумарно са доста, но те са от първите месеци когато спр€х да пуша и ги качих ударно. ƒано сегашната тенденци€ се запази. „ухме бебчо на  доплера. ”тре към об€д ще отида да го видим и на ехографа. ћного ми е интересно каква позици€ е заел, защото аз го усещам основно в д€сната половина на корема, а акушерката слуша с доплера съвсем в л€вата половина на корема ми и каза, че там му е гръбчето.

“ова е от мен. ’убав ден на всички.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 0
stefitato  и аз съм против приемането на лекарства и не исках да пи€ излишно но-шпа, но сега знам,че е за наше добро и за да може да износим бебоците. —ъветвам те да пиеш магнезий, защото може да се стигне да големи усложнени€, ако продължаваш да имаш контракции. јз лежах 3 дни на системи в Ўейново, заради чести контракции и съкращаване на шийката на матката. —ега пи€ ћагнерич 3 * 2 таблетки и се чувствам много по-добре. јко наистина ти е трудно да преглъщаш таблетки,може да си купиш ƒиаспорал, това е магнезий на прах.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3
Ѕлагодар€ ви, Anni и Chona, » аз точно ћагнерич почнах, но наистина са огромни и ми е трудно да ги преглъщам. Ќо ще ги пи€, какво да прав€, ако пък по-натам може и да ги смен€ с ƒиаспорала. ¬ажното е сега да помогне и да си свърши работата Smile

÷итирай

ћнени€: 3 340
Ѕлагодар€ ви, Anni и Chona, » аз точно ћагнерич почнах, но наистина са огромни и ми е трудно да ги преглъщам. Ќо ще ги пи€, какво да прав€, ако пък по-натам може и да ги смен€ с ƒиаспорала. ¬ажното е сега да помогне и да си свърши работата Smile

аз всъщност пи€ магнерот.........преди това ги хрускам малко,че имам чувството,че ми спират в гърлото.......не мога да ги преглъщам.............
аз толкова лекарства изпих по време на бременността,че в живота си толкова до този етап не б€х поемала.........
то не  беше дуфастон дълго време,магнерот,но-шпа,папаверин,отделно витамини от време на време........просто вече губ€ ориентаци€ кое кога да го пи€............. ooooh!
ама като е важно за износването на бебчето...........приемам тези гадории Rolling Eyes
÷итирай

—офи€

ћнени€: 837
Ќие днес също б€хме на преглед и всичко е наред, даже и шийката  Very Happy явно като н€мам контракции си е възвърнала дължината - от 2.9 минали€ месец, сега пак ми е 3.6см, което е чудесно  Very Happy

stefitato, пий си магнези€, при мен поне много помогна, вече наистина почти н€мам контракции. ѕи€ Ќутрићаг, който е на стандартни желатинови капсули и пак не е особено при€тен за гълтане, ти ако имаш проблеми с преглъщането, може би е добре да го смениш или с ƒиаспорал (прахчета) или с Ѕиоелектра (разтворими таблетки).

timide, аз доколкото знам вс€какви лечени€ на такива неща се прав€т след раждането, поне сестра ми имаше н€каква раничка за горене и май също беше 3-та група, но ц€лата бременност си € изкара с не€ и чак след това отиде да € оправ€т, не се притесн€вай, не е толкова страшно  Hug ќсвен това ако имаш инфекци€, може от това да излиза по-висока група на цитонамазката, въобще като се взима такова нещо не тр€бва да има бактерии за да са достоверни резултатите.  Peace

÷итирай

ѕриморско, Ѕургас

ћнени€: 24
«а хапчетата- каквото са ви назначили- пийте го по предписание!!! ўом лекарите са преценили, значи има нужда  Peace

јз като разбрах, че съм бременна си казах- ƒаже аспиринче н€ма да пи€, колкото и какво то и да ме боли  Naughty  ј то какво стана- гнойна ангина с налепи по сливиците- антибиотик «инат 500, после уж де оправих, но €вно не напълно, та след още седмица ме повтори- и не щеш ли- втори антибиотик- ƒуомокс 750, после не щеш ли (след два антибиотика напълно очаквано)- гъбична инфекци€- хайде сега свещичка Ћомексин.....  #Crazy идеше ми да се гръмна  #2gunfire

ƒаже май  съвсем първата тема, заради ко€то се регистрирах в Ѕ√-ћама беше "јнтибиотици и Ѕременност"  Crossing Arms —ега след€ доста по-при€тни теми, слава Ѕогу, дано и занапред да е така  Wink

Ќо какво да се прави- гной в организма е много по-опасно от јЅ, защото може да порази бъбреците и сърцето, както на бебчо, така и на мама. “ака че, рискът се премерва с ползата и ако е оправдан- действайте смело   Naughty
ƒано всичко да е наред и след 2 месеца да си гушнем здрави бебоци  Praynig
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
315-329 от 734 отговора