Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-35 от 35 отговора
Здравейте на всички!Имам страшен проблем и реших и тук да помоля за помощ!
Дъщеря ми е на навършени 5 месеца , от един месец сме със запек-на 2-3 дена се изхожда с много напъни, болка и викове,изпражненията са твърди и големи колкото показалеца ми.
Захранили сме се със пюрета-но само зеленчукови,плодовите пюрета и сокове не иска.
Каша давам -за сега само бананова.
На кърма сме и не съм давала никога АМ.
Консулирах се няколко пъти с педиатърката ни и тя ни обясни че явно сме със слаба перисталтика(каквото и да значи това.)По нейна препоръка съм пробвала с термометър,със сапун-няма резултат.Давала съм ДУФАЛАК и резултата от него е в края на деня се опитва да се изходи -малко по-меко е . но отново мн болезнено.
Сърцето ми се къса и незнам какво друго да направя.Пробвах аз да ям разлабваши плодове, също няма ефект.
Стана малко дълго , но се надявам да ми помогнете!!!!БЛАГОДАРЯ!!
Цитирай

Т.е. запека е дошъл със захранването?
Приема ли др. течности освен кърмата и как долу-горе са бр кърмения и пюретата?..

Би могла да спреш захранването и да си продължиш само на кърма; можеш да консумираш разхл.храни като: овесени ядки, киви, круши, сини сливи, смокини..
да ѝ даваш пробиотици, и да добавяш в пюрето (ако продължиш) зехтин.

Цитирай

Чувала ли си за д-р Кирчева от Пловдив, която вижда всички болести през очите? Преди години тя излекува брат ми от много сериозен запек. Тя лекува с билки. Той не можеше да се изхожда с дни и тя много му помогна Smile
Дано се оправите колкото се може по-бързо.
Цитирай

Давам й вода да пие, пробвала съм с вода от овесени ядки-не иска.Бях спряла да й давам пюрета, но нямаше ефект!Сега спирам кашата и се мъча вместо нея да й давам пюрета от сини сливи и круши-за сега крещи и не ги иска smile3518. Казаха ми вместо обикновенна вода да й давам "медена вода", но още не съм й предлагала.
А забравих да кажа-на 5 кратно хранене сме, като не съм заместила изцяло кърмене, често след пюрето и кашата иска да суче.
Цитирай

Liza_f , какви билки на 5 месечно бебе?!  newsm78

bertone227 , мед на толкова бебе не се дава по никой начин!:
http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_7449.html

Пробвай с консумация (ти да ядеш, щом малката не иска) разхл. храни, но ще трябва поне няколко дни..ето ти и разхл. зеленчуци:
http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm

Не споменаваш да сте ходили на гастроентеролог..?
Цитирай

От зеленчуковите пюрета нас ни разхлабваше тиквата. Другото което се сещам е защо не пробваш в зеленчуковото да и сложиш малко плодово. А за овесените ядки, може да накиснеш малко овесени ядки във вода после да ги пасираш и да ги сложиш в пюрето.
Цитирай

Мъничко е бебето за овесени ядки и мед.

Давай колкото може разхлабващи плодове и зеленчуци, яж ги и ти.
Спри банановата каша...
Цитирай

Мъничко е бебето за овесени ядки и мед.

За меда и аз знам, че не се дава преди годинката, но тъкмо се замислих за овесените ядки вече не помня  Blush заради глутена ли е рано Thinking. Защото имам спомен за зеленчуково пюре на Ганчев с овесени ядки.
Цитирай

Да, заради глутена Smile
Цитирай

В чаша с вода се накисват 2-3 сушени сливи за една нощ исе пие водата. Давата с лъжичка през час.
 Сок от круши също.
Цитирай

Защото имам спомен за зеленчуково пюре на Ганчев с овесени ядки.

Те (всички производители на пюрета) ако имаше начин, щяха да ги пишат от "първия ден"  Money
Цитирай

Чувала ли си за д-р Кирчева от Пловдив, която вижда всички болести през очите? Преди години тя излекува брат ми от много сериозен запек. Тя лекува с билки. Той не можеше да се изхожда с дни и тя много му помогна Smile
Дано се оправите колкото се може по-бързо.

О, я стига глупости! Това е бебе на 5 месеца! ooooh!
Както са казали вече - много течности, спри пюретата за известно време и прави масаж на коремчето - леко, с кръгови движения, по посока на часовниковата стрелка. Може и гимнастика с крачетата - сгъваш ги в коляното и леко притискаш към коремчето няколко пъти.
« Последна редакция: Четв., 02 Авг. 2012, 13:53 от Светлица »
Цитирай

Здравей,ние сме на 1,7м и от раждането сме със запек сегапък редуваме запек и разстройство.Много ми помагаше сироп Лактолоза /дано не бъркам името нещо такова/или пюре от сини сливи.Трябва да даваш пробиотици-Бейби баланс смесва се с храната и се дава всеки ден веднага регулира изхожданията независимо за запек или разстройство.Накрая сме стигали и до клизма което обаче е отвратително и мисля болезненео за дететео.А когато бяхме на вашата възраст ми обясниха че това че почервеняват целите докато се напъват незначи че ги боли те не знаят с кои мускули да напъват и напъват с цялото тяло.
Цитирай

Лактулоза.  Peace
Цитирай

/О, я стига глупости! Това е бебе на 5 месеца!
Както са казали вече - много течности, спри пюретата за известно време и прави масаж на коремчето - леко, с кръгови джижения, по посока на часовниковата стрелка. Може и гимнастика с крачетата - сгъваш ги в коляното и леко притискаш към коремчето няколко пъти. /

Ина мен ми бяха казали за един д-р Крушков ,който помагал за колики ,ходихме взехме "билковия сироп"който след първото даване ме изуми от реакцията и се оказа ,че вътре има три лекарства едното от които фенобарбитал другите не помня,който сироп пред години масово се е давал в болниците за да оспива децата.Така че внимавайте.
Цитирай

Светлица ,да благодаря точно така се казва.
Цитирай

Сушените сини сливи ако се консумират след накисване от майката също има ефект. Въпреки че вече има на пазара и пресни - предполагам ще са по-ефективни.
Цитирай

Сините сливи сурови, червено цвекло настъргано ако хапваш - доста разхлабва. Може да пробваш пак със сокчетата Peace
Цитирай

Пюре с круша или кайсия би помогнало. В магазините де предлагат и такива с разхлабващ ефект.
Цитирай

MTV наистина бебчето е много мъничко  Blush извинявам се.
Майка ми сподели, че като съм била бебче на 2 месеца също съм имала запек и ми е давала доматен сок и ми е помогнал, каза ми че педиатъра и е препоръчал, а доматен сок се давал на бебчета от 3-я месец. На мен също не ми е помагало нищо друго дано да съм ти помогнала  Smile
Тя ми е давала по 20-30 гр. от доматения сок, но аз съм и била по-мъничка.
Брат ми е бил на 3 годинки когато го лекуваше д-р Кирчева.
Моя съвет е най-добре да се консултираш и с друг лекар преди да дадеш каквото и да било:)
Цитирай

От 2005г има "План за хранене..." (дълго е името), съгласуван със СЗО и нашите педиатри-съответно е сведен до всеки един (друг е въпроса колко са го чели и прилагат на практика), в който си пише, че захранване се прави след навършени 5-6мес (според вида хранене-кърма/АМ).
Всичко различно от кърма/ам (и вода), си е захранване, независимо от количеството и формата (разбирай-сок). Да, навремето от 40-ия ден са давали сокчета и какво ли не...но са установили, че това носи вреди-именно затова е и този "план"..дано го прочетат и приложат повече педиатри Praynig
Цитирай

Доматен сок се давал на бебчета след 3-ти месец? Доматът е силен алерген, доколкото знам, дори обработен трябва да се дава в малко по-късен етап от захранването, а какво остава пък суров и на сок...
По темата - нас ни разхлабва пюрето от круша, масажчета на коремчето и свиване на крачетата все едно кара колело.  Peace
Цитирай

Ние също имахме проблем с запека  Embarassed . Нито круши, нито сливи помагаха. При нас сироп "Фрутилакс" вършеше работа, а при по-сериозни ситуации - глицеринови свещички.
Ето темата, която бях пуснала в момент на отчаяние-дано намериш нещо полезно  smile3525 :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=643500.msg21244388#msg21244388
Цитирай

Моето дете оправя запека с круши, сини сливи или манго  Peace Тъй като не яде пюрета не мога да препоръчам производител, но съм сигурна , че има такива плодове. Може да му хареса на детето. При нас ефект винаги има  Peace
Цитирай

Моята бебка имаше същия проблем , стигна се до там че 6 дни не беше акала, заведохме я на гастроентеролог в МЦ Детско здраве на улица Ами Буе. Там ни изпсаха сиропче Лактулоза, което пиеше всеки ден около 3 седмици, и ако пропуснеше ден и слагах по половин свешичка иизи лакс. Иначе термометрите , сапуните и всички останали методи не ни помогнаха .Тогава беб беше на 3 месеца , вече сме на 6 и да чукам на дърво всичко е ок.
Цитирай

На моето дете му помогна пробиотик Протексин Рестор за запека,пиеше 1 месец,всеки ден по 1 прахче,предписан от лекар.

Щом не иска круши,сини сливи и др.,консумирай ги ти,чрез кърмата ще ги усвои.
Друго което помагаше са масажи и няколко глътки топла вода на гладно.

Ако нищо не помогне и мине много време,детето се мъчи и т.н.,вариант е Лактулоза,но се консултирай с лекар.
Цитирай

Моето бебе има същия проблем. Като започнах да и давам храна различна от мляко беше непрекъснато запечена. Пробвала съм със сливи и круши - не помагаха. И така редувахме един ден пюре, два-три само мляко за да не е чак толкова сериозен проблема. Тя не харесва сладко, плодови пюрета не хапва, а от сиропа Лактулоса и се гади.  В шестия месец въведохме глутена за да и правя АМ във вода от овесени ядки - ефект никакъв, докато случайно не открих една каша на Нестле с овесени ядки и сини сливи. Като успеех да и набутам малко действаше - но .... и тя е сладка и не и харесва. С течение на времето сама си регулира стомахчето. Сега е на седем месеца и половина, яде пресни плодове и пилешко/пуешко пюре плюс АМ на всяко хранене и рядко и коства усилия изхождането.
Цитирай

Запекът явно е дошъл със захранването. Като го захраниш с нови неща, едва ли много ще помогнеш.
Затова спрете изобщо захранването и минете само на кърма до решаване на проблема. 1-2 седмици, месец, ако трябва. Нищо няма да му стане на бебето без пюре или каша, още е на 5 месеца.
Кърмата е най-доброто разхлабително.

Когато се нормализират нещата, започни не с каша, защото съдържа голям процент нишесте, а нишестето запича. Почни с плодове, но в малки количества. И повече кърма. Добавяй в пюретата. захранвай бавно и постепенно.

Без мед до годинката.
Без овесени и прочие глутено-съдържащи поне до 7-8 месец.
Без термометри и сапуни в дупето.

Твоята храна няма особено да му повлияе, имам предвид круши и тикви, защото кърмата се синтезира от съставките в кръвта, а там круши и тикви не преминават. За разлика от протеини примерно и лекарства, но това е друга тема.

Просто минете пак на кърма.
Цитирай

Моето бебе е на 3 месеца и също имаше запек.Храня го с АМ - HIPP AR и веднъж дневно му давам HIPP Comfort.Така вече се изхожда всеки ден по веднъж.
Цитирай

Моето бебе е на 3 месеца и също имаше запек.Храня го с АМ - HIPP AR и веднъж дневно му давам HIPP Comfort.Така вече се изхожда всеки ден по веднъж.

newsm78 Предлагаш да спре кърменето, за да храни с АМ?!?!
Цитирай

Не казвам да спре кърмата.Просто може вместо бананова каша да даде веднъж АМ.Чела съм добри отзиви и за чай Blevit.
Цитирай

Ако кърмата не помогне да се разхлаби, не виждам как въвеждането на АМ ще е от полза. Тя мляко си има.
Цитирай

А най-добре е да вземе да си заведе бебето на гастро , за да им даде адекватен съвет и лечение.Тука може да си чешете езиците колкото искате, но не сте лекари.Запека е сериозна работа и изисква лечение.
Цитирай

А най-добре е да вземе да си заведе бебето на гастро , за да им даде адекватен съвет и лечение.Тука може да си чешете езиците колкото искате, но не сте лекари.Запека е сериозна работа и изисква лечение.

Ахам....ама тя пита тук, нали?? newsm78...и не си чешем езиците, а се опитваме да помогнем...поне някои.

Цитирай

Ахам....ама тя пита тук, нали?? newsm78...и не си чешем езиците, а се опитваме да помогнем...поне някои.

Не знам що за логика вадят някои майки.?Вместо да си заведе детото на лекар пита тук.Толкова много причини може да има за пустия му гаден запек.Консултация с гастро и на по-късен етап  с детски хирург, ако няма подобрение е задължителна.Може и да е нещо временно, но не е за подценяване такова състояние.Особено щом се касае за бебе.Аз така мога да й помогна, че ако взема да й разкавам за причини за запека ще се изстреля като тапа от шампанско  на минутата при лекар.Това Дуфалак да не помага си е сериозна работа?Да пробва с глицеринови свещи- Изилакс за деца.Ефекта настъпва след 1-2 часа.Сиропчето Фрутилакс е много добро.Екстрат от смокиня и сини сливи.
« Последна редакция: Четв., 09 Авг. 2012, 22:19 от Креми Анев »
Цитирай

И ние го имахме този проблем в продължение на няколко месеца. При нас помогнаха единствено глицеринови свещички за деца, купени от Англия, защото тук няма такива (поне в нашия град).
Цитирай

1-35 от 35 отговора