анкета за раждането ви

  • 5 740
  • 145
  •   1
Отговори
# 45
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Присъединявам се  и  аз , целият  9месец изкарах  с разкритие на 19 октомври  отидох  на  поредния контролен  преглед  оказа  се  че освен  разкритието 6 см. съм  имала и контракции за  които  не знаех ( усещах леко  свиване  и отпускане  на  корема), лекарката  ми  каза  че  трябва  да  раждам  въпреки  че аз  нямах  такова  намерение.Даде  ми  две  хапчета  misoprostol и  се  уговорихме на  другия ден  да изпия  едното  в 7.00 часа . Наследващия  ден  станахнаправих  си чай  и в 7.00  си  изпих  хапчето .Към  7.15  усетих  че  нещо ме  напъва все  едно  ми  се  ходи  по - голяма  нужда , отидох  до  тоалетната а някаква  розова  слуз  се  стичаше  по мене . Обадих  се на  докторката ми и  се  разбрахме  да  се  видим  пред  болницата. Към 7.35 бяхме  с мъжа  ми  в болницата .Оправиха  ми  документите  а  коремът  страшно  ме  болеше.Бях  с 10 см. разкритие и  нямаше  време  за  клизма (за което  бях мнго  радостна) , качиха  ме направо  на  магарето  в  родилна  залаи  с  тринапъна  родихв  8.00 часа.Общо 20 минути  беше  престоят  ми  в  болницата раждане и оправяне  на  документи.Пожелавам на  всички  бъдещи  мами  такова  леко и  бързо  раждане .

# 46
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде още една мама за отбора Grinning
Две абсолютно натурални и необезболявани раждания,много леки,а второто - и много бързо Grinning
С първото контракциите ми започнаха в 22.30,дремах си най-удобно вкъщи до 6ч сутринта,като се чудех това ли е или не и добре,че по някое време ми падна тапата,та се уверих, че раждам.Контракциите бяха като при мензис и така и не станаха нито по-силни,нито по-страшни докрая.Отидохме в болницата в 6ч,6см разкритие - акушерката каза на таткото да се обади след 3 часа,че ще съм родила дотогава - така и стана.На визитацията в 9ч ми спукаха мехура,в 10.30 бях с пълно разкритие,натиснаха ме 2х по корема без да чакат да ми почнат напъните и това беше Grinning Не са ми слагали нито системи,нито упойки - направиха ми епизиотомия само.
Второто раждане - цял месец бях всяка вечер с доста отчетливи контракции на равни интервали и тапата ми беше паднала,бях с 3см разкритие повече от 4 седмици.Накрая изобщо не обръщах внимание ни на контракции,нито на нищо - а вече преносвах 4 дена и се бях разбрала с докторката да постъпя за наблюдение на следващия ден.Вечерта към 20ч взех да се чудя дали пък нямам контракции,влязох да се изкъпя и тогава стартираха много интензивни (не болезнени,просто силни) контракции на 2мин директно.Докато намеря кой да ме закара в болницата (таткото беше на работа и нямаше никакъв шанс да стигне),мина 21ч.В болницата ме приеха в 21.45 с 10см разкритие и напъни,бебата е родена в 22.06 - 20 мин,в които има попълване на документи,опит за запис на тонове и чак като се развиках,че не мога да легна,набързо докараха доктора,който с един поглед каза - бързо в родилна,че ще роди на стола и ме завлякоха скоростно,спукаха ми мехура и след 2 напъна беба излезе Laughing
Отново без медикаменти и упойки,но пак с епизиотомия заради срастване от първата.
Това е - късмет на всички Grinning

# 47
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В 3,30 часа ми изтекоха водите и 5 часа ме приеха в Шейново. Към 7,30-8 ме включиха на системи и в 11,20 родих без проблем. Не усетих болка от контракциите, но много ме болеше мястото с абоката. След 3-4 напъна беба излезна без проблем.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 877
momicheta,

strahotno e da chetem vashite unikalni prejiviavania!
vsiako e tolkova razlichno i chudno, blagodaria vi za otgovorite oshte vednaj!

# 49
Страхотна тема  newsm10и много успокояващи мнения.Аз лично след всичко изчетено до тук се чувствам много по-спокойна,но ако може имам едно допълнение към въпроса Thinkingдо колко е важно движението в последните 3 месеца изиграло ли е голяма роля за бързо и леко раждане според вашия личен опит.

# 50
  • Мнения: 306
хоп, ето ме и мен в тази тема  Laughing
три дена след термина се събудих в 8 сутринта с мноооого лекичка болка в кръста. имах час за преглед заради преносването и в 11 часа докторът ме уведоми, че имам 3-4 см разкритие, да си събирам багажа за родилното и, че ще родя до 16.00 часа  Crazy да бе  Rolling Eyes
(болката в кръста не се беше променила-съвсем лекичка си беше)
в 13.30 ме приеха в родилното, в 14.00 дежурният доктор ми пукна мехура, точно в 17.00 родих малката си бебка - за 5-10 минути, без упойки, с лека епизиотомия понеже главичката и била много високо  newsm78
контракциите ми между 15.00 и 17.00 часа бяха болезненички, но ми се стори че времето мина доста бързо като за първи път
надявам се на още едно такова бързо и леко раждане!
такова желая и на всички бъдещи майчета - кураж момичета, ще мине преди да се усетите  Wink

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Е, след две нормални раждания без упойка и аз мога да се запиша.За първото няма да разказвам, защото беше доста продължително и болезнено.Е, явно се преживява щом се реших втори път. Та събуждам се една сутрин в 5 ч. от едно прерязване, и си казвам че бебето пак ми е натиснало мехура, ставам до тоалетна и водите ми изтичат. Събуждам мъжа и отивам в банята.Като се върнах - той още спи.Решил човека че нещо на сън съм казала.Та в 5.30тръгваме за Шейново. Докато мине приемане, тоалет,разкритието беше 5 см. В 7 ч.. ме сложиха на системи, болките бяха слаби , а аз чаках да се усилят та да родя. Е, имах 20тина минути по-силни контракций, родих с 3 напъна в 9.10 ч.
А отнодно упойките -единственото което ми дадоха беше бускулизин.
Няма срашно ,момичета и явно не само аз съм натова мнение.Успех на всички и горе главата.

# 52
  • Мнения: 129
И аз се включвам в отбора на лесно родилите Grinning.
Аз също бях с разкритие 1 седмица предиди термина - 2 см. Точно тогава ми беше и последната консултация. Лекарката ми каза тогава че може всеки момент да родя, малко се шашнах но се оказа 4е така изкарах 1 седмица- до датата на термина ми. През това време не съм спирала с разходките- сутрин и ве4ер по 2 часа. Майка ми беше много притеснена и ми викаше че ще зема да родя на улицата hahaha.Та когато почнах ве4е със сигурност да раждам бях с контракции на 5-6 минути,отидохме да вземем лекарката и в 5.30 бяхме в болницата. там докато ме запошат прегледат, напарвят клизма и други подобни мина ололо час, изпратих мъжа ми да си ходи в къщи към 6.30 и в 7.35 му се обадих да кажа че сина ни се е родил.
Успех на вси4ки които им предстои подобно незабравимо преживяване , но да се знае, че колкото и бързо да е винаги е болезнено и се иска кутраж момичета Wink.

# 53
  • Мнения: 390
И моето раждане беше лесно и бързо.  Grinning
В 18.30ч усетих леко неразположение,нещо като разбъркан стомах,но понеже бях хапнала доста лека храна, предположих, че може би са прословутите контракции. Започнах да засичам времето, през което се повтарят и се оказа, че са през 15мин. Въобще не бяха болезнени, по-скоро неприятни, но пък периодични, затова звъннах на доктора.
Той ми каза след около 2часа да му се обадя отново,а междувременно да засичам времето. Към 21ч контракциите станаха през 2 минути, обадих се отново и хайде в болницата. Оказа се , че вече съм с 6см разкритие.
В 22.30ч ми сложиха система с окситоцин, и тогава започнаха истинските болки, но пък не беше за дълго. Най-гадни ми бяха напъните, около час ме караха да напъвам, та останах без дъх. В 1.20ч се роди моето слънчице.
Разминах се само с 2шева, за които доктора вика: Абе, няма нужда да шия, ама хайде от мен да мине, ще ти сложа 2 шева, да не ми се сърди после мъжът ти hahaha
Пожелавам на всички бъдещи майчета леко и бързо раждане.Най-важното е да сте спокойни през цялото време  bouquet

# 54
  • Мнения: 1 427
Бях с разкритие 2 седмици преди термина.Денят след термина ми пуснаха система с окситоцин-това беше э 7.30 -в 10.30 родих.Болките бяха около час и нещо-и не бяха силни изобщо!Всъщност аз родих,докато чаках да станат по-силни Laughing!Като я изкараха от мен си казах:"Това ли беше?Мога да родя пак и то веднага!"

# 55
  • Мнения: 2 126
Ехаа страхотна темичка!
Мили мами страхотни сте и толкова успокояващо звучат постингите ви.На мен ми предстои съвсем скорошна среща с госпожица, която според док е не по малка от 3,600 в предвид размерите на глави4ката-97мм Blush Rolling Eyes Ама нещо се бави туй дете.Термина ми беше вчера а нямам никакви контракции и показатели че скоро ще родя.
Извинете ме -отплеснах се в подробности Praynig
Просто исках да се включа да си изразя еуфорията от прочетеното.Знам че не е лесно и съвсем без болка , но само се моля всичко да е наред с бебето-за себе си нямам страхове!
Целувки на всички! Hug

# 56
  • Мнения: 2 271
Аз сьщо влизам в тази бройка-родих 6 дена след термина(Дес29-това е за теб)Два дена преди това ми падна тапата.Самият ден на раждането започна с прокапване на водите,а самото раждане продьлжи 3,5ч от пьрвата контракция.Отказах упойка и не сьм викала(т.е. болеше,но не чак да крещя)Е с епизиотомия-там ме боля шиенето(то беше с местна упойка,която премина преди да свьршат с шевовете).Вероника се роди 3500гр и 51см.Успех и леко раждане момичета! newsm10

# 57
  • Мнения: 420
Болките ми започнаха към 12 вечерта,бяха много слаби и непостоянни.Изведнъж към 2ч. зачестиха и станаха доста силнички.Реших ,че се почва и отидохме в болницата към2:30.След като ме приеха болките още повече зачестиха ,и да си призная доста са неприятни,бих казала ужасни и нетърпими.В 7ч.сутринта докторката ми пукна водите,след което два часа адски болки и с един напан родих в 8:50,без нито един шев.След като родиш нормално и без усложнения,дай Боже,имаш чувството ,че си готова да си ходиш вкъщи.А като видиш малкото си съкровище,забравяш за всичко останало.Леко раждане на всички бременни.Успех! Simple Smile

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 552
И аз съм в отбора!
Приеха ме в 8,30 сутринта без контракции и без никакво разкритие. Включиха ми система и леки контракции започнаха към 10,30. Продължиха до към 13,30, когато се позасилиха, но не бяха нетърпими. Не съм си и помисляла да поискам упойка. В 15,30 се роди моето малко слънчице. След около 2 часа бях готова отново да раждам. Laughing
Не знам доколко ми помогна позитивното мислене и това, че посещавах курс за бременни, където ни учеха на техники за дишане. През цялото време си приказвахме с акушерките, а по време на контракциите аз дишах точно както ме бяха учили. Те се шегуваха, че въобще нямали никаква работа с мен.
Пожелавам на всички бъдещи майчета леко и безпроблемно раждане!
 

# 59
  • Мнения: 213
И аз да споделя за моето раждане - термина ми беше на 10 октомври. На 9 октомври сутринта се събудих без абсолютно никакви признаци за приближаващо раждане. Денят ми мина както обикновено, къпах се, дори ходих да пазарувам. Към 17.00 часа започнах да усешам леки болки. Постепенно болките започнаха да зачестяват. Към 22.30 часа тръгнах към болницата - аз дори не исках да тръгвам, мислех да отида сутринта, но майка ми и мъжа ми ме накараха LaughingПриеха ме в 23.30 часа, прегледаха ме и се оказа, че вече имах 5 см разкритие. Включиха ми система и след около 30 минути получих пълно разкритие. След още 20 минути вече бях родила. Имам само 1 шев и то не поради разкъсване, а защото малко съм се бях разтегнала.
Пожелавам на всички бъдещи мами раждане като моето Hug

Общи условия

Активация на акаунт