На море в Гърция - 10

  • 78 917
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 068


Халкидически полуостров
Обща информация и настаняване,
още настаняване,
още
и ощe едно
Районът на Никити - хотели и плажове
За любителите на Ситония
Изчерпателен списък с плажовете на Ситония
Още веднъж за плажовете на Халкидики - по райони и азбучен ред
Наемане на лодка във Вурвуру

Някои близки и по-далечни острови
Тасос
Скиатос
Скопелос
Сирос
Български портал за Закинтос и също за Корфу
Гид за Родос, и по-накратко за другите Додеканези
остров Кос
Български фенсайт за Лимнос
о-в Амулиани, Атон
полуостров Пелион (не е точно остров Simple Smile)



Обща информация за пътувания в Гърция
Изчерпателен сайт с отвратителен интерфейс
Британски, с полезна информация
Любимият ми сайт за Гърция - на Мат Барет. Незаменим!
И един от портфолиото на NY Times

Български сайт за резервации в Северна Гърция
И още един български
Къмпинги в Гърция
Кавала и околностите

По пътя
Разписания на фериботите
И още един сайт с разписания
Прогноза за времето в Гърция
Прогноза не само за времето, но и за температура на водата
Сайт с газостанциите в Гърция
Летище Атина, връзки с града и пристанище Пирея
Пътят през Златоград, описание и снимки
Магистрални такси
Глоби за пътни нарушения

Банкови преводи до Гърция - някои възможности
Асет банк - 5 евро за клиенти на банката, източник
ОББ - откриване на еврова сметка 2 лева, превод - 6 лева към сметки в National Bank of Greece, източник
Емпорики банк - 3-4 лева и за външни клиенти, към сметка в Емпорики, източник
Пиреус банк - откриване на сметка 2 лева, превод 10 евро към същата банка,източник
Dbank (бивша Демирбанк) - около 5 евро за клиенти на банката, източник
Условия на Уестърн Юниън

Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.
5. Документи за колата - като в Бг. Зелена карта в рамките на ЕС не е изискуема.

Старите теми: На море в Гърция - 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Скоок, връхлитам първа аз!

# 2
  • Мнения: 778

Аз си повтарям поста, и се надявам на помощ с идеи.


В момента ние сме точно на Касандра и сме в едно сърахотно малко селце Афитос. Селцето има невероятна атмосфета - каменни къщи запазили облика си от преди сто лета, дворове потънали в зеленина и цветя, портокалови дръвчета, като от рекламата на Раух. Има цели 3 плажа и в радиус от 10 км хубави пясъчни плажове, които имат Син флаг.

Само, че сме решили да разнообразим и много искаме да посетим Метеора и след това да отседнем на друго място с хубави плажове - някакви предложения? Гледах за Олимпийската ривиера, нещо не съм впечатлена. Дайте други идеи, моля.

# 3
  • Viena
  • Мнения: 3 581
И аз тук на борда smile3549

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
Скок и аз при вас! Благодаря, Параход   bouquet

Ох, ние не обичаме да обикаляме. Обичаме близо до плажа, да се приберем за обедна почивка и пак там да вечерта. В това отношение Гърция ми прилича на Испания.
http://www.zeus-nikiti.com/ много харесах този хотел, но нямаше места. Специално ще чакам отзиви от там.  Hug

# 5
  • Мнения: 5 054
Благодаря за новата тема!

Не знам дали ще ходим само на популярните плажове и вероятно ще си взема обувки. В Метро имаше по 10-12лв. така че по- добре да си имаме, а и вече не ни растат стъпалата, ще си ги имаме за дълго.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 551
цоп !  smile3549

п.с. благодоря за темата   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 838
Хайде и аз да се запиша в новата тема. Параход, хиляди благодарности!  newsm51

# 8
  • София
  • Мнения: 12 374
Благодаря за темата, както винаги страхотна   bouquet     bouquet

СКО, разсмя ме с това какви камъни ми трябват  Joy
Иначе наистина питам толкова задълбочено за камъняците точно защото ме е страх от таралежи..досега никога не сме попадали в Гърция на такива гадинки във водата, виждала съм ги само около разни големи скали, от почетно разстояние.

Та значи плажа Кастри си е хубав, казваш  Simple Smile Още днес ще пратя запитване тогава до тази красота, дано да има места:

http://www.castristudios.com/en

Вие нали тук сте били отседнали? Изглежда суперрр  Simple Smile

Относно обикалянето - колкото пъти сме ходили на море в Гърция досега, винаги сме шарили с колата из разни близки и далечни плажове. Много обичам да обикалям, да откриваме нови неща. Сега обаче с детето това няма как да стане, най-много да мръднем 2-3 пъти до някое съседно място. Затова и ми трябва един добър плаж възможно най-близо до студиото където ще се отсяда, а другите плажове са пожелателни.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 669
Параход, благодаря ти за новата тема!

Чакам с нетърпение да минат следващите две седмици и да се отправя

  newsm41

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 432
 smile3549 Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 3 850
Благодаря за новата тема , Параход    bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 1 247
Скок подскок и аз в новата тема. Параход        bouquet

Вече започвам предстартово броене - остават ми 5 дни до началото на отпуската и 10 до моренцето в Никити (с едно междинно разхождане до Истанбул за 3 дни    Mr. Green  ).

Tаис  на тези студиа им се точа от миналата година. Ще очаквам отзиви ако отседнете там. Само че защо си мисля, че те са горе на високото на хълма и май са далеч от плажа. Но може би греша. Миналата година докато обикаляхме първия ден мисля, че стигнахме и до тях, но нямаше никой от стопаните и така и не можахме да питаме за места.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
Хоп и аз в новата тема,слухтейки за следващото лято!
Благодаря за новата тема! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 12 374

Тодоричка, абе и на мен ми изглеждат много добре, обаче ти сега ме притесни с този хълм  за който споменаваш  Shocked

Хич не си представям да се тътрим от плажа до студиото по разни нанагорнища с целия катун (чадъри, шезлонги, надуваеми играчки, т.н.) плюс позаспало и кисело голямо бебе на ръце...

СКОоо, драсни два реда да ме успокоиш относно хълма и разстоянието от плажа, че вече им писах и тъкмо се бях кротнала в очакване на отговор  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт