Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 2

  • 100 865
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 362
Така.Направих маршрута.Ще ходим в периода в почивните дни около 6 септември.
Първата нощувка ще бъде в Родопски хан село Врата.Втората и третата исках да бъде в Ягодина,за да можем да разгледаме ягодинската пещера и орлово око.Обаче се оказа,че тогава има празник на селото и за сега в къща Каменик и хотел Ягодина няма свободни стаи.
Давайте идеи.Може би в Триград?
Село Орехово ще остане за връщане към София.
Чепеларе и Смолян отпадат като варианти за нощуване.
Забравих да спомена.Ако имате други идеи за преспиване в с.Ягодина приемам на драго сърце.
Например отзиви за Столетника и къща за гости Снежана.Друго newsm78

# 16
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Mur, за съжаление на този въпрос не мога да ти отговоря newsm78. Ако искаш им звънни и ги питай по телефона. Наистина не мога да се сетя. Златната котва е на брега на язовира. Там има и алея и пътечки за разходка. "Пъстървата" е на края на с. Енина, на високо, има прекрасна лятна градина и вечер винаги е хладничко  Peace
Синя слива - как за 4 почивни дни ще обиколите всичко това newsm78 . До с. Врата е Белинташ, но горещо ти препоръчвам и Караджов камък  Peace, невероятно изживяване. В Триград преди десетина дни бях в Аркан хан, препоръчвам го горещо. Освен Ягодинската, вижте и Дяволското гърло, а ако си падате по адреналина -Харамийската-ням такова преживяване  Peace (ако искаш върни се в предната тема и прочети, там съм разказала по-подробничко).

# 17
  • София
  • Мнения: 5 362
*Jane*,благодаря ти,мила за вниманието.По принцип предната тема я изчетох няколко пъти.С нейна помощ начертах план горе-долу.Тръгваме от София за Родопския хан.Там ще видим Караджов камък и каквото успеем около него.Имай предвид,че ние сме пишман туристи и със сигурност нещо ще отпадне.Та,преспиваме там и на следващия ден продължаваме по пътя за с.Ягодина и Триград.
Много е вероятно да се отбием пътьом до Чудните мостове и Орехово,но зависи как се движим с времето.
Така,настаняваме се в Ягодина или Триград,където има места и се качваме до Орлово око и Ягодинската пещера.Това е на 7.09.Преспиваме.На следващия ден Дяволското гърло.През останалото свободно време ще се наслаждаваме на събора в с.Ягодина.
На 9.09 тръгваме обратно към София.И тук е проблема.По кой път да мина?
Идеи,предложения,корекции,всичко приемам.
В Чепеларе и Смолян няма да се отбивам.
Може би догодина,лятото ще направя още един тур,ама към Кърджалийско.
Този ми е за сефте,та да видим какво ще излезе.
Относно Харамийската пещера съм чувала невероятни неща,ама не знам дали е за нас такова приключение.Малко сме страхливички.Знам ли,как дойде.

# 18
  • Мнения: 856
missNoir, нищо конкретно нямам предвид, просто ги предложих като по-интересно места по пътя ви. Само като насока, за да ги огледаш, ако нещо ти хареса в района. *Jane* ти е дала добри предложения Peace Попадала съм на положителни отзиви за Златна котва, но лични впечатления нямам.

# 19
  • Мнения: 50
Синя слива , ако случайно не си намерите къде да нощувате заради празника,препоръчвам  "Спас и Мони" в с.Буйново.Тази година случайно се озовахме там, след като ни разочароваха  в "Попини лъки" в Ягодина със завишени цени.Хотелчето се намира в началото на селото и е изключително тихо и спокойно.През двора минава рекичка, ромоленето и се чува през нощта.Останах много доволна от престоя ни там )))

# 20
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Сина слива, така маршрутът е напълно постижим  Peace Не знам дали, колко и на каква възраст ще има деца с вас, но Караджов камък пеш си е предизвикателство да знаеш. По-лесния път до там е от Кръстова гора(до там примерно с кола). Така няма голяма денивелация и за около час се стига до него. От Мостово си е ...уау .... предизвикателство. Пътьом може да посетите Кръстова гора, Чудните мостове, Роженската обсерватория, Широка лъка. Горещо препоръчвам да хапнете в Юговското ханче, на пътя е, на разклона за Лъки, много вкусно готвят  Peace В самото Орехово ако не нощувате там, няма какво да се види, освен да се почувства духа на родопското гостоприемство (в смисъл, че не е дестинация, през която просто да минеш).
Пътят Доспат - Батак го правят, вече не е онова страшилище, което беше. Така че спокойно можете да се върнете през Батак, Пещера. Като спиране за по кафе на язовир Батак е приятно и красиво изживяване или посещение на пещерата Снежанка може да е добър завършек на почивните дни  Peace
И най-важното безаварийно и приятно изкарване Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 5 362
Всичко си записах.
А ако се връщаме през Въча?Колко горе-долу е пътя като време?

# 22
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Около 3 часа без София да се включва моткането из самата София.

# 23
  • Мнения: 8 891
Да, идеята ни е да спим някъде по средата на пътя.
....вариант някой комплекс извън града или интересно селце с възрожденски къщи...нещо такова
През кой проход смятате да минавате Балкана? В Боженци ходили ли сте?

# 24
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Момичета мисля, че доста разводнихме темата и се отклонихме от нея. Все пак темата е за Родопите. Нека мис Ноар пише на тази, към която има въпроси на лични или си отвори нова тема.
Да се върнем тук с впечатления от необятните, мистериозни и прекрасни Родопи  smile3521

# 25
  • Мнения: 307
Здравейте, преди време питах за впечатления за хотел-къща за гости "Родопска приказка"/Белинташ. Сега вече ги имам поне от прага на мястото. До вътре не стигнахме.
Ами въобще не се оказа такова каквото изглежда на сайта. Зацапано и недостроено с неприветливи посрещачи, които изпълняват много длъжности в едно. За резервацията не ми поискаха пари и слава богу, но пък и ангажимента им към нас беше никакъв. При притигането те посрещат с новината че имали малко проблем и нямало вода. Сочат един ПВЦ резервоар за вода - почти празен. Имало вода само за тоалетна (Ние не сме малко хора). Аз ако исках такива условия , щях да си тръгна с палатката. А на сайта тръбят, че имат луксозни стаи със санитарен възел всяка. Тогава поне да се бяха обадили по телефона , за да ми кажат за малкия си проблем. Все пак пътя до там хич не е лек. Не останахме , въпреки красотата на природата.
 

# 26
  • Мнения: 2 820
Препоръчвам ви да посетите Каньонът на водопадите край Смолян. Миналата неделя бяхме там и много ни хареса. Пътувайки от Смолян към Пловдив редовно се отбиваме в ресторант Синия хан, който е до пътя и си похапваме от родопските специалитети.

# 27
  • Мнения: 790

Давайте идеи.Може би в Триград?


От всички наши прекрасни преживявания из Родопите, Триград е единственото място, от което съм с негативни впечатления.  Бяхме отседнали в [url =http://zigzagbg.com/hotel_detailed_bg.php?rid=23] неясно защо наречения "хотел" Силивряк  [/url] Въпросната къща, както и множество други оферирани в нета са разположени на един стръмен хълм, достъпни само по чакълен неравен път с коловози, който съвсем не е кратък. Това, стратегически "хотелиерите" го пропускат като факт, но пък смело ти предлагат паркинг  Laughing.  За сметка на това , хазяите (няма друга дума) имат приятния навик да заседнат на твоята маса и да ти говорят до тогава, докато издържиш. Двойната стая ти излиза 50 лв, което не е такава беда, ако просто не си видял за каква стая става дума. За пръв път попадам в стая, която е измазана с външната мазилка на сградата. Все едно спиш в остъклена тераса, не е истина.    Ако сглупиш да седнеш в капанчето, стопанисвано от същите собственици, до т.нар. Музей на мечката - там нещата стават наистина неконтролируеми. Музиката е гръмка, без опция да бъде намалена. На голям телевизор се прожектират подвизите на въпросният хазяин и близките му в офроуда. И просто не би могъл да се разсееш нито за миг, защото същият те побутва по рамото и ти сочи непрекъснато - "това съм аз, пък това е сина" и т.н.  Можеш да правиш опити да говориш с компанията, с която си дошъл до тогава докато загубиш глас.
Но като изключим неприятните впечатления от т.нар. хотел - природата е забележителна.
Дяволското гърло е впечатляваща и различна пещера. Има алпийски тролей, на завоя над входа и. Голямо забавление падна и за децата и за големите.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 362
Тай Laughing
Отворена съм за идеи,момичета.До сега получих отказ от хотел Дени и цена от Триибрия-60лв,без да са уточнили дали има закуска.
Всяко мнение изказано от вас или съвет ми е полезно.

# 29
  • Мнения: 307
Тай Laughing
Отворена съм за идеи,момичета.До сега получих отказ от хотел Дени и цена от Триибрия-60лв,без да са уточнили дали има закуска.
Всяко мнение изказано от вас или съвет ми е полезно.

За Триибрия мога да споделя, че двойната стая беше 40 лв и без закуска. Има интернет и паролата беше записана на едно листче до телевизора в стаята. Иначе цената на 1 закуска там е около 5 лв. Включва 3 мекици/или 10-тина бухти/или 3-4 пърж. филии/ + сладко + сирене + мурсалски чай.
Беше вкусно и вечерята и закуската. Хората там наистина присядат на твоята маса и приказват, но не бяха досадни. Храната я приготвят на място и сравнявайки я с храната на "Водопада" в Бачково, мога да кажа, че беше по-вкусна и по-евтина.
Да добавя - точно до Триибрия има една мандра и в двора й има заведение. Там обядвахме и също ни хареса.

Общи условия

Активация на акаунт