Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
30-44 от 740 отговора
А този вариант?
Село Беден
http://www.vila.bg/house-radinite-kashti-580.html
Както и предложения за преспиване в Широка лъка.
В крайна сметка може като разгледаме района на с.Ягодина и видим събора,може да се върнем в Широка лъка и там да спим.Не е много далече.
« Последна редакция: Пет., 17 Авг. 2012, 09:09 от Синя слива »
Цитирай

Синя слива, тук видях че има табелка за двойна стая 40лв. http://www.orlite.net/index.html
Не изглеждаше зле отвън.
Цитирай

Синя слива, тук видях че има табелка за двойна стая 40лв. http://www.orlite.net/index.html
Не изглеждаше зле отвън.
Пускала съм запитване,ще се обадя на тел.
От тук ми отговориха положително:
http://www.eaglenest-gela.com/
В Гела се намира.От старата тема май имаше положителни отзиви.
Ако все пак някой скоро е бил наоколо нека сподели впечатления.
Редактирам.Току що ми потвърдиха и от тук.И вече направих резервация
http://shirokaluka-kalina.com/html/ca_ian.html
Не открих отрицателни мнения,само няколко положителни.
Та всъщност там ще имаме две нощувки.Ще може и до с.Гела да отскоча.
Благодаря ви за озивчивоста,Джейн bouquet
Ще следя темата и ще препрочета старата,а отзиви от мен очаквайте след 9.09 живот и здраве.
« Последна редакция: Пет., 17 Авг. 2012, 15:00 от Синя слива »
Цитирай

Синя слива, каква е цената за нощувка на човек.
Цитирай

Записвам се в темата с Равногор и хотел Борика . МИналата година бяхме там -новичко и чистичко хотелче с ресторант на съвсем поносими цени. Приятни ненатрапчиви домакини,а природата е вълшебна.Има и чакълени пътища за разходки с малки деца и по-височки върхове с пътеки ( пак с малките деца ги качихме).

В околностите отглеждат и продават картофи,на края на селото има и мандра с хубав кашкавал и сирене .
Цитирай

Sea lights 40лв на ден на стая със закуска.
Говорих със собственика,уж да ми изпрати сметка за капаро,пък нищо не е изпратил.Може би по-късно.
Каза,че щели да правят някакви пакетни цени.Може би ако побързаш да му звъннеш ще успеете да резервирате.
Трапезица,ще имам предвид и твоето инфо.Обожавам да си купувам домашен кашкавал,сиренце и мляко.
Цитирай

Синя слива, на тоя хотел Калина му харесах цветята по прозорците Smile Направих му чудна снимка Smile НА главната улица е.Не съм го ползвала и отзиви не мога да дам от опит.
Цитирай

....
Трапезица,ще имам предвид и твоето инфо.Обожавам да си купувам домашен кашкавал,сиренце и мляко.

Ами тази мандра не е домашна,продуктите ги има и по магазините в Пловдив даже.Но ако питате бабите там,може нещо да се намери Smile  Peace
Цитирай

Благодаря за новата тема.  bouquet

Преди часове се прибрахме от Родопите. Имам много да разказвам.  Smile
Тази година прекарахме много време във Велинград, който е една по-особена част от любимата планина, но и там когато се слееш с местните хора става интересно.  Smile
В района препоръчвам посещение на пещера "Лепеница", крепост "Цепина" в с. Дорково, поход до параклис "Св. Никола" през параклис "Св. Георги". Клептуза с водните колела е много мръсна, както езерото, така и околностите му. Градът е жертва на туристи, които много замърсяват, но и на местно многочислено ромско население с каруци навсякъде. И както личи за местната управа състоянието на емблемата на града изобщо няма значение. Повече съм писала в темата за еко-пътеките.

От Велинград се прехвърлихме в с. Момчиловци, между Рожен и Смолян.
Аз съм абсолютно очарована от това място.
Както обикновено схемата на настаняване чрез питане в местната кръчма проработи перфектно.

Тук да вметна, че в Чепеларе в двата магазина за хранителни стоки, в които влезнахме, рафтовете бяха полупразни. В Момчиловци има няколко магазина, при това добре заредени. С питане се стига и до домашно сирене, краве и овче.

Първоначалният замисъл беше да спим на "Момчил юнак", но се радвам, че не го осъществихме, защото там си изцяло зависим от ресторанта на хотелчето. В апартамента няма дори хладилник.

Половината чешми, които видяхме край Момчиловци и по Хайдушки поляни са пресъхнали. Носете си някакъв запас вода, годината е много суха.

В Момчиловци има прекрасен туристически информационен център. Там освен всичко друго можете да помолите за планински водач и ще ви осигурят безплатно. Селото е прелюбопитно за фото-туризъм, защото всяко нещо е "Дарение от набор Х". Докато се усетя да снимам всяка подобна плочка, вече пътуването беше към края си и имам само няколко снимки.
Хората се опитват да привличат туристи, по някаква непонятна за мен причина в това живо село потокът от туристи намалява!
Има ресторант и механа. На нас ни препоръчаха механата и два пъти седнахме там, доволни сме.
Панорамата от Момчиловци е много интересна. То е разположено на два срещуположни хълма. Изкачвайки се към Дупчов камък пред нас се откриха връх Снежанка и обсерваторията на Рожен. Стигнахме и до Васильов чучур, уникално място за хора, обичащи планината и природата. Имахме и късмета да бъдем разведени от човека, вложил сърцето си в тази гора, самият Бай Васил, комуто желая здраве и дълголетие.
На отсрещния баир се намира Аязмото, друго много силно място. Водата едва капеше. Но параклисът е много посещаван.

На Хайдушки поляни в събота имаше събор, на който 2 часа се наслаждавахме на автентичен родопски фолклор. След това идваше ред на народно веселие с оркестър тип "сватбарски" и ние си тръгнахме. Много хора имаше, много кебапчета, много бира.  Smile Представям си какво е било след събора.

Да кажа нещо за Широка лъка, защото днес от там минахме. Това място е страшно комерсиализирано. Въпросният хотел "Калина" е на главен път Пампорово-Девин. Под него има кафене.
В инфо-центъра се продават кошнички от шишарки за 35 лева. Почти същата, но маааалко по-малка, при това лакирана, купих на пазара във Велинград за 4 лева. Дамата от инфо-центъра ми каза на нея да звъня, ако искам да резервирам. Също така, че цените подлежат на коментар, ако си за повече от 1 нощ.

И последно (засега) - изумена съм от щетите, нанесени на гората покрай новия път над "Цанков камък"  Sad Twisted Evil

http://www.momchilovtsi.info/

Hug Мерси за търпението!
Цитирай

Люлин, постовете ти са винаги много интересни и полезни  bouquet
Върна ме назад към миналото лято, когато почивахме във Велинград и обходихме района наоколо. Е, имаме и пропуски - къде заради слаба организация, къде от незнание, но като цяло районът е уникален и дава много повече , отколкото взема. Традицията да се правят чешми от набор едикой си ни направи и на нас впечатление. Някъде имаше и часовник - пак дарение от набор.... Мисля, че в Батак беше, ако не греша. 
А Момчиловци е родното място на Ненчо Илчев  Very Happy. За съжаление там не сме били.
Впечатленията ми от Широка лъка са като твоите - пълна комерсиализация и демонстрация на незаинтересованост от страна на една кака от туристическия център, която се държеше така, сякаш ни прави голяма услуга с това, че ни упътва. Тръгнахме със смесени чувства от там след по- малко от час и нямам причина да се върна отново.
Цитирай

Момичета, а какви са входните цени за пещерите дяволското гърло и ягодина, а за транспорта до връх свети илия/орлово око/ над ягодина?
Цитирай

за дяволското гърло  по 4 лв.Ягодинската- 5лв Peace За Орлово око  ако не се лъжа цените бяха около 50 лв на джип.
Цитирай

ma chérie, благодаря ти!

Във Велинград акцента пада на СПА хотелите и по баирите няма много млади хора. Предимно туристи в зряла възраст от санаториумите. За съжаление не видях нито едно дете по пътеките. А всички, които срещнахме, много се радваха на моите деца.

Отидете до Момчиловци, ще ви хареса.

Hug
Цитирай

Синя слива, благодаря  Hug

Люлин, прочетох те с голям интерес  Hug Момчиловци е в плана ни за посещение през следващото лято.
Цитирай

Момичета, а какви са входните цени за пещерите дяволското гърло и ягодина, а за транспорта до връх свети илия/орлово око/ над ягодина?
За цените на входните билети velmar ти е казала, а за Орлово око зависи от коя пещера ще си наемете джип. От ягодинската е по-евтино и всичко е въпрос на договорка, нали не очакваш да ти издадат касова бележка Laughing
Нас ни закараха от Дяволското гърло за 70лв, 4 човека (по 35лв на семейство).
Само да вметна, че на Орлово око човек спокойно може да се качи и пеш, има си маркирана пътека и е страхотна разходка Peace
Цитирай

30-44 от 740 отговора