Има ли недоволни от Омнео 1?

  • 1 042
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Повечето мами са много доволни от Омнео, поне според това което изчетох.Ние не сме Cryвъпреки че педито каза че е най доброто.С кошмарни денонощни колики сме, а уж е против колики това мляко newsm78.Да ама на кутията пише че е и против запек а бебето ми няма такъв.И си мисля че от разхлабващия ефект на Омнеото му се усилва още повече перисталтиката на червата и съответно и коликите.
Дали да не пробвам Нутрилон 1? Confused
Има ли някой с подобен проблем и ако да, кое АМ ви понесе най-добре?

# 1
  • Мнения: 878
ама като няма проблеми бебчо със стомаха ,защо си му взела Омнео?Трябва само Нутрилон 1 да си папка.
Ако има нещо тогава Омнеото......  newsm78

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 00:53 от Vivi

# 2
  • Мнения: 3 356
Нас Омнеото ни отърва от страшни колики.Само със запека не можа да се пребори,та давах и Фризовом.Запека ни се оправи едва като захранин.

# 3
  • Мнения: 1 259
Ние бяхме на Нутрилон 1 доскоро,но малкия имаше страшни колики и запек.От 2 дена му давам Омнео и съм страшно доволна,много ни помогна.Сега е много спокойно бебето и си ачка редовно и колики почти няма.

# 4
  • Мнения: 878
а за колко време отива една кутия Нутрилон?

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 00:53 от Vivi

# 5
  • Мнения: X
Аз!

Това мляко само дето не вкара в болница детето ми. Ния имаше много силни колики и леко повръщана, по съвет на педито взехме Омнео - детето получи страшни спазми, млякото буквално му изтичаше от устата при най-малкото разклащане, да не говорим, че изобщо не го харесваше и трудно го пиеше.

При нас всичко се оправи, когато минахме на Фризовом - пи го 4 месеца. Цял живот ще го хваля това мляко, регулира и перфектно стомахчето, но пак подчертавам, че това е при моето дете, при другите може и да не е така.

# 6
  • Мнения: 959
Аз!

Това мляко само дето не вкара в болница детето ми. Ния имаше много силни колики и леко повръщана, по съвет на педито взехме Омнео - детето получи страшни спазми, млякото буквално му изтичаше от устата при най-малкото разклащане, да не говорим, че изобщо не го харесваше и трудно го пиеше.

При нас всичко се оправи, когато минахме на Фризовом - пи го 4 месеца. Цял живот ще го хваля това мляко, регулира и перфектно стомахчето, но пак подчертавам, че това е при моето дете, при другите може и да не е така.

при нас беше абсолютно същото

# 7
  • Ruse
  • Мнения: 390
здравейте,
мойта мацка е на 3 месеца и си хапва само Omnio 1,за друго неиска и да чуе.тя беше с адски колики(вика ли сме даже и бърза помощ).когато взех да и давам Omnio коликите намаляха а когато и купих шише против колики на доктор Браун коликите ни станаха минимални.опитай и ти-желая успех Heart Eyes

Последна редакция: пт, 20 яну 2006, 01:21 от Vivi

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Ние бяхме на Аптамил, в болницата ни го препоръчаха като едно от най-добрите. Появиха се колики и решихме да минем на Омнео. Да, ама нищо не стана, коликите си ги имаше, а бебка не харесваше Омнео-то. Мъчихме я с него около 2 седмици, никакъв резултат с коликите, върнахме се на Аптамил, поне детето да яде с апетит.
Не смятам, че има лекарство против колики, още по-малко АМ, но това е друга тема и аз съм се изказвала многократно по нея - при нас помагаше, т.е. временно облекчаваше коликите затоплянето (въпреки, че пробвахме всички открития на медицината) докато накрая минаха от самосебе си.

# 9
  • Мнения: X
Между другото, лек срещу коликите наистина няма - при нас бяха 3м. Просто се израстват и това е.

# 10
  • Мнения: 3 663
това, че детето има колики, не означава, че те са от млякото
не се заблуждавайте
смяна на млякото няма да реши проблема
омнео НЕ Е непременно за бебета с проблеми на стомашно-чревния тракт
то е за всички бебета
има доказан ефект при колики, газове, чести уригвания и прочие стомашни "проблеми", които почти всяко бебе има
млякото действа на преристалкита, така че да не се получи запек, а не задължително е "лекарство" за изявен такъв
много бебета не го харесват, защото е нисколактозно и не е сладко като другите млека

тери - най-зверски колики се получават от прехранване на бебето
как наддава детето и мислиш ли, че може да е прехранено....

# 11
  • Мнения: 239
Вероятно Омнео става и за деца без проблеми, но определено не ни понася.От месец и половина допреди 3 дни бебо акаше зелено и доста редичко и много пищеше като се наака.От деня в който смених Омнео с Нутрилон започна да ака жълтичко и кашесто, вече трети ден, и не пищи изобщо.За това съм 1000% сигурна че тези зелении бяха от млякото.А че колики от определено АМ не минават знам, въпроса е да не влошават положението.
Бебето не преяжда, наддава си съвсем нормално.
Омнеото въпреки всичко усилва перисталтиката и при силни колики без запек се оказа поне при нас неподходящо.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 298
...За това съм 1000% сигурна че тези зелении бяха от млякото...
Една възможна причина за зелено ако е високо съдържание на желязо в АМ, но в това няма нищо страшно ...

# 13
  • Мнения: 3 663
тери, в почти всички случаи причината за зеления цвят на изпражненията е, че се окисляват
това може да става за минутки в самия памперс, но може да става и още в червата
но когато едно дете има колики (тоест газове в червата), то почти задължително ака зелено - точно защото се получава окисляване
така или иначе - радвам се, че сте решили проблема

Общи условия

Активация на акаунт