Отговори
# 30
  • Мнения: 4 892
второ да се твърди, че цял корабен екипаж имат престъпно мислене идва вече твърде много, дори за форум, като този.

Аз лично не твърдя такова нещо.

# 31
  • Мнения: 9 990
ами то май никой не твърди това всъщност...тепърва ще се разбира кой какво..

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Браво на испанците и всички, които са помогнали за залавянето на дрогата. Три тона по-малко ще циркулират. Българи или извънземни, все ми е тая, изобщо не ми е тъжно, напротив - радвам се.

# 33
  • Мнения: X
имаше арестуван още един български капитан , още не е освободен ...

май това е един тон кокаин , смятай колко са три тона и ако не всички , то половината знаят ...



Имаше, да, но мисля че беше на яхта.

Три тона са много, но корабите имат товарни отделения, които събират много повече от това и изобщо не е нужно моряците да знаят какво точно има в контейнерите или балите. Не срещнах информация колко тона е вместимостта на този кораб, но изглежда голям, има и кранове на борда.
Скрит текст:

Като нищо някой от екипажа е бил в играта, но както ги подкарахте тук ... Всичките знаели, или поне половината знаели ...  Tired

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 19:17 от Анонимен

# 34
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз съм на мнението на Check Please. Някой от екипажа е знаел, но със сигурност не и целия екипаж.

Радвам се, че са заловили кокаина, дано обаче не си изпатят и невинни хора, а такива със сигурност има в екипажа.

# 35
  • Мнения: 662
Товарите по корабите, не се ли проверяват преди да бъдат качени? Съответно, има хора, които си слагат подписите под това какво е заявено, че има в тези бали, кашони или каквото и точно да са.
Нали има и хора, които товарят цялото това количество стока, все пак.

Само един човек да подсигури и да организира всичко на кораба, звучи абсурдно.Дори да е имал външни помощници, пак е невероятно.

# 36
  • Мнения: 139
          Въпросния "Свети Николай"  е бившия  кораб  на БМФ  " Бургас "

              

     Това е от в/к Стандарт : ......"  Плавателният съд е дълъг 130 м и широк 25 м. По това време е бил под името "Бургас" и закотвен в Африка. "

# 37
  • Мнения: X
         Въпросния "Свети Николай"  е бившия  кораб  на БМФ  " Бургас "

            

Казвал се е Бургас 3, но никога не е бил собственост на БМФ.

"Заедно с прекръстването е сменен и корабособственикът му. Бургаската компания "Сийборн", зад която стои Дойчин Дойчев е прехвърлила кораба на регистрираната в Обединеното кралство фирма Northpool LLP, но той остава да плава под български флаг и не е отписан от регистрите на Морска администрация - Варна."

http://www.blitz.bg/news/article/150887

Дойчин Дойчев беше собственик и на злополучния кораб Ванеса, който потъна преди четири години в Керч канал.

# 38
  • Мнения: X
Товарите по корабите, не се ли проверяват преди да бъдат качени? Съответно, има хора, които си слагат подписите под това какво е заявено, че има в тези бали, кашони или каквото и точно да са.


Една камара служби има по пристанищата, които се занимават точно с това, включително и митници. Товарачите са от местни фирми, а част от моряците само укрепват товара по начин указан от съответните офицери на кораба.

# 39
  • Varna
  • Мнения: 2 592
Значи относно проверката на товара....
Товарите ги проверява митницата, а дори те не могат да проверят всички big bags,/това са тези големи торби от които са извадени пакетите, които всички виждаме на снимките, и които проверяват испанците /в тях може да има всичко! Товара се приема по shipping order, за приетият товар на борда се подписва Mate's receipt и на базата на това се издава Bill of lading.

А тоя "младеж  "  Дойчин Дойчев беше собсвеник и на кораб "Елена " където преди няколко години един от моряците уби двама от колегите си и рани капитана...там със сигурност установиха, че си беше една яка контрабанда....А сЯ пУ тИлИвИзУра шЪ ми сЪ праЙ, че той нищо не бил знаел...хаДи деееее Stop

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 19:17 от DELTA_DELTA

# 40
  • Мнения: 139
         Въпросния "Свети Николай"  е бившия  кораб  на БМФ  " Бургас "
 

Казвал се е Бургас 3, но никога не е бил собственост на БМФ.

      Check Please ....    Hug   Това което съм написала гарантирам за него ,защото го проверих и в морския форум . А освен това в началото на 2009 съпругът ми беше на него и си беше БМФ кораб. На следващата година , ако си спомняш страшната зима и лошото време  и аварията , която стана край Таранто Италия беше с него.  Тук може да погледнеш старо видео   http://www.youreporter.it/video_Nave_incagliata_a_Castellaneta_Marina_Taranto_1

             DELTA_DELTA ........... Hug   Здравей слънчице     bouquet
     

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 19:51 от argo

# 41
  • Мнения: X
         Въпросния "Свети Николай"  е бившия  кораб  на БМФ  " Бургас "
 

Казвал се е Бургас 3, но никога не е бил собственост на БМФ.

      Check Please ....    Hug   Това което съм написала гарантирам за него ,защото го проверих и в морския форум . А освен това в началото на 2009 съпругът ми беше на него и си беше БМФ кораб.

Щом казваш, значи е така.  Peace Явно Дойчев го е купил от БМФ. Аз четох информация само за Сийборн и следващия собственик.


А тоя "младеж  "  Дойчин Дойчев беше собсвеник и на кораб "Елена " където преди няколко години един от моряците уби двама от колегите си и рани капитана...там със сигурност установиха, че си беше една яка контрабанда....А сЯ пУ тИлИвИзУра шЪ ми сЪ праЙ, че той нищо не бил знаел...хаДи деееее Stop

Мдам, преди един месец другия му кораб беше арестуван пак в Испания за неплатени такси, горива и прочие.
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2012-08-16&article=420409

# 42
  • Мнения: 677
Роднините едва ли са замесени...Обикновено роднините се учудват на финала просто и ахват-ама как така, не може да бъде... Tired
Замесените в трафика, участниците-на тях не им съчувства.

Роднините са много добре наясно доколко са забъркани, но никога няма да признаят публично че са виновни.

За мен са виновни всички, дори и да се докаже противното.
3 тона ... кой и колко време ще се трови с това количество ...

# 43
  • Мнения: 4 841
       BirdsFlu .......... Hug  Моите уважения  всеки има право на собствено мнение . И в крайна сметка съчувстваш или не  ooooh!?

Съчувствам на всички членове на семействата на арестуваните, които се безпокоят за близките си - независимо дали са виновни или не, за майките си те са синове, за съпругите си - мъже, за децата си - бащи  Peace

Не съчувствам на никого, който за няколко пачки се съгласява да влезе в схема, която поставя в риск свободата на колегите му, причинява страдания на семейството и близките му, и не на последно място - става част от огромната гнусна машина за разпространение на дрога  Naughty

Не разбирам кое не е ясно.

И още - Испания е европейска страна, член на ЕС, не е нито Либия, нито Ирак, нито Южна Корея  Stop Нито ще ги обесят, нито ще издевателстват над тях. Да, затворът не е приятно място в никоя точка на света, но в Испания със сигурност ще получат достатъчно цивилизовано отношение до изясняването на случая. А после невинните спокойно могат да търсят правата си по съдебен ред и да получат солидни обезщетения.

И мнението ми няма нищо общо с това дали съм виждала моряк само на картинка. По вода се пренасят най-големите количества дрога, попрочетете малко статистика, информирайте се... И моряците, както и шофьорите, са хора - някои се поддават, други - не. Нито заради първите трябва да отречем и обидим вторите, нито обаче заради вторите - да смятаме, че всички са в бяло.  

Така е, разбира се. Те даже затова отиват да учат в Морско училище - за да станат капитани и да могат да пренасят наркотици. Защото много малко пари получават.  Whistling

Сарказмът тук е абсолютно неуместен. Те и заради евтиния секс по пристанищата едва ли отиват в Морското училище, ама като проучи човек статистиката кои и къде са първите случаи на заразени със СПИН в България, чуднички резултати излизат... Та и да си свиркаш и да не си свиркаш, приеми, че за някои неща близките просто научават последни, и то по не най-приятния начин.

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 23:21 от BirdsFlu

# 44
  • Мнения: 139

Сарказмът тук е абсолютно неуместен. Те и заради евтиния секс по пристанищата едва ли отиват в Морското училище, ама като проучи човек статистиката кои и къде са първите случаи на заразени със СПИН в България, чуднички резултати излизат...

       И според твоите статистики  в крайна сметка какво излезе .......завършилите Морско училище донесли СПИН-а  в  България.... ooooh! 

Общи условия

Активация на акаунт