На море в Турция - тема 20

  • 145 207
  • 740
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Здравейте,момичета!Предстои ни почивка в Турция октомври месец и се нуждая от вашата помощ и компетентно мнение .От агенцията ни предлагат следните хотели:
Папилон Белвил и Лимак Аркадия-на една и съща цена
Суено и Сиам Елеганс-също на еднаква цена и
Белек Бийч Ризорт и Вера Клуб Хотел Маре-и двата на една цена.
Имате ли преки впечатления от някои от тези хотели?
          Преди няколко дни се върнахме от Белек бийч. За втори път бяхме там. И отново сме много доволни. Стаите се почистват редовно. Кърпи се сменят всекидневно /ако пожелаеш/. Иначе на 2 дни. Храната е много, вкусна и разнообразна. Тази година много мислихме дали да не отидем в новия им хотел от веригата - Порт сиде, но децата не харесаха пързалките. За децата има лунапарк - безплатен от тази година. Много зеленина, люлки в градините. Единственият недостатък е, че плажът в началото около половин метър има камъчета.
          А разхождайки де по плажната ивица открих, че Вера клуб маре е през 3 хотела от Белек бийч.
  А

# 256
  • Мнения: 141
Здравейте,искам да попитам ходили ли сте с кола от Мармарис до Родос или с екскурзия от Мармарис е по добре?Ако някой даде каквато и да е била информация ще съм доволна  bowuu
Благодаря предварително!  bouquet

# 257
  • Мнения: 6
Здравейте,искам да попитам ходили ли сте с кола от Мармарис до Родос или с екскурзия от Мармарис е по добре?Ако някой даде каквато и да е била информация ще съм доволна  bowuu
Благодаря предварително!  bouquet

Единствената екскурзия от Мармарис която си струва да се резервира през ТА е тази за остров Родос.
Цената е около 50 евро на човек през ТА,а на място двупосочен билет за катамарана  е около 60-70 евро на човек.Цените на  ферибота за колата не знам,но със сигурност ще ви излезе златно посещението с нея.

Кога ще бъдете в Мармарис и в кой хотел ? Ако не е тайна разбира се Simple Smile

# 258
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Mарги, лек път. Пожелавам ти весело изкарване и само положителни емоции   bouquet

# 259
  • Мнения: 242
Кой лети утре в 5,3ч ако иска да се запознаем???
Аз и съпругът ми летим утре 5,30. Може и да съм закъсняла с отговора.

# 260
  • Мнения: 141
bgtiger,благодаря за препоръката  bouquet
хотела резервирах през букинг  Sun Maris Bellamare дано не е идеално лош,но за цената няма да имаме притенции,2 часа след резервацията видях че има страхотна оферта пак през букинг за  Green Nature Resort and Spa и много се ядосвам Sick

# 261
  • Мнения: 7 605
bgtiger,благодаря за препоръката  bouquet
хотела резервирах през букинг  Sun Maris Bellamare дано не е идеално лош,но за цената няма да имаме притенции,2 часа след резервацията видях че има страхотна оферта пак през букинг за  Green Nature Resort and Spa и много се ядосвам Sick

А прочела ли си условията за анулиране в буукинг? В повечето случаи можеш да анулираш резервацията си без неустойки до 24ч. преди пристигането. Ако и при теб е така, би могла да анулираш тази резервация и да си направиш нова за другия хотел.


Надя, весело изкарване ви желая, ще чакаме разказ и снимки!   bouquet

# 262
  • Мнения: 3 371
catli,  Hug пожелавам ти приятен път и незабравима ваканция ! С нетърпение ще чакам разкази в цветни картинки от Маджестик и впечатления от първо лице !  Hug

# 263
  • Мнения: 6
bgtiger,благодаря за препоръката  bouquet
хотела резервирах през букинг  Sun Maris Bellamare дано не е идеално лош,но за цената няма да имаме притенции,2 часа след резервацията видях че има страхотна оферта пак през букинг за  Green Nature Resort and Spa и много се ядосвам Sick

Ами не знам колко е през боокинг,ком ,но през Онтравел можеше да си резервираш Green Nature за около 400-420 лева на човек за 7 нощувки от 21 Семптември ,ол инклузив.Миналата година една част от компанията беше в него и бяха доволни.Единственият недостатък е ,че не е на плажната ивица и плажът им е Ичмилер,но има безплатни автобуси.
Ние ако не ни мине котка път,пътуваме на 5 Октомври и ще бъдем отново  Ideal Prime Beach.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2012, 18:46 от bgtiger

# 264
  • Мнения: 327
bgtiger,благодаря за препоръката  bouquet
хотела резервирах през букинг  Sun Maris Bellamare дано не е идеално лош,но за цената няма да имаме притенции,2 часа след резервацията видях че има страхотна оферта пак през букинг за  Green Nature Resort and Spa и много се ядосвам Sick

Ами не знам колко е през боокинг,ком ,но през Онтравел можеше да си резервираш Green Nature за около 400-420 лева на човек за 7 нощувки от 21 Семптември ,ол инклузив.Миналата година една част от компанията беше в него и бяха доволни.Единственият недостатък е ,че не е на плажната ивица и плажът им е Ичмилер,но има безплатни автобуси.


Ние ако не ни мине котка път,пътуваме на 5 Октомври и ще бъдем отново  Ideal Prime Beach.

Ще чакам с нетърпежие разказа ти за Ideal Prime Beach.Тази година като бях в Мармарис,много ми хареса на външен вид.

# 265
  • Мнения: 10
къде мога да видя прогноза за времето в Мармарис, намирам само да 5 дни напред, а мен ме интересува след 8 октомври?

и коя от тези екскурзии е подходяща за дете на година и половина
еднодневна екскурзия до Памукале
- еднодневна екскурзия до Ефес
- екскурзия до Далян ( Плажът на костенурките )
- Островът на Клеопатра
- екскурзия до Родос
- Демре – Кекова

# 266
  • Мнения: 6
bgtiger,благодаря за препоръката  bouquet
хотела резервирах през букинг  Sun Maris Bellamare дано не е идеално лош,но за цената няма да имаме притенции,2 часа след резервацията видях че има страхотна оферта пак през букинг за  Green Nature Resort and Spa и много се ядосвам Sick

Ами не знам колко е през боокинг,ком ,но през Онтравел можеше да си резервираш Green Nature за около 400-420 лева на човек за 7 нощувки от 21 Семптември ,ол инклузив.Миналата година една част от компанията беше в него и бяха доволни.Единственият недостатък е ,че не е на плажната ивица и плажът им е Ичмилер,но има безплатни автобуси.


Ние ако не ни мине котка път,пътуваме на 5 Октомври и ще бъдем отново  Ideal Prime Beach.

Ще чакам с нетърпежие разказа ти за Ideal Prime Beach.Тази година като бях в Мармарис,много ми хареса на външен вид.
Ами ние и миналата година бяхме там,тъкмо беше реновиран.Бяхме в основният блок ,къде е рецепцията.Стаите бяха хубави,нормална големина ,спалня и единично легло ,индивидуален климатик,сейф,минибар(зареден със два сока и две малки минерални води),маса с хубави столчета на тересата,ЛСД телевизор,достатъчно голям гардероб.Банята беше с душ,голямо огледало ,голяма мивка ,сешоар ,душ гела и сапуна бяха "Dove" .Територията като цяло не е голяма ,има два басейна единият е разделен на 3 части (детски,релакс и за пързалките 3 на брой).
Ресторанта за закуска и вечеря се намира пак в основната сграда.Всяка вечер има и открито барбекю и спагети отвън.Бара на басейна се пада близко до по големият басейн,до него е откритият ресторант където се сервира обяда и имат отделно дюнери,пици ,гюзлеми,кебапчета,кюфтета,наденички ,кавармички ,салати и тн.До него е сладкарницата.Над тях на вторият етаж има тенис маса и две билярдни маси,както и сепарета и масички ,който се обслужват от коктейл бара на вторият етаж.Там е и дискотеката .Имаше различни програми който се провеждаха там вечер.Под тях  от към плажа се намира ала-карте ресторанта.До плажната алея ,сигурно сте видели и СПА центъра(Буда Спа) ,закрит басейн,сауна ,турска баня и фитнес център.В другата посока е ирландският пъп ,така и не ходихме в него ,както и в ала-карте ресторанта.
Плажа сте го видели ,доста голям с две платформи.Безплатно шезлонги,матраци и кърпи на басейните.На плажа шезлонги и кърпи,както и два бара на плажа ,където предлагат пълнени картофи,сандвичи,топли и студени напитки.В общи линии е това,фоаето е много красиво ,има доста кристали и взема окото.Почистването на стаите беше всеки ден,смяна на кърпите също всеки ден на бельото ,през ден.Храната беше доста разнообразна и много вкусна и не спира.Има 24/7 храна и напитки.Като цяло ,добър хотел с отлично обслужване,много чист и не е шумен.Отлична и разнообразна храна.Страхотни коктейли ,както алкохолни така и безалкохолни.Анимация беше много вяла и почти липсваше.
Все си мисля обаче ,че цената през сезона която е по над 1000 лева на човек е доста завишена.
За малко да забравя,едната вече ми се стори че имаше някакви "свински" хапки,а на сутринта имаше БЕКОН.За първи път ми се случва в Турция,дори познати които бяха в друг хотел не вярваха.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2012, 22:03 от bgtiger

# 267
  • Мнения: 6
къде мога да видя прогноза за времето в Мармарис, намирам само да 5 дни напред, а мен ме интересува след 8 октомври?

и коя от тези екскурзии е подходяща за дете на година и половина
еднодневна екскурзия до Памукале
- еднодневна екскурзия до Ефес
- екскурзия до Далян ( Плажът на костенурките )
- Островът на Клеопатра
- екскурзия до Родос
- Демре – Кекова
Ами миналата година имаше в marmarisinfo.com ,но сега е само за няколко дена напред.Би трябвало да е хубаво времето.Дори и да се случат 1-2 дъждовни дни температурите не падат под 25-26 градуса през деня.Екскурзия от Мармарис до Памуккале и Ефес не ви препоръчвам за малко дете.Тръгнахме в 6:30 от хотела и се върнахме в 20:15ч.Около 200 километра са до Памуккале ,но пътя е отвратителен.Далян е хубаво ,но и там времето е доста.Най-добре е до острова Клеопатра,ние сме малко от скептично настроените от към техните "легенди" ,но все пак си е разнообразие.

# 268
  • Мнения: 141
Татянка,благодаря за инфото сега виждам поста ти не знаех , че може да се анулира до 24 часа вече ще го имам предвид сега е късно часовете минаха Crazy може пък да е хубаво хотелчето щом е с изглед към плажа.

# 269
  • София
  • Мнения: 121
Здравейте днес се прибрахме от Турция бяхме в Eftalia Aqua Resort изкарахме страхотно,  дъщеря ми(5г.) се забавлява много по пързалките и не излизаше от морето и басеините.
Пристигнахме в 7 ч. сутринта веднага ни сложиха гривните и ни настаниха, защото имаха свободен апартамент в основната сграда. (По принцип  трябваше да сме в малките къщички. Бяхме платили за две двойни а ни дадоха апартамент .  )Извадихме късмет иначе трябваше да чакаме до 14 ч. Храната беше хубава и разнообразна една вечер имаше различни морски деликатеси, една турска вечер, през 1-2 дни имаше калмари и риба на скара,пил. филенца,пиле на грил, тел. задушено,кюфтенца, дюнер и др.,   много десерти 2-3 вида баклавички, торти и други сладкиши, диня, пъпеш, сини сливи, круши, ябълки, портокали. Фреша е едно евро. Мини бара се зарежда всеки ден кола, фанта,сода и бира. Стаите са голями има и кана за топла вода нескафе и чаи в стаята. Почистват се всеки ден при нас поне до 14 ч. Хавлиите всеки ден, бельото през  3 дни. Хавлиите за плаж  се взимат сутрин и връщаш вечер. Заведението на басеина имаше дюнер салати и пържени картофи, а на басеина при пързалките пица и пържени картофи. На заведението на плажа също може да се яде.
Плажа не е лош на влизане във водата има камачета но са обли не е нужно обувки. Места се намират не нужно да се запазват. На басеините също се намират места. Ние ходехме към 9.30ч.
Интернета не много добър  спецялно имахме проблем с  skype и пощата в abv  поне ние, иначе имахме и в стаята интернет.
Ходихме и до една пещера намирасе под крепоста на Аланя в пещерата е 23 градуса постоянна тем. и 98 % влажност.
Ето и малко снимки: 
 http://gori70.snimka.bg/sea/eftalia-aqua-resort.701604
А това са от Аланя парка пред входа на пещерата и плажа.
http://gori70.snimka.bg/sea/alanya.701611

Общи условия

Активация на акаунт