питанка за мастит

  • 494
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 961
миналата седмица изкарах грип, а после направих мастит или запушване /до колкото разбрах от статиите запушването си е запушване, а при мастита има инфекция/; моята версия е, че съм спала по корем, защото и двете гърди ме боляха, но проблемът се появи само при по-"млечната" и не е имало инфекция; налагах се усърдно 3 дни със зеле, масаж под душа, пия Лецитина и кърмех предимно от по- проблемната гърда; малките бучици се махнаха, но остана една доста голяма и по-твърда част; въпросите ми са:
1. когато спра антибиотика, пак ли ще се появи проблема /щом я има буцата/?
2. тази буца ще се махне ли с времето или не? ако "да" - за колко време - ден, два, месец, повече?
3. има ли смисъл да ходя на мамолог?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Буцата се разнася бавно,не се притеснявай от нея.Не спирай с лецитина,следи се внимателно и нещата ще се оправят - ще поседи още известно време,но ще се разнесе постепенно.Няма смисъл от мамолог в случая Grinning

# 2
  • Мнения: 35 961
Благодаря!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 250
Хедра вече ти е отговорила  Grinning, но да кажа и аз - при едно мое предмаститно състояние (или направо май мастит си беше) минаха 2-3 седмици докато напълно изчезне бучката.

# 4
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И на мен бучката ми изчезна бавно, може би около месец след антибиотика.Не се притеснявай, само внимавай да нямаш повторно запушване щом е голяма бучката, за да не стане по-сериозно.

# 5
  • Мнения: 280
Аз като направих мастит лекарите ми казаха да цедя на всеки 2 часа и така и правих. Буцата се разнесе до 1 седмица след антибиотика.

Сега не цедя така редовно и забелязвам че ако мине доста време пак се образуват буци, гърдите ми стават адски болезнени и като камък.

Моето дете така и не се научи да суче така че от 1вата седмица му давам кърмата само с бутилка. Но вече не издържам физически с това цедене и искам да спра кърмата. Дайте съвет как да го сторя. Намалих цеденето на всеки 8-10 часа и пак имам кърма в изобилие (а ако не изцедя всичко стават буци и много ме е страх от мастит)....

Дайте ми съвет.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мането,чай от салвия по 2-3 чаши на ден и постоянно налагане със зелеви листа ще намалят успешно кърмата,без да позволяват да се образуват буци и мастит.Не трябва да цедиш до празно,а само до облекчение.И можеш профилактично да взимаш лецитин през цялото време на отбиването,за да не се образуват запушвания.Още една подсказка - ако идеш на опитен хомеопат,сигурно ще може да ти даде хомеопатично,което бързо да спре кърмата.

# 7
  • Мнения: 1 006
Понеже  проблема ми е същия, да питам - какво е зелето - кисело или прясно? newsm78
Мислех днес да се обаждам на дофторката да ми каже как бързо да спра кърмата, щото психясах вече с тая помпа 7 месеца и половина! Имало хапчета някакви съм чувала?
А лецитина ще ми помогне за бучката, така ли?

# 8
  • Мнения: 35 961
лецитинът "стопява" запушването
зелето е прясно и го сменяш на около 1/2 час, защото направо се 'сготвя' върху теб
кърмата се спира най-безвредно като намалиш цеденето/ може да изцеждаш по малко при напрежение/, налагаш и 2те гърди със зеле и пиеш чай от салвия /"градински чай" се нарича още билката/

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Лецитина ще помогне за бучките.
Да има такива хапчета но имат много гадни странични ефекти,
особено ако си с ниско кръвно. По -добре първо пробвай с чай
или хомеопатия. При мен млякото още не е спряло съвсем, но
вече е само по 2-3 капки.

# 10
  • Мнения: 280
Още един въпрос:

Как да намаля цеденето - като време на цедене или като интервали ...
Аз пробвах и двете и не помага. Ако не изцедя доркай започват силни болки, сърбежи, зачервяване и после буците.
Разредих и сега цедя на големи интервали (през 7-9 часа) но пак цедя по 200мл на гърда ......

# 11
  • Мнения: 35 961
аз бих намалила количеството изцедена кърма и постепенно бих увеличила интервалите
и пиеш Лецитина

Общи условия

Активация на акаунт