В колко часа прибирате децата си от детската ясла/ градина?

  • 2 580
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 319
С мъжа ми работим заедно в една и съща фирма и не можем да си тръгнем преди края на работното време, който е 17.30 ч. Взимаме си Криси от яслата в 18.00 ч. Почти винаги е последна или предпоследна от групата и почти винаги я намираме заедно с госпожите във фоайето - облечена и седнала мирно като войниче и чака (много ми дожалява за нея в такива моменти и направо ми идва да напусна работа!) Единственото ми успокоение е, че това е само през зимата, когато не могат да излизат. Иначе когато е топло, я намирам на площадката в двора на градината - обикновено зарита в пясъка! Тогава не ми е толкова тежко. Знам, че работя, за да имаме що-годе нормални доходи и да мога да й осигурявам необходимото. Пробвам се да се успокоявам с това!
Иначе госпожите мрънкаха в началото, ама аз се направих на луда и сега няма проблем - нищо не са ми казали.

# 16
  • все тук
  • Мнения: 1 716
В яслата на сина ми работното време е от 6.30 до 18.30. Но повечето майки, баби и дядовци /които нямат работа/, започват да ги взимат още към 16.30. Добре че 3 дни в седмицата съм първа смяна, че яспавям по-рано да прибера Денислав. Но когато съм до 17.30, го взема баща му - пак около 17.00-17.15. Просто всички други деца вече са си тръгнали и той скучае сам. Иначе лелките никога не биха направили проблем - самите те ми казват да не се притеснявам и че работят до 18.30.

# 17
  • София
  • Мнения: 418
В яслата ми правеха забележка, че трябва да си взимам детето до 16 и 30 , защото като останели сами плачели. Тогава можех и го взимах по рано. После като работех до 18 мъжът ми беше на смени и го взимаше той или баба ми. Но в дет. градина не съм имала проблем. Сега работя до 17 и мен ме гледат особено,че си тръгвам точно в 17 -17.15 най-късно.Когато се забавя и ида към 18 в градината той е последен или има още 2-3 деца но госпожите не правят забележка. Казват не се притеснявайте. А едната от тях (по-милата) живее в Люлин чак, а детската е в Дружба.

# 18
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
В детската градина на сина ми работното време е от 07 - 19 часа, като от 18 до 19 е дежурна група. аз работя от 9 до 17 и "нещо" и по-рано от 18-18.30 не мога да стигна и да искам до градината.  Но доста деца остават в дежурната група, госпожите са разбрани. Никога не са ми правили проблем ,дори когато е оставал последен в 19 без десет, например  Embarassed
Виж, като ходеше на ясла искаха да е взет до 17.30 и то  не за друго, а защото  - всички тогава ги взимали  Rolling Eyes

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 936
А бе гледат да си тръгнат по-рано.
И аз искам да работя от 12 до 17 ч , ама няма....
Не им се връзвайте, един нормален разговор от сорта "аз много се притеснявам, че го взимам толкова"късно", ама шефовете, ала-бала" при мен свърши работа и не гледат на криво, щот си знаят, че по-рано няма как да стане.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 758
Дияна зпочна да я взима мъж ми след работа... обикновено след 18:00, понякога и след 18:30. Било му удобно, защото се прибира с парашутка... аз разбира се нямам нищо напротив Simple Smile Ако я прибирам аз, я взимам към 17:30.

# 21
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз съм на работа от 9 до 18ч. Мъжът ми от 8,30 до 17. Съответно, аз я водя - една от последните, а той я взема към 17,20. Обикновено по това време са 2-3 деца. 
Имало е дни, когато се е налагало той да остане още 2-3 часа на работа, тогава ми се обажда и аз отивам да я взема в 18,20. Била е последна, но в стаята, сама с лелката и нещо си играят. Жената ме е посрещала винаги с усмивка и след като се нагласим отиваше да се облече и тя.

Питала съм , казват че започват да ги вземат от 16,30 и до 17,30 обикновено са взети всички деца.

# 22
  • Мнения: 9 990
Работното време на яслата е от 7 до 19 часа.Моето е плаващо,но никога преди 17.30.Водя детето в 8,когато свърша навреме го взимам към 17.30-18.00.В много случаи го взимам с мен на работа/яслата е до офиса в който работя/ и стои с мен.Реално погледнато,ако трабваше да посещава ясла в квартала в който живеем нямаше да мога да стигна навреме или трябваше да наема човек,който да го взима.Обикновено винаги е моето дете последно.Жал не жал-това е положението.

# 23
  • Мнения: 891
Много е сложно при нас.  Sad
Градината работи от 7 ч сутрин до ... /всъщност не съм сигурна до колко/ Живеем в малък град с много голяма безработица. Ние и двамата с мъжа ми работим в съседен по-голям град и се налага да пътуваме с колата за работа.
Сутрин е първа в градината, оставаме я в 7,15 /дори е имало случаи в които сме чакали пред вратата на градината ако госпожата закъснее/, а вечер всички деца ги забират най- късно до 5,00 - 5,15 /те хората като не ходят на работата, гледат да си приберат децата навреме/ #Crazy Аз работя до 6, докато се предвижим става поне 6,40 ч - 6,45 ч А градината затваря най- късно 5,25 - 5,30 !  #Crazy
Затова е прибира бабата на мъжа ми, която обаче въобще не може да се оправи с нея и и нямам доверие въобще /но това е друга тема/. Тя е на 75 години......  Blush
Но....Нямам избор ! Просто нямаме друг кой да е забира.  newsm78   
Иска ми се да мога аз да си прибирам детето от градинката, но просто няма как

# 24
  • Мнения: 415
През лятото не можем да го приберем, все било рано....айде след половин час, айде още малко....докато има деца стои - 18,00-18,30ч.
Сега го взима баща му към 17,30, но ако има работа до късно, го взимам аз към 17,00.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 1 185
На всички ДГ работното им време е от 7 до 19ч., всичко друго е спестяване на работно време.
Тъй като съм детска учителка водя моя син когато съм на смяна. Ако съм първа смяна отиваме в 7ч. и го взимам  в 13 ч., когато ми свърши смяната ,но напоследък го взимам в 16,30. Когато съм втора смяна го водя към 12,30 и го взимам в 19ч. Но дори и тогава не мога да го измъкна от ДГ, въпреки, че 1ч. примерно е стоял сам с госпожата.
Първото дете от моята група го водят в 7ч., а последното го взимат между 18,15 и 18,50. Всеки ден е различно. Случвало ми се е и да правя доставка по домовете на деца на оспали се или неразбрали се кой да вземе детето родители.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми обикновено към 18.00-18.15ч.
Не са ми правили нивгаш проблем.

papi - в нашата ДГ има и по-тежък случаи. Една от лелите си завела детето в къщи вечерта, тъй като не дошли да си го вземат. Взели го на другата вече чак Shocked

# 27
  • Мнения: 2 241
И аз приключвам работа в 17,30, така че няма начин да го взема преди 6 без пет, най-рано без десет (ако се движа с космическа скорост Grinning), все е от последните взети, най-много да остава едно детенце след него.
В много редки случаи, когато съм се забавяла 5-10 минути, ме гледат на кръв, но нищо не смеят да кажат, защото офицално работят до 19 ч., но като са взели всички други деца до 18 ч., разчитат и те да си ходят по-рано.
Той обаче не се сърди, дори да е последен, играе си или гледа телевизия (при по-мързеливата госпожа), а и има ли избор миличкото като се е обзавело с работещи до късно родители (особено баща му), а баби или друго подкрепление няма в наличност.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
според мен е важно детето да не приема късното взимане като наказание или пренебрегване. засега габриела няма нищо против да остава последна. избягваме да коментираме пред нея часа на взимането й и тя го приема като нещо нормално. сутринта обаче се наложи да изсъскам на майка ми, която съвсем без умисъл започна изречението си с: "днес аз ще те взема от детска градина, много да слушаш и ще те взема първа..." (просто защото наистина ще се наложи да я вземе малко след 16:00ч).

# 29
  • Мнения: 229
Искам да попитам работещите мами как се справят с навременното прибиране на децата от яслата/ градината? В яслата на Криси децата ги прибират най-късно в 17.30. Аз работя до 17.00 (след дълги обяснения, че не мога да седя до 18 часа се разбрахме да идвам в 8.30, а не в 9.00 и да си тръгвам в 17.00) и веднага хуквам, за да мога да я взема към 17.20.
И при мен е точно така - разбрах се с шефовете да работя до 17 ч.,за да мога да си прибирам децата от градина. Не винаги успявам да си тръгна в 17, така че почти винаги малките са останали последни в яслата и лелята (от едната смяна) е с чантата на рамо до вратата. Понякога си тръгва  преди нас, докато ги обуя и облека. С баткото нямам такива проблеми. Там децата ги вземат по-късно и никога не съм го заварвала сам с госпожата или лелята. Явно на по-големите деца почти всички майки работят и нямат възможност да си ги прибират рано, но в яслата повечето деца са "да свикнат с обстановката" и 16,30 ч. са си вкъщи. Поне такива са моите наблюдения Thinking

Общи условия

Активация на акаунт